Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-11-29, 10:01
Badania instalacji gazowej
Autor Wiadomość
Mirekmat
doświadczony pisarz

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Piwa: 11/2
Wysłany: 2010-03-21, 20:12   

witam kolego Bogi.
Przepraszam,że w tym miejscu udzielę Panu informacjiale prywatne :konto:ma Pan zablokowane.Taki przegląd mogę wykonać Proszę o kontakt podnr tel. 694 553 878 Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2010-03-22, 14:03   

to ja zapytam tak
czy jeżeli mam tabliczki znamionowe na lodówce i trumie nie wiem gdzie szukać na kuchence gazowej butlę zamontowaną na stałe nową i nowy reduktor oczywiście sprawne i szczelne to mogę sobie pojechac do niemiec i zrobic taki przegląd za 30-50 euro i dostanę zółtą książeczkę
jesli tak to gdzie takie przeglądy można zrobić w niemczech w okolicach gubina lub słubic lub w poznaniu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej Psz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Serwis Campingowy
Dołączył: 18 Kwi 2008
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-03-24, 22:33   

Irek napisał/a:
to ja zapytam tak
czy jeżeli mam tabliczki znamionowe na lodówce i trumie nie wiem gdzie szukać na kuchence gazowej butlę zamontowaną na stałe nową i nowy reduktor oczywiście sprawne i szczelne to mogę sobie pojechac do niemiec i zrobic taki przegląd za 30-50 euro i dostanę zółtą książeczkę
jesli tak to gdzie takie przeglądy można zrobić w niemczech w okolicach gubina lub słubic lub w poznaniu

Zobacz w szafce na bokach naklejka moze byc.
ew wyciagnij szuflade i zobacz od spodu kuchenki.
Jak bys byl w Hannoverze to moge ci tez zrobic, ew w Szczecinie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
don Mateo 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: burstner A747-2 `02
Dołączył: 20 Lis 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-03-25, 19:10   instalacja gazowa

witam i w sprawie przeglądu instalacji gazowej
1. byłem dziś u Bońkowskich/obecnie "campery.pl"/ i :
przegląd instalacji gazowej + wydanie naklejki i zaśw. na dwa lata - 150zł netto
przegląd wszystkich instalacji/gaz,woda-wszelaka dezy..., elekt oraz spojrzenie
w silnik - 450zł netto
zaświadcz. upoważnia do wjazdów na promy i zach campingi/
2. w Luboniu jest przedstawiciel Trumy czyli obecnie Wogisa i za przegląd - 50zł
ale bez wszelakich zaświadczeń co jest dla mnie b.dziwne bo jest wymieniony na str internetowej
3. najbliższy wolny termin w "campery.pl" koniec kwietnia

pozdr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2010-03-25, 21:08   

to już jest namiar na 100% ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dembomen 
weteran


Twój sprzęt: KOMEDIA Fiat-Detleffs Globetrotter 2,5D 1989
Nazwa załogi: Dembomenki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Mar 2008
Piwa: 23/24
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-03-25, 21:33   

Hej!
Będąc na Solankach w Grudziądzu zrobiłem przegląd gazowy u Mirkamata i ze wszystkimi papierami wydałem 130 zł / lodówka, kuchenka, ogrzewanie, bojler/
Szybko i sprawnie łącznie ze szczegółami odnośnie pracy i konserwacji osprzętu, polecam!
Jak mi wiadomo Mirekmat będzie w Koszalówce.
Hej!
_________________
Misiek
Świat jest piękny,tylko my go psujemy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ML 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Levanto A574
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 5/3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-25, 23:02   

Fajnie by było, gdyby powstała mapka z takimi punktami, które robią przegląd instalacji gazowej i wydają zaświadczenia oraz naklejki (a jeszcze fajniej gdyby coś takiego było pod patronatem PTTCC). Te naklejki, to niby błachostka, ale możemy się niemile zdziwić kiedy nie wpuszczą nas na camping lub prom.

Pozdrowienia.
_________________
To tylko MATRIX ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2010-03-26, 11:04   

ML napisał/a:
kiedy nie wpuszczą nas na camping lub prom.

coś mocno przesadzacie?
po co te nalepki?
czy francuzi, hiszpanie lub włosi też robią niemieckie badania? (bo te nalepki i certyfikat to niemieckie, nie polskie)

mnie wystarcza coroczny przegląd instalacji gazowej, tzn próba ciśnieniowa, spr mocowania
.......tyle że bez nalepki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dorota i Robert 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: 9lat James Cook teraz HYMER
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 5/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2010-03-26, 16:34   

Obawiam sie, ze jak dalej bedziecie pisac o nalepkach to ktos nadwrazliwy zalatwi i w Polsce przepis o obowiazku...

