Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Na które węgierskie, lecznicze termy z campingiem jechać?
Autor Wiadomość
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-08-25, 21:19   Na które węgierskie, lecznicze termy z campingiem jechać?

Jestem mocno zainteresowany wyjazdem po 2.09 br. na węgierskie termale, ale te lecznicze. Wyjazd planuje tak na 7-10 dni. Chodzi o podleczenie styranego kręgosłupa. Sam nie wiem, które termy będą lepsze: siarkowe, czy borowinowe?
Z term, które znajdują się w północno-wschodnim rejonie Węgier i mają własne campingi namierzyłem:
1. Termy i camping w Bogacs.
2. Termy i camping w Berekfürdő.
3. Termy i camping w Karcag.
4. Termy i camping w Hajduszoboszlo.
oraz ewentualnie
5. Termy i camping w Cserkeszőlő.

Najlepsze dla mnie byłyby termy w Cserkeszőlő. Jednak, któryś z forumowiczów zasygnalizował, że obcokrajowców tam nie wpuszczają. Dziwne. :roll:
Nie interesują mnie tym razem, takie urządzenia, jak: zjeżdżalnie, rury wodne, sztuczne fale itd. :mrgreen:
A może są jeszcze w ww. rejonie inne lecznicze termy?
Może ktoś, coś podpowie, poleci? Do którego obiektu jechać? Może by tak pobyć kilka dni na jednym obiekcie i kilka na drugim?
Ale, nie interesują mnie informacje ze stron internetowych ww. obiektów. Wolę takie realne, "ludzkie" opinie, tych, którzy tam byli i mają pozytywne wskazania, powiedzmy "lecznicze".
:spoko

Węgierskie termale.JPG
Który obiekt wybrać?
Plik ściągnięto 10 raz(y) 119,69 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2020-08-25, 21:35   

rozważ Hajdunanas...
byłem tam kilka razy, wody borowinowe, ostatni raz byłem późną jesienią ub.r. spotkałem Polaka który twierdzłi, że przyjeżdża tam co rok, od dwudziestu lat dzięki czemu uniknął poważnej operacji stawu (nie dociekałem szczegółów), sam teren termali rozległy bardzo dobrze utrzymany, w pobliżu terenu campingowego m.in. baseny w budynku jak też trochę dalej baseny na otwartej przestrzeni, minusem jest sam teren campingu, jest niewielki z podstawowym zapleczem oraz przejeżdżający za płotem pociąg podmiejski (w nocy nie jeździ :-P ), plusem ładny teren i mniejsza popularność dzięki czemu nie ma tłumów...
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2020-08-25, 21:53   Re: Na które węgierskie, lecznicze termy z campingiem jechać

samotny wilk napisał/a:
...Wyjazd planuje tak na 7-10 dni. Chodzi o podleczenie styranego kręgosłupa. Sam nie wiem, które termy będą lepsze: siarkowe, czy borowinowe?...Może ktoś, coś podpowie, poleci? Do którego obiektu jechać?....


Kręgosłup to nie staw łokciowy , ramienny czy kolanowy których schorzenia można leczyć między innymi w solankach czy borowinach :)

Ja Ci polecam zrobienie rezonansu kręgosłupa a następnie wizytę u neurologa a może i neurochirurga.

Oni powiedzą prawdę, co najlepiej wybrać ... z własnego doświadczenia wzięte :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-08-25, 22:14   

ZEUS, o kurde, nigdy o tym termalu nie słyszałem. Jutro rano sprawdzę, czy to jest w obszarze, którym jestem zainteresowany. Wielkość campingu nie jest dla mnie problemem. Ważne, aby termy mi cokolwiek pomogły. Dzięki za ciekawe polecenie. Pifko poleciało. :pifko
:spoko
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek stec 
stary wyga

Twój sprzęt: Laika
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Mszczonów/Tylicz
Wysłany: 2020-08-25, 22:19   

Harkany-ja uniknąłem operacji kolana po tych basenach,ale nie jest tam super wesoło,b dużo ludzi z różnymi ułomnościami,20 min moczenia i przerwa naprawdę nie da się dłużej-atmosfera bardziej szpitalna niż rekreacyjna ale wody niezwykłe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-08-25, 22:21   

Endi,
Endi napisał/a:
Ja Ci polecam zrobienie rezonansu kręgosłupa a następnie wizytę u neurologa a może i neurochirurga.

