Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O mnie
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 446/328
Skąd: Rybnik

Wysłany: 2020-02-14, 14:17   

Izola, tym postem trafiłaś w sedno :lol: :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotrul
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato-Adria(była) Iveco 4x4 w budowie
Dołączył: 23 Mar 2013
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Fidlin/Gdańsk
Wysłany: 2020-02-14, 14:31   

Bez sensu się przy.... znaczy się czepiacie.
Gościu napisał co napisał, a zrobiliście z niego blogera czy tam innego youtubowca. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
wiesiek t 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato blaszak H2L5 2010
Nazwa załogi: basia + wiesiek
Dołączył: 14 Lut 2009
Piwa: 2/9
Skąd: kobyłka
Wysłany: 2020-02-14, 14:43   

kurde to budowlanka przenoszę post do Podróże bo Moderator nas wypionuje
Ostatnio zmieniony przez wiesiek t 2020-02-17, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2020-02-14, 14:48   

Problemem nie jest to, że vanlifenews.pl się tu przedstawił. Mamy dział, w którym siebie i innych promujemy. Problemem staje się (myślę, że nie tylko dla mnie) to, że ze wszystkiego próbuje robić się biznes, nawet z przygody. Zatrważający wysyp tzw. vanlajferów na YT - wszyscy jednakowo nadają i próbują wyciągnąć poprzez patronaita kasę od nas na własne życie nie dając w sumie nic (nowego?) w zamian.
Nie dalej jak wczoraj zostałem dosłownie porażony takim oto filmem z podróży na Kaukaz i do Turcji naszego forumowicza KamperManiak :shock:

_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 446/328
Skąd: Rybnik

Wysłany: 2020-02-14, 14:52   

WiesiekT,
Dziękuję Tobie. I mam właśnie tak jak Ty. Dlatego tak staram się pisać. Jeszcze raz dziękuję, miło mi. :bukiet: Wymienienionych kolegów i wszystkich innych pozdrawiam. :bukiet:

Ps. Do autora watku: napisz jakieś info praktyczne o wyspie na której jesteś. Po to jest to forum. Proszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 446/328
Skąd: Rybnik

Wysłany: 2020-02-14, 14:57   

Spax,

W filmie na początku:

"Najpierw rozpakujemy a potem będziemy wyciskać sok..."

Dalej nawet nie chciałem oglądać. Sok wyciskać na Youtube.....ludzie, co to ma być???
Ło matko.
Ło Panie.


Fajnie, że to podlinkowałeś Spax. Jesteś wielki :)
Ale autor tego promocyjnego gniota...no cóż.

Jest dokładnie z tymi ludziskami jak napisałeś :bigok
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-02-14, 15:50   

LukF napisał/a:
Sok wyciskać na Youtube.....ludzie, co to ma być???
no jak to nie wiesz co to znaczy wyciskać :) wyciskać kasę :) po prostu dokładnie to co
Spax napisał/a:
ze wszystkiego próbuje robić się biznes, nawet z przygody. Zatrważający wysyp tzw. vanlajferów na YT - wszyscy jednakowo nadają i próbują wyciągnąć poprzez patronaita kasę od nas na własne życie nie dając w sumie nic (nowego?) w zamian
Dokładnie tak - podzielam zdanie kol. Spax w 100% ta zaraza pleni sie ostatnio jak karaluchy
A tak nawiasem być może vl-news osiągnął to co chciał osiągnąć a my mu w tym pomogliśmy - tak prosze sie nie dziwić bowiem mechanizm jest prosty wystarczy znać podstawy elementarne SEO i pozycjonowania stron - treści forum CT plasuja sie dość wysoko u wujka google - link i nazwa domeny vl-news sie kręca po forum booty czytają to też punkciki w pozycjonowaniu robi i jest to znana praktyka a sporo tego vl-news było rozsiane w kilku wątkach, zauważcie że sam nick jest również domeną - no ale dość teorii spiskowej nie przesądzam sprawy dowodów nie mam wiec to tylko przypuszczenie które może byc zarówno trafione jak i całkowicie błędne.
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2020-02-14, 16:07   

