Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
VW California - sprawdzony dealer?
Autor Wiadomość
pawelmazurek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 24 Lut 2020
Skąd: Kołobrzeg
  Wysłany: 2020-02-24, 18:57   VW California - sprawdzony dealer?

Cześć,
To mój pierwszy post na forum.
Zainspirowany przyjaciółmi, którzy spędzają już kilka miesięcy w roku postanowiłem dołączyć do grona kamperowiczow ;)

Mój wybór padł na volkswagena calofornie. Chciałbym kupić nowe auto ale totalnie nie wiem z którym dealerem warto rozmawiać.

Może ktoś z Was może mi polecić dealera volkswagena, który zna się na californiach i je sprzedaje?

Pozdrowienia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RoWeRs 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: T6 california
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Kwi 2015
Piwa: 12/4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-02-24, 21:36   

Hejka

Spałeś kiedyś w aucie? Gotowałeś, przebierałeś się itd itp?
Cali jest specyficznym produktem kameropodobnym ;)
W powyższych kwestiach sprzedawcy raczej Ci nie doradzą. Poza tym jest bardzo mało sprzedawców, którzy potrafią dobrze zaprezentować samochód, a konfiguracji, opcji i różnic między modelami jest dość dużo.
Ja odwiedziłem 4 i w 5 kupiłem ;)
Na początek idź pojeździć różnymi multivanami. Duuużo testuj i pytaj. Sam zobaczysz różnice np. w pakiecie wygłuszającym, czy większe hamulce na pewno są lepsze ;) czy intercom to gadżet, czy warto dopłacić do DCC, ogrzewanie mokre czy suche. Teraz jest chłodno to sprawdź jak działa ogrzewanie suche z dogrzewaczem silnika, EDS dostępny tylko z mocniejszymi silnikami? W aucie za 250 zamiast rolet na szybie przedniej jest szmata? A w katalogu widziałeś roletkę ;) Która kanapa lepsza? Dlaczego niektóre cali nie pokazują stanu naładowania akumulatora!? Dlaczego nie ma 230V na postoju w gniazdku? Pełna elektryka drzwi czy tylko domykanie ........
Uwierz mi, że w 4 salonach po 3 pytaniu zaczęli szukać w google ... specjaliści, którzy chcą Ci doradzić przy zakupie samochodu za ciężkie pieniądze. Do 5-go mogę dać Ci kontakt na prv.
Finalnie może lekko przepłaciłem za baze ale po kilku testach zrezygnowałem z 4motion i większego silnika. Zostało sporo kasy na inne wydatki. Jestem bardzo zadowolony :)
_________________
VW T6 CALI | VW CADDY
Wycieczki rowerowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawelmazurek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 24 Lut 2020
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2020-02-25, 09:52   

Wielkie dzięki za odpowiedź i kwestie nad którymi warto pomyśleć.
Ja już od dłuższego czasu myślę o tej Californi więc sporo pytań już sobie zadałem i sporo jeszcze przede mną :)

Już wysyłam do Ciebie wiadomość na priv bo z teog co widzę dobry dealer, który wie co sprzedaje to skarb :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
A-rek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Maj 2020
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-05-17, 22:57   

Paweł i jak tam poszukiwania twojej wymarzonej Cali? A może już coś kupiłeś?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
A-rek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Maj 2020
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-05-19, 10:29   

Czy ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z w/w samochodem?

Mocno zastanawiam się nad kupnem i chętnie bym usłyszał parę słów na ich temat.

Pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Oldzbig 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Grand California 4motion 680
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2020
Piwa: 20/6
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2020-05-21, 07:52   

Jeśli California to tylko Grand 4x4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
A-rek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Maj 2020
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-05-24, 11:38   

Oldzbig napisał/a:
Jeśli California to tylko Grand 4x4

A może jeśli California to tylko ta w Ameryce? :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-07-13, 15:49   

RoWeRs - jeśli to nie zbyt duża prośba, dałbyś radę krótko wylistować rzeczy, które mają znaczenie w konfiguracji z bardzo krótkim opisem (Twoją opinią)? Zastanawiam się nad azarem i Rangerem, ale z racji mieszkania w bloku i finansowania/ubezpieczenia, obawiam się, że zostanie mi tylko California do wyboru.

