Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wakacje 2020
Autor Wiadomość
max111 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Adria Coral 660 sl
Dołączył: 21 Lis 2013
Piwa: 5/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2020-05-31, 12:10   Wakacje 2020

Witam Wszystkich
Po ogłoszeniu ze od lipca będą otwarte granice i Hiszpania wpuszcza turystów, planuje wyjazd w okolice Walencji.
Na początek planuje podróż, wiec proszę kolegów o rady co do podroży Polska/Niemcy/Francja/Hiszpania.
1. Gdzie bezpiecznie nocować w podroży,
2. jak jechać jeśli wybór padnie na drogi bez opłat
3. czy naklejka ekologiczna we Francji i Niemczech jest obowiązkowa (są dni np weekendy kiedy nie, czy jak tranzyt to tez jest wymagana, jeśli autostrada tylko to czy tez wymagane)
4. opłaty za autostrady są liczone od wysokości pojazdu, mój ma poniżej 3 m ale antena może byc na granicy 3 m, czy mierzą tam jak w Grecji przód auta czy przejazd jest przez bramki z wysokością?
5. inne przydatne porady od osób już doświadczonych w jeździe do Hiszpanii.
_________________
Krzysztof
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2020-06-02, 22:35   

Podróżując kamperem przez kraje Europy Zachodniej można wg mnie czuć się bezpiecznie, pod warunkiem zachowania choćby minimum ostrożności. Osobiście polecam zatrzymywanie się w miejscach sprawdzonych i rekomendowanych przez innych kamperowców. Planując podróż można skorzystać z dostępnych aplikacji, np. campercontact.de czy park4night w poszukiwaniu ciekawych miejsc kamperowych. Opracowane są one tak, że nawet nie znając języka swobodnie można się po nich poruszać. Osobiście od wielu lat nie zatrzymuję się już na parkingach przy autostradach, wybierając nieodległe od autostrady, ale zaciszne miejsca polecane przez innych. Bogatym źródłem informacji na ten temat są również relacje kolegów z naszego forum. Trzeba tylko trochę poszukać. :-/
Jeśli chodzi o drogi bez opłat, przez Niemcy (póki co) pojedziesz autostradami. Francuskie autostrady są dosyć drogie, dlatego ja omijam je szerokim łukiem. Ale i tam zdarzają się darmowe autostrady, choćby piękna A75 z płatnym ale przepięknym wiaduktem nad rzeką Tarn oraz drogi szybkiego ruchu. Można nastawić nawigację na drogi bezpłatne i (jeśli jest zaktualizowana) poprowadzi Cię bezbłędnie. Również w Hiszpanii jest wiele darmowych autostrad i dróg szybkiego ruchu.
Jeśli chodzi o naklejki ekologiczne, do 2018 roku jeździłem bez nich, ale od zeszłego roku zamówiłem przez internet na Niemcy i Francję. Z tego co się orientuję naklejki wymagane są głównie w centrach niektórych miast a nie na autostradach.

Poczytaj relacje kolegów z forum a na pewno dowiesz się więcej na interesujące Cię tematy! :spoko
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 338/145
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-06-03, 17:51   

@ndrzej napisał/a:
piękna A75 z płatnym ale przepięknym wiaduktem nad rzeką Tarn

Proponuję zjechać z autostrady A75 (na tym odcinku bezpłatnej) i zatrzymać się też przy innym, zabytkowym wiadukcie: Wiadukt Garabit. O samym wiadukcie więcej informacji tutaj.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 795/251
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-06-05, 21:34   

max111, Pewnie przez Francję będziesz jechał tranzytem, a warto poświęcić więcej czasu. Noclegów (miejsc z serwisem) znajdziesz bez problemów w wyżej proponowanym campercontakt i park4 nigt. Na dłuższą podróż polecam Passion France z kilkoma tys. miejsc na farmach, w winnicach, itp.. Koszt ok 30 euro za przystąpienie do programu, a noclegi bezpłatne. Do nabycia u dilerów kamperowych. Pozdrawiam
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
max111 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Adria Coral 660 sl
Dołączył: 21 Lis 2013
Piwa: 5/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2020-06-05, 23:16   

