Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zakup kampera do 25k w dobrym stanie jest realny?
Autor Wiadomość
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-03-08, 21:53   

Cyryl napisał/a:
..... całkiem NIEREALNE.


REALNE :chytry starszy model = niższa cena zakupu = wiecej środków na remonty :ok
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2020-03-08, 22:23   

Są za 25tyś fajne stare kampery niewymagające góry pieniędzy by były sprawne , suche i ładne . Spotykam takie .

Jest coś co mnie śmieszy , nigdy nie widziałem jeszcze ducato 1 z przebiegiem powyżej 220 tys km :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech Niektóre mają 35 lat i ciągle 130 tyś km :spoko :spoko :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-03-08, 23:35   

CORONAVIRUS napisał/a:
...
nigdy nie widziałem jeszcze ducato 1 z przebiegiem powyżej 220 tys km :szeroki_usmiech
...

No jak?
Mój Autogwiazda miał 260k jak go z płaczem ze stodoły szwagrowej z nowym szoferem za kręcidłem wypuszczałem.
Aaa, sorki, mój to był Peu J5, nie D1 :mrgreen:
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 13/35
Skąd: warszawa
Wysłany: 2020-03-09, 01:16   Re: Czy zakup kampera do 25k w dobrym stanie jest realny?

Kosmita napisał/a:
Budżet jaki zakładałem na początku to 20-25k


najpierw ustalmy fakty :diabelski_usmiech za 20000euro kupisz coś fajnego gotowego do jazdy, lekko nie będzie ale jest to realne ;)

mając tyle złotówek raczej nie licz na coś gotowego do drogi :gwm

wychodząć z 20kpln doszedłem do 40 a i tak jeszcze sporo jest do zrobienia
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kosmita 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Frankia Integra na Ducato 92
Dołączył: 23 Lut 2020
Piwa: 1/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-09, 08:01   

Widzę, że pojawiają się bardzo rozbieżne opinie - i dobrze :) trochę zimny prysznic, a trochę otuchy dla mnie :D

Wyjazdy osobówką to już nie pomysł dla mnie. Taka opcja nie wchodzi w grę od kiedy mam 2kę małych dzieci, gdyby nie one nadal wystarczyłby mi plecak i namiot - takie podróżowanie bardzo lubiłem, zwiedziłem tak pół świata. Ja luksusów nie potrzebuję, wystarczy żeby auto mechanicznie nie zawiodło mnie na trasie i żeby w części mieszkalnej było sucho, a instalacje działały lub prawie działały ;) chociaż jak oglądam wątki Kolegów rozbierających ściany swoich starych kamperów to zaczyn się zastanawiać czy to w ogóle jest możliwe żeby 30letni kamper mógł mieć suche ściany - rączkę nie :(

Ze względu na dzieci nie mam czasu na duże naprawy. Wymiana poszycia i zdzieranie wszystkiego do gołej blachy nie wchodzi w grę. Co innego z mniejszymi robotami.

Jak już kupię kampera to będę w niego wkładał tyle ile trzeba, wiadomo. To o co pytałem podając mój budżet to powiedzmy stan pozwalający na pierwsze wyjazdy. Kwota 25k też nie jest sztywna, miała pokazać bardziej szacunkowy zakres. Dopuszczam zakup za 22k i 5k wrzucenie w pierwsze mechaniczne remonty + jakieś samodzielne dłubanie.

Dzięki za taki odzew i pozdrowienia dla wszystkich życzliwych :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-03-09, 09:43   

Najlepiej zrobisz jak Vincent .Na szybko coś zrobisz do jazdy a potem przerabianie na spoko :spoko

https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ronin53 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Paź 2012
Piwa: 1/2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-04-18, 09:36   

Trafiłem na taki filmik w sieci i sądzę, że jest tu dobra odpowiedź na pytanie z tytułu wątku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-04-18, 10:00   

są osoby kupujące kampery po to aby nimi jeździć, ale są też takie, dla których praca, dłubanina przy nich stanowi sporą atrakcję.

patrząc na ten film można stwierdzić, że koszty samego kampera są niewielkie, co do zakupu części, to już inna bajka, bo kupienie używanego silnika w cenie około 800zł jest jak wygrana na loterii.

ale zwróciłem uwagę na ogrom pracy jaki ten kolega włożył w swój samochód i końcowe powiedzenie: tylko jeździć i jeździć, wygląda jak powiedzenie Rosjanina, że u nas tylko 11 miesięcy zimy, a potem już cały czas lato i lato - bez końca.

jeżeli gość ma takie samozaparcie do dłubaniny, to nie usiedzi, aby coś nie poprawić ulepszy itp.
więc tutaj jest jeżdżenia i prac przy aucie co najmniej 50/50, o ile nie ze sporą przewagą dłubaniny.

jeżeli jednak ktoś kupujący kampera za 25k nie ma takich upodobań, to kupienie w tej cenie auta gotowego do jazdy bez poprawek staje się niemożliwe.

ja również widuję kampery na oko w podobnej cenie wychuchane , wypieszczone, ale takich właściciele na ogół nie sprzedają.

no jeszcze trzeba zastanowić się co rozumiemy przez "dobry stan".

bo to wygląda tak jak stan zdrowia 20 letniego młodzieniaszka, 40-latka i 60 letniego dziarskiego faceta.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ronin53 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Paź 2012
Piwa: 1/2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-04-18, 10:15   

Cyryl napisał/a:

....końcowe powiedzenie: tylko jeździć i jeździć, wygląda jak powiedzenie Rosjanina, że u nas tylko 11 miesięcy zimy, a potem już cały czas lato i lato - bez końca.

jeżeli gość ma takie samozaparcie do dłubaniny, to nie usiedzi, aby coś nie poprawić ulepszy itp.
więc tutaj jest jeżdżenia i prac przy aucie co najmniej 50/50, o ile nie ze sporą przewagą dłubaniny.....



