Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-11-29, 10:01
Badania instalacji gazowej
Autor Wiadomość
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-12-14, 12:43   

stefan napisał/a:
sadze ze tak jest(powinno byc) na drogach panstwowych.Kampingi i inne tego typu miejsca konwencji nie podpisywaly w zwiazku z czym maja wlasne regulaminy

Poruszasz tu dwie sprawy. Jedna poruszanie się po drogach publicznych. I tu widzę, że podobnie jak ja uważasz że warunkiem jest spełnienie państwowych wymogów, potwierdzonych przez państwowe badanie, wykonane przez stację kontroli podlegającej państwu. Powinno to podlegać identycznym prawom w państwach które podpisały konwencję Genewską. Nie uważam, że każdy zagraniczny przepis jest mądry i powinien być powielany przez nas.
I druga sprawa prywatnych kempingów, które nie koniecznie trzeba odwiedzać gdy nie stosują się do ustaleń na jakie zgodziło się państwo.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2008-12-14, 21:14   

janusz napisał/a:
Uważam, że nie wszystko co jest przyjęte na "świecie" jest dobre i każdy przepis powinien być wprowadzany u nas tylko dla tego że tak mają np Niemcy.

A ja uważam, że jako państwo, które uczy się dopiero demokracji (jesteśmy w powijakach)
powinno czerpać wzorce z państw, które ją mają od lat zdecydowanie lepiej wypracowaną.
Robimy tylko" eksperymenty", które niestety rzadko wychodzą. :gwm
A tak nawiasem mówiąc prawo drogowe powinno obowiązywać jednakowe w całej Unii (wybrane najlepsze przepisy z różnych państw).
Daleka droga :-/ To było moje zdanie i moja opinia....każdy ma prawo mieć inny pogląd. :bigok
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2008-12-16, 09:45   

janusz napisał/a:
Pojazd posiadający aktualne badania techniczne nie powinien podlegać dodatkowym badaniom pokładowej instalacji gazowej


Wg mojego rozumowania , jeśli pojazd posiada aktualne badanie techniczne, to otrzymał je bo / jak wykazała kontrola/ jest sprawny tym samym bezpieczny i może się poruszać po drogach jak również przebywać między innymi w miejscach do jakich został przeznaczony. To oczywiste. Ale jeżeli taki pojazd posiada na swoim „pokładzie” urządzenia i całą potrzebną do jej użytkowania instalację gazową to powinien wykazać się , że takowa jest również w pełni sprawna, zgodnie z powszechnie ustalonymi normami , potwierdzonymi w osobnym dokumencie. Co innego jest mechanik pojazdów samochodowych co innego mechanik-instalator gazowy. Jeśli dana jednostka sprawdzająca i dopuszczająca takie pojazdy do ruchu , ma takiego mechanika (ów ) z wieloma specjalnościami to , lepiej dla nas . Będzie taniej. To też oczywiste.

Ps
Nie poprę kandydatury Lucynki do Europarlamentu.
Ma Koczra ma Kampera. Wystarczająca , to ilość obowiązków !! :haha: :haha:
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-12-16, 15:10   

Endi napisał/a:
potwierdzonymi w osobnym dokumencie. Co innego jest mechanik pojazdów samochodowych co innego mechanik-instalator gazowy.

Ależ dla czego. Wiele samochodów ma instalację LPG i bada ją diagnosta na SKP a nie jakiś gazowy mechanik. Instalacja LPG jest znacznie bardziej skomplikowana i podatna na uszkodzenia niż ta pokładowa. Diagnosta podpisuje się pod przeglądem pojazdów do przewozu materiałów niebezpiecznych i nie potrzeba do tego chemików, pirotechników czy kogo tam jeszcze. Dla czego taka normalna instalacja gazowa ma być badana przez innych ludzi z innymi kwalifikacjami. Przecież to jest samochód i powinien podlegać badaniom samochodowym nie domowym. Ponieważ jest piec to może jeszcze zaświadczenie od kominiarza :haha: A do zbiornika z wodą i ściekami Sanepid i ochronę środowiska :haha: Po co sami sobie mamy ściągać na głowę kłopoty.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tadek 
weteran


Twój sprzęt: Carthago C-line Ducato 3.0 4,5DMC
Dołączył: 29 Gru 2007
Piwa: 28/44
Skąd: Poznań/okolica
Wysłany: 2008-12-18, 17:45   

janeczka napisał/a:
stefan napisał/a:
Witam!
janeczka napisał/a:
jestem za - byłem u lekarza - stwierdzil prawidłowe wydzielanie gazów
-i bedziesz na tym jezdzil? :szeroki_usmiech Pozdrawiam.Stefan.

jeżdził to może nie, ale trza by łapać do butli i jak znalazł do kuchenki :haha: :haha: :haha:

Proponuję przenieść dyskusję o zastosowaniu biogazu, do istniejacego już wątku. Jest tam już wiele cennych pomysłów dotyczących tej (ulotnej)materii.
http://www.camperteam.pl/...hlight=kampersy


Tu pozostawmy wypowiedzi na temat badania instalacji gazowej propan-butan w kamperach i przyczepach.
_________________
Jem polskie jabłka, na Orlenie robię tylko siku, nie piję Żubrówki i popieram ruch 8 gwiazd.
Nie pobieram dotacji z NCBiR.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek l 
trochę już popisał

Twój sprzęt: prastara przyczepa
Dołączył: 14 Cze 2007
Skąd: wa-wa
Wysłany: 2008-12-19, 05:14   

Janusz, to juz wywal wszystkie moje posty, viceprezes bedzie happy...

