Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bateria kran 12V nie działa?
Autor Wiadomość
BlakeAntonio 
początkujący forumowicz

Dołączył: 24 Sie 2020
Skąd: United States
Wysłany: 2020-08-24, 09:37   Bateria kran 12V nie działa?

Temat parę lat temu był ale chyba nie do końca jasno rozpracowany, a ja już wymiękłem. Sprawa jest prosta: prawidłowo podłączona do zasilania 12V bateria zlewozmywakowa nie działa mimo, że próbowałem to na dwóch bateriach, w tym jednej nowej, nieużywanej.
Miernik na przewodach zasilających pokazuje prawidłowe napięcie, pompka Certus 12V działa bez zarzutu (do baterii prysznicowej pompuje wodę, aż huczy).
Doczytałem się, że rzecz polega chyba na odpowiednim podłączeniu masy (?).
Pytanie jest zatem takie: który przewód do czego podłączyć, żeby pompka ruszyła?tweakbox appvalley https://vlc.onl/
Ostatnio zmieniony przez BlakeAntonio 2020-08-25, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
polaris20 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer 55 było 2.5 jest 2.8 :)
Nazwa załogi: Drużyna J&J Joanna i Jacek
Dołączył: 14 Sie 2012
Piwa: 2/3
Skąd: Szczecin-Dziwnówek
Wysłany: 2020-08-24, 09:54   

Rozumiem że po otwarciu kranu i słychać cyknięcie miktostyku ale pompka nie pracuje? Próbowałeś na krótko czy wogole jest odpowiednie napięcie na tych przewodach w kuchni?
_________________
Zapraszamy do naszego skromnego Bursztyna w Międzywodziu. Tani camping 200m od morza. osrodekbursztyn.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2020-08-24, 11:28   

odepnij przewody el idące do kranu. Pomijając kran zewrzyj na krótko przewody idące do do pompy, jeśli działa bez zakłóceń to wiesz, że mikrozłącznik w kranie zdycha. