Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-11-29, 10:01
Badania instalacji gazowej
Autor Wiadomość
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-12-05, 13:04   Badania instalacji gazowej

Pewnie od samego badania instalacji gazowej (pokładowej) nie uciekniemy. Może jednak udało by się wpłynąć na ustawodawcę aby dokonywała tego stacja diagnostyczna podczas okresowego przeglądu pojazdu. Proszę o dyskusję jak powinno to badanie wyglądać i wszelkie za i przeciw.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-05, 13:08   

Gdy kupowalem samochod w niemczech mial juz nalepke badania instalacji gazowej wazna do 2010 .A w firmie w ktorej mam przyjemnosc serwisiwac i parkowac na zime samochod rowniez wykonuja takowe przeglady instalacji gazowej .
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-12-05, 13:21   

Ty masz. Ja muszę jechać 200 km do Warszawy. A jak okaże się, że trzeba coś poprawić to gnam następne 400 km.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-05, 13:23   

janusz napisał/a:
Ty masz. Ja muszę jechać 200 km do Warszawy. A jak okaże się, że trzeba coś poprawić to gnam następne 400 km


W tej firmie robia rowniez i wszelkie naprawy instalacji gazowej bo nawet przerabiaja autobusy na kamperki ,wiec z tego wnioskuje ze maja takowe uprawnienia i sa przedstawicilelami renomowanych firm
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stefan 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot Tabbert 510
Nazwa załogi: Majka i Stefan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Wrz 2007
Piwa: 2/4
Skąd: okolice Duesseldorfu
Wysłany: 2008-12-05, 13:35   

Witam! We wszystkich wiekszych miejscowosciach sa stacje diagnostyczne.Wiekszosc z nich ma uprawnienia do przegladu i dopuszczania samochodowych(LPG i CNG) instalacji gazowych.Pomysl Janusza aby te stacje "zalatwialy temat" naszych instalacji w kamperach jest moim zdaniem bardzo dobry.Co sadza o tym koledzy? :ok Pozdrawiam.Stefan.
_________________
Psy szczekaja karawana idzie dalej. majkaistefan@googlemail.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
StasioiJola 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Bürstner
Nazwa załogi: StasioiJola
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Lip 2008
Piwa: 81/283
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2008-12-05, 13:36   

Według mnie stacje które mają prawo robić przeglądy instalacji gazowych w samochodach osobowych powinny miec tez uprawnienia do przeglądów kamperów,ponieważ instalacja gazowa w kamperze chyba nie jest dużo bardziej skomplikowana od tej samochodowej. Głównie chodzi o stan przewodów , zaworów i szczelność instalacji a to może przeciez sprawdzić stacja kontroli . Tylko żeby faktycznie sprawdzali a nie tylko stawiali stempelki, jak to się często dzieje. /nie posądzam tu nikogo, ale wiem z własnego doswiadczenia , że tak jest/ :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-05, 13:46   

StasioiJola napisał/a:
Według mnie stacje które mają prawo robić przeglądy instalacji gazowych w samochodach osobowych powinny miec tez uprawnienia do przeglądów kamperów,ponieważ instalacja gazowa w kamperze chyba nie jest dużo bardziej skomplikowana od tej samochodowej. Głównie chodzi o stan przewodów , zaworów i szczelność instalacji a to może przeciez sprawdzić stacja kontroli . Tylko żeby faktycznie sprawdzali a nie tylko stawiali stempelki, jak to się często dzieje. /nie posądzam tu nikogo, ale wiem z własnego doswiadczenia , że tak jest/


Tak ja osobiscie zgadzam sie z tym ale i warsztaty ktore zajmuja sie strikto samochodami kempingowymi rowniez powinny miec tak mozliwosc aby robic przeglady instalacji i potwierdzac to swoimi nalepkami
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2008-12-05, 22:53   

Podobnie jak o zniesienie akcyzy na kampery, walczyłem swego czasu o badanie instalacji gazowej w przyczepach kempingowych. Napisałem nawet pismo do K.I. przy Sejmie, którego fragment przytoczę:

"/.../ Jako środowisko karawaningowe zaniepokojeni jesteśmy faktem, iż poza badaniem technicznym, wykonywanym przed zarejestrowaniem używanej przyczepy w stacji kontroli pojazdów, a polegającym głównie na sprawdzeniu elementów jezdnych (opony, luzy na łożyskach, hamulce najazdowe), a także oświetlenia przyczepy, nie kontroluje się niezmiernie ważnej dla bezpieczeństwa jej użytkowników oraz innych osób przebywających na kempingach instalacji gazowej. Badania takie przeprowadzane są obowiązkowo i bardzo rygorystycznie w krajach Europy Zachodniej, a przyczepa, która je przeszła zostaje dopuszczona do użytku na dwa lub trzy lata. Każda przyczepa kempingowa wyposażona jest bowiem w instalację gazową, dzięki której można korzystać z tak niezbędnych urządzeń jak kuchenka, piecyk, lodówka, czy oświetlenie. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ulatniający się z instalacji propan butan, może być przyczyną śmiertelnego zatrucia, bądź też groźnej w skutkach eksplozji. Nie bez powodu przyczepy z Polski nie posiadające badań szczelności instalacji gazowej (bez odpowiedniej nalepki i wpisu do książki pojazdu) nie są wpuszczane na niektóre promy, a na kempingach ustawiane są z dala od innych przyczep.
Uważamy, iż niezbędnym jest wprowadzenie na wzór innych państw europejskich obowiązkowych badań instalacji gazowych – przynajmniej raz na dwa lub trzy lata w stacjach kontroli pojazdów przeprowadzających takie badania w samochodach osobowych napędzanych gazem płynnym."