J.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-12-19, 08:12   

Jacku, żadnego posta nie wywaliłem. Wszystkie są tu http://www.camperteam.pl/...opic.php?t=3520
Temat jest bardzo pokręcony i trudno rozdzielić tak by została logika w każdej z części.
Najważniejsze sprawy zostały napisane i ta już dość dawno i wszyscy zainteresowani mogli i dalej mogą zapoznać się z nimi. Daj znać który przeniesiony post wrócić do wątku głuwnego to go wrócę.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-12-19, 10:29   

janusz napisał/a:
Daj znać który przeniesiony post wrócić do wątku głuwnego to go wrócę.


czy tu jest cos nie na temat ?http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=3520&postdays=0&postorder=asc&start=15
czy moze zle wplywa na samopoczucie "gazowych turystow" :-/
_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kalinin 
weteran
mirek@kalinin.pl

Twój sprzęt: Laika Kreos 4012
Nazwa załogi: Kalinka
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 398/477
Skąd: Jedlińsk k/Radomia
Wysłany: 2008-12-25, 10:17   

Gdy nie wiadomo o co chodzi, to napewno chodzi o pieniądze !!!
_________________
Rozum przychodzi z wiekiem, najczęściej jest to wieko trumny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
BOGI 
doświadczony pisarz
BOGI

Twój sprzęt: Weinsberg 601MQH (dawniej JOINT E33)
Dołączył: 25 Paź 2008
Piwa: 4/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-07, 14:29   

Skorpion napisał/a:
Gdy kupowalem samochod w niemczech mial juz nalepke badania instalacji gazowej wazna do 2010 .A w firmie w ktorej mam przyjemnosc serwisiwac i parkowac na zime samochod rowniez wykonuja takowe przeglady instalacji gazowej .


To może łaskawie zdradź adres i telefon i koszt przeglądu instalacji gazowej i uzyskania prawnego dopuszczenia do dalszej eksploatacji, na jaki okres. Skorzystam chętnie, bo też jestem z Warszawy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1173
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-07, 14:37   

BOGI,
dlaczego masz wylaczone odbieranie wiadomosci na pw ??
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BOGI 
doświadczony pisarz
BOGI

Twój sprzęt: Weinsberg 601MQH (dawniej JOINT E33)
Dołączył: 25 Paź 2008
Piwa: 4/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-07, 15:09   

Skorpion napisał/a:
BOGI,
dlaczego masz wylaczone odbieranie wiadomosci na pw ??


nie wiem o czym piszesz, co to jest pw.? Cały czas zamiast korzystać i używać, to walczę z tym forum. Jeszce trochę a zrezygnuję! Dzisiaj wysłałem post w sprawie mojej walki o możliwość zrzucania ścieków na stacjach paliw, był załącznik mego pisma do Orlenu, wszystko zaginęło w cyberprzestrzeni., pomimo moich działań logicznych. Nie kumam chyba logistyki na tym forum, niestety. Wiele piszę na wp.pl oraz nawet projektuję przez internet, ale takiego badziewia jak tu nie doznałem. Przecież pownno być proste jak konstrukcja cpa, piszę nowe-klik, odpowiadam- klik i cała filozofia. A tutaj loguję się co chwilę, nigdy nie wiem co wysyłam i z jakim załącznikiem, tragedia. A może ja nadaję się już do utylizacji ?!?!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2010-01-07, 15:17   

BOGI napisał/a:
Nie kumam chyba logistyki na tym forum, niestety. Wiele piszę na wp.pl oraz nawet projektuję przez internet, ale takiego badziewia jak tu nie doznałem. Przecież pownno być proste jak konstrukcja cpa, piszę nowe-klik, odpowiadam- klik i cała filozofia. A tutaj loguję się co chwilę, nigdy nie wiem co wysyłam i z jakim załącznikiem, tragedia. A może ja nadaję się już do utylizacji ?!?!
...
Bogi...chyba przesadzasz ze NASZE FORUM TO BADZIEWIE... :evil:
o to ze nie ogarniasz...mozesz miec pretensje TYLKO DO SIEBIE..
jest tu ponad 2tys uzytkownikow w przedziale wiekowym od nastu do ponad 70lat ...i..inni OGARNIAJA...
wiec nie z FORUM jest cos nie tak...
:roll:
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-01-07, 15:23   

Bogi ale dajesz ciała , może jesteś przyzwyczajony do bardziej profesjonalnych programów i dla tego Ci tutaj wszystko nie wychodzi. :-/

Pozdrawiam. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-01-07, 15:54   

BOGI,

Bogi spokojnie bo widzę, że trochę sie napiołeś ...

podczas pracy z forum i pisaniu długich postów lub czytaniu długich postów polecam co kilka minut klinąć klawisz "F5" jest to odświeżanie :)
wiadomości pisanej nie kasuje a jako że generuje ruch na stronie również nie wylogowuje się z forum więc nie ma zong'a podczas próby wysłania itp :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***