Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój pierwszy narciarski wyjazd z 3 letnim narciarzem
Autor Wiadomość
cario14 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442NK
Nazwa załogi: Paliki
Dołączył: 19 Paź 2015
Piwa: 12/7
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-05-11, 10:11   Mój pierwszy narciarski wyjazd z 3 letnim narciarzem

W związku z tym, że czekamy na swojego pierwszego zamówionego już kamperka postanowiłem powspominać mój pierwszy narciarski wyjazd kamperem z wypożyczalni - Benimar Sport 363 nówka w automacie. Nie będzie to tak dokładny opis jak niektórzy, bo trochę czasu minęło, jednak uwazam, że miejscówke mieliśmy na 10 :) więc grzech się nie podzielić.

Szukamy mega łatwych stoków, parkingu blisko stacji narciarskiej no a reszta to sie zobaczy. Zabraliśmy ze sobą 2 butle, właściciel wypożyczalni zapewnił, że pewnie jedną zużyjemy raczej nie więcej. Miejsce na poczatek - padło na Folgarida Marilleva (Val di Sole) - polecany przez znajomych.

Wcześniej we Włoszech na nartach byliśmy tylko raz, w Maso Corto (nie kamperem), zazwyczaj wybieraliśmy Austrię, więc skoro tym razem kamperem - to jedziemy w nieznane :) Zakładałem, że jeśli nie bedzie się nam podobał jeden ośrodek, pojedziemy do następnego - zrobiłem listę chyba z 10 destynacji, miałem nadzieję, że przynajmniej połowę zwiedzimy :)

Wyjazd z Rybnika 25.12.2019 (nie potrafimy wysiedziec w święta w domu)

Ekipa to ja, żona i Alicja (3 latka).

Jedziemy ... Wyjechalismy około 13tej, pierwszy nocleg w Insbrucku, przy autostradzie ale za to widoczki na góry bajka :) Nie przemyślałem, że ruch będzie aż tak przeszkadzał... Jednak to okres świąteczny, dało sie przeżyć - no i zasnąć :)

Na drugi dzień już bajeczne widoki - dojazd do celu. Zero śniegu na drogach, gdyby nie to, że na kamerkach można było posprawdzać, że są warunki do szusowania, pewnie bylibyśmy zestresowani....

Wcześniej dzwoniłem na stacje narciarską podpytać czy można gdzieś stanąć kamperem w pobliżu wyciągu- Pani powidziała, że chyba na dole przy hotelu jest parking.... Zadzwoniłem do hotelu okazało się, że jest miejsce i Pani pozwala stawać kamperami. Myślałem, że to bedzie po prostu parking przy hotelu, na dziko, bez prądu, bez sewisu.... Więc zarezerwowałem jeszcze jeden kemping na wrazie czego przy innym wyciągu nieco wyżej: http://www.valdisolecamping.it/

Jak się okazało miejscówka przy hotelu na dyche, prąd, dostęp do wody, zrzutnia, wszystko czego potrzeba, 200 metrów do gondolki. Poniżej namiary - nie było tego miejsca ani na Park4night, ani na stronkach na których szukałem.

https://goo.gl/maps/edjsCfMQeXAYXTqx6

Temperatura w nocy -7, w dzień w okolicach -1 - pogoda idealna.

Odmówiłem drugi kemping, tak nam się spodobało, że to było nasze docelowe miejsce. Na przeciw parkingu sklep spożywczy z dosłownie wszystkim co potrzeba, przy stacji narciarskiej pizzeria, po prostu bajka.

Nie rozjeździliśmy całego ośrodka bo plan był, żeby skupić się na Alicji - no i udało się, nauczyła się :) Oczywiście na trudniejsze trasy to jeszcze nieco za wczesnie, ale możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że Alicja już śmiga :)

Miejsce jest idealne dla dzieciaków, jest Funpark, można pozjezdzać na pontonach, są szkółki narciarskie - co akurat nam nie siadło, bo na grupę 6 dzieciaków 5 było włoskich więc nasza mała nie bardzo chciała z nimi jeździć. A na stronach wszędzie podają : polska szkółka narciarska :) stąd wogóle nasza próba....