Pisałem to wówczas o przyczepach, bo kamperów było w Polsce jak na lekarstwo.
Oczywiście pismo moje pozostało bez echa :evil: :evil: :evil:
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2008-12-06, 00:16   

od jakiegoś czasu staram się nie włączać w dyskusję, ale w tej sprawie jest na razie wolność - co nie znaczy świadomość, która rośnie u osób wgłębiających się w ten temat w postępie geometrycznym. Proponuję zostawić na KRAJ tak jak jest obecnie, a Ten kto ma świadomość załatwi sobie właściwe papiery np. (instalacja gazowa, właściwe DMC - faktyczne, pojazd przyjazny środowisku i.t.p.)
Marek :) :) :)
_________________
"Róbmy swoje"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stefan 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot Tabbert 510
Nazwa załogi: Majka i Stefan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Wrz 2007
Piwa: 2/4
Skąd: okolice Duesseldorfu
Wysłany: 2008-12-06, 01:24   

Witam!
Marek napisał/a:
Proponuję zostawić na KRAJ tak jak jest obecnie, a Ten kto ma świadomość załatwi sobie właściwe papiery
-ciekawy punkt widzenia. :ok Pozdrawiam.Stefan.
_________________
Psy szczekaja karawana idzie dalej. majkaistefan@googlemail.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-12-06, 01:48   

Marku ale tu nie bardzo chodzi o to by wprowadzono lub nie wprowadzono obowiązku badania instalacji. Jak napisałem na początku, pewnie tego nie unikniemy i jak zawsze dwie strony. Tak bo bezpieczeństwo, nie bo kłopot.
Chodzi o to by jeżeli już będą obowiązkowe to nie były upierdliwe dla człowieka, niech będą pod ręką. Powiem tak z mojego podwórka. Dawniej gdy na przegląd przyjeżdżał samochód to klient kombinował jak zrobić by diagnosta za dokładnie auta nie oglądał. Teraz mało który ma z tym problem. Większość chce by sprawdzić więcej niż jest w zakresie normalnego badania. Nie wierzę by ktoś świadomie i z premedytacją jeździł kamperem lub przyczepą z niesprawnym gazem.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stefan 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot Tabbert 510
Nazwa załogi: Majka i Stefan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Wrz 2007
Piwa: 2/4
Skąd: okolice Duesseldorfu
Wysłany: 2008-12-06, 02:10   

Witam!
janusz napisał/a:
Nie wierzę by ktoś świadomie i z premedytacją jeździł kamperem lub przyczepą z niesprawnym gazem.
-swiadomosc to jest taka ze wielu nie wlacza gazu bo " jak wybuchnie?"Swiadomosc z reguly przychodzi po fakcie.Sa jednak (nawet w europie) kraje gdzie zadnych przegladow na nic sie nie robi i wszyscy zyja szczesliwie dlugo i dostatnio. :ok Pozdrawiam.Stefan.
_________________
Psy szczekaja karawana idzie dalej. majkaistefan@googlemail.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/42
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2008-12-06, 08:39   

Timot,gaz to nie tylko kuchenka i nie tylko szczelnośc (którą możesz sprawdzić tylko pompką z manometrem)
W marcu kamper jednego z naszych kolegów nie przeszedł przeglądu bo wydech spalin z piecyka nie był z metalu, tylko z jakiegoś innego materiału.Innemu koledze o mało nie spłonął samochód ,gdyż jakaś rura przechodziła przez szafkę, w której była akurat pasta do butów i doszło do wybuchu (tak w dużym skrócie).
Dlatego jestem za tym,żeby takie przeglądy robić.Nie tylko dla bezpieczeństwa własnego ale i innych.
Widząc na zlotach ile pracy ma MirekMat,myślę że takiego zdania jest większość z nas.
Myślę,że takie przeglądy będą obowiązkowe.Chodzi tylko o to żeby punkty ,w których można to zrobić były ogólnie dostępne(np,firmy zakładające instalacje gazowe do samochodów,stacje obsługi samochodów , firmy obsługujące kampery itd)
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-06, 08:47   

Mysle ze to powinno byc stadartem przy przegladach okresowych samochodu polaczone ze sprawdzeniem calej instalacji gazowej bo to nie tylko kuchenka ale rowniez lodowka,terma i ogrzewanie jest zasilane gazem .A to ze ktos nie uzywa kuchenki to nie zwalnia z wykonania takiego przegladu.W samochodzie z instalacja LPG musza byc przeciez robione przeglady co 15000km.
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-12-06, 09:49   

Tak tylko chce przypomnieć lub uwidocznić. Ta dyskusja o gazie to pewnie dalszy ciąg i pokłosie tego o czym było w PC napisane. O Caravaningowej Grupie Bezpieczeństwa i tamtym regulowaniu spraw instalacji gazowej.
Dla przypomnienia tu była dyskusja. http://www.camperteam.pl/...ezpiecze%F1stwa
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***