Przede wszystkim ciekaw jestem, czemu nie chciałeś 4x4? To jest haldex (czyli nic nie warte) czy czemu dokładnie?
Druga sprawa, jak postrzegasz największą wadę (wg mnie) czyli brak prysznica? ten zewnętrzny namiot da radę przeżyć? Jakie tam jest ciśnienie - narzeczona umyje długie włosy tym? :)
Jak wygląda temat upału w tym górnym łóżku? Jest w ogóle jakaś szansa na sensowną klimę w Cali?
Czy mając dwie lewe ręce w zabudowie, jest jakaś opcja żeby kupić wersję bez lodówki i kuchenki sensownie ją gdzieś zabudować samodzielnie? (bo np kuchenkę wolałbym wyciąganą a lodówkę z zamrażarką)?

jak ogarnę temat co właściwie wybrać, wypytam o dealera ;) )

dzięki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RoWeRs 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: T6 california
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Kwi 2015
Piwa: 12/4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-07-13, 22:58   

Makaronek, szybko i pokrótce odpowiem Ci na pytania z tego wątku oraz z wątku o kapsule ;) bo tam również poruszyłeś kilka kwestii dot. californi.
Na początek nie wiem czy odróżniasz i znasz modele californi.
Beach, Coast i Ocean. Ta pierwsza jest bez mebli i można spotkać wersje z kanapą 2 os.
W modelu T6.1 w wersji beach pojawiła się nowa opcja czyli składany moduł kuchenny chowany w lewy boczek pod okno.
4motion - przednie koła są bardzo dobrze dociążone a od wersji 150km wzwyż EDS jest w standardzie (działa znakomicie), żeby zjechać nad rzekę wystarcza. Przetestowałem napęd przed zakupem i dlatego zrezygnowałem. Oczywiście mam na uwadze, że samochód przekracza 2T i to czuć. Mam saperkę, siekierkę … ;) Nie pomagają też szerokie kapcie.
4motion to 150 kg więcej i ok 1-1,5l większe spalanie, okresowe wymiany oleju. Przy wyborze 4motion jest możliwość dokupienia mechanicznej blokady mechanizmu różnicowego sterowanej manualnie.
Namiot dachowy – czy gorąco? Jeszcze nie spałem na piętrze ;) raz uciąłem krótką drzemkę. Jest dobrze wentylowany i ma 3 duże okna z moskitierami – powinno wystarczyć. Przydaje się gdy chcesz gotować w środku albo przebrać spodnie na stojąco ;)
Materac – nie wiem jak to zrobili ale śpi się bardzo dobrze. Dolny w przeciwieństwie do górnego nie leży na raszkach tylko bezpośrednio na kanapie.
ACC – ponieważ raczej nie wyłapiesz jego mankamentów i zalet w czasie jazdy testowej to napiszę, że jest to raczej bajer niż użyteczna funkcja. Poważnie. W skrócie – oczekiwałbym najpierw informacji na desce a później ingerencji w układ hamulcowy. Niestety czasem dzieje się to równocześnie co jest irytujące. Widzi również samochody na prawym pasie zjeżdżające na węźle i potrafi mocno ingerować. Idea fajna działanie irytujące.
ACC występuje równolegle z Front Assist – brak zastrzeżeń, działa bardzo dobrze.
Rozwiązanie z boxem w bagażniku przekonało mnie na tyle (4lata w caddy), że postanowiłem do cali również zrobić boxa. Piszesz o wyciąganym module kuchennym - obejrzyj nest egoe na ytube. Dlatego kupiłem wersje beach bez mebli. Samochód bardzo sprawny i zwinny w mieście, dobry skręt, świetnie lata po serpentynach. Pomagają niskoprofilowe 18”. Mam wersje ze wzmocnionymi hamulcami.
Pakiet wygłuszający obniża poziom hałasu o ok 6db (szyby grube jak w limuzynie rządowej). Niby dużo. Testowałem multivana i było dużo ciszej. W cali roleta i dach wprowadza zawirowania i przy 130-140 robi się już głośno.
Prysznic. Ważny bo dużo jeżdżę mtb (błoto, piach i pot nie uniknione) ale nie chciałem auta 2.5m. Na dziko nie problem, w cywilizacji kemping, marina.
Cali jest najmniejszym samochodem turystycznym, który zaoferuje dużo fanu z jazdy. Dobry napęd, komfort podróży. Od passata jest tylko szersze i wyższe ;)
Aby wygospodarować więcej miejsca możesz rozważyć zakup blaszaka i zlecić zabudowę. Masz szanse polepszyć izolację zwłaszcza podłogi, możesz zastosować okna komorowe.
Pozdrawiam

chili1.jpg
a może taka opcja?
Plik ściągnięto 28 raz(y) 180,26 KB

_________________
VW T6 CALI | VW CADDY
Wycieczki rowerowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-07-14, 09:47   

makaronek napisał/a:
...narzeczona umyje długie włosy tym?


Mam zwykłego kampera, zbiornik wody 100l, jak jadę z synem wody wystarcza nam na weekend z codziennym prysznicem.
Gdy jadę z żoną woda znika po 12h.

