Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego używam nawigacji Garmina
Autor Wiadomość
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-08-14, 21:15   

co do decyzji o zakupie to bardzo ja pochwalam
weź decumanus, pod uwagę jednak iz 795 daje dokładnie to samo ale na nieco mniejszym i poręczniejszym ekranie.
Tak z wiekim większe znaczy lepsze
tak zaczep magnetyczny więc łatwiej i szybciej demontaż
ale najlepiej jak weźmiesz do ręki dwie jednocześnie - ja tak zrobiłem i choć przyszedłem do sklepu kupić 895 to wyszedł z 795
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-08-15, 10:41   

szkl napisał/a:
co do decyzji o zakupie to bardzo ja pochwalam
weź decumanus, pod uwagę jednak iz 795


Właśnie dokładnie nad tą kwestia bije się z myślami, a wrodzona sknerowatosc drze się w niebo głosy. Martwi mnie tylko ta mniejsza rozdzielczość... Ale może to nie jest problem..
A gdzie taki sklep jest gdzie to na stanie wszystko?
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-08-15, 22:43   

decumanus, Ja akurat kupiłem w trigar.pl - zapytałem i bez problemu odpowiedzieli że dwa ściągnął z magazynu abym sobie pomacał i podjął właściwą decyzję - im nie robi różnicy czy jeden czy dwa modele ściągnął do sklepu stacjonarnego we Wrocławiu - to sieć więc gdzieś bliżej Ciebie też jest na pewno - ro przedstawiciel oficjalny Garmina
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 337/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2023-09-08, 15:07   

decumanus, co ostatecznie kupiłeś?
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-09-08, 23:25   

Nic jeszcze, czekam chyba na posezonowe obniżki 🤪
Ale mialem w reku garmina drivesmart 65 (fizyczniechyba to samo co camper 795 i o ile rozdzielczosc - ktora budzila moje obawy okazala sie byc wystarczajaca, o tyle predkosc dzialania urządzenia za 2kpln jest troche zniechecajaca... Ale moze ten prosty interfejs nie bedzie wymagajacy. Generalnie jestem zdecydowany, czekam tylko az mechanik mnie skasuje za naprawr innego samochodu... Nie chce utravic plynnosci. A coooooo... Sprzedajesz? ;)
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 337/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2023-09-08, 23:58   

decumanus napisał/a:
drivesmart 65

To jest już, wg terminologii Garmina, "poprzedni model". Teraz tej wielkości nawigacja samochodowa to DriveSmart™ 76, w cenie o wiele niższej niż ta, o której piszesz.

Capture d’écran 2023-09-08 235227.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 83,68 KB

_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-09-09, 09:29   

2000 to cena 795 camper... Ta 65 byla tańsza
Ale chodzi o to ze to te same urzadzenia tylko z innym softem...
Dlatego podejrzewam ze wszystkie jednakowo wolne....
Moje tablety, ktore małą stertą zalegają na strychu o średnim wieku 8 lat sa szybsze... Kazdy... I kazdy wytrzymuje kulka godzin na baterii, a nie JEDNĄ jak camper 795...

Ale pomyślałem sobie że może wersja z kamerą jest nowsza sprzętowo, a przez to szybsza....
Ciągle mi do Krakowa nie po drodze.... Tam jest dystrybutor..

Chyba wszystko rozbija sie o soft i baze danych... Bo samo urządzenie to rozbój w biały dzień.
Ten model sprzedazy musi upaść... Please...
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-09-14, 19:26   

Probowalem sie dowiedziec czy ktorys model jest nowszy a zatem szybszy, ale w Garmin polska nie mają takich danych, a serwisu w polsce nie ma. Wysyłają to za granice.

