Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-11-29, 10:01
Badania instalacji gazowej
Autor Wiadomość
BOGI 
doświadczony pisarz
BOGI

Twój sprzęt: Weinsberg 601MQH (dawniej JOINT E33)
Dołączył: 25 Paź 2008
Piwa: 4/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-07, 15:59   

Jeśli kogoś uraziłem, serdecznie i szczerzę przepraszam. Może czas umierać i tyla. Wkurzyłem się, bo po kilkumastu minutach pisaniny, aby pionformować co zdziałałem w sprawie zrzutu brudnej wody i kaset WC na stacjach paliw, wszystko gdzieś uleciało, mimo przesłania postu. Kiedyś też chciałem podzielić się praktcznymi uwagami po powrocie z Europy, męczyłęm się pociłem, dołączałem mapki i zdjęcia i kiszka. Dlatego uważam, ze dobry algorytm, to taki co nawet idiota nie potrafi zepsuć. A tu tak nie jest, niestety.

Nacisnąłem Edytuj, bo chcę przeprosić i poprawić błedy w moim poście, co czynię i zobaczę efekt jak to działa w praktyce..

Działa, ten etap jak edytować już opanowałem. Cieszę się jak dziecko!!!
Ostatnio zmieniony przez BOGI 2010-01-07, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej Psz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Serwis Campingowy
Dołączył: 18 Kwi 2008
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-01-07, 16:04   Przeglad gazu

BOGI napisał/a:
Skorpion napisał/a:
Gdy kupowalem samochod w niemczech mial juz nalepke badania instalacji gazowej wazna do 2010 .A w firmie w ktorej mam przyjemnosc serwisiwac i parkowac na zime samochod rowniez wykonuja takowe przeglady instalacji gazowej .


To może łaskawie zdradź adres i telefon i koszt przeglądu instalacji gazowej i uzyskania prawnego dopuszczenia do dalszej eksploatacji, na jaki okres. Skorzystam chętnie, bo też jestem z Warszawy


Witam.
Chciałbym poruszyć sprawę Przeglądu Gazowego.
Od 25 lat wykonuje przeglądy gazowe.
W Nieczech to kosztuje od 30 do 50 Euro.
Kontroluje się szczelność przewodów i instalacji gazowej, jak też urządzeń w pojeżdzie,
czy jest szczelny (10 minut przy ciśnieniu 150 mbar) póżniej kontroluje się wszystkie urządzenia gazowe czy są sprawne i czy dobre mają spalanie gazu. Dlatego w TÜV sprawdzają tylko szczelność a inne urządzenia jak nie są sprawne odsyłają do specjalistycznych zakładów do naprawienia (gdyż nie mają cześci i możliwości naprawy). Jak jest wszystko sprawne nakleja sie naklejki i wypełnia specjalną ksiażkę gażową o sprawności ktora ma 2 lata ważności.
Reduktora gazu i przewodu gazowego (Reduktor i przewod gazowy nie moze miec wiecej jak 10 lat) przewod gazowy nie więcej jak 45 cm.
Przyczepy campingowe oficjalnie nie muszą miec przegladu ale w TÜV zmuszają zeby zrobić ten przegląd.
Gdy nastąpi jakiś wypadek to, ubezpieczenie umywa ręce a właściciel musi pokryć wszelkie koszty wynikłe z szkody oraz koszty straży pozarnej i policji itp.
Samochody campingowe bez przegladu gazowego w zadnym przypadku nie dostana przegladu technicznego.
Podpisanie przeglądu gazowego jest bardzo odpowiedzialne gdyż póżnie odpowiada się przed sądem.
Na campingplacach właściciele są prawnie zobowiązani do sprawdzania przeglądu gazowego i nie myślcie że oni to robią na złośc, to jest wymógł prawny. Przy kontroli na campingplacach to oni płacą za to ze wpuścili na plac.
Co parę lat są nowe szkolenia gdyż zmieniają się przepisy oraz urządzenia żeby ci co robią przeglądy byli na bieżąco z przepisami, jak się nie pojedzie na szkolenie to odbierają uprawnienia.
Jak jestem w Szczecinie to też wykonuję przeglądy.
Andrepsz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2010-01-07, 16:08   

Ja stosuje taka zasadę , że do postów które wymagają dłuższego pisania. Piszę treść w edytorze tekstów i potem wklejam po kawałku lub całościowo. Zdjęcia przewidziane do wklejenia przeskalowuję i wpisuję do do osobnego folderu "na forum". W ten sposób wyeliminowałem przypadki zagubienia postu i zdjęć co się zdarzało.
Marek :mikolaj
_________________
"Róbmy swoje"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2010-01-07, 16:15   

Marek napisał/a:
Piszę treść w edytorze tekstów i potem wklejam

Każdy, kto przynajmniej raz zgubił swoje wypociny, do tego już doszedł, że przy dłuższych postach, czy dłuższym pisaniu, to jedyna metoda.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
BOGI 
doświadczony pisarz
BOGI

Twój sprzęt: Weinsberg 601MQH (dawniej JOINT E33)
Dołączył: 25 Paź 2008
Piwa: 4/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-07, 16:15   

Marek napisał/a:
Ja stosuje taka zasadę , że do postów które wymagają dłuższego pisania. Piszę treść w edytorze tekstów i potem wklejam po kawałku lub całościowo. Zdjęcia przewidziane do wklejenia przeskalowuję i wpisuję do do osobnego folderu "na forum". W ten sposób wyeliminowałem przypadki zagubienia postu i zdjęć co się zdarzało.
Marek :mikolaj


I właśnie o to idzie, że dlaczego trzeba wykonywać specjalne i dodatkowe działania przy działaniu: ja teraz piszę i ja mogę do tej korespondencji dołączyć cośtam, jeno klikając dodaj załącznik 1,2, 3 itd. A na końcu opcja podgląd aby wytropić błędy i finał Wyślij. Sam widzisz, że nasze działanie w formie pisania obok jest dowodem na to co napisałem, cosik nie tak.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2010-01-07, 16:29   

BOGI napisał/a:
I właśnie o to idzie, że dlaczego trzeba wykonywać specjalne i dodatkowe działania przy działaniu: ja teraz piszę i ja mogę do tej korespondencji dołączyć cośtam, jeno klikając dodaj załącznik 1,2, 3 itd. A na końcu opcja podgląd aby wytropić błędy i finał Wyślij. Sam widzisz, że nasze działanie w formie pisania obok jest dowodem na to co napisałem, cosik nie tak.

Kolego, piszesz jakbyś pierwszy raz nie tylko miał do czynienia z kompem, ale i z netem również. Czy nigdy Ci żadna strona netu nagle nie wywaliła, czy przeglądarka netu nie dała ciała.
Jak w necie i np. na serwerze obsługującym nasze forum buszuje tysiące, czy setki tysięcy, to może się zdarzyć, że gdy się guzdrasz z jednym postem... to Ci robi bum... i nie ma. A najlepsza metoda na to... jak poprzednio wspomniano.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
BOGI 
doświadczony pisarz
BOGI

Twój sprzęt: Weinsberg 601MQH (dawniej JOINT E33)
Dołączył: 25 Paź 2008
Piwa: 4/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-07, 17:06   

wbobowski napisał/a:
BOGI napisał/a:
I właśnie o to idzie, że dlaczego trzeba wykonywać specjalne i dodatkowe działania przy działaniu: ja teraz piszę i ja mogę do tej korespondencji dołączyć cośtam, jeno klikając dodaj załącznik 1,2, 3 itd. A na końcu opcja podgląd aby wytropić błędy i finał Wyślij. Sam widzisz, że nasze działanie w formie pisania obok jest dowodem na to co napisałem, cosik nie tak.

Kolego, piszesz jakbyś pierwszy raz nie tylko miał do czynienia z kompem, ale i z netem również. Czy nigdy Ci żadna strona netu nagle nie wywaliła, czy przeglądarka netu nie dała ciała.
Jak w necie i np. na serwerze obsługującym nasze forum buszuje tysiące, czy setki tysięcy, to może się zdarzyć, że gdy się guzdrasz z jednym postem... to Ci robi bum... i nie ma. A najlepsza metoda na to... jak poprzednio wspomniano.


Tak masz rację, albo polubię taki stan rzeczy, albo nie powinienem tu bywać. A tak a propos. Zastanowić się misiałem przez chwilę co kliknąć, aby odpowiedzieć na Twoją podpowiedź. I właśnie tak nie powinno być, że musimy się zastanawiać głęboko co zrobić, aby uzyskać pożadany efekt. Dobry program jest intuicyjny i działa tak, jakbyśmy to my sterowali bezpośrednio bez pomocy komputerera wręcz. To jedynie mam na myśli, a powracam dlatego, że może ktoś na takie właśnie zmieni to forum. Z komputerem mam doczynienia od 1994 roku, zawodowo jako projektant na CAD, może dlatego tak mnie irytuje algorytm tego programu. Ale nie robię tego z niechęci, czy krytykanctwa, jeno dlatego aby żyło nam się lepiej, jak to kiedyś ktos głosił. Też ponoć nic z tego hasła nie wyszło. Pozdrawiam.

Ps. W moim przypadku wywalenie się komputera lub nie zapisanie działania jest równoważne z przepadkiem czasem wielu godzin pracy, nawet kilku osób. Może dlatego jestem taki rozpieszczony, potrzebuję zatem pokory i powrotu do realiów. Piszę w OpenOffice lub Word i wklejam na końcu, proste prawie jak we wojsku.
Ostatnio zmieniony przez BOGI 2010-01-07, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2010-01-07, 17:11   

BOGI napisał/a:
A tak a propos. Zastanowić się misiałem przez chwilę co kliknąć, aby odpowiedzieć na Twoją podpowiedź. ///// Dobry program jest intuicyjny


Bogi...sorki...ale jak mozna nie zauwazyc DUZEGO napisu ''ODPOWIEDZ'' pod czytanym postem....
CO MOZE BYC BARDZIEJ INTUICYJNE... :shock:
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2010-01-07, 18:13   

BOGI napisał/a:
Z komputerem mam doczynienia od 1994 roku, zawodowo


Dla mnie komputer to w dalszym ciągu czarna magia.
Po forum poruszam się "intuicyjnie". Czyżbym był geniuszem :?: :wyszczerzony:
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-01-07, 19:16   

Witam ,

Jeżeli moja skromna osoba daje tutaj radę , to znaczy że każdy sobie poradzi .
Ja w kwestii komputerów "lewy" jestem do kwadratu.

Pozdrawiam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2010-01-07, 19:18   

Naszło mnie takie przemyślenie , a w zasadzie propozycja dla Adminów , żeby może trochę przybliżyli nam (językiem zrozumiałym ) zawiłości tego skryptu używanego do komunikacji na forum w kontekście stabilności pisania, łączenia i odbierania postów.
Bogi wiem ,że to wkurza też pracuję od lat 80 dziesiątych z oprogramowaniem CAD i wiemy dobrze co to znaczy stabilność i ile kosztuje oprogramowanie i konserwacja systemu żeby to uzyskać plus dyscyplina użytkowników. Więc cieszmy się że to działa w tej "prostocie" dla ogółu.
Marek
_________________
"Róbmy swoje"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2010-01-07, 19:34   

BOGI napisał/a:
Z komputerem mam doczynienia od 1994 roku, zawodowo jako projektant na CAD, może dlatego tak mnie irytuje algorytm tego programu.

Kochany BOGI, skoro jesteś fachowcem to pisz na PW do naszego kolegi paf'a, który odpowiada za stronę techniczną naszego forum, i jak sobie uzgodnicie co może być lepiej, to wszyscy na tym skorzystamy.
A jak będziesz poruszał temat na ogólnym forum, to będziesz miał tak jak teraz dyskusję z laikami, do których i ja się zaliczam niestety.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ekosmak.dabrowska 
weteran


Twój sprzęt: Ford Transit 94' Rimor
Nazwa załogi: Dziubki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Piwa: 26/111
Skąd: toruń
Wysłany: 2010-01-07, 20:38   

kimtop napisał/a:
Dla mnie komputer to w dalszym ciągu czarna magia.
Po forum poruszam się "intuicyjnie". Czyżbym był geniuszem :?: :wyszczerzony:

Jestem drugim geniuszem :mrgreen:
Andrzej 73 napisał/a:

Jeżeli moja skromna osoba daje tutaj radę , to znaczy że każdy sobie poradzi

Jestem tego przykładem :mrgreen: [quote]A jak będziesz poruszał temat na ogólnym forum, to będziesz miał tak jak teraz dyskusję z laikami, do których i ja się zaliczam niestety[/quote
Włodziu jak Ty laik, to ja "Kunta Kinte"
_________________
Jak chcesz rozśmieszyć Pana Boga to opowiedz Mu
o swoich planach
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek o 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T4 Euro Mobil Euro Sky 550 96 r
Dołączył: 04 Maj 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-01-07, 22:57   

Wracając do tematu postu
Czy znacie miejsce w okolicy Bydgoszczy
gdzie mógłbym wykonać przegląd instalacji gazowej i otrzymać potwierdzenie
w postaci nalepki.Zalezy mi na profesjonalnym przeglądzie
Takim jaki wykonuje kolega Marek mat

pozd

Darek O
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BOGI 
doświadczony pisarz
BOGI

Twój sprzęt: Weinsberg 601MQH (dawniej JOINT E33)
Dołączył: 25 Paź 2008
Piwa: 4/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-08, 08:39   

Ok, kończę narzekania i bardzo przepraszam. Dziękuję za poradę "wbowskiemu" o uwagach technicznych zgłaszanych gdzie indziej, tereaz wiem gdzie można to zrobić. Jednak nie dowiedziałem się gdzie w Warszawie można zrobić przegląd instalacji technicznej gazowej w kamperze. Kupując na wiosnę 2008 roku takie badanie zrobili przy rejestracji w tamtejszym urzędzie i nakleili takąo kragłą nalepkę, teraz się kończy jej (a właściwie badań) ważność. Zatem, czy ktoś wie gdzie w Warszawie można wykonać badanie i uzyskać dalszą nalepkę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***