Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Banan
2021-02-11, 17:20
pomoc w walce z ubezpieczalnią
Autor Wiadomość
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-02-11, 12:28   pomoc w walce z ubezpieczalnią

Witam
Nie wiem czy to dobry dział...

Ale potrzebuję Waszej pomocy...
W kolizji ucierpiał mój kamper - ubezpieczyciel wysyła mnie do "mechanika samochodowego"
Wycena jest zrobiona "nie rzetelnie", nie uwzględnia wielu rzeczy...

np z takich ciekawych rzeczy:

Pomalowanie trzech elementów miało by kosztować 81.75zł (cała robocizna) oraz 80,40zł za materiał = czyli za pomalowanie całości 162,15zł

Pomalowanie poszycia na długości ponad 4,6m, element osłaniającego, spodniego, z tworzywa sztucznego o długości 2,7m oraz klapę serwisową - w tym klapy serwisowej składającej się z 2 elementów i w 2 kolorach, a mianowicie elementy ramy klapy i ramy montowanej na kamperze w kolorze złotawym, a poszycie klapy w kolorze ecru...



Czy ktoś mógłby w tym temacie pomóc?
Samą naprawę jestem wstanie mniej lub bardziej ogarnąć (chociaż z terminami bardzo krucho) - np jeden z dilerów określił że może by się udało to wykonać w listopadzie/grudniu
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-02-11, 15:12   

Pisz odwołanie od wyceny argumentując iż wycena jest zdecydowanie zaniżona , dostaniesz odmowę na to odwolanie więc pisz jeszcze raz. Zwykle za 3 lub 4 razem udaje się i ubezpieczyciel robi nową wycenę z wyższą kwotą do wyplaty. Jezeli ubezpieczyciel nadal będzie zaniżał wycene to wtedy napisz w odwołaniu iż oddajesz pojazd na naprawę bezgotówkową do serwisu i zgłaszasz to do jednej z firm która pomaga w odzyskaniu odszkodowania takiego jak się nalezy, a nie zanizonego...

Chcialbym takiego lakiernika znaleśc co mi pomaluje 3 elementy za 162zł... We Wroclawiu ceny zaczynają się od 500zl za element... ostatnio chcialem przelakierować maskę , zderzak i blotnik w malym yarisie II generacji to kilku lakierników objechalem i zgodnie kazdy 1500zł wołał. Zresztą jak sam czasem coś lakieruje to widzę ile kosztuje dorobienie lakieru w mieszalni , ostatnio dorabialem 200ml bazy , do tego 100ml klar , rozcienczalnik i zaplaciłem 65zł za ten kpl... Mialem do wymalowania pas przedni we wspomnianym yarisie i poszło mi na sam pas , belke pod zderzak caly ten kpl...
_________________
Pozdr. Marcin
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 339/462
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-02-11, 17:23   

Spróbuję coś pomóc, ale niestety dopiero jutro po konsultacji telefonicznej. :spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 196/432
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-02-11, 18:02   Re: pomoc w walce z ubezpieczalnią

MisioKRAK napisał/a:
Witam
Nie wiem czy to dobry dział...

Ale potrzebuję Waszej pomocy...
W kolizji ucierpiał mój kamper - ubezpieczyciel wysyła mnie do "mechanika samochodowego"
Wycena jest zrobiona "nie rzetelnie", nie uwzględnia wielu rzeczy...

np z takich ciekawych rzeczy:

Pomalowanie trzech elementów miało by kosztować 81.75zł (cała robocizna) oraz 80,40zł za materiał = czyli za pomalowanie całości 162,15zł

Pomalowanie poszycia na długości ponad 4,6m, element osłaniającego, spodniego, z tworzywa sztucznego o długości 2,7m oraz klapę serwisową - w tym klapy serwisowej składającej się z 2 elementów i w 2 kolorach, a mianowicie elementy ramy klapy i ramy montowanej na kamperze w kolorze złotawym, a poszycie klapy w kolorze ecru...



Czy ktoś mógłby w tym temacie pomóc?
Samą naprawę jestem wstanie mniej lub bardziej ogarnąć (chociaż z terminami bardzo krucho) - np jeden z dilerów określił że może by się udało to wykonać w listopadzie/grudniu


Pisz odwołanie, nie podawaj konta bo będą chcieli na siłę wcisnąć grosieta i szkłem :dupa wytrzeć, serwis sobie z tym problemem poradzi bezgotówkowo.
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 339/462
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-02-11, 18:25   

Komplecik napisał/a:
serwis sobie z tym problemem poradzi bezgotówkowo.

Serwisy niestety nie chce kopać się z ubezpieczalniami, bo podważają ich kosztorysy i faktycznie poniesione koszty. Przed sądem zdecydowana większość wygrywa, ale nie chcą marnować czasu i pieniędzy.
Jedyna słuszna droga, to przez sąd. Ale o tym jutro jak wcześniej pisałem, jak porozmawiam z jednym sympatycznym panem. :spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/331
Skąd: Rybnik

Wysłany: 2021-02-11, 19:47   

Kiedy prowadziliśmy ASO to taki zaniżony kosztorys poprawialiśmy długopisem: wpisywaliśmy naszą stawkę Rbh, nasze ceny części i nasze koszty lakierowania. Taki kosztorys wysyłaliśmy do upartego ubezpieczyciela do akceptacji. Po kilku dniach mogliśmy naprawiać auto klienta po stawkach rynkowych a nie za śmieszne kwoty jak z Twojego kosztorysu.
Ubezpieczyciele nie mieli wyjścia. Ty masz. Nie zgadzaj się i nie bierz kasy od ubezpieczyciela. Tylko naprawa bezgotówkowa. Najlepiej w serwisie danej marki. Lub w innym kamperowym. Ostatecznie w normalnym serwisie. Ale nie na własną rękę. Powodzenia :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-02-12, 06:00   

Tylko nikt nie wyrazi zgody na naprawę tak wiekowego auta w ASO.
Żadne ASO na to nie pójdzie aby zrobić to bezgotókowo chyba że masz AC i z tego sobie ściągną a potem niech się kopią miedzy sobą ubezpieczalnie. Mało kto w takim aucie posiada AC w wariancie serwisowym żeby w ogóle można było rozmawiać o tym temacie. I jak to było napisane w temacie dot. ex-Banan`owego campera który spłonął, mało które tak wiekowe auto posiada w ogóle AC.