Poszusowaliśmy 3 dni no i zachciało się :) zmiana miejsca ? Czemu nie... Cel: Val Gardena - myślałem, że to jeden ośrodek a okazało się że to całe skupisko ośrodków... Nie będę opisywał bo już nie pamietam nawet dokładnie jak się nazywało to miejsce, w które trafiliśmy, parking na dziko, do gondolki ski busem, brak tras dla tak malutkich dzieciaków - mała krzyczy : ja chcę spowrotem tam gdzie byliśmy ! No więc cóż, daleko nie było, jakieś 1,5h drogi - operacja powrót... Pozostałe 3 dni na tym samym ośrodku :)

Dodam tylko, że wyjazd był mega udany, zaraziliśmy się kamperowaniem zimą, mimo że nie obyło się bez technicznych problemów.

Okazało się, że kamper, który był całkowicie nowy- my byliśmy pierwszymi klientami- prawdopodobnie stał w salonie i było prezentowane ogrzewanie, ponieważ zamiast 2 pełnych butli mieliśmy jedną pełną i trochę w drugiej... Właściciel był pewny, że są pełne, ja nie sprawdzałem .... (wiem wiem, mój błąd) Pojechali.... Po 2 dniach zauważyłem, że coś mamy mało tego gazu, zacząłem kombinować, ogrzewać prądem, ale na mocniejszym ogrzewaniu wybijało bezpiecznik by było jakieś ograniczenie, więc grzałem tym mniejszym . Jednak to ogrzało do 16 stopni, więc było ok jak szliśmy na narty żeby w kamperze w miarę podtrzymać temperaturę ale bez szans na ogrzanie do docelowych 22st.
Zaczynam czytać gdzie we Włoszech kupię butlę - a tu mnóstwo artykułów o tym jak ciężko jest taką butlę kupić... No i trochę się ciepło tatusiowi zrobiło. W końcu pani z hotelu podpowiedziała, kupiliśmy butlę na dole w Dimaro w sklepie spożywczym, najdziwniejszy zakup butli jaki mogłem sobie wyobrazić. Była to oczywiście inna butla, inne gwinty, itd.... no ale mieliśmy gaz - to najwazniejsze. Teraz to już trochę zabawy zeby to wpiąć i ogrzać - daliśmy radę. Jednak 2 nocki to nie był wakacyjny relaks, myślało się o tym gazie....

Stąd mój zamówiony kamper to obowiązkowo ogrzewanie Webasto - po prostu się zraziłem do gazu, a raczej do ryzyka jego braku.

Polecam miejscówkę, szczególnie z tak małymi dzieciakami jak nasza. Za kilka dni odbieramy nasze cacko i mamy nadzieję na spotkanie większej ilości ekip podróżujących z takimi maluchami :)

a21ae994-dda3-4511-9561-64c0ec384744.JPG
Plik ściągnięto 9 raz(y) 562,49 KB

ef0d3070-5975-4b94-a152-1c0325670d88.JPG
Plik ściągnięto 7 raz(y) 392,27 KB

e983c6b2-6b63-4aad-800b-eaae2defa713.JPG
Plik ściągnięto 9 raz(y) 616,58 KB

IMG_5051.JPEG
Plik ściągnięto 4 raz(y) 841,28 KB

IMG_5044.JPEG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 802,33 KB

IMG_5068.JPEG
Plik ściągnięto 4 raz(y) 602,26 KB

unnamed (1).jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 133,25 KB

IMG_5252optym.JPG
Plik ściągnięto 8 raz(y) 223,56 KB

IMG_5240optym.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 137,33 KB

unnamed.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 379,92 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-05-12, 08:11   

Wrzuć link do Twojej relacji tutaj Kamperowanie w zimie. Piwko za pierwszą relację.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
judiewicker 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Gru 2020
Skąd: La Vergne, TN
Wysłany: 2020-12-16, 03:58   

Jesteś wielki!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2020-12-16, 09:49   

Suuupeeeer :kwiatki:

Dla Ciebie piwko, dla córci soczek pomarańczowy :ok
:spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
muimorin 
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Mar 2021
Skąd: Culpeper
Wysłany: 2021-03-17, 08:00   

Suuupeer :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2021-03-17, 08:25   

Jaki koszt postoju przy tym hotelu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-03-17, 15:58   

Cario14,

Fajnie opisane.
Pozdrawiam z Rybnika :bigok i do zobaczenia na mieście gdzieś, kamperami oczywiście :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2021-03-17, 23:36   

cario 14 pobierz to i masz :bukiet:

https://www.caramaps.com/...8445218611&z=13
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***