Nie oceniaj zbyt pochopnie :)
Zobaczyłem sobie kanał tego gościa na youtube i wbrew pozorom facet jeździ, a nie dłubie, a przynajmniej nie więcej niż inni
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-04-18, 10:24   

Bez urazy ale widziałeś tego kampera bo ja nie .Jaki silnik zamontował ? itd itp 1,9-2,5-2,8
Co ma na ścianie blachę czy plastik .Jak blacha to ją też remontował ?

Tu masz remont kampera .

https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

Ok zrobił po swojemu i będzie jeździć ale remont zrobił na pewno Szejk i to widzieliśmy co i jak :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ronin53 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Paź 2012
Piwa: 1/2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-04-18, 11:34   

andi at napisał/a:
Bez urazy ale widziałeś tego kampera bo ja nie .Jaki silnik zamontował ? itd itp 1,9-2,5-2,8
Co ma na ścianie blachę czy plastik .Jak blacha to ją też remontował ?

Tu masz remont kampera .

https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

Ok zrobił po swojemu i będzie jeździć ale remont zrobił na pewno Szejk i to widzieliśmy co i jak :spoko


W komentarzach do filmu jest info jaki silnik zamontował.
Kampera nie widziałem, ale widziałem filmiki gdzie nim był przez ostatnie dwa lata i to jest najważniejsze.
PS
Chłopak ma budżet 20-25k.zł na kampera i większość malkontentów pisze mu na forum, że się nie da.
Wkleiłem ten filmik specjalnie aby pokazać, że się jednak da, że można.
Wielu tutaj ma pewnie felgi droższe niż budżet pytającego, ale on ma tę przewagę, że jest młody, Tak przynajmniej sądzę po tych jego bąblach w domu.
A młodzi, przypomnijcie sobie proszę jak to dawniej bywało , mają wyje..ne na kolor, czy jakąś krzywą listewkę.
:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-04-18, 12:15   

Sorki tu nie ma komentarza .Oczywiście że się da bo zrobił po swojemu i to mu pasi .Ja mam swoje lata i rozum i tylko mogę sobie wyobrażać jaki to remont .Nie odpisuj już proszę bo po co ta dyskusja :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-04-18, 13:35   

ronin53 napisał/a:
...Chłopak ma budżet 20-25k.zł na kampera i większość malkontentów pisze mu na forum, że się nie da...


nie piszę, że się nie da, tylko istotne jest jakie oczekiwania ma autor tematu.

jeżeli przeniesiemy się na siatkówkę plażową, to są ludzie którzy sami rozkładają boisko, mam kolegów (obaj wzrostu siedzącego psa), którzy godzinę ustawiają wysokość siatki co do milimetra.

a są ludzie, którzy jadą tam gdzie są boiska i po zapłaceniu grają, bo ani nie mają chęci i czasu na ustawianie boiska, ani nie będą ustawiać wysokości siatki godzinę, bo to czy siatka wisi 3cm wyżej czy niżej nie ma żadnego znaczenia dla frajdy grania.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ronin53 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Paź 2012
Piwa: 1/2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-04-18, 13:57   

andi at napisał/a:
Sorki tu nie ma komentarza .Oczywiście że się da bo zrobił po swojemu i to mu pasi .Ja mam swoje lata i rozum i tylko mogę sobie wyobrażać jaki to remont .Nie odpisuj już proszę bo po co ta dyskusja :bukiet:

Ja odpisałem, a Ty nie odpisuj , fajna logika
:shock:
Ze spraw technicznych to klikasz w napis Podliczenie kosztow remontu kamp...... i otwiera Ci się w nowym oknie strona youtube z filmem. Na dole są komentarze i takie info:
"....Ja chciałem 1,9d inny nie wchodzi w grę,Sprowadziłem ze Szwajcari z orginalnym przebiegiem 115km,cały koszt z wysyłką to 800 zł.1,9 jest idealny reszta jest rozwiązana na przełożeniach skrzyni biegów nie muli i śmiga do 130km bez problemu spalanie 8l /100km wymieniałem sam ..."

Ups, 1,9D, to teraz dopiero się zacznie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-04-18, 14:05   

Najważniejsze to wiedzieć co się chce. Współczuję tym którzy nie wiedzą i opierają się na forum :haha: jednemu pasi dłubanie a innemu nie. Dla jednego absurdalne jest dać 50k (bo za połowę kupi i będzie szczęśliwy) a inny będzie szukał auta bez śladów po komarach a siedzeń w folii. W ten sposób dojdzie do 100k i nadal będzie twierdził że same paździerze są. Widać po forum chociażby jaki jest rozrzut. Jedni kupują (już nie ważne za ile) i rozbierają do ostatniej śrubki żeby potem wszystko zrobić od nowa a inni kupują za zawrotne kwoty wyciumkane egzemplarze bo najzwyczajniej nie mają ochoty robić nic poza powieszeniem nowej stacji pogodowej.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***