Dziękuje kolegom za już przesłane informacje.
Nigdy nie za wiele ich, wiec prosze o wiecej.
_________________
Krzysztof
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 446/329
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-06-06, 22:06   

Max111,
1. Aplikacja Park4night. Bez tego będziesz się męczył.
2. W.domu sprawdziłem w jakim kierunku muszę jechać (np. na Clemond-Ferand). W telefonie w mapach Google nastawiłem "unikaj opłat" i tak jechałem. Taki tranzyt Francji zajmuje 2 dni, nocleg wypada gdzieś koło Clemond-Ferand (jeśli rano wjedziesz do Francji to w Hiszpanii jesteś kolejnego po poludnia- wieczora). Panuje duży ruch na niektórych odcinkach. Taka opcja jazdy jest jednak męcząca. Polecam wymagającą lecz piękna i bezpłatną autostradę A75. Łatwo na niej ominąć drogi wiadukt Millau. Przed bramkami trzeba zjechać na dół do miasteczka i za wiaduktem wdrapać się znowu na autostradę. Po drodze będą ładne miejsca widokowe na wiadukt. Wada: omijanie zajmuje godzinę.
3. Francuskiej naklejki nie miałem a Niemiecką miałem bo chciałem zwiedzić w Stuttgarcie muzeum Mercedesa które polecam!!!
4. Nie wiem.
5. Inne porady: solidarnie z żoną doszliśmy do wniosku, że widząc ile turystów w Hiszpanii jest w styczniu to NIGDY NIE POJEDZIEMY TAM W LECIE!!! Wszędzie będą gonić kampery bo ładne plaże nie są z gumy a chętnych miljony . Natomiast kempingi często są przez ulicę a nie nad morzem- bardzo kiepsko. Dla mnie szkoda nerwów, stresu i drogi. Co innego zimą. Latem tylko Grecja. Brak w/w wad. To jest oczywiście moje zdanie.
Przypomniało mi się nasze spotkanie w Grecji. Takiego luzu by mieszkać na plaży w lecie w Hiszpanii chyba nie znajdziesz. A może nie wiem wszystkiego ? Nas w styczniu, daleko na południu z pustej plaży (tylko kampery, brak innych turystów) grzecznie wyproszono- stać możecie, nocować nie...
Jeśli jednak bardzo tego pragniesz to jedź. Ale pisz relację, nawet krótką
Ps. Nie pamiętam w jakim wieku masz dzieci. Jeśli interesują ich dinozaury to polecam w Francji muzeum dinozaurów w Esperanca. Oraz piękne Carcassonne. Oba miejsca na południu po drodze do Hiszpanii. Pomagają przeżyć podróż :bajer
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-06-07, 19:45   

W Austrii naklejki tylko ciężarowe .Kampery niet

Proponuje za przewodnik . Tripadvisor

Np. Hiszpania i zaznaczyć musimy Atrakcje https://pl.tripadvisor.com/Search?q=Hiszpania&searchSessionId=A4AF7F6B2D61579E4CF6B683A5AABC201591551154909ssid&searchNearby=false&sid=CAAE77F5B78ADD4EF9492C857283E00A1591551184424&blockRedirect=true&ssrc=g&rf=2

Albo miasto np.Barcelona .https://pl.tripadvisor.com/Search?q=Barcelona&searchSessionId=9E131827A5D8B1401A5076BEC99EC6361591551463412ssid&searchNearby=false&sid=CAAE77F5B78ADD4EF9492C857283E00A1591551493208&blockRedirect=true&ssrc=A&rf=1


Na tej mapie np. szukam wody
http://openpoimap.org/

itd :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***