Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Marzenia o podróżach po Polsce.
Autor Wiadomość
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-04-11, 07:59   Marzenia o podróżach po Polsce.

Jest wiele miejsc wartych odwiedzenia w regionie gdzie mieszkamy, niektóre są znane tylko nam. Miejsca z lokanymi atrakcjami, ciekawe zjawiska przyrodnicze, jakieś miejsce przy leśnym jeziorku, czy z widokiem na góry i górki. Myślę, że z czasem była by to dobra baza do podróży po Polsce.Mamy teraz więcej czasu i możemy nad tym popracować. Jeśli macie namiary GPS i zdjęcia to też warto dodać. Opisane miejsca przydadzą się w planowaniu podróży. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2020-04-11, 08:24   

Ja to już nagryzmoliłem :ok :lol: trasy..oby tylko udało się zrealizować część z nim :-/ :roll: ..to dla mnie bez znaczenia w którym kierunku..oby tylko do przodu :haha:
:drive: :kamp
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-04-11, 09:39   

Trzecie kółko od północy ociera się o okolice Piły i Wałcza. Jak będziesz w pobliżu a potrzebny będzie serwis kampera to daj znać. Chyba że lubisz jeziora, spławne dla kajaka rzeczki i lasy to możesz zostać na dłużej... :lol:

Oprócz miejsca u mnie czy na kempingu (mam nadzieję, że się ostanie) to jak ktoś lubi samotność to na jeziorze Zdbiczno jest półwysep a na nim Lasy Państwowe urządziły kilka punktów biwakowych. Większość
ma swoje wiatki, miejsce na ognisko i przyzwoity pomost. Opisywałem to kiedyś ale jak wspomnę jeszcze raz to chyba nic się nie stanie.

Z jeziora wypływa rzeczka Zdbica jest praktycznie nie używana przez kajakarzy bo wątła trochę i podobno pełna zwałek( podobno bo jeszcze do nich nie dotarłem). Mój plan na ten rok (który chcąc nie chcąc przerodził się w marzenie) zakładał przebicie się przez zwałki za pomocą piły i topora :lol:
Zobaczymy kiedy będę mógł rozpocząć prace. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2020-04-11, 11:13   

grzegorz_wol napisał/a:
Zobaczymy kiedy będę mógł rozpocząć prace

jak już będzie można a zechcesz skorzystać z pomocy🤔 to daj znać... lubię takie akcje🤗
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-04-11, 13:10   

ZEUS napisał/a:
grzegorz_wol napisał/a:
Zobaczymy kiedy będę mógł rozpocząć prace

jak już będzie można a zechcesz skorzystać z pomocy🤔 to daj znać... lubię takie akcje🤗


Z pomocy skorzystam z wielką chęcią. Zdbica wybrała sobie początek po drugiej stronie jeziora więc trzeba najpierw dopłynąć. Atakować krzaczory trzeba z nurtu bo płynie sobie w miejscu ciężko dostępnym. Druga para rąk się przyda.

Co ja tam piszę... Zeusie z Twoimi mocami to wyregulujemy ją jak na zdjęciu. :lol:

No może zostawimy nieco dzikości... ale to się zobaczy na miejscu. Dla zobrazowania za co się zabieramy fotki na kierunek z nurtem i na jezioro z rzeczki.

Jak tylko będzie to możliwe i uzgodnimy termin ... to do roboty. :)

Zdbica_poczatek.jpg
Plik ściągnięto 4827 raz(y) 118,85 KB

kanał.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 95,92 KB

Zdbica_jezioro.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 131,08 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2020-04-11, 19:19   

grzegorz_wol napisał/a:
Jak tylko będzie to możliwe i uzgodnimy termin ... to do roboty.

no to jesteśmy "po słowie" :-P ... oby jak najszybciej... :spoko
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-04-11, 20:45   

grzegorz_wol, Oglądałem na mapie i szególnie ciekawie wygląda półwysep, jeśli są tam miejsca postojowe to warto tam pojechać. Właśnie o takie informacje mi chodziło. Pozdrawiam. :spoko
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-04-11, 21:54   

Są proszę:

http://www.czaswlas.pl/ob...sep-zdbice-673#

Tylko wpisana jest jedna wiatka... Hm .... korniki. Ale wpisane jest 9 miejsc biwakowania a ja kojarzę mniej.

Mapa na stronie coś im nie chodzi.

Jak tylko będzie to możliwe podjadę i porobię Wam zdjęcia każdego miejsca z widokiem z pomostu włącznie. Będzie aktualnie. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2020-04-12, 00:50   

http://njz.pl/STM/index.php?drawsko-walcz-trasa-3

kawałki tamtejsze tu też
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-04-12, 06:42   

OPOLSKIE
Dla miłośników przyrody polecam Park Dendrologiczny w Lipnie k. Niemodlina z wieloma okazami drzew z całego świata. 50.620025, 17.597004 . Przed wejściem jest spory parking i nie powinno być problemów z noclegiem. Z autostrady A4 zjaz na Nysę drogą nr 46.
Dla miłośników ptactwa wodnego polecam Rezerwat Staw Nowokuznicki w Nowej Kuźni gmina Prószków. 50.59681, 17.864476. Wzdłuż stawu biegnie ścieżka-pomost z kilkoma wieżami obserwacyjnymi. Ciekawostką przyrodniczą jest rosnąca tam kotewka orzech wodny. Problemem może być mały parking. Na Google Map są zdjęcia.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OldPiernik 
stary wyga


