Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-11-29, 10:01
Badania instalacji gazowej
Autor Wiadomość
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-07, 18:32   

bonusik napisał/a:
To nie PTTCC ma być za obowiązkowymi badaniami tylko każdy z nas,któremu lez na sercu własne bezpieczeństwo i osób towarzyszących.
Więcej chyba nie trzeba gadać...


przeciez o to chodzi ,ze my sami jestesmy odpowiedzialni za nasze bezpieczenstwo i bezpieczenstwo innych
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 365/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2008-12-07, 19:07   

Osobiście oczywiście jestem ZA badaniem. Powinno być możliwe w każdym powiecie.
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2195
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-12-07, 19:17   

jacek l napisał/a:
Dobra, to powiedz wobec tego jasno,

czy PTTCC jest za OBOWIĄZKOWYMI badaniami instalacji gazowej ?

tylko konkretnie i bez cukrowania TAK czy NIE.

Jacek.


Jacku. W innym miejscu już Ci tłumaczyłem, że PTTCC jeszcze nie działa, bo jest na etapie rejestracji. Aby móc po zarejestrowaniu zająć się konkretnymi , nurtującymi nas tematami, musimy znać poglądy turystów karawaningowych. To oni w dyskusjach wypowiedzą się co ich boli. Właśnie rozpoczęliśmy konsultacje i każdy ma szansę się wypowiedzieć, a Ty uporczywie żądasz określenia się PTTCC już teraz w niektórych kwestiach.
Mało tego, wciąż dokonujesz ocen. Na jakiej podstawie? Przecież PTTCC jeszcze nie działa. Koledzy z różych forów włączają się w dyskusję, w ramach konsultacji: co mamy do zrobienia. Wyrażają w nich swoje poglądy.
Ostro reagujesz na poglądy odmienne od Twoich, ale nie walczysz na argumenty tylko potępiasz je i wyszydzasz.
Dlaczego wybrałeś taką drogę? Co chcesz osiągnąć?
A może po prostu podyskutować o naszych bolączkach i starać się zmienić to co denerwuje?

Z wyrazami szacunku Tadeusz.
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2008-12-07, 21:07   

I Ja chcę dodać coś od siebie.
Nie wiem dokładnie jak powinien wyglądać przegląd instalacji gazowej , bo się na tym nie znam Jedno co zauważyłem, podczas wizyty w serwisie kamperów to to ,że spec od instalacji gazowej nawet jeszcze nie sprawdzając szczelności układu od razu wymienił gumowe-zbrojone przewody gazowe na nowe. Te stare „na oko” wydawały mi się jeszcze dobre ale on pokazał mi datę ich przydatności , która skończyła się rok wcześniej. Tak samo może być w przypadku reduktorów, przełączników, złączy etc. Jak wielu z nas, kamperużytkowników lubię pomajsterkować ale do instalacji i samych urządzeń gazowych czuję respekt. Miałem już pewne przykre doświadczenia w mojej „niewiadówce” i wiem , że samo dbanie o instalację lub jej prawidłową eksploatację to nie wystarczy . Dlatego jestem za obowiązkowym przeglądem instalacji gazowej w kamperach i przyczepach kampingowych.
Uważam również , że wykonywanie czynności przeglądu , konserwacji , napraw , wymiany poszczególnych elementów instal.gaz. / jeśli tego wymagają / powinny dokonywać firmy , serwisy , stacje diagnostyczne , inne - takie i tylko , które będą lub mają takowe uprawnienia , certyfikat , autoryzację. Oby ich było jak najwięcej.
Standardy unijne nakładają taki obowiązek , raz na dwa lata. W przypadku wypożyczalni kamperów i przyczep z uwagi na dużą rotację klientów, taki przegląd , może powinno dokonywać się częściej ?
I nie chodzi tu o naklejenie znaczka bo może ulec uszkodzeniu, podczas małej stłuczki a o osobny dokument w którym dokładnie jest wyszczególniony zakres dokonanych czynności sprawdzających lub naprawczych.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dembomen 
weteran


Twój sprzęt: KOMEDIA Fiat-Detleffs Globetrotter 2,5D 1989
Nazwa załogi: Dembomenki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Mar 2008
Piwa: 23/24
Skąd: Ełk
Wysłany: 2008-12-08, 08:06   

Hej!
Endi napisał/a:
I Ja chcę dodać coś od siebie.
Nie wiem dokładnie jak powinien wyglądać przegląd instalacji gazowej , bo się na tym nie znam Jedno co zauważyłem, podczas wizyty w serwisie kamperów to to ,że spec od instalacji gazowej nawet jeszcze nie sprawdzając szczelności układu od razu wymienił gumowe-zbrojone przewody gazowe na nowe. Te stare „na oko” wydawały mi się jeszcze dobre ale on pokazał mi datę ich przydatności , która skończyła się rok wcześniej. Tak samo może być w przypadku reduktorów, przełączników, złączy etc. Jak wielu z nas, kamperużytkowników lubię pomajsterkować ale do instalacji i samych urządzeń gazowych czuję respekt. Miałem już pewne przykre doświadczenia w mojej „niewiadówce” i wiem , że samo dbanie o instalację lub jej prawidłową eksploatację to nie wystarczy . Dlatego jestem za obowiązkowym przeglądem instalacji gazowej w kamperach i przyczepach kampingowych.
Uważam również , że wykonywanie czynności przeglądu , konserwacji , napraw , wymiany poszczególnych elementów instal.gaz. / jeśli tego wymagają / powinny dokonywać firmy , serwisy , stacje diagnostyczne , inne - takie i tylko , które będą lub mają takowe uprawnienia , certyfikat , autoryzację. Oby ich było jak najwięcej.
Standardy unijne nakładają taki obowiązek , raz na dwa lata. W przypadku wypożyczalni kamperów i przyczep z uwagi na dużą rotację klientów, taki przegląd , może powinno dokonywać się częściej ?
I nie chodzi tu o naklejenie znaczka bo może ulec uszkodzeniu, podczas małej stłuczki a o osobny dokument w którym dokładnie jest wyszczególniony zakres dokonanych czynności sprawdzających lub naprawczych.


Miałem nie zabierać głosu, ale jednak!

Dużo w twojej wypowiedzi jest racji, uważam że obowiązek to każdy ma! i powinien go czuć sam, nie z urzędu. Weźmy taki przegląd techniczny, wiele ma twarzy, ja ze swego doświadczenia wiem że różnie to bywa, gość wygląda przez okienko z pytaniem które to auto i na tym się kończy, jak wspomniałem żeby sprawdził amortyzatory? z ironią " za to pan płaci" i tak od niechcenia opuszcza swoje ciepłe krzesełko, żeby zaspokoić moją ciekawość.
Nie chciałbym żeby z urzędu przy przeglądzie gazowym też tak wyglądało, a mam duże obawy co do właśnie takiego zachowania. Dlatego jestem przeciw :gwm nabijaniu kasy za nic!
Hej!
_________________
Misiek
Świat jest piękny,tylko my go psujemy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbychu91 
zaawansowany
w imię złotego,euro i dolara


Twój sprzęt: fiat ducato hobby 600
Nazwa załogi: zbyszki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2008
Piwa: 5/29
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2008-12-10, 19:32   

Przeglady zdecydowanie tak,(lubie spac spokojnie),ale bez prawnego obowiazku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek l 
trochę już popisał

Twój sprzęt: prastara przyczepa
Dołączył: 14 Cze 2007
Skąd: wa-wa
Wysłany: 2008-12-11, 05:08   

:buzi

Jacek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-12-11, 08:44   

Cytat:
Przeglady zdecydowanie tak,(lubie spac spokojnie),ale bez prawnego obowiazku.

Ja nie, żeby podgrzewać temat. Tak jest teraz. Nie ma obowiązku i każdy kto chce może zrobić przegląd. W takim wypadku nie ma potrzeby poruszać sprawy :bigok
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 365/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2008-12-11, 12:18   

Ja bym wnosił, żeby znieść obowiązkowe przeglądy techniczne wszelkich pojazdów. Niech to będzie dobrowolne, kto chce niech sobie robi przegląd, a kto nie chce to niech nie robi. W końcu każdy świadomy obywatel wie co dla niego dobre. Zastanawiam się też po cholerę są te tablice rejestracyjne ? Nie wystarczyłoby gdybym sobie napisał np. JaWa - Kutno ?
Po co te dowody osobiste ? Przecież jaki to problem, żeby zaopatrzyć policję w czytnik linii papilarnych ? Może opracować projekt ustawy i jako obywatelski zgłosić do sejmu. Ja się podpisuję, potrzeba jeszcze 99 999 chętnych. Kto zakłada listę ?
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2008-12-11, 14:32   

Przepraszam, czy My już jesteśmy w Europie czy na głębokich peryferiach??
Wnioskuję, że na tym drugim.
PTTCC powinno stać i walczyć o jedno stanowisko - BEZPIECZEŃSTWO.
Przegląd powinien być OBOWIAZKOWY!!!
Tu chodzi o nasze i innych życie.
Samowolka i sejmiki szlacheckie powinny odejść do lamusa, bo tam ich miejsce.
Mam dość "złotych rączek" co to grzebią przy instalacjach, a później w TV oglądamy wybuchy w blokach, domkach...
Mam jeździć na Zloty i martwić się...czy obok mnie kamper czy przyczepa nie wybuchnie?
Misiek, ja też jeżdżę na przeglądy i po stwierdzeniu jakiejkolwiek usterki, ma to być zrobione!!!
Uwierz mi, gdyby po przeglądzie coś mi się stało, zaskarżę ich do sądu!
Wszyscy na stacjach diagnostycznych powinni zdawać sobie z tego sprawę.
Nie zgadzam się na samowolkę, bo Polak z oszczędności, to nawet opon zimowych nie kupi (to też powinno być obowiązkowe!).
Nie zgadzam się, żeby 26 osób zadecydowało, że moje bezpieczeństwo jest nieistotne.
Stowarzyszenie zostało założone przez mądrych ludzi, więc mam nadzieję, że będzie działało dla Naszego dobra, a nie przeciwko!
Powinniśmy dążyć, żeby Prawo w Polsce i Unii było takie samo.
Nie chcę stać na "rżysku po kukurydzy", chcę mieć takie same prawa jak inni europejczycy!
Do przeglądu kamperów powinni zostać powołani specjaliści np. z firm obsługujących kampery i przyczepy i o to powinniśmy powalczyć! Można też żądać przeszkolenia inspektorów ze stacji obsługi samochodów. Po przeglądzie na dokumencie ma być pieczątka i podpis osoby odpowiedzialnej za przegląd.

