Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwany/poszukiwana
Autor Wiadomość
Osinskiluk 
początkujący forumowicz

Wysłany: 2020-02-17, 22:58   Poszukiwany/poszukiwana

Witajcie,
Poszukujemy kampera do podróży rodzinnych 2+2(dzieci 5 i 8lat)
Będzie to masz pierwszy kamper. Znalazłem takie coś https://www.otomoto.pl/of...ml#gallery-grid
Co sądzicie?
Odpowiednie dla naszej rodziny? Stan/ cena ok?

Dziekuję że wszelką pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta

andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: chausson welcome ws 2009
Piwa: 64/18
Wysłany: 2020-02-17, 23:23   

Ja to widzę tak .Garaż i u gory wy ,do dzieci alkowa i to jest do nich bajer a reszta to normalka.Przy zakupie obowiązkowa waga DMC :spoko

arti33 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Elnagh T-Loft 450 3.0L 180KM Automat
Nazwa załogi: Artuś
Piwa: 1/1
Wysłany: 2020-02-18, 22:35   

Osobiście mam bardzo podobnego kampera , i też podróżujemy w składzie 2+2 ( dzieci w wieku 8 i 13 lat),

plusy:
silnik 2,3 bardzo dobry,
półintegra, nie chciałem alkowy ze względu na wysokość
Adria- dobra marka
duża lodówka
garaż

minusy:
mógł by być trochę tańszy, np.145 000 ,ale jak wszystko ok. to czasem warto dać i mieć przyjemność z camperowania, a oto w tym chodzi

p.s. sprawdz czy jak jest łóżko opuszczone da się wejść i wyjść z kampera , bo czasem łóżko wchodzi w światło drzwi

marcincin 
zaawansowany

Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Piwa: 34/16
Wysłany: 2020-02-18, 23:13   

Pomieścicie się - przestrzeń salonu będzie wygodna dla czterech osób - to na co ja bym zwrócił uwagę:
- w toalecie nie ma wydzielonej osobnej przestrzeni na prysznic - podłoga prysznica jest podłogą toalety - po wzięciu prysznica podłoga jest mokra. To rozwiązanie stosuje się w krótszych kamperach, gdzie walczy się o każdy centymetr. Może to być upierdliwe w użytkowaniu (ciągłe wycieranie podłogi) - dla mnie jest to element dyskwalifikujący, dla innych do przyjęcia.
- sprawdź czy dolna cześć łóżka piętrowego jest demontowalna - po wyjęciu dolnego łóżka robi się wysoki garaż - tak miałem w poprzednim kamperze i często z tej funkcji korzystałem - dodatkowo po podniesieniu dolnego łóżka masz dostęp do garażu z wewnątrz kampera - to też jest fajna sprawa.
- sprawdź szczelność zabudowy - ze zdjęć wynika, że stoi pod chmurką. Jeśli tak stoi od nowości to coś tam mogło już się zadziać.

Osinskiluk 
początkujący forumowicz

Wysłany: 2020-02-19, 10:31   

Dziękuję za odpowiedzi.
Układ jest taki że z tyłu są 2 łóżka (piętrowe), i opuszczane w salonie. Nie mogłem doczytać modelu zabudowy na zdjęciach - chciałem w katalogu sprawdzić rozkład, więc napisałem do właściciela prośbę o podanie modelu. Dostałem zdjęcie które już dało się powiększyć i odczytać. Zdziwilo/zastanowiło mnie ze na zdjęciu jest inna tablica rejestracyjna(polska)
Nie bardzo wiem jak to wszystko co piszecie ocenić, np szczelność... Jestem w tym całkiem zielony 😐

Model Matrix AXESS M650SK

suzu4x4 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Dethleffs T 7057
Piwa: 6/1
Wysłany: 2020-02-19, 10:52   

jak jesteś zielony to proponuje pojechać na oględziny z kimś kto ma pojęcie lub pojechać na ocenę do zaufanego serwisu. W końcu zakup kampera za półtorej stówy to nie zakup bułek w sklepie.