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Gru 2008
Piwa: 50/19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-04-12, 13:14   

Miejsca w opolskim mnie zainteresowały. W sumie nie jest to tak daleko ode mnie i jak już będzie można się poruszać to można na jakiś weekend wyskoczyć. A jakoś nigdy do tej pory nie byliśmy w okolicach Opola (w samym Opolu też nie). Dzięki za namiary :spoko
_________________
Życie jest za krótkie na siedzenie w domu i zazdroszczenie innym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-04-13, 16:59   

OldPiernik, Opolskie jest niedocenione jako region turystyczny. Posiada wiele zabytkowych miast:Nysa, Paczków, Otmuchów, Głuchołazy, Prudnik, Brzeg, Byczyna, Krapkowice. Polecam Opole ze starówką, amfiteatrem i muzeum polskiej piosenki. Są jeziora Turawskie, Nyskie, Otmuchowskie. Lasy Stobrawskie i Bory Niemodlinskie. Góry Opawskie, góra Św. Anny. Liczne pałace i zamki z bajkowym pałacem w Mosznej. I wiele innych atrakcji jak Park Dinozaurów w Krasiejowie i wioska rycerska w Byczynie, itd., itp. Pozdrawiam i zapraszam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 10/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2020-04-13, 19:39   

ZbigStan - nie zawsze tak było z tym niedocenieniem opolszczyzny. Pamiętam dawne czasy kiedy Nysa była owszem doceniana turystycznie... przyjeżdżało mnóstwo autokarów z ...niemcami, którzy oglądali swoje pozostawione ziomostwa... :haha: :stop:

Ale już poważnie i wracając do teraźniejszości, dużo kasy z pomocy UE zostało zainwestowane w odnowienie zabytków. Jest parę starówek, które po odnowieniu to piękne budowle.
Może parę uwag dot. mojego miasta.

Nysa była Twierdzą uważaną za jedną z najsilniejszych i najnowocześniejszych w ówczesnej Europie. (XVIIw) Opinię tę potwierdza fakt, że wojska napoleońskie w 1807 r. aż 114 dni oblegały Nysę nieustannie ją ostrzeliwując ciężką artylerią. O sile rażenia świadczy fakt, że w mieście ocalało tylko pięć domów. Dopiero brak odsieczy z amunicją i żywnością zmusił Nysę do kapitulacji. Pamiątką tego oblężenia jest żeliwna kula wmurowana w Dom Wagi Miejskiej. Zmieniające się z upływem czasu techniki wojenne oraz zastosowanie w XIX wieku dział z gwintowanymi lufami, spowodowały utratę militarnego znaczenia fortyfikacji. Od 1871 r. zaczęła się ich stopniowa likwidacja. W 1903 r. Nysa oficjalnie przestała być Twierdzą. Obiekty forteczne pełniły często rolę więzienia i obozu jenieckiego. Przetrzymywany był tu na przykład wybitny polityk rewolucji francuskiej, jeden z twórców Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela, markiz de La Fayette. W 1916 r. w czasie I Wojny Światowej więziony był tu Charles de Gaulle, późniejszy prezydent Francji. Do czasów obecnych zachowało się około 60% dawnych fortyfikacji, rozlokowanych na obszarze ponad 230 hektarów.


Kroniki świata wydane w 1493 r. w Norymberdze wymieniają, jako najważniejsze miasta polskie, kolejno: Kraków, Wrocław i Nysę. W latach 1342-1810 Nysa była stolicą księstwa biskupów wrocławskich i przez długie wieki największym oraz najbogatszym po Wrocławiu miastem Śląska. Wspaniałe budowle, a zwłaszcza wiele bogatych kościołów (było ich 12), pozwoliły nazywać miasto "śląskim Rzymem".

Dodam, że dla nad jeziorem nyskim można znaleśc miejscówki za free. W mieście też by się coś znalazło nieodpłatnie np. okolice dworca PKP bliżej McDonalda.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-04-13, 20:02   

ZbigStan napisał/a:
grzegorz_wol, Oglądałem na mapie i szególnie ciekawie wygląda półwysep, jeśli są tam miejsca postojowe to warto tam pojechać. Właśnie o takie informacje mi chodziło. Pozdrawiam. :spoko


byłem tam kilka lat temu 2012 w drodze nad morze.

od strony drogi 163 Wałcz-Czaplinek przed jeziorem jest taka droga do paru domków.
na końcu jest pani posiadająca 3 domki typu Brda i za dobę z prądem (zachwalała wodę ze źródełka) zapłaciłem 10zł.
wracając z wybrzeża stanęliśmy z kolegą również kamperowcem, a on bez prądu też zapłacił 10zł.
obeszliśmy całe jezioro wokół piechotą.

na tym półwyspie są miejsca postoju, ale z tablic wynikało, że postój trzeba telefonicznie zgłosić w nadleśnictwie.

bardzo ładne tereny.

Zdbice1.png
Plik ściągnięto 4282 raz(y) 20,54 KB

Zdbice.png
Plik ściągnięto 5 raz(y) 580,82 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-04-13, 20:09   

Uwielbiam fortyfikacje więc do Nysy zawitam z pewnością. :spoko

Widzę tyle ciekawostek że chyba ciężko się będzie wyrobić w jeden dzień.

Kolejna perełka ...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***