Ale mam pytanie o traffic, w nowszych modelach jest juz tylko wersja z aplikacja? Nie ma juz D z tym odbiornikiem na kablu? Po telefonie jest lepsze? Ja bym sie spodziewal... Ten odbiornik odbiera z sygnalu DAB?
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-09-15, 20:51   

Jednak sa wersje S i D, a czy to ma znaczenie w Polsce? Bo on te informacje pobiera po DAB+, a jak nie ma zadnej stacji dab+ to co?
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-09-16, 12:37   

Trochę smiesznie tak pisac posty pod swoim... ale napisze co aie dowiedzialem robiac research.
Najpierw dlaczego jednak kupie garmina. 795 ale to wtórna kwestia.
Gdzies w innym watku w tym dziale ktos napisal, ze garmin widzial korki ktorych google nie widział... troche mnie to zdziwilo, bo przeciez googiel ma miliony uzytkownikow, ktorzy niejednokrotnie nawet nie uzywajac nawigacji udostępniają dane do systemu. Nie do konca świadomi.
No wiec jak to jakis sprzedawca zegarków ma byc lepszy? Otóż garmin korzysta z map HERE... uzywalem ich kiedys, ale zniechecilo mnie ze przyklejal sie do autostrad... a przyklejenie do wroclawskiej a4 czesto konczylo sie bluzgami pod adresem dolnoslaskich wlodarzy - (ogolnie to najgorsze województwo pod katem nawierzchni drog. Najgorsze. ) ale wczesniej w calej europie uzywalem, ma ograniczenia predkosci (nie jakies bardzo aktualne na norweskich autostradach..) ale bylem zadowolony. Prosta funkcjonalnosc. Dziala bez zarzutu. Wtedy wiedzialem ze to byly mapy Nokii... dlaczego nokia ma takie swietne mapy czasem sie dziwilem, ale snu mi to nie zaburzalo. Teraz wiem ze Nokia nie zrobila tego systemy... bo to tak naprawde to jest Navteq... a tą firme znam z nawigacji fabrycznych z początku wieku... rozne wujki chcialy żeby im sciagnac mapy do ich wypasionych fur, bo serwis chcial fortuune.
No wiec Nokia nabyla Navteq, zamienila w here maps, a gdy sprzedala dzial telefonii Microsoftowi, te mapy im zostaly... i w okolicach 2015 sprzedala je konsorcjum bmw, audi i mercedesa... wiec teraz wiesz ze jak ci garmin mowi ze pojawil sie korek, to znaczy ze łysy w beemce juz w nim stoi, a jego samochod raportuje do systemu, ze albo jest korek albo lysy znow gada ze strazniczka lasu... no ale jak juz 3 lysych gada ze strazniczka lasu, to system pewnie podejrzewa ze moze jednak korek... ale moze wciaz kolejka do strazniczki? :diabelski_usmiech nie wazne.
Here jest lepsze od googla, widzialem artykuł z 2021 o że tym HERE byla najlepsza we wszystkich konkurencjach i zdobyla tytul najlepszej nawigacji... 5 ROK Z RZEDU!!! To dlatego garmin ma dobre mapy i informacje drogowe. I to tez jest informacja dlaczego here maps sa za darmo... bo jadac z ta nawigacja dostarczasz do systemu dane, dzieki ktorym łysy nie spozni sie na spotkanie ze swoją ulubiona strazniczka lasu... A łysy ma beemke za 300kpln wiec wymaga...

Teraz dlaczego bym nie kupil - wciąż nie mam ochoty ale jeszcze mapy.cz nie maja nawigacji dla kamperow ( korzystaja z osm, ale nie korzystaja z zadnego TA poza czechami... wiec puki co odpada ).
1. Otoz to jest droga do nikąd... do niedawna kampery byly sprzedawane z wyposazeniem jak na rumunie... żadnego (doslownie) radia, brak tempomatu itp. Oczywiście mowie o masowce. Ale nowe ducato maja pod sufit systemow, (wkrotce beda przypominaly o toalcie bo e-fotel wykryl ze popusciles) wszystkie te systemy nie siedza w komputerze body, tylko wlasnie w wezle radia. Nowe radio w ducato, ma tyle gniazd na czujniki ze w oczach sie mieni. A to znaczy ze wkrótce wszystkie beda wyposażone w duzy wyswietlacz, bo wyswietlacza sa tansze i bardziej uniwersalne niz przelaczniki...
I wszystkie beda mialy AndroidAuto... a to jest roznica... i dlatego zachecam do pisania plujacych jadem i nienawiścią listow do garmina z zapytaniem jak podłączyć ich nawigacje do AndroidAuto... oddolna inicjatywa..
2. Te urzadzenia sa slabe technicznie... maja stare i wolne procesory.. wyświetlacze Tft... 32gb ramu ( w poprzedniej serii chyba 16)!! Moj telefon ma 512... to z czym do ludzi.... Opinie na YT pod tymi podplaconymi recenzjami mowia same za siebie.
Wystarczy jedna konkurencyja firma, ktora zrobi dobry! produkt ktory oferuje ten sam zakres ale w postaci apki na tel i fizyczna nawigacja znika z rynku... bo to dinozaur. Jak ci ukradna telefon, to wylogowujesz sie zdalnie z urzadzenia i koniec.. na nowym instalujesz nawigacje i jedziesz dalej, a jak ci wejda do kampera i ukradna garmina to :dupa

