Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukanie dzikich miejsc w lasach
Autor Wiadomość
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-05-17, 20:08   

bert napisał/a:
...aha i jak napiszę, że każdy związany z transportem to oszust i bandyta, bo jeżdżą szybciej niż przepisy pozwalają, ba nawet ludzi zabijają...


nie wiem czy bierzemy udział w tej samej dyskusji i czy w ogóle czytasz co piszę.

nie napisałem ani jednego zdania o pracownikach LP, ani negatywnego, ani pozytywnego, nie mówiąc już o nazywaniu kogoś oszustem, bandytą bezpodstawnie oraz nikogo nie oskarżałem o zabijanie.

napisałem o swoich wątpliwościach co do wycinania lasów.
o tym, że kiedyś wycinano znacznie mniej, dzisiaj dużo więcej, że kiedyś na miejsce po ściętych lasach sadzono nowy, dzisiaj nie zawsze.
i tu masz rację na podstawie swojej obserwacji.

ale może przeczytaj moje wypowiedzi jeszcze raz, a raczej pierwszy, bo chyba piszesz o czymś innym lub odpowiadasz na posty kogoś innego.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-17, 20:23   

Cyryl napisał/a:
bert napisał/a:
...aha i jak napiszę, że każdy związany z transportem to oszust i bandyta, bo jeżdżą szybciej niż przepisy pozwalają, ba nawet ludzi zabijają...


nie wiem czy bierzemy udział w tej samej dyskusji i czy w ogóle czytasz co piszę.

nie napisałem ani jednego zdania o pracownikach LP, ani negatywnego, ani pozytywnego, nie mówiąc już o nazywaniu kogoś oszustem, bandytą bezpodstawnie oraz nikogo nie oskarżałem o zabijanie.

napisałem o swoich wątpliwościach co do wycinania lasów.
o tym, że kiedyś wycinano znacznie mniej, dzisiaj dużo więcej, że kiedyś na miejsce po ściętych lasach sadzono nowy, dzisiaj nie zawsze.
i tu masz rację na podstawie swojej obserwacji.

ale może przeczytaj moje wypowiedzi jeszcze raz, a raczej pierwszy, bo chyba piszesz o czymś innym lub odpowiadasz na posty kogoś innego.


Ale przecież to pismo w zasadzie obrazkowe, by uprościć przekaż.
Napisałeś (w zasadzie do mnie), że znasz się na transporcie, a ja napisałem, że się na nim nie znam i że wz z tym mógłbym wyciągnąć wnioski - i tu uprościłem przekaz do "obrazka bez mała - że transportowcy to bandyci bo od czasu do czasu transport kogoś zabije.
Czasem zdarza się, że zabija więcej niż zazwyczaj (tak jak z tym cięciem czasem tną więcej czasem mniej).
Nigdzie natomiast nie napisałem, że Ty piszesz, że lesnicy to dranie. Zbyt daleko poszedłeś w zrozumieniu mojego przykładu o tym, jak mylne mogą być nasze opinie, szczególnie gdy opinie wyrażamy w dziedzinach na których się nic a nic nie znamy. I nie po to pisąłem, by dać Ci prztyczka broń boże a po to by pokazać jak łatwo nami manewrują spece od socjotechniki (choćby reklamami). Był to znaczny dryf od tematu zasadniczego, ale wywołany Twoim postem.
Mamy tu pewien problem wynikający z "braków dobrej komunikacji" wynikającej z pewnego inwalidztwa dyskusji internetowych. W rozmowie łatwiej odebrać intencje rozmówcy, niż w postach pisanych z pewnym przesunięciem czasowym. Ale to znów inny temat.
;)
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-17, 20:31   

i jeszcze by coś unaocznić a propos las dla ludzi.
Uwielbiam jeździć do Rumunii bo tam las jest dla ludzi...
eee to znaczy był do zeszłego roku. Rumuńskie LP długo broniły się przed narzucanymi przez unie przepisami. Niestety zeszły rok był ostatnim rokiem do którego mogli odwlekać zmianę swojej ustawy leśnej. Gdyby jej nie zmienili unia miała mechanizmy przymuszające. Zmienili na taką mniej więcej jak u nas czy w pozostałych krajach unii. Wedle tej ustawy nie wolno tego wszystkiego co można było jeszcze rok temu. Ich turystyka na tym bardzo bardzo straci a poczucie wolności ucierpi. Choć mam nadzieje, znając Rumunów i ich rozwędrowanie, że będą ją sabotowali na maxa.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-05-17, 20:44   

