Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabudowa na bazie Fiata Ducato L3H2
Autor Wiadomość
zipovanie 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato L3H2
Dołączył: 02 Cze 2020
Skąd: Sanok
Wysłany: 2020-06-02, 17:22   Zabudowa na bazie Fiata Ducato L3H2

Witajcie kamperowicze!

Razem z dziewczyną wymarzyliśmy sobie kampera na bazie vana. Wybór padł na Ducato L3H2 i po długim okresie poszukiwań busa, udało nam się kupić bazę z silnikiem 2.3.
Aktualnie auto stoi u mechanika na przeglądzie i wymianie rozrządu i oleju ale nie możemy się już doczekać rozpoczęcia prac. Planujemy całą zabudowę zrobić samodzielnie, także będziemy wdzięczni za wskazówki/porady od bardziej doświadczonych osób, które mają to już za sobą.
Będziemy podróżować ze dwójkę i plan jest taki aby pozostawić ścianę grodziową lub ją zmodyfikować tak aby środkiem było przejście do szoferki. Chcemy w kamperze zmieścić łazienkę, kuchnię z lodówką oraz łóżko.
Będziemy się starać opisywać tutaj poszczególne etapy budowy.

Pierwsza sprawa - jakie polecacie okna do wstawienia? Te dedykowane do kamperów są bardzo drogie. Jakie rozwiązania macie u siebie?

Pozdrawiamy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2020-06-03, 10:26   Re: Zabudowa na bazie Fiata Ducato L3H2

zipovanie napisał/a:


Pierwsza sprawa - jakie polecacie okna do wstawienia? Te dedykowane do kamperów są bardzo drogie. Jakie rozwiązania macie u siebie?

Pozdrawiamy :)


Poczytaj trochę forum - kilku chłopaków bardzo obszernie opisywało swoje zabudowy, naprawdę jest z czego brać pomysły, rozwiązania choć każdy z nas ma inne oczekiwania od swojego kampera.


Ja mam dwa zwykłe od Ducato + trzy okna dachowe. Na ten moment uważam to za dobre rozwiązanie.

Natomiast ja mam zdemontowaną ścianę grodziową - pozostawienie jej uważam za wybitne marnotrawienie miejsca, a jest jego po zabudowie naprawdę mało. Ale tak jak napisałem wyżej - każdy ma inne oczekiwania wiec jak ktoś stawia na bezpieczeństwo to ściana grodziowa jest czymś oczywistym.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-06-03, 14:46   

Do poczytania https://www.camperteam.pl...orum.php?f=396/

Elektryka i aku poczytaj Świstaka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dyha
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Piwa: 16/14
Wysłany: 2020-06-03, 17:22   

zipovanie napisał/a:
jakie polecacie okna do wstawienia?


Poszukaj okien z Ducato II wersji bus 9 osobowy lub innego dostawczaka w wersji osobowej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
groniar 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Ducato L3H2
Dołączył: 10 Lis 2017
Piwa: 6/2
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2020-06-03, 20:12   

zdecydowanie polecam okna kamperowe, przynajmniej otworzysz zrobisz przeciąg i gitara,masz obrobione jest moskitiera i roleta, kosztuje ale masz komfort. A jak założysz dedykowane do busa to koniecznie dołóż drugą szybę, przerabiałem te opcje to wiem co mówię. Ale decyzja należy do Ciebie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-06-03, 22:58   

groniar napisał/a:
zdecydowanie polecam okna kamperowe, przynajmniej otworzysz zrobisz przeciąg i gitara,masz obrobione jest moskitiera i roleta,
Podzielałbym to zdanie - kieszeń zawsze boli, jest wyjście pośrednie polowanie - ale to sztuka dla cierpliwych
Da się ja Dometic S7P 90x50 wypolowałem za 500zł+roletke z moskitiera do niego gdzie indziej za 300 - sa jak nowe ale trwało jednak to długo.
Pozostawienie grodzi - tu podzielam zdanie kol. necvip
Watki budowlane - a tak z miesiąc czytania - ale dowiesz się naprawdę sporo co pozwoli Ci i optymalizować rozwiązania i uniknąć błędów - naprawdę warto
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zipovanie 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato L3H2
Dołączył: 02 Cze 2020
Skąd: Sanok
Wysłany: 2020-06-05, 13:32   

andi at napisał/a:
Elektryka i aku poczytaj Świstaka

Dzięki, na pewno przejrzę. Ale o elektrykę jestem dość spokojny bo od tego mam już w domu specjalistę. Mój ojciec jest informatykiem/elektrykiem i ma już przećwiczone takie instalacje na swoim jachcie i w domu z solarami itp.
necvip napisał/a:
Poczytaj trochę forum - kilku chłopaków bardzo obszernie opisywało swoje zabudowy, naprawdę jest z czego brać pomysły, rozwiązania choć każdy z nas ma inne oczekiwania od swojego kampera.

smok_wawelski napisał/a:
Watki budowlane - a tak z miesiąc czytania - ale dowiesz się naprawdę sporo co pozwoli Ci i optymalizować rozwiązania i uniknąć błędów - naprawdę warto

Robię tak już od dłuższego czasu, zaznajomiłem się już z większością wątków z budowy, które mnie zainteresowały, z wielu czerpię jakieś inspiracje. Tak samo z youtube - obejrzałem chyba już wszystkie filmy :D Teraz czas na moją zabudowę.
groniar napisał/a:
zdecydowanie polecam okna kamperowe, przynajmniej otworzysz zrobisz przeciąg i gitara,masz obrobione jest moskitiera i roleta, kosztuje ale masz komfort.

Słuszna uwaga. Poszukam może czegoś z demontażu. Planuje max 2 okna. Jedno z tyłu przy części sypialnej i drugie w bocznych drzwiach rozsuwanych. Do tego 2 okna dachowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zipovanie 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato L3H2
Dołączył: 02 Cze 2020
Skąd: Sanok
Wysłany: 2020-06-15, 12:40   

Dzięki za poradę, zdecydowałem się na okna kamperowe. Udało mi się w dobrej cenie kupić okna Dometica z demontażu.
Przez weekend zamówiłem też już większość rzeczy do instalacji elektrycznej, zbiornik szarej wody montowany pod autem, okna dachowe i trochę innych gratów.

Poraźcie jak rozwiązać temat z izolacji, czy dobrze myślę. Planuję dać alubutyl w kawałkach na blachę, a następnie na to Armaflex 25mm, ew na profile trochę cieńszy, plus na łączenia może taśma Armaflex? Myślę, że to powinno być wystarczającą barierą.
Czy na to powinienem dać jeszcze coś w rodzaju Alufox? Widziałem wiele zabudów które tak mają zrobione ale wydaje mi się, że Armaflex sam w sobie jest wystarczającą barierą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2020-06-15, 14:10   

zipovanie napisał/a:
alubutyl w kawałkach na blachę, a następnie na to Armaflex 25mm, ew na profile trochę cieńszy, plus na łączenia może taśma Armaflex? Myślę, że to powinno być wystarczającą barierą.


Alubutyl to zbędny balast w tym przypadku. Lepiej dać za tą kasę 5-10mm więcej armaflexa, da to lepszy rezultat.
Alufox w tym zastosowaniu nie ma sensu, przynajmniej w mojej ocenie. Nie daje nic więcej niż pianka tej samej grubości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-06-15, 19:35   

reaven22 napisał/a:
Alubutyl to zbędny balast w tym przypadku. Lepiej dać za tą kasę 5-10mm więcej armaflexa, da to lepszy rezultat
Butyl generalnie tłumi dudnienie i niskie częstotliwości, w zabudowanym busie nie będzie duzo takich powierzchni - podzielałbym zdanie kol. raven22 - buryl ma sensz na nadkolach i kabinie na zabudowanej pace wg mnie jest to troche przerost formy nad freścią :)
Robiłem Armaflexem 9mm - mam porównanie jazdy z pusta paka przed i po oklejeniu bez zabudowy - 25-30 będzie cicho, dawałem cienki Armaflex bo na niego idzie 30mm styroduru - włąśnie go teraz kleje :)
Armaflexem 25-30 bedzie się bardzo żle robic owijki profili i wypchasz się straszbnie do wewnątrz - weż sobie coś cieńszego na ten cel - owijki 9mm robi sie przyzwoicie - zerknij u mnie https://www.camperteam.pl...er=asc&start=90
Alufox na to moze i przesada ale Armaflexu nie dokleisz szczelnie na składaniach wiec jest potrzebna paroizolacja - Alufox nie zaszkodzi lecz skubnie kieszeń, wystarczająca będzie dobrze szczelnie poklejona folia tyle że nia gorzej się robi niż Alufoxem trzeba bardziej uważać żeby nie potargać
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2020-06-15, 20:06   

Zgodze sie ze alufox nie pomoze specjalnie, ale zakrylbym armaflex jakas folią, bo w gorace dni lubi smierdziec, i wydziela chyba jeszcze zapaszki inne niz gumy, ale to moze byc moja subiektywna opinia.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-06-15, 20:43   

Pisanie to takie blabla .podaj nr.tel
Ocieplenie to tylko styropian lekki i wypełni wszystko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2020-06-15, 21:12   

Cytat:
tylko styropian lekki i wypełni wszystko

andi at, Proszę Cię!!! takie rady dla młodego budowniczego....
Jak będę miał czas, to jutro zważę styropian wyjęty z lady chłodniczej ( worka tego byś nie podniósł :-P )
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2020-06-16, 09:56   

wlodo napisał/a:
Cytat:
tylko styropian lekki i wypełni wszystko

andi at, Proszę Cię!!! takie rady dla młodego budowniczego....
Jak będę miał czas, to jutro zważę styropian wyjęty z lady chłodniczej ( worka tego byś nie podniósł :-P )


dlaczego, to bardzo dobra rada, też bym chętni kupił taki styropian któy czasem można widzieć jako wypełnienie w pudłach z urządzeniami AGD, jest mięciutki jak kaczuszka właściwie elastyczny, ma duzo powietrza, wiec jest dobrze izolujący... tylko gdzie taki kupić...

nie chodzi mi o te twarde kształtki, tylko płyty np do ochrony ekranów monitorów


a w lodowce to pewnie za konstrukcje nośną robi...
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2020-06-16, 21:51   

Fakt, pomyślałem o zwykłym ...
Dla wiedzy i doświadczenia jednak zważyłem, próbka 100 x 100 x 20 mm ważyła 117 g. Tak potrafi się napić styropian, praktrycznie sama woda :ok
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***