Spax napisał/a:

Nie dalej jak wczoraj zostałem dosłownie porażony takim oto filmem z podróży na Kaukaz i do Turcji naszego forumowicza KamperManiak :shock:
]

Całkiem niedawno napisałem, że filmiki KamperManiaka to knoty. Oj dostało mi się nieźle. Ówczesnych krytykantów Proszę więc o odszczekanie :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-02-14, 16:13   

Jeśli ktoś oferuje na blogu czy kanale YT rzeczy sensowne i wartościowe czy to budowlane czy wyprawowe a lekko i nienachalnie leci pod sponsoring np. wymieniając producenta materiału czy firmę która zafundowała mu opony oraz omawia wady i zalety tegoż materiału czy opon w ten sposób pozyskując środki na swoje wyprawy bo wiadomo że wyprawy sporo kosztują ale w zamian ten ktoś daje nam ciekawy materiał i sporo rzetelnego info to wg mnie jest to w pełni akceptowalne.

Natomiast naganne i godne potępienia jest to ze wielokrotnie jest tak jak napisał Kol. Spax - ktoś cwany g.... daje albo daje tylko medialny szum i niejednokrotnie mylne info oraz chce żeby mu kanał czy bloga nakręcać - to nie tedy droga do raju a spadajcież do spamu takie cwaniaczki.

Dla jasności - nie pisze tu o konkretnych osobach czy przypadkach bowiem każdy by trzeba omówić oddzielnie i dać możliwość obrony nie skazuje się nikogo bez tego - pisze natomiast o nasilającym się i mnożącym się jak karaluchy procederze w necie który należy tępić.
Niestety ten net nie jest całkiem taki jakim go pozornie widzimy
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2020-02-14, 16:46   

Bajaga napisał/a:
Spax napisał/a:

Nie dalej jak wczoraj zostałem dosłownie porażony takim oto filmem z podróży na Kaukaz i do Turcji naszego forumowicza KamperManiak :shock:
]

Całkiem niedawno napisałem, że filmiki KamperManiaka to knoty. Oj dostało mi się nieźle. Ówczesnych krytykantów Proszę więc o odszczekanie :mrgreen:


Przegapiłem temat, szkoda bowiem zgadzam się z Tobą. Pierd.oling z parciem na szkło, i to marny (pier.doling).
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-02-14, 18:35   

To że ktoś komentuje na forum filmiki Kolegi Kampermaniaka które on sam na forum zamieszcza to jedna sprawa. Ten filmik puki co nie był umieszczony na forum przez autora.

To że ludzie chcą sobie dorobić na reklamie to chyba nic złego... ludzie robią gorsze rzeczy.

Może warto zostawić taką " konstruktywną krytykę" ludziom którzy ich oglądają na YT.

Ps.

nie należę do subskrybentów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-02-14, 18:59   

Ale jest dostępny w przestrzeni publicznej a kanał deklaruje sie kamperowo/karawaningowo
Abstrahując od reklamy i zarabiania na niej - można by pogratulować propagowania "kultury" karawaningowej w miejscu publicznym w iście zgodnym sensie z kamperowaniem w szeroko pojętym zakresie.
Mnie uczono - zostaw miejsce po sobie w stanie zastanym lub lepszym - ale to dawno było i moze miałem złych nauczycieli ....

Screenshot_4.jpg
Plik ściągnięto 1904 raz(y) 46,51 KB

_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Ostatnio zmieniony przez smok_wawelski 2020-02-14, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2020-02-14, 19:13   

grzegorz_wol napisał/a:
To że ktoś komentuje na forum filmiki Kolegi Kampermaniaka które on sam na forum zamieszcza to jedna sprawa. Ten filmik puki co nie był umieszczony na forum przez autora.

To że ludzie chcą sobie dorobić na reklamie to chyba nic złego... ludzie robią gorsze rzeczy.

Może warto zostawić taką " konstruktywną krytykę" ludziom którzy ich oglądają na YT.