Szczelność to najważniejszy moim zdaniem parametr przy zakupie używanego kampera , wszelkie zacieki , przebarwienia w środku mogą świadczyć że coś jest lub było nie tak.
Można też sprawdzić zabudowę przy użyciu miernika wilgotności materiałów (tak się robi na przeglądach gwarancyjnych zabudów )

marek230482 
zaawansowany

Twój sprzęt: Transit IV Pilote
Piwa: 9/1
Wysłany: 2020-02-19, 11:21   

Ja tylko dodam od siebie a pro po układu. Przy pierwszym zakupie (przyczepa) zignorowałem dwie sprawy.
1. To co marcincin napisał. Wycieranie podłogi do suchutka po prysznicu żeby potem się "wysikać" to dla mnie nieporozumienie. Autonomiczny prysznic (nie przechodni) to kryterium konieczne dla mnie.
2. Codzienne rozkładania i składanie łóżka to mordęga. Dla mnie to przez wiele lat było upierdliwe i męczące. Moim zdaniem zakup "domku" to konieczne 4 miejsca spania bez konieczności ciągłego przerzucania "piernatów" żeby zjeść śniadanie.
Dlatego zakup kampera był już dobrze i "praktycznie" przemyślany. Też mamy skład 2+2 (3 i 6 lat). Teraz mamy dla siebie alkowę, dzieci piętrusa, a "jadalnia" nie jest nigdy zajęta. Łóżek nigdy nie muszę zaścielać, "jadalnia" jest ciągle dostępna. Żona może sobie wstać i zrobić kawę bez budzenia mnie i dzieci. To jest niesamowita wygoda. Nie wyobrażam sobie wrócić do ścielenia łóżek i wycierania podłogi.
Przemyśl to sobie bo zarówno zakup jak i sprzedaż kampera jest trudna. Zwłaszcza za takie pieniądze.

Osinskiluk 
początkujący forumowicz

Wysłany: 2020-02-19, 12:14   

To z prysznicem pewnie ma sens, tak samo ze spaniem. Starałem się unikać alkowy ze względu na to że mam wiatę pod domem i Alkowa mi nie wejdzie a połintegra powinna(najwyżej obniżę parę paręnaście centymetrów poziom gruntu)
Ehh

marek230482 
zaawansowany

Wysłany: 2020-02-19, 12:23   

Zależy jak kto lubi. Podpowiadamy. A Ty sam wybierzesz "komprosmis".
A w domu też rozścielasz codziennie łóżko w salonie? A woda z prysznica leci po całej łazience aż pod WC? :chytry

Osinskiluk 
początkujący forumowicz

Wysłany: 2020-02-19, 13:29   

marek230482 napisał/a:
Zależy jak kto lubi. Podpowiadamy. A Ty sam wybierzesz "komprosmis".
A w domu też rozścielasz codziennie łóżko w salonie? A woda z prysznica leci po całej łazience aż pod WC? :chytry

Jak ktoś ma Małe mieszkanie to zapewne śpi w salonie. W tym Kamperze łóżko jedzie do góry, z tego o się zorientowałem po rysunkach dostęp do kuchni jest zapewniony, wyjść na zewnątrz też można. Tylko stół jest zablokowany więc tragedii nie ma.
Co do łazienki to nie mam zdania co do uciążliwości takiego rozwiązania, mogę się tylko domyślać ze jest to frustrujące. Patrzę na zdjęcia tego konkretnego kampera i się zastanawiam czy tam nie ma takiej szyby półokrągłej która zamyka kabinę? To chyba rozwiązuje problem zalanego kibelka

marek230482 
zaawansowany

Wysłany: 2020-02-19, 13:45   

Oczywiście, że to każdego indywidualna sprawa. Są tacy co wybierają po kolorze nadwozia albo dacie produkcji a pozostałe kwestie są marginalne. Ja napisałem o swoich odczuciach i doświadczeniach. :spoko

LukF 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Piwa: 99/109
Wysłany: 2020-02-19, 16:37   

Miałem to się wypowiem.
Łóżko przednie opuszczenie nie jest problemem w związku z siedzeniem w salonie. Proste: jak się śpi to się nie siedzi a jak się siedzi to się nie śpi. A łóżko nawet w domu rano ścielę bo nie cierpię bałaganiarstwa i patrzenia na rozwalone łóżko. Wiec po co w takim wypadku mi alkowa? Po kiego grzyba jadąc autem pchać przed sobą tyle powietrza ? :haha:
Co do prysznica. Też wolę osobny. I tak mam. Ale kiedy nie ma wyboru i jest w jednym pomieszczeniu z kibelkiem to jest prosty i tani sposób by nie wycierać ciągle podłogi do sucha i nie chodzić po mokrym. Zrobisz sobie z pięknych listewek drewnianych stelaż ażurowy do położenia na podłodze prysznica który kąpiąc się wyjmujesz z łazienki a potem kładziesz na mokrą podłogę która sobie pod spodem wysycha a Ty chodzisz po suchych listewkach. Tak ma fabrycznie Carthago, Malibu i wiele innych marek. Mam fabrycznie i ja :spoko
I to mając osobny prysznic
A tak to wygląda:
https://www.google.com/se...=3u1a-1QQ-vsr_M

