Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zakup kampera do 25k w dobrym stanie jest realny?
Autor Wiadomość
Kosmita 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Frankia Integra na Ducato 92
Dołączył: 23 Lut 2020
Piwa: 1/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-03, 09:43   Czy zakup kampera do 25k w dobrym stanie jest realny?

Cześć,

Myślę, że temat dosyć uniwersalny, bo osób w mojej sytuacji może być sporo. Od jakiegoś czasu szukam kampera dla rodziny 2+2 (maluchy na razie). Budżet jaki zakładałem na początku to 20-25k. Lubię stare samochody, nie przeszkadzają mi niewygody, nie boje się nawet hałasu starego diesla. Po liźnięciu tematu staje się jasne, że to czego szukam to pewnie 30letnie Ducato z silnikiem 2,5. To czy alkowa czy nie i jaki układ to już są kwestie wtórne.

Teraz moje pytanie - czy uważacie, że kupno takiego samochodu w tym budżecie i w dobrym stanie jest realne? Chodzi mi o auto zadbane, w które nie będę musiał na dzień dobry wrzucić kolejnych 5k na naprawy mechaniczne i dalszych kwot na doposażenie/remonty w części mieszkalnej?
Mam świadomość, że to stary samochód i będzie wymagał pracy, ale mam wrażenie, że prawie wszystkie ogłoszenia w tym przedziale cenowym to szroty :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2020-03-03, 10:23   

Kosmita napisał/a:
czy uważacie, że kupno takiego samochodu w tym budżecie i w dobrym stanie jest realne?


moim zdaniem NIE.
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2020-03-03, 10:24   

Cytat:
Czy zakup kampera do 25k w dobrym stanie jest realny?
Jest realny , tylko raczej to jak by wygrać w totka .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-03-03, 11:04   

https://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=68
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-03-03, 11:13   

Tak; jest realne. Cierpliwie musisz szukać. :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2020-03-03, 11:23   

Oczywiście, że da się kupić, ale trzeba czasu i szczęścia. Jest wiele zadbanych "dziadków", trzeba tylko trafić moment, gdy właściciel zechce go wypuścić w świat i liczyć na wycenę zbliżoną do rynku dla aut z tych roczników (nie mylić z tym samym stanem).
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wędrowiec 
weteran


Twój sprzęt: burstner privilege t690
Nazwa załogi: Marzena i Przemek
Dołączył: 15 Maj 2011
Piwa: 122/29
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2020-03-03, 11:33   

Tylko czy sprzedający zaprowadzi kampera do mechanika na duży przegląd, tylko po to żeby kupujący był zadowolony. Na moje jest bez znaczenia, czy kupisz za 25, czy za 125 to i tak trzeba trochę włożyć. Ważne by nie był zngity i zdewastowany. Kamper to jest taka duża skarbonka ze styropianu i zawsze będzie coś do zrobienia.
_________________
wędrowiec
Cztery stolice
www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=30300
Norwegia
www.camperteam.pl/forum/v...hlight=norwegia

www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=33834
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orava 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW LT Sven Hedin
Nazwa załogi: Anita
Dołączyła: 26 Lut 2020
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: ziemia lubuska
Wysłany: 2020-03-03, 12:10   

Witaj,
ok. 4 lata temu kupiłam kampera za 10 000 zł. Kolejne 10 000 zł poszło na mechanika i blacharza. Teraz zbieram na następne remonty....Poczytaj posty tutaj zamieszczone odnośnie remontów starych samochodów. Myślę, że niejedno wnętrze tak wygląda pod zabudową. Nawet, jeżeli właściciel jeszcze o tym nie wie. Lub wie i dlatego sprzedaje. Zastanów się, czy znasz dobrego mechanika, który będzie naprawiał auto (nie mam na myśli wymieniaczy klocków hamulcowych), porozmawiaj z blacharzami (zaufanymi). Natomiast jeżeli sam to wszystko potrafisz, kup samochód dostawczy i stwórz z niego kampera. Powinieneś się zmieścić w podanym budżecie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kosmita 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Frankia Integra na Ducato 92
Dołączył: 23 Lut 2020
Piwa: 1/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-03, 20:54   

Dzięki za wszystkie komentarze. Muszę się zatem uzbroić w cierpliwość. Może coś się trafi, na razie mam wrażenie, że te poszukiwania to jak chodzenie po polu minowym ;)

@orava
Dużo umiem zrobić sam, ale mam małe dzieci = brak czasu, na pewno robienie samemu zabudowy na ten moment odpada, chociaż brzmi kusząco :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kosmita 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Frankia Integra na Ducato 92
Dołączył: 23 Lut 2020
Piwa: 1/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-07, 08:43   

Pozwolę sobie wrócić do tematu. Powiedzcie proszę czy przy kamperach z tego segmentu jest sens patrzeć na przebieg? Wiem, że głównie należy zwrócić uwagę na zabudowę, to jest już dla mnie jasne. Ale czy ilość przejechanych kilometrów powinna wpływać na decyzj zakupową? Zetknąłem się wielokrotnie z opinia, że te stare diesle mogą przejechać i milon kilometrów.. czy się tym zatem przejmować? Może wystarczy ocenić stan podwozia, czy nie ma zbytniej korozji i jeśli silnik jest w dobrym stanie to na przebieg nie patrzeć?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2020-03-07, 09:16   