myślałem że jako fachowiec podasz mi jakieś porównanie liczby wycinki, nie wiem w hektarach, km2 czy metrach3 np. z lat 2010-2015 i 2015-2020. ile zasadzono lasu w tym czasie.

na przykład coś takiego:
kierowcy pojazdów ciężarowych byli sprawcami 8,1% wypadków, drogowych w których zginęło 11,5% wszystkich ofiar na drogach, a zostało rannych 7,8%.
natomiast kierowcy autobusów byli sprawcami 1,3% wypadków, w których zginęło 0,7% osób, a rannych zostało 1,8%.

z tych danych wynika, że kierowcy pojazdów osobowych więcej zabijają osób na drogach niż kierowcy zawodowi, jeżeli uwzględnilibyśmy, że tacy kierowcy przejeżdżają rocznie 100 000km, to te statystyki byłby jeszcze mniej korzystne dla takich kierowców jak Ty.

co do złodziejstwa i oszustwa danych nie mam, ale jeżeli ktoś z transportowców oszukał Cię lub okradł - napisz.

są to dane z 2010 roku, które akurat miałem pod ręką. dokładne i bardziej aktualne dane możesz znaleźć na stronach policji.

jako fachowiec w transporcie danymi wyprowadziłem Cię z błędnej i subiektywnej obserwacji i liczę na coś podobnego z Twojej strony jeżeli chodzi o lasy.

tak jak napisałem na początku - jakieś dane, jakieś rzeczywiste argumenty, bo w tej chwili jest moja obserwacja przeciw Twojej, czyli nic konkretnego.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-17, 21:28   

Cyryl napisał/a:
myślałem że jako fachowiec podasz mi jakieś porównanie liczby wycinki, nie wiem w hektarach, km2 czy metrach3 np. z lat 2010-2015 i 2015-2020. ile zasadzono lasu w tym czasie.

na przykład coś takiego:
kierowcy pojazdów ciężarowych byli sprawcami 8,1% wypadków, drogowych w których zginęło 11,5% wszystkich ofiar na drogach, a zostało rannych 7,8%.
natomiast kierowcy autobusów byli sprawcami 1,3% wypadków, w których zginęło 0,7% osób, a rannych zostało 1,8%.

z tych danych wynika, że kierowcy pojazdów osobowych więcej zabijają osób na drogach niż kierowcy zawodowi, jeżeli uwzględnilibyśmy, że tacy kierowcy przejeżdżają rocznie 100 000km, to te statystyki byłby jeszcze mniej korzystne dla takich kierowców jak Ty.

co do złodziejstwa i oszustwa danych nie mam, ale jeżeli ktoś z transportowców oszukał Cię lub okradł - napisz.

są to dane z 2010 roku, które akurat miałem pod ręką. dokładne i bardziej aktualne dane możesz znaleźć na stronach policji.

jako fachowiec w transporcie danymi wyprowadziłem Cię z błędnej i subiektywnej obserwacji i liczę na coś podobnego z Twojej strony jeżeli chodzi o lasy.

tak jak napisałem na początku - jakieś dane, jakieś rzeczywiste argumenty, bo w tej chwili jest moja obserwacja przeciw Twojej, czyli nic konkretnego.