Dobra rada już padła:
skontaktuj się z dobrą firmą specjalizującą się w wyłudzaniu odszkodowań. Dobra to taka której podpisujesz pełnomocnictwo a oni się zobowiążą że w ciągu 30 dni przeleją ci odszkodowanie na konto (a nie taka gdzie będziesz im co chwila kolejne dokumenty dosyłał). Swoje wezmą ale i tak wyjdziesz na interesie lepiej niż przystając na obecne warunki finansowe za które... rower sobie można sprayem pomalować a nie campera naprawić.

Powodzenia :ok
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawel-m 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: laika ecovip
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2008
Piwa: 5/1
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2021-02-12, 07:55   

moja osobówka co prawda 2.5 letnia po kolizji zaproponowana naprawa za 18500 zł ,oddałem do aso i pzu wypłaciło im 56000 zł takze trzeba walczyć
_________________
pawel
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 447/331
Skąd: Rybnik

Wysłany: 2021-02-12, 08:09   

Piasek1,
Nie zgadzam się. Firma do wyłudzania odszkodowań weźmie 50% i zostanie Tobie na waciki czyli tyle co teraz. A po takiej operacji nie możesz się już odwołać.
Z OC sprawcy należy się pełne odszkodowanie by pojazd przywrócić do stanu sprzed kolizji. Rzecznik ubezpieczonych jako ostatnia polubowna droga.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrskoku 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Peugeot J5 1991
Dołączył: 12 Lip 2019
Piwa: 1/2
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-02-12, 08:28   

LukF napisał/a:
Piasek1,
Nie zgadzam się. Firma do wyłudzania odszkodowań weźmie 50% i zostanie Tobie na waciki czyli tyle co teraz. A po takiej operacji nie możesz się już odwołać.
Z OC sprawcy należy się pełne odszkodowanie by pojazd przywrócić do stanu sprzed kolizji. Rzecznik ubezpieczonych jako ostatnia polubowna droga.

przy kamperze walczyłbym, ale przy szkodzie na osobówce skorzystałem z oferty takiej firmy.
oferty miałem różne - od śmiesznie niskich do całkiem porządnych. po przeliczeniu kosztów zdecydowałem się. różnica u mnie była poniżej 1000pln - tyle mniej dostałem od firmy, niż to co mógłbym wywalczyć w sądzie. tylko tu pieniądze w tydzień - sąd z hestią - 1,5 - 2 lata.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-02-12, 09:10   

LukF napisał/a:
Firma do wyłudzania odszkodowań weźmie 50%

nie zadzwoni, nie zapyta, nie będzie wiedział. Moim zdaniem ich stawki są dużo niższe bo za duża konkurencja w branży. Aż dziw że tyle czasu minęło, szkoda zgłoszona, wyceniona i sami się jeszcze nie odezwali...
Chyba że zweryfikowali że nie warto bo tutaj pieniędzy nie ugrają dużych (dla siebie).
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrskoku 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Peugeot J5 1991
Dołączył: 12 Lip 2019
Piwa: 1/2
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-02-12, 09:18   

Piasek1 napisał/a:
LukF napisał/a:
Firma do wyłudzania odszkodowań weźmie 50%

nie zadzwoni, nie zapyta, nie będzie wiedział. Moim zdaniem ich stawki są dużo niższe bo za duża konkurencja w branży. Aż dziw że tyle czasu minęło, szkoda zgłoszona, wyceniona i sami się jeszcze nie odezwali...
Chyba że zweryfikowali że nie warto bo tutaj pieniędzy nie ugrają dużych (dla siebie).


wystarczy na FB na jakiejś grupie związanej z motoryzacją wspomnieć o takim problemie. od razu n wiadomości z ofertami. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-02-12, 09:20   

Dodatkowa sprawa.
Trochę śmiesznie wyszło, bo wyszło że przysługuje mi auto zastępcze na czas naprawy...
Tylko nagle chyba ktoś zorientował się że to kolosalne koszty...i teraz mam kolejną kompromitującą informację od nich...

Ponownie informuje ze roszczenie za pojazd zastępczy zostanie rozpatrzone po otrzymaniu faktury za wynajem.

Dodam że dla mnie zima to główny okres urlopowy - co też sugeruje miejsce kolizji Hel, a ja jestem z Krakowa :D


No i to mnie chyba zmusi założyć sobie konto na FB :D
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-02-12, 09:24   

Widzę lepsza ekipa ci się trafiła. Auto zastępcze przysługuje jak sobie za nie sam zapłacisz. Sprytnie.

I na to ku***a nie ma urzędu ale ty się spóźnij jeden dzień ze składką to cię zaraz znajdą. I ciebie i stosowne paragrafy. :zastrzelic
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 339/462
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-02-12, 10:06   

MisioKRAK, zadzwoń do mnie jak będziesz miał chwilę. Telefon w avatarku :spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***