Oni powiedzą prawdę, co najlepiej wybrać ... z własnego doświadczenia wzięte

Wiesz, ja to wszystko mam już za sobą: rezonanse, wizyty u pani neurolog, wiele rehabilitacji, kilka sanatoriów itd. Nic mi nie pomaga. Od czasu do czasu pojawia się okrutny ból. Po pewnym czasie on przechodzi. I potem pojawia się ponownie. I tak w kółko.
A, aby dostać się do mojej pani neurolog muszę czekać nawet 8-9 miesięcy. A więc teraz kiedy mam ból nie mogę się do niej zgłosić. Bylem nawet u jakiegoś "ustawiacza kręgów kręgosłupa". Wywaliłem tylko kupę kasy i to na darmo. Nic mi nie pomaga. :roll:
Dlatego chwytam się wszystkiego, czego można, nawet gorących term. Może to iluzja, a może jednak trochę pomoże?
Nie mam wyboru. Muszę coś robić.
_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2020-08-25, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2020-08-25, 22:26   

Orban po 1 września chyba wprowadzi zasieki dla turystów ... niestety .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-08-25, 22:31   

CORONAVIRUS, o kurde, tylko nie to. Orban, zatem mnie wykończy. :haha: Będę go prosił o jakąś, kilkudniową przepustkę - jako bratanek. Ale, on gada tylko z naszym naczelnikiem. :szeroki_usmiech
Jeżeli nie wpuszczą mnie do bratanków, to pozostają termy Mszczonów i jakieś nowe Suntago w pobliżu tychże. :spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2020-08-25, 22:39   

samotny wilk napisał/a:
...Nic mi nie pomaga. Od czasu do czasu pojawia się okrutny ból. Po pewnym czasie on przechodzi. I potem pojawia się ponownie. I tak w kółko.
A, aby dostać się do mojej pani neurolog muszę czekać nawet 8-9 miesięcy. A więc teraz kiedy mam ból nie mogę się do niej zgłosić...


samotny bezdomny wilku ...8-9 miesięcy oczekiwania ? :roll: no cóż współczuję , to już najwyższy czas aby zmienić obiekt zainteresowania :bigok W sumie dobry kurs obrałeś :diabelski_usmiech węgierskie termy (czyt: lanyok) mają duży potencjał i wystarczający temperament
:spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-08-25, 23:42   

samotny wilk napisał/a:
Sam nie wiem, które termy będą lepsze: siarkowe, czy borowinowe?

Nie wspomniałeś o Bukfurdo , a szkoda bo to wody mocno lecznicze.
https://www.bukfurdo.hu/
Atutem tego kompleksu jest bezpośrednie wejście z kempingu na termy.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-08-26, 10:33   

Andrzej Buk i Podhajska .
Siedzę i myślę gdzie by tu pojechać .Croatia czy Podhajska .Mam 2 tygodnie i raczej Podhajska

Ja chodzę do chińczyka na masaże i pól roku mam spoko za 20e
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-08-26, 11:45   

samotny wilk napisał/a:
...Wiesz, ja to wszystko mam już za sobą: rezonanse, wizyty u pani neurolog, wiele rehabilitacji, kilka sanatoriów itd. Nic mi nie pomaga...


kręgosłup jest tyle wart co mięśnie, które go trzymają, więc brzucha i grzbietu.
poćwicz trochę brzuszków i grzbietów rano i będziesz miał z głowy, wtedy pojedziesz gdzie chcesz.

https://www.youtube.com/watch?v=wSgZAPOr8C4
0:15

to chyba trzy miesiące po operacji biodra.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-08-26, 12:40   

Andrzej 73,
Andrzej 73 napisał/a:
Nie wspomniałeś o Bukfurdo

Nie wspomniałem, bo to jest lokalizacja poza obszarem moich obecnych zainteresowań.
Ale, obiekt godny uwagi w przyszłości.


Dzięki za poradę. :spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-08-26, 12:52   

Andrzej 73 napisał/a:
Atutem tego kompleksu jest bezpośrednie wejście z kempingu na termy.

Właśnie, tylko takich term szukam. Wtedy chodzisz swobodnie tylko w majtkach i niczym się nie przejmujesz. Klucz masz na szyi na sznurku. :mrgreen: Jak ci coś zginie, to tylko ręcznik. Ale, takiego przypadku nigdy nie zaznałem. Nie jesteś wartownikiem swoich ubrań itd.

Zazwyczaj jeździłem do Cserkeszőlő oraz kilka razy byłem w Hajdúböszörmény. Oba obiekty w jednym kompleksie mają termy i camping. I o to mi chodzi teraz. Dodatkowo, pamiętam, że w Hajdúböszörmény w basenie termalnym była bardzo, ale to bardzo gorąca woda. Na początku to ona nawet trochę parzyła, ale to tylko przy wejściu. Potem było ok. :mrgreen:
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-08-26, 13:13   

andi at, ta Podhajska, to już na Słowacji jest. Ale, to w niczym, szczególnie w leczeniu przeszkadzać nie powinno. Obiekt mnie się podoba. Oby, we wrześniu nie było już tylu dzieci? :-P
Muszę, tylko doprecyzować, czy termy i camping to jeden kompleks? Wstępnie zauważyłem jakiś Kemping u svätého Urbana. Czyżby był on obiektem poza kompleksem basenów? Wtedy na baseny trzeba się ubierać i przechodzić? No, ale to potem doczytam i oblukam.

andi at napisał/a:
Ja chodzę do chińczyka na masaże i pól roku mam spoko za 20e
- to nie mogłeś dołożyć 5 E i zamówić masaż u pięknej Chinki? Wtedy i ja bym dojechał. A hurtem byłoby taniej. :haha:
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***