ale jaki fachowiec? Pisałem wyraźnie nie jestem leśnikiem, nie pracuję w LP. Mam kontakt z lasem owszem ale na pewno nie od strony statystyk i danych. A, że lubię wiedzieć co mi wolno a czego nie i dlaczego to sobie wyrobiłem to pensum które do moich działań jest potrzebne. A Ty oczekujesz odemnie, że będę wertował dane statystyczne, bo mam Ci je podać(!?). No chyba trochę zbyt dalekie oczekiwania. To Ty twierdzisz, że tną dużo i to Ty szukaj danych albo zwyczajnie zwróć się o nie do LP. Muszą Ci udzielić odpowiedzi, to też gwarantuje ustawa.
Ja mogłem napisać o ogólnych zasadach hodowli lasu i to napisałem mam nadzieję zrozumiale (choć widzę, że to płona nadzieja ;) ). Pewnie jakiś leśnik zwróciłby mi uwagę na nie fachowe nazewnictwo, ale ogólnie potwierdził by to co napisałem. Nie wiem co się dzieje w całych LP w najjaśniejszej. Z moimi działaniami operuję na obszarze trzech RDLPi. Szczecińskiej, Szczecineckiej i troszkę Pilskiej. Nie dostrzegam tu jakiś katastrofalnych cięć, albo cięć które nie mają swojego uzasadnienia w ogólnych zasadach.
Starałem się odpowiadać na wszystkie wątpliwości i ew pytania, odpowiedzi o charakterze ogólnym, owszem absorbuje to czasowo, ale nie aż tak jak grzebanie za danymi statystycznymi (które jeśli są dla Ciebie interesujące to przecież możesz sobie sam poszukać, czemuż miałbym to robić ja?). I tu tylko pozwolę sobie zwrócić uwagę na to, że takie dane mają sens nie na zasadzie porównania dziś i rok temu czy dwa a na zasadzie: niegdysiejsze zalesienia i dzisiejsze cięcia. Dane z dziś do przed rokiem są nic nie mówiące (poza kwestiami ew zysku) bo o ilości cięć nie decyduje poprzedni okres a ilość zalesiem w stosownym wieloletnim przedziale czasowym. Sadziłem w 50 dużo to (umownie) w 90 tnę dużo w 51 sadziłem mało to w 91 tnę mała (to oczywiście znów duże uproszczenie)

I już na boga odczep się ;) od tych transportowców. To był żart obliczony na to, że jak się człowiek (tu ja) na czymś nie zna to może łatwo błędne i nieprawdziwe wnioski wyciągać z czegoś co "obserwuje" a raczej z tego co mu media "serwują".
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-05-17, 21:37   

bert napisał/a:
....Pisałem wyraźnie nie jestem leśnikiem, nie pracuję w LP. Mam kontakt z lasem owszem ale na pewno nie od strony statystyk i danych...

...jak się człowiek (tu ja) na czymś nie zna to może łatwo błędne i nieprawdziwe wnioski wyciągać z czegoś co "obserwuje" a raczej z tego co mu media "serwują".


tu doszliśmy do sedna:
wynika z tego co napisałeś, że masz takie samo rozeznanie w temacie lasów, co w temacie transportu, czyli powiedzmy sobie szczerze - żadne, jeżeli chodzi o rzeczywisty stan, co się faktycznie dzieje.

ja również mam kontakt z lasem jak Ty czyli jednym słowem moja subiektywna ocena jest tyle warta, co Twoje subiektywne zdanie.

może z tymi lasami jest jak z Twoją oceną kierowców, a w liczbach jest zupełnie na odwrót?

bert napisał/a:
...I już na boga odczep się ;) od tych transportowców...


trudno abym dawał przykład tematu o jakim nie mam pojęcia, ale zawsze możemy przejść na temat siatkówki, zasad, historii, Plus Ligi, Ligi Mistrzów, rozgrywek międzynarodowych, zawodników.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-05-17, 21:44   

ZEUS: Paragraf 10.1 Zarządzenia nr ... Dyr. Gen. LP mówi tak: "Na drodze leśnej udostępnionej do ruchu publicznego, stosownie do art. 29 ust. 2 ustawy o lasach, postój pojazdów jest dozwolony wyłącznie w miejscach oznakowanych. Zaleca się w tych miejscach stosowanie znaku D-18".
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-17, 21:52   

Cyryl napisał/a:
bert napisał/a:
....Pisałem wyraźnie nie jestem leśnikiem, nie pracuję w LP. Mam kontakt z lasem owszem ale na pewno nie od strony statystyk i danych...

