Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak ładowania akumulatora silnika
Autor Wiadomość
pionier01 
stary wyga


Twój sprzęt: LMC Liberty 570s 1997
Nazwa załogi: 4 facetów i jedna dziewczyna
Dołączył: 09 Wrz 2017
Piwa: 58/4
Skąd: Kuźnia Raciborska
Wysłany: 2020-04-15, 12:59   Brak ładowania akumulatora silnika

Mam dziwną sytuację. Po podłączeniu kampera pod 230V następuje ładowanie akumulatora zabudowy. Mam na panelu możliwość wyświetlenia poziomu naładowania obu akumulatorów. Kilka dni temu zauważyłem, że podczas podpięcia do 230V nie jest ładowany akumulator samochodu. Zawsze myślałem że ładują się wtedy obydwa akumulatory. Przecież podgląd z panelu jest na obydwa. Czy gdzieś wybiło mi jakiś bezpiecznik czy raczej tak już jest i muszę pilnować akumulatora samochodu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-04-15, 13:12   

A zapoznałeś się z instrukcją obsługi kampera/panelu? Nie wiem jak w innych ale w moim nie są ładowane oba akumulatory. Ba, nawet nie ma takiej możliwości. To z poziomu panela decyduję o tym który obecnie jest ładowany. A Ty musisz zobaczyć czy też masz taką możliwość, a może inną? Podaj jaki masz elektroblok to zobaczymy na schemacie. Chyba że go masz to wklej foto.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2020-04-15, 13:13   

nie martw sie, wiele aut ma tylko aku zabudowy po podłączeniu do słupka. Przerzuć sobie zasilanir radia na aku zabudowy i zapomnij o temacie.
U mni auto stoi kilka miesiecy bez ładowania i nie ma problemu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pionier01 
stary wyga


Twój sprzęt: LMC Liberty 570s 1997
Nazwa załogi: 4 facetów i jedna dziewczyna
Dołączył: 09 Wrz 2017
Piwa: 58/4
Skąd: Kuźnia Raciborska
Wysłany: 2020-04-15, 13:18   

marek230482 napisał/a:
A zapoznałeś się z instrukcją obsługi kampera/panelu? Nie wiem jak w innych ale w moim nie są ładowane oba akumulatory. Ba, nawet nie ma takiej możliwości. To z poziomu panela decyduję o tym który obecnie jest ładowany. A Ty musisz zobaczyć czy też masz taką możliwość, a może inną? Podaj jaki masz elektroblok to zobaczymy na schemacie. Chyba że go masz to wklej foto.


Na panelu mam przycisk umożliwiający tylko podgląd poziomu naładowania obydwu akumulatorów. Jest to przełącznik który ma 3 pozycje. Górna - sprawdza poziom akumulatora zabudowy, środkowa - wyłączone sprawdzanie, dolna - sprawdzanie poziomu akumulatora samochodu. Nie można zatrzymać przycisku na górze i na dole, zawsze wraca do pozycji środkowej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-04-15, 14:16   

Czyli pewnie jest tak jak papamila pisze. Nie wszystkie miały taką możliwość. Ale jakbyś podał model elektrobloku to byśmy sprawdzili możliwości.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pionier01 
stary wyga


Twój sprzęt: LMC Liberty 570s 1997
Nazwa załogi: 4 facetów i jedna dziewczyna
Dołączył: 09 Wrz 2017
Piwa: 58/4
Skąd: Kuźnia Raciborska
Wysłany: 2020-04-15, 14:20   

marek230482 napisał/a:
Czyli pewnie jest tak jak papamila pisze. Nie wszystkie miały taką możliwość. Ale jakbyś podał model elektrobloku to byśmy sprawdzili możliwości.


A co to jest model elektrobloku?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-04-15, 14:27   

Znajdź w kamperze elektroblok (co to, to pokarze Ci wujek google) i wrzuć jego foto z numerem. Np EBL-284 do tego firma.
Będzie on najprawdopodobniej pod którąś kanapą. Najprawdopodobniej :)
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pionier01 
stary wyga


Twój sprzęt: LMC Liberty 570s 1997
Nazwa załogi: 4 facetów i jedna dziewczyna
Dołączył: 09 Wrz 2017
Piwa: 58/4
Skąd: Kuźnia Raciborska
Wysłany: 2020-04-15, 14:34   

marek230482 napisał/a:
Znajdź w kamperze elektroblok (co to, to pokarze Ci wujek google) i wrzuć jego foto z numerem. Np EBL-284 do tego firma.
Będzie on najprawdopodobniej pod którąś kanapą. Najprawdopodobniej :)


OK już wiem o co chodzi. Mam takie coś obok akumulatora zabudowy. Jest na nim kilka wyłączników. Zrobię zdjęcie jak wrócę do domu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pionier01 
stary wyga


Twój sprzęt: LMC Liberty 570s 1997
Nazwa załogi: 4 facetów i jedna dziewczyna
Dołączył: 09 Wrz 2017
Piwa: 58/4
Skąd: Kuźnia Raciborska
Wysłany: 2020-04-15, 20:36   

Tak wygląda to ustrojstwo. Brak jest oznaczeń.

20200415_193216.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 159,43 KB

20200415_193309.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 211,29 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-04-15, 21:05   

To Cramer cbc-sa6
Niestety w necie jest bardzo mało informacji na ten temat. A schematu nie znalazłem (może więcej by trzeba było pokopać).
Na pewno to bardzo prosty układ bo wyczytałem że niemiaszki coś tam majstrują i rozbudowują (raczej kiedyś) ten moduł.
Jeżeli nic sam nie grzebiesz i nie interesujesz się prądem to pozostaje Ci z tym żyć tak jak jest :mrgreen: a jak masz jakiś dyg i chęci to zawsze można to otworzyć i podrążyć temat. Rozbudować, przerobić :spoko
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marioletti 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: BOXER L2H2
Dołączył: 15 Maj 2019
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-05-20, 14:40   Elektroblok EBL 30

Witam, podłącze się do tematu, też mam taki problem jak kolega. Brak ładowania akumulatora w części mieszkalnej. Problem mam też z automatycznym chowaniem stopnia podczas odpalania auta. Nie wiem czy te 2 sprawy mogą być ze sobą powiązane. Mam elektroblok model EBL 30. Ma ktoś jakieś pomysły?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erni 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: fiat ducato hobby vantana 60
Nazwa załogi: beretki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Maj 2020
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2020-07-27, 08:41   

Mam elektroblok EVS 30/12/ DS i miałem podobne problemy do Kolegów, nie było ładowania akumulatorów z sieci . Po otworzeniu elektrobloku widać było że ktoś już tam kiedyś grzebał. Oszukałem się kogoś kto będzie mógł to naprawić , az w końcu znalazłem Pana Pawła z firmy : http://www.c-system.com.pl/ i jestem pod wrażeniem . Super kontakt i miła obsługa , zdiagnozowano usterkę , niestety " przetwornica "( nie wiem czy dobrze określam) w elektrobloku była już spalona nie było sensu jej naprawiać . Ale ponieważ reszta funkcji z elektrobloku działała nie chciałem inwestować w nowy (przeróbka okablowani itd) Pan Paweł dołożył swoją ładowarkę/zasilacz podpinając ją w gdniazda z elektrobloku . Po podpięciu wtyczek z panela do elektrobloku wszystko działa . Naprawdę polecam . Pozdrawiam erni
_________________
Erni
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***