Moim zdaniem.. łatwiej(prościej) jest wyremontować lub wymienić silnik jak zabudowę :-/ która wymaga większej wiedzy z zakresu uszczelnień i techniki stolarsko-budowlanej :diabelski_usmiech ..ale to jest moje zdanie z racji przebytego remontu poprzedniego (pierwszego) kampera :bigok
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2020-03-07, 09:22   

Kosmita napisał/a:
jest sens patrzeć na przebieg?
W ilu % liczniki prawdę mówią , zwłaszcza w starszych :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-03-07, 09:41   Re: Czy zakup kampera do 25k w dobrym stanie jest realny?

Kosmita napisał/a:
...Budżet jaki zakładałem na początku to 20-25k. Lubię stare samochody, nie przeszkadzają mi niewygody, nie boje się nawet hałasu starego diesla. Po liźnięciu tematu staje się jasne, że to czego szukam to pewnie 30letnie Ducato z silnikiem 2,5. To czy alkowa czy nie i jaki układ to już są kwestie wtórne.

Teraz moje pytanie - czy uważacie, że kupno takiego samochodu w tym budżecie i w dobrym stanie jest realne? Chodzi mi o auto zadbane, w które nie będę musiał na dzień dobry wrzucić kolejnych 5k na naprawy mechaniczne i dalszych kwot na doposażenie/remonty w części mieszkalnej?
Mam świadomość, że to stary samochód i będzie wymagał pracy, ale mam wrażenie, że prawie wszystkie ogłoszenia w tym przedziale cenowym to szroty :(


jest tu na forum temat, w którym kolega opisuje remont na oko dobrze wyglądającego kampera z tamtych lat, gdzie włożył około 20k i ponad 1000h pracy i zajęło mu to od września do maja, a wszystko robił sam.
remont w warsztacie spowodowałby pewnie podwojenie kosztów.

nikt nie sprzeda Ci kampera w tym wieku po remoncie w tej cenie.

a cena jaką wymieniłeś dotyczy kamperów, w których dokonywano napraw doraźnych, a zasadniczy remont zostawia się nowym nabywcom.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2020-03-07, 10:41   Re: Czy zakup kampera do 25k w dobrym stanie jest realny?

Cyryl napisał/a:

a cena jaką wymieniłeś dotyczy kamperów, w których dokonywano napraw doraźnych, a zasadniczy remont zostawia się nowym nabywcom.

i tutaj nie zgodzę się z tobą :bajer .. kupiłem w styczniu Ducato 94r. za 24tyś. :-/ wyremontowałem silnik ..nowe wtryski,szlify (głowica,wał),pompa wody,rozrząd+skrzynia)..zabudowa bez żadnych zacieków w stanie zadawalającym jedynie odnowienie lakieru zewnetrznego :-P ..kilka wyjazdów testowych po Polsce..zloty..i główny test wyjazd na południe kierunek Gracja :shock: ..zaliczenie transfogarskiej :shock: ..łącznie w ciągu 3 tyg. 5.7tyś.km..
Po powrocie (lepsza połówka zaakceptowała nocowanie w wozie Drzymały :bajer ) decyzja o zakupie innego z innym rozkładem wnętrza. Kupiony młodszy..droższy..a i tak masa przy nim roboty :gwm :bajer
Za Ducato chciałem wziąć 26k. :-/ ..syn wystawił za 33k. :shock: ..po tygodniu sprzedany za 32,5k. :ok ..kupujący przyjechał z Koszalina i po oględzinach środka szybko wyskoczył z płaceniem :stop: aby drugi który dzwonił w tym czasie nie odkupił :haha:
Nie ma wiec reguły :bigok
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-03-07, 10:47   Re: Czy zakup kampera do 25k w dobrym stanie jest realny?

yamah napisał/a:
Cyryl napisał/a:

a cena jaką wymieniłeś dotyczy kamperów, w których dokonywano napraw doraźnych, a zasadniczy remont zostawia się nowym nabywcom.

i tutaj nie zgodzę się z tobą :bajer .. kupiłem w styczniu Ducato 94r. za 24tyś. :-/ wyremontowałem silnik ..nowe wtryski,szlify (głowica,wał),pompa wody,rozrząd+skrzynia)..


czyli przed wyjazdem musiałeś coś zrobić i to nie naprawę doraźną.

napisz ile ta naprawa kosztowała, czy robiłeś sam, czy zleciłeś w warsztacie i ile czasu zajęła?

przypominam, że autor tematu nie dopuszcza dodatkowego wydatku rzędu 5k zł.

czasem remont dotyczy zespołu napędowego, czasem zabudowy, ale auto 30-letnie w cenie do 25k, gotowe do jazdy na dalsze trasy, to rzecz tak rzadka (kolega tu wspomniał), jak wygrana w totka.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***