I jeszcze jedno: nie ma żadnego problemu ze sprzedażą kampera za 150. Wiem bo już wiele za tyle i więcej sprzedałem. Nie chwalę się tylko rzetelnie wyjaśniam z doświadczenia :bukiet:

suzu4x4 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Dethleffs T 7057
Piwa: 6/1
Wysłany: 2020-02-19, 17:27   

LukF napisał/a:
Miałem to się wypowiem.
Łóżko przednie opuszczenie nie jest problemem w związku z siedzeniem w salonie. Proste: jak się śpi to się nie siedzi a jak się siedzi to się nie śpi. A łóżko nawet w domu rano ścielę bo nie cierpię bałaganiarstwa i patrzenia na rozwalone łóżko. Wiec po co w takim wypadku mi alkowa? Po kiego grzyba jadąc autem pchać przed sobą tyle powietrza ? :haha:
Co do prysznica. Też wolę osobny. I tak mam. Ale kiedy nie ma wyboru i jest w jednym pomieszczeniu z kibelkiem to jest prosty i tani sposób by nie wycierać ciągle podłogi do sucha i nie chodzić po mokrym. Zrobisz sobie z pięknych listewek drewnianych stelaż ażurowy do położenia na podłodze prysznica który kąpiąc się wyjmujesz z łazienki a potem kładziesz na mokrą podłogę która sobie pod spodem wysycha a Ty chodzisz po suchych listewkach. Tak ma fabrycznie Carthago, Malibu i wiele innych marek. Mam fabrycznie i ja :spoko
I to mając osobny prysznic
A tak to wygląda:
https://www.google.com/se...=3u1a-1QQ-vsr_M

(...)

z ust mi to wyjąłeś, chciałem napisać niemalże to samo ale mnie uprzedziłeś :spoko

temat z prysznicem dokładnie do rozwiązania poprzez drewnianą kratkę , a co do układu to każdy ma inne preferencje.
Ja np. nie chciałbym spać w alkowie.
tzn nie neguję alkowy w układzie z tyłu pełne łóżko dla rodziców a z przodu alkowa dla dzieciaków ale np wyobrażenie dorosłego pana z brzuszkiem o wadze 100+ wspinającego się po drabince "hop do budy" jakoś do mnie nie przemawia :mrgreen:

z kamperem/ przyczepą pewnie podobnie jak z domem, pierwszy kupuje się dla wroga, drugi dla przyjaciela a trzeci dla siebie :bigok

marek230482 
zaawansowany

Wysłany: 2020-02-19, 17:35   

Czyli każdy lubi inaczej :) ale skoro autor pyta, to znaczy że sam nie wie co lubi :mrgreen: "Masa" to też istotny aspekt. Tak się złożyło, że zarówno nabywca mojej przyczepy jak i zbywca kampera "pod prysznic" się nie mieścili (w kamperze miał w niej garderobę) :lol:
Tak więc faktycznie. Ja do alkowy wskakuję jak mały kicaj :) a żona mnie nie będzie budzić "bo kawę chce z rana". A przecież łóżka razem ze mną pod sufit nie złoży :diabelski_usmiech

Odnośnie sprzedaży/zakupu. To ja akurat w takich kwotach się nie obracam. A w niższych po niemal półrocznych obserwacjach wnioskuję, że właśnie ani nie jest łatwo kupić ani sprzedać.

Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Piwa: 62/11
Wysłany: 2020-02-19, 17:41   

Ile osób, tyle opinii. Dla mnie absolutnym nieporozumieniem jest "spanie na komendę".
Uwaga opuszczę łóżko, wynocha od stolika!!!
A i ... "śniadanie będzie jak wstanę".

Możliwość spania 4 osób, bez kombinowania w układzie wnętrza daje swobodę. Inaczej to będą półśrodki.

Prysznic ze zintegrowanym brodzikiem z podłogą - propozycja dla tych co się chyba nie myją. Sorki, ale u mnie zawsze wszyscy myją się w aucie. Latanie z listewkami, czy wycieranie?

Wyświetl szczegóły
Odpowiedz do tematu