...jak się człowiek (tu ja) na czymś nie zna to może łatwo błędne i nieprawdziwe wnioski wyciągać z czegoś co "obserwuje" a raczej z tego co mu media "serwują".


tu doszliśmy do sedna:
wynika z tego co napisałeś, że masz takie samo rozeznanie w temacie lasów, co w temacie transportu, czyli powiedzmy sobie szczerze - żadne, jeżeli chodzi o rzeczywisty stan, co się faktycznie dzieje.

ja również mam kontakt z lasem jak Ty czyli jednym słowem moja subiektywna ocena jest tyle warta, co Twoje subiektywne zdanie.

może z tymi lasami jest jak z Twoją oceną kierowców, a w liczbach jest zupełnie na odwrót?

bert napisał/a:
...I już na boga odczep się ;) od tych transportowców...


trudno abym dawał przykład tematu o jakim nie mam pojęcia, ale zawsze możemy przejść na temat siatkówki, zasad, historii, Plus Ligi, Ligi Mistrzów, rozgrywek międzynarodowych, zawodników.


OK masz rację. Miej. To Twoja racja. Masz jakiś pomysł co z nią zrobić?

W kwestii zaś pozostałych tematów, sport mnie zupełnie nie interesuje. Więc i tu oddaje Ci plac... do wyłącznej dyspozycji.

a tak swoją droga ci transportowcy to banda morderców ;)
:spoko

EDYTA: literówka
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-05-17, 22:05   

widzisz ja - laik w tym względzie, ale umiejący czytać i pisać (tak mi się zdaje) wszedłem na stronę LP i spojrzałem w statystyki i co się okazuje:

1. powierzchnia lasów z 2007 roku jest zbliżona jak na koniec 2019 (lasów państwowych, a to 80%), a wynosi około 9 400tyś ha.

2. lesistość naszego kraju to również podobna liczna w tych dwóch okresach około 30%.

3. zalesienie utrzymuje się od 20 lat na podobnym poziomie około 50tyś ha, ale tu nie jestem pewien, bo w raporcie z 2007 roku jest to dokładnie wymienione (odnowienia 5 typów i zalesiania 2 typy) w raporcie z 2019 roku jest jedna liczba.
najwięcej zalesiano w latach '40-tych ponad 100tyś ha rocznie.

czyli moje odczucie, że jest źle i Twoje że jest lepiej nie są prawdą, i co nie można było tak zacząć?
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-05-17, 22:10   

Panowie wybaczcie ale nie rozumiem Waszego sporu.
Nie macie wspólnego mianownika w swoich argumentach i nijak nie ulepię cyferek leśnych z cyferkami transportowymi.
Ma ktoś wiedzę to pisze co wie, jeśli jest w błędzie i ktoś wie lepiej perswadując to, to wypada dołączyć uzasadnienie.
.
Jako społeczność, co możemy zrobić by zwrócić uwagę władz na leśną sytuację, procedury i praktyki?
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-05-17, 22:19   

Taka sytuacja praktyczna. :szeroki_usmiech

Dotyczy możliwości wjazdu w drogę leśną lub braku takowej, jak na załączonym foto. Oczywiście, foto wykonałem sam. Nie będę pisał: wjechałem autem w tę drogę czy nie.
Przed samym wjazdem do lasu był ustawiony "znak" z napisem "Dojazd do punktu czerpania wody".
Jak Wam się wydaje: można legalnie wjechać w tę drogę, czy nie? Dodam, że tuż obok samego punktu czerpania wody znajduje się niezwykle atrakcyjne miejsce na ognisko. Przy samym Bugu. Miejsce to zostało oficjalnie wyznaczone przez LP. Jest oznaczone w mBDL, jako obszar programu "Zanocuj w lesie".
Szanowna Pani rzecznik prasowa ww. nadleśnictwa nie była w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. :haha:
:spoko

Wjazd do lasu.JPG
Plik ściągnięto 5 raz(y) 151,59 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-17, 22:38   

Nie można. a Panią rzecznik (jeśli to prawda, że nie potrafiła) szef powinien zwolnic z roboty.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-05-17, 22:42   

samotny wilk napisał/a:
...
Przed samym wjazdem do lasu był ustawiony "znak" z napisem "Dojazd do punktu czerpania wody".
Jak Wam się wydaje: można legalnie wjechać w tę drogę, czy nie? Dodam, że tuż obok samego punktu czerpania wody znajduje się niezwykle atrakcyjne miejsce na ognisko.
...