Pozdrówka :spoko :spoko :spoko
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-11, 14:43   

LUCYNKO calkowicie zgadzam sie z TOBA w kazdym zdaniu.Sam pracuje w warsztacie samochodowym i wiem ze moj samochod tak samo jak i klienta musi byc sprawny pod kazdym wzgledem.Nie oszczedzam na przegladachi na naprawach biezacych tymbardziej nie bede oszczedzal na sprawdzeniu w swoim kamperku instalacji gazowej to moje zdrowie i zycie zalezy tylko i wylacznie odemnie ,majac przeglad to weim ze nic zlego nie stanie sie mi moim bliskim i inym na zlotach :aniolek :spoko
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek l 
trochę już popisał

Twój sprzęt: prastara przyczepa
Dołączył: 14 Cze 2007
Skąd: wa-wa
Wysłany: 2008-12-11, 14:53   

Proponuję najpierw się dowiedzieć jak jest na tym świecie i jak jest w tej bezpiecznej Europie zanim zaczniecie się na to powoływać, żeby się śmiesznie nie zrobiło....

Bo w temacie tablic już jest wystarczająco śmiesznie....

Jacek.

Ps. A Koleżanka to wcześniej była znaczy na innym kontynencie ?, to wiele wyjaśnia, bo ja raczej nigdzie nie wyjeżdżałem, fakt parę razy byłem za granicą, z przyczepą już od 25 lat jeżdżę, zagranicznych kolegów różnych też mam, z przyczepami i z kamperami, różnie, ale jakoś ani tych tablic ani tych przeglądów to oni nie za bardzo, może też nie z Europy, albo z nie tej samej...
Ostatnio zmieniony przez jacek l 2008-12-11, 15:07, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-11, 15:01   

Gdy kupowalem swojego kamperka od poprzedniego wlasciciela w niemczech otrzymalem na pismie ADAC ze przeglad takowy byl wykonany a na samochodzie z tylu jest nalepka informujaca do kiedy badanie instalacji gazowej jest wazne :idea :idea:
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2008-12-11, 15:37   

jacek l napisał/a:
Bo w temacie tablic już jest wystarczająco śmiesznie....

Drogi kolego :bigok , może dla Ciebie....mnie Bezpieczeństwo nie śmieszy :-/
Co do tablic...powinny obowiązywać w całej UE
jacekl napisał/a:
ale jakoś ani tych tablic ani tych przeglądów to oni nie za bardzo,

scorpio napisał/a:
Gdy kupowalem swojego kamperka od poprzedniego wlasciciela w niemczech otrzymalem na pismie ADAC ze przeglad takowy byl wykonany a na samochodzie z tylu jest nalepka informujaca do kiedy badanie instalacji gazowej jest wazne :idea :idea:

jacek l napisał/a:
A Koleżanka to wcześniej była znaczy na innym kontynencie ?,

jacek l napisał/a:
może też nie z Europy, albo z nie tej samej...

Ja mieszkam ciągle na tym samym kontynencie :wyszczerzony:
Może kolega..."oni nie za bardzo" :?: ...jeździł po jakimś innym....Azerbejdżan, Kambodża

Pozdrówka :spoko
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jule 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Columbus - Westfalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 19 Sie 2007
Skąd: Nbg
Wysłany: 2008-12-11, 20:38   

W Niemczech przeglad gazowy jest dla kamperow obowiazkowy. Nie podstepluja przegladu technicznego bez przegladu gazowego.... robi sie w kazdym TÜV-ie czy innej "jednostce" ktora ma uprawnienia do przegladow technicznych.
Dla przyczep kempingowych, przeglad jest zalecany ale nie obowiazkowy i nie posiadanie takowego nie ma zadnych "konsekwencji"
Na przegladzie sprawdzaja tylko zabezpieczenie butli gazowej i reduktor - ktory nie moze byc starszy niz...

Kamper jest w calosc uwazany za jednostke jezdna czyli pojazd mechaniczny i musi byc sprawny w calosci.... przyczepy kempingowe podlegaja pod przyczepy i musi byc sprawna "jezdnie". Tak przynajmniej pisze w wyjasnieniu do przepisu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***