Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Drugie życie Ducato
Autor Wiadomość
Rzochu 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato 2003r.
Dołączył: 12 Maj 2020
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-05-12, 20:15   Drugie życie Ducato

Dzień dobry wszystkim Forumowiczom.
Chciałbym podzielić się z Wami swoim skromnym marzeniem, które noszę od lat, a mianowicie prze robieniem autka, które przez wiele lat pomagało budować rodzinny business, a od kilku lat stoi w miejscu, robiąc za rupieciarnie.
Pojazd mimo tego jest w niezłej kondycji, wyjeżdżam nim regularnie na gratowisko, czasem znajomi pożyczają by coś przewieźć.
O samym Ducato. Ma przejechane wg cyferblatu 320 tys km. Kupiony 15 lat temu z przebiegiem ok 170 tys. Przez pierwsze lata zrobił 100 tys później przebiegi roczne raczej symboliczne.
Jakieś 5 lat temu zrobiona podłoga, więc auto jest "zdrowe", rdza to minimalne odpryski na krawedziach drzwi.
Z wyposażenia ma klimę ( do zrobienia), webasto (też już nie działa) , tempomat.
Silnik 2.8 jtd, więc chyba najlepszy jaki może mieć ten model.
Z tyłu i boku przeszklone drzwi, boczne z odsuwanym lufcikiem, więc odchodzi chyba obowiązek montażu okna dachowego.
Przeznaczenie. Nikt w domu nie popiera moich pasji, więc raczej będę jeździł sam, może z psem i rowerem.
Starszy syn ma 22 lata, może będzie z niego korzystał zamiast namiotu, tu raczej wymaganie też niewielkie.
Docelowo ma służyć jako baza na 1-2 dniowe wypady, bo pracuję 5-6 dni w tygodniu.
To tak tyle o mnie.
Chętnie wysłucham wszystkich rad, bo jestem kompletnym laikiem i nie chciałbym popełnić błędów, których później nie da się naprawić.
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2020-05-12, 20:58   

Rzochu napisał/a:
Nikt w domu nie popiera moich pasji, więc raczej będę jeździł sam, może z psem i rowerem.


Witaj dość szczere powitanie :spoko

Masz jakieś kieszonkowe na boku?

Czy planujesz separację pokoronawirusową :haha:

No wiesz taka przebudowa to drogie hobby :-P

Bus przeszklony to szklarnia w lecie zapowaidają gąrący rok i suszę :bigok
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rzochu 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato 2003r.
Dołączył: 12 Maj 2020
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-05-12, 21:36   

Sorry, jeszcze nie ogarnąłem wklejania zdjęć, jak to skumam, to wrzucę.

Tak, kamper , to pokłosie koronawirusa, skoro nie mogę nigdzie pojechać/polecieć, postanowiłem ten budżet wykorzystać na to, co każdego roku odkładałem .

Zdaję sobie sprawę , że to droga zabawa, dlatego chcę zacząc minimalistycznie. Pewnie wśród Was też są tacy, co tak zaczynali.

Pożyjemy, zobaczymy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rzochu 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato 2003r.
Dołączył: 12 Maj 2020
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-05-12, 21:51   foty

oto jak wygląda

ducato1.jpg
na emeryturze
Plik ściągnięto 909 raz(y) 49,06 KB

ducato2.jpg
Plik ściągnięto 909 raz(y) 34,46 KB

ducato3.jpg
Plik ściągnięto 909 raz(y) 59,63 KB

ducato4.jpg
Plik ściągnięto 909 raz(y) 73,83 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rzochu 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato 2003r.
Dołączył: 12 Maj 2020
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-05-12, 22:08   

Aha, zapomniałem dodać , że ma oryginalny, niemiecki hak, też pewnie plus, chociaż nigdy niewykorzystany.