Ps.

nie należę do subskrybentów


Grzegorz popieram Cię w 100 %

Temat jak zwykle "zboczył " na innych i dyskusja nie na temat.

Wybrali taki sposób na życie ich sprawa jest więcej takich ludzi na CT ,którzy wybrali mieszkanie w vanie, próbuja przekazać pozytywne treści takiego sposobu życia i mile ich się ogląda na YT.

Może warto jak już podyskutować w nowym wątku co się nam "starym kamperowcom"

podoba i czy potrafimy się wznieść na wyżny fanzboka lub innego portalu :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-02-14, 20:40   

Nie wiem jak działają te programy do pozycjonowania jak liczą sobie punkty i za co ale puki mnie to nic nie kosztuje to nie mój problem.

W zasadzie mnie nic nie obchodzi kto użyje forum jako trampoliny. Jeżeli już to jedynym, który może być tym zainteresowany to szeryf janusz.

Co do Autora wątku to ...no nie wiem, ciężko przez neta odróżnić cwaniaka od normalnego.

Żeby nie było przejrzałem coś tam na stronie van.. i w sumie nie wiem o czym to jest .. taki trochę groch z kapustą.

Przeczytałem artykuł na temat domów na wodzie i w sumie nic z niego nie wynika. Takie polizanie tematu.
Oczywiście to tylko moje pierwsze wrażenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-14, 21:07   

LukF napisał/a:
...Interesuje mnie najbardziej JAK dojechać, CZYM jechałeś, GDZIE stałeś, GDZIE nabrałeś wodę i to jest dla mnie bardzo ważne. A co oglądałeś na miejscu jest dla mnie rzeczą poboczną...


no tak, ale nie powiesz mi chyba, że pojechałeś w miejsce X tylko dlatego bo można tam nabrać wody i dlatego, że fajnie się tam jedzie oraz dobrze stoi, a reszta nie ma żadnego znaczenia.

może ja zbyt dosłownie pojmuję, ale z tego co napisałeś wynika, że jeżeli jesteś z tamtych okolic, to wszystkie wyjazdy powinieneś spędzać na jakiś MOP-ach na A4 bo dobry dojazd, swobodny dostęp do wody, jest gdzie stanąć, a to że tam nic nie ma, to już ma mniejsze znaczenie.

każdy ma sposób na swoje kamperowanie, ale rozkładanie mapy i szukanie jedynie gdzie jest ujęcie wody i dobra droga oraz parking/kemping, to trochę ponad moje pojmowanie.

ja zawsze patrzę gdzie jechać, a dopiero do tego dopasowuję resztę czyli wodę, parking/kemping i drogę, chyba że są to Rysy i tam nie dojadę.

po mojego starego kampera przyjechał kupiec z daleka i podczas oglądania wyszło, że zna się na rzeczy więc zapytałem czy posiada lub posiadał kampera.
on na to, że od 20 lat jeździ z przyczepami kempingowymi, ale musi to zmienić, bo przyczepą się kiepsko ucieka.

pomyślałem sobie: o czym ten gość gada? jakie uciekanie?

okazało się, że on z żoną uwielbiają francuskie wybrzeże Atlantyku i stają tam gdzie nie wolno, gdy ich w nocy gonią, to (jak gość opowiadał): nim ja wstanę z łóżka, nim wyjdę z przyczepy, nim przejdę przez dyszel, nim otworzę auto, nim odpalę silnik i odjadę mija dużo czasu, a w kamperze inna rozmowa - od razu z łóżka za kierownicę.

to dość specyficzne hobby (jak dla mnie).

mój stary kamper był bezawaryjny, ale jako alkowa podczas szybszej jazdy zaczynał łykać spore ilości paliwa, więc jeżeli gość skąpi na miejscach postoju, to i będzie jechał z szybkością ekonomiczną. nie wyobrażam sobie jechać po niemieckich autostradach z prędkością przy jakiej dla kierowców ciężarówek, będę uciążliwy.

więc jak widać każdy ma inny sposób na aktywny wypoczynek, dla każdego słowo "turystyczna atrakcja" można znaczyć coś zupełnie innego.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***