Można.
Jeśli wjedziesz kamperem lub cysterną to "czerpiesz wodę z tego punktu do własnych potrzeb" = zgodnie z napisem.
Ponadto ognisko mogłoby się rozprzestrzenić i zasięgać pobliskiego kampera, więc zapobiegawczo "zaczerpiesz wodę by ogień opanować" = zgodnie z napisem.
Tak jak czytam tak rozumiem, zatem można i należy ale... :bigok
Jest obligatoryjny zakaz wjazdu autami do lasu/przez las.
Z drugiej strony, nie ma znaku zgodnego z PoRD = nie ma zakazu.
Każdy przypadek ma swoją furtkę.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Ostatnio zmieniony przez Socale 2021-05-17, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-17, 22:56   

Cyryl napisał/a:
widzisz ja - laik w tym względzie, ale umiejący czytać i pisać (tak mi się zdaje) wszedłem na stronę LP i spojrzałem w statystyki i co się okazuje:

1. powierzchnia lasów z 2007 roku jest zbliżona jak na koniec 2019 (lasów państwowych, a to 80%), a wynosi około 9 400tyś ha.

2. lesistość naszego kraju to również podobna liczna w tych dwóch okresach około 30%.

3. zalesienie utrzymuje się od 20 lat na podobnym poziomie około 50tyś ha, ale tu nie jestem pewien, bo w raporcie z 2007 roku jest to dokładnie wymienione (odnowienia 5 typów i zalesiania 2 typy) w raporcie z 2019 roku jest jedna liczba.
najwięcej zalesiano w latach '40-tych ponad 100tyś ha rocznie.

czyli moje odczucie, że jest źle i Twoje że jest lepiej nie są prawdą, i co nie można było tak zacząć?


zalesienie a nasadzenie to dwie różne sprawy.
Zalesienie to pozyskanie nowych (nie leśnych) terenów i ich zalesienie. Ostatnie duże zalesienia były to zalesienia gruntów porolnych po PGR-owskich głównie oraz po poligonowych (oddanych przez MON). Teraz raczej się nie zdarzają bo w zasadzie nie ma gruntów niewykorzystywanych rolniczo.
Nasadzenie dotyczy obszarów dotychczasowo leśnych, wycinam 100 nasadzam tysiąc.

To tak dla porządku, bo znów brak wiedzy robi zamieszanie
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-05-18, 05:46   

A dlaczego Ty nie sięgniesz do danych, które są ogólnie dostępne i podasz je tak, aby były zrozumiałe dla takiego laika jak ja?

bert napisał/a:
...zalesienie a nasadzenie to dwie różne sprawy...


to musisz zadzwonić do LP, bo o ile w statystykach do 2007 jest odnawianie - 5 typów i zalesianie - 2 typy, to w następnych statystykach już jest jedna rubryka: "zalesianie" (na ich stronach).

może to dlatego, że nikt taki jak Ty nie powiedział im?

ale okazuje się, że na tych samych stronach LP w różnych statystykach pokazywane są różne dane. porównując rok 2007 i 2019 zalesienia są na podobnym poziomie, ale w innych danych (LP w liczbach 2018) mamy taki wykres i rozdział o drastycznym zmniejszeniu zalesień:

możesz jako światła osoba w tym względzie wytłumaczyć mi o co chodzi, które dane są prawdziwe i dlaczego jedne są sprzeczne z drugimi?
z tego również wynika, że LP nie mają własnych danych, a na swoich stronach umieszczają dane z GUS-u, czyli żeby wiedzieć co u siebie się dzieje pytają innych.

a ten wykres mniej więcej zgadza się z tym co ja laik obserwuję niefachowym okiem.

Zalesienie.png
Plik ściągnięto 2 raz(y) 113,7 KB

_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***