Mam do tego auta wielki sentyment, kiedy byłem młody przesiadłem się do niego z Iveco Daily, to była różnica jakbym prowadził Startreka :) (a przed nim jeździłem MB 207, to był dopiero surwiwal)

Na dzień dzisiejszy wystarczy mi kanapa, kuchenkę gazową mam, ale nie chcę spać w blaszaku.
Zdaję sobie sprawę , że apetyt rosnie w miarę jedzenia , że zobaczę u innych kamperowiczów udogodnienia, których nie mam, więc nie chę zrywania ścian, by połozyć dodatkowe instalacje/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomekM 
stary wyga


Twój sprzęt: Blaszana Choinka Jumper L3H3
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Piwa: 25/24
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2020-05-13, 07:28   

Poczytaj dział "Buduję kampera" na tym forum i pooglądaj trochę kamperów DIY na youtube.
Wszystko zależy od twoich oczekiwań (faktycznych a nie na razie), umiejętności (jezeli chcesz budować sam) i posiadanych/dostępnych narzędzi.
Osobiście widziałem kampera zrobionego całkiem nieźle przez studentkę, która zaparkowała pod Castoramą i na bieżąco kupowała / docinała u nich rzeczy. Jest też gdzieś w sieci pokazany całkiem zgrabny wycieczkowóz zbudowany na bazie mebli i dodatków z Ikea.
Moim zdaniem najbardziej skomplikowanym elementem kampera jest łazienka.
Powodzenia!
_________________
Misiów5
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2020-05-13, 12:42   

Hak to dodatkowe kilogramy a z tym walczymy wszyscy więc i Ciebie to obowiązuje.Jeśli nie będziesz woził łódki lub przyczepki to nie warto go mieć.Ja zlikwidowałem,jeszcze musiałem dokupić belkę idącą w zderzak.
Powodzenia i faktycznie nie musi być wszystko na raz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2020-05-13, 21:20   

A ja się nie zgodzę. Przy takim sprzęcie hak się przydaje. :)
A sama baza bardzo fajna - Toscaner chyba na takiej zbudował Złomka, w którym już piąty rok mieszka?
Powodzenia - fajne czasy przed tobą. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-05-13, 22:08   

Cześć witaj Rzochu,
Rzochu napisał/a:
dlatego chcę zacząć minimalistycznie. Pewnie wśród Was też są tacy, co tak zaczynali.
Ano są i zaczynali wcale niedawno i to prawie z takim samym autem jak Twoje bo jumper 2005 na 2,8hdi z ciut większym przebiegiem niż Twój :) tyle że zielony - jest tutaj.
Plany były też minimalistyczne miał byc przeszczep z przyczepy ale Koledzy wybili mi to z głowy, budżet też był minimalistyczny bo i moje wymagania sa minimalistyczne
Robota troche zaczęta później troche stanęła obecnie wygłuszony, zrobiona podłoga i to co trzeba było z mechaniki - trochę gratów pościągane i zaczynam klecić go dalej.
Apetyt natomiast rósł w miarę jedzenia i plany urosły zdecydowanie po dokładniejszym poczytaniu forum wiec budżet musiał ulec zwiększeniu - taki live :) Ale nie przejmuj się to dla ludzi i da się z tym żyć nie Ty i nie ja jedni to przechodziliśmy - zaczniesz to dalej jakoś poleci bo musi - przecież w połowie się nie zostawi :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rzochu 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato 2003r.
Dołączył: 12 Maj 2020
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-05-13, 22:19   

Dziś jestem po rozmowie z kolegą od materiałów budowlanych i wybił mi z głowy ocieplanie welną. Doradził bym poszukal firmy zajmującej się ociepleniem maszynowym.
Czy to dobry pomysł?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-05-13, 22:45   

Sporo ludzi tryska piane - częściej chyba samodzielnie niż maszynowo ale i takie rzeczy ludzie tu robili. Ja wybrałem inna drogę ale piana jest dość fajna szybka metodą. Gdybym sie na nia zdecydował to najpierw zrobiłbym peszle pod elektryke.
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***