My musimy robic przeglad inst. gazowej (co 2 lata) bo innaczej nie dostaniemy TUV - u :(
Na promie karza zakrecic gaz i nie zauwazylam zeby sprawdzali n... nie plywam jednak promami zbyt czesto wiec sie nie upieram.

Nowy samochod na u nas TÜV na 3 lata a gaz na 2 lata. Ja jezdze dalej a jak minie 3 roczek to pojade na oba przeglady, aby dostac n...

D.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris 
zaawansowany


Twój sprzęt: aktualnie namiot
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Piwa: 3/1
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-03-26, 17:35   

Akurat gaz to poważna sprawa i duże zagrożenie także dla osób postronnych. Dlatego nie uważam że przeglądy takiej instalacji są czymś niepotrzebnym.

Natomiast w kwestii promów to sporo w zeszłoroczne wakacje korzystaliśmy w Norwegii. Tylko raz ktoś najpierw poszedł zerknąć na tylny zderzak gdzie taką naklejkę mamy zanim sprzedał nam bilet. Nie wiem czy sprawdzają jakieś inne dokumenty w przypadku braku takiej naklejki. Byłem ciekaw ale byliśmy jedynym kamperem na promie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2195
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-03-26, 19:40   

Temat przeglądów instalacji gazowej w kamperze wraca jak bumerang. Jedni są za obowiązkowym, inni zupełnie z taką koncepcją się nie zgadzają. Są tacy, którzy twierdzą: robię przeglądy dla własnej pewności i czystego sumienia, ale naklejka mi nie potrzebna, inni zaś robią to także dla naklejki. Są tacy, którzy lansują pogląd jakoby na promy bez przeglądów nie wpuszczano, są też tacy, którzy twierdzą, że to mit. Wystarczy zakręcić butlę i już jest się w porządku.
Śledzę te dyskusje od lat, bo wcześniej będąc karawaningowym turystą, który zajeździł trzy przyczepy, również z tymi sporami stykałem się często.
Moje doświadczenia z ostatnich lat są następujące: nikt nie interesował się nigdy moimi złotymi naklejkami, nikt nie sprawdzał nawet, czy wjeżdżając na promy zakręciłem butlę. Mam instalację w porządku i robię przeglądy dla siebie, dla poczucia bezpieczeństwa mojego i dla zapewnienia bezpieczeństwa moim sąsiadom. Naklejki aktualne mam, na wszelki wypadek. Słyszałem o takim międzynarodowym zlocie, gdzie kampery i przyczepy bez naklejek wyekspediowana daleko od pozostałych uczestników, gdzieś na rżysko pokukurydziane. Nie lubię być tak traktowany.
Wiem jedno - gdyby przegląd był obowiązkowy, mój kamper nie byłby bezpieczniejszy. Przegląd wykonany w oparciu o moje aktualne motywacje jest na pewno dokładniejszy, bo sam tego dopilnowuję i za to płacę, włącznie z aktualnymi drobnymi naprawami i wymianą części w ramach profilaktyki.
Zwracam uwagę na słowa: "Obawiam sie, ze jak dalej bedziecie pisac o nalepkach to ktos nadwrazliwy zalatwi i w Polsce przepis o obowiazku...", napisane przez Dorotę i Roberta. To mogą być słowa prorocze. :)
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ML 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Levanto A574
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 5/3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-28, 20:33   

Tadeusz napisał/a:
Przegląd wykonany w oparciu o moje aktualne motywacje jest na pewno dokładniejszy, bo sam tego dopilnowuję i za to płacę, włącznie z aktualnymi drobnymi naprawami i wymianą części w ramach profilaktyki.

A czy tak trudno napisać, gdzie wykonujecie takowe przeglądy ? Tajemnica jest to jakaś ?

Pozdrowienia.
_________________
To tylko MATRIX ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2010-03-28, 21:12   

ML napisał/a:
gdzie wykonujecie takowe przeglądy ?

Gdańsk, ul. Kołobrzeska - serwis kamperowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ML 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Levanto A574
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 5/3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-28, 22:08   

papamila napisał/a:
ML napisał/a:
gdzie wykonujecie takowe przeglądy ?

Gdańsk, ul. Kołobrzeska - serwis kamperowy

:ok :brawo :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Takich konkretów brakuje.

Pozdrowienia.
_________________
To tylko MATRIX ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dembomen 
weteran


Twój sprzęt: KOMEDIA Fiat-Detleffs Globetrotter 2,5D 1989
Nazwa załogi: Dembomenki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Mar 2008
Piwa: 23/24
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-03-29, 07:50   

Hej!
papamila napisał/a:
ML napisał/a:
gdzie wykonujecie takowe przeglądy ?

Gdańsk, ul. Kołobrzeska - serwis kamperowy


Na zlotach Mirekmat zajmuje się przeglądami i drobnymi naprawami, jeśli są zainteresowani.
Hej!
_________________
Misiek
Świat jest piękny,tylko my go psujemy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***