Nie miej złudzeń.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-07-14, 15:06   

dziękuję bardzo, szczególnie Rowers Tobie, bo poświęciłeś bezinteresownie czas na moje rozterki :)

skłaniam się chyba najbardziej na t6.1 i jego zabudowanie w wavecamper/multicamper albo na beach i jej zabudowę modułową (taką jak pokazałeś tego Egoe). Sporo jeszcze niewiadomych odnośnie samego finansowania, ubezpieczenia etc. a nawet samego samochodu (szkoda z tym ACC, że to działa tak sobie - bo liczyłem, że na nudne trasy autostradą to jest wybawienie albo przyklejenie się do tira żeby dojechać z paliwem do tańszego kraju tankowania ;)

rozważam też ewentualnie namiot dachowy na BMW i zakup jakiś akcesoriów (toaleta, lodówka, przetwornica, może solar), które mógłbym później ewentualnie przełożyć do tego vana (chociaż namiot pewnie będzie ciężko, bo planujemy dzieciaki a nie chciałbym żeby spały w innej jakby osobnej przestrzeni niż my) - także najwyżej namiot wynajmę z 2-3 razy żeby zrekompensować sobie jego utratę wartości :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RoWeRs 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: T6 california
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Kwi 2015
Piwa: 12/4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-07-14, 22:33   

Muszę się chwilowo wycofać z opinii o ACC – już myślałem, że wszystko wiem ;)
Dzisiaj odwiedziłem serwis i mój sprzedawca pokazał zaawansowane ustawienia - jest szansa, że będzie działać lepiej. Będę testować.
Generalnie jest tak jak piszesz, możesz z kolegą lecieć w trasę i przykleisz się do niego. Samochód sam przyspiesza i zwalnia. To akurat działa poprawnie.
W odniesieniu do tego co pisze Cyryl, musisz jeszcze wziąć poprawkę, że kobiety oczekują więcej ciepła ;) i jak będzie im zimno to ciepłe słowa mogą nie wystarczyć ;)
Dlatego wszelkie namioty dachowe czy przystawki są ok dopóki nie zrobi się chłodno albo nie załamie się pogoda. Mamy klimat jaki mamy, szkoda siedzieć w domu. Zdecydowałem się na wymianę auta, w którym można siedzieć w cieple i patrzeć przez okno jak hula wiatr. Chyba wspomniałeś o homeoffice w innym wątku – proszę bardzo w busie jest to możliwe w niezłych warunkach. A w cali beach można spać na dole z dzieckiem czyli 2+1 ;)
Dodam, że pierwsze moje wypady cali były właśnie zimą. Było extra, ciepło, mokre rzeczy, buty czy ręczniki wysychały.
Jest wiele sposobów finansowania, dlatego tak łatwo i szybko wyjechać VW z salonu ;)
np. kredyt 0% + ubezpieczenie kredytu (ciekawe czy pojawiły się zapisy o koronawirusie ;) )
_________________
VW T6 CALI | VW CADDY
Wycieczki rowerowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Oldzbig 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Grand California 4motion 680
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2020
Piwa: 20/6
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2020-07-15, 07:48   

Namawiam do wzięcis pod uwagę Grand Californi. Cena podobna bo produkt polski napęd na 4 koła i blokada, kubatura 2 razy większa i ma wszystko o czym piszecie bez kompromisów.( kuchnia toaleta, prysznic zewnętrzny i wewnętrzny )Właśnie wróciłem z dwojgiem dzieci z wycieczki. Wszyscy zadowoleni. Jedyny problem ze ma tak dużo schowków, szafek i półek że trudno coś znaleźć. Dealera sprawdziłem i nie polecam Krotoski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
salek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Globe Traveller Voyager X
Nazwa załogi: Salki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Cze 2013
Piwa: 20/22
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2020-07-16, 13:42   

Oldzbig, kolega pyta o Californię bo chyba jest zdecydowany na "coś małego" ;) Gdyby szukał kampera to pewnie by się przyznał, a wtedy to każdy już poleciłby mu coś fajnego ;)
_________________
https://www.camperteam.pl...p=778461#778461 - Nasz Globe Traveller Voyager X
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Oldzbig 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Grand California 4motion 680
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2020
Piwa: 20/6
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2020-07-16, 17:44   

Nie widzę żeby był zdecydowany, skoro pyta. Zglasza potrzeby które California kiepsko spełnia np całoroczne mieszkanie, oczekiwanie na dziecko, stworzenie warunków komfortowych takich jak łazienka i ciepło w nocy itp. Grand California 4 motion to jeszcze nie kamper i już nie terenówka za to pojazd uniwersalny posiadający trochę zalet i wad tych pierwszych.Wporównaniu z Azarem to krok do przodu w przeciwieństwie do małej CaliforniKtorej wybór jest dreptaniem w miejscu i malo ciekawym kompromisem za niemałe pieniadze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***