Teraz jeszcze kilka słów na temat mojego pytania z poprzeniego postu. Bo ja nie wiedzialem, to moze ktos tez nie wie.
S oznacza traffic tylko przez tel z apka garmina, a D oznacza dodatkowy system po DAB+TMC (Traffic Message Channel).. dodatkowy bo jak go nie ma to ciagnie przez tel..... a moze nie byc? No moze bo to dziala tylko w Niemczech, Włoszech, Norwegii i gdzies jeszcze i uwaga... tylko do 2025... bo rezygnują z tego... wiec to nie zaszkodzi, ale dodatkowych pieniedzy nie warte.

Na koniec przykra wiadomosc, bo powyzsze info mam z firmy Trigar, gdzie planowalem zakupic urządzenie na odleglosc, jednak na moje pytanie czy nie bedzie problemow ze ewentualnym zwrotem jakby mi nie podeszlo ( bo się naczytałem ) pan zaczal krecic i wyszlo ze jak zwroce taki odpakowany produkt to moga mi naliczyc oplate za spadek wartpsci...WTF??!!
Wiec kupie na Amazonie, skad wczoraj dostalem zwrot za sluchawki douszne i nikt nie robil dziwnych podjazdow... a sluchawki raczej sa bardziej "uzywane" niz taka nawigacja.
I na Amazonie jest o 115 zl taniej...

Tyle w temacie. Moze ktos sie czegosnowego dowiedzial
Sorry za telenowele. Nie moge obiecac ze to juz koniec🤣😜
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-09-19, 18:12   

Przyszlo. Powiem krotko. Co za g.wno.
Trase ktora telefon wyznacza mniej niz sekunde tutaj wyznacza kilkadziesiat sekund. Interfejs jest tak wolny, ze rece opadaja, zrobie jakis film bo slowa rego nie wyrażą. Chyba nie dam rady. Potestuje moze w weekend, ale czarno to widze.
Jak wy mozecie tego uzywac.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-12-02, 10:41   

Słowo się rzekło, kobyłka u płota

Potwierdzenie słów o nowych ducato na stronie francuskie pl
Wszystkie w standardzie z kamerą cofania i ADAS
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2023-12-02, 21:24   

decumanus napisał/a:
Przyszlo. Powiem krotko. Co za g.wno.

Dokładnie :( mam drugi rok Garmina Dezl 700,wywaliłem za niego 1,5tyś a teraz to 150 zł bym nie dał..kilka razy wciskał mnie w drogi gdzie osobówką byłby problem (polne),to samo z aktualizacją po której i tak nie widzi nowej trasy..ostatnio ściągnęła z drogi szybkiego ruchu na ronda a tam powrót na tą sama drogę :gwm .
To samo przy obwodnicy Belgradu..Sygic pokazuje już nową drogą (obwodnica) a ta menda (garmin) ciągnie w miasto..może dlatego że w miastach lepiej sobie radzi od innych -to fakt. :szeroki_usmiech Dla mnie dużo lepsza jest Sygic lub Lord.
PS. u mnie troszkę szybciej robi wyznaczanie trasy jak na twoim filmie
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-12-02, 22:07   

yamah napisał/a:
ściągnęła z drogi szybkiego ruchu na ronda a tam powrót na tą sama drogę :gwm .

Identyczny numer wyciął mi tomtom w maju, w czechach.

IMG_20230517_171800.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 1,58 MB

_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-12-03, 09:27   

decumanus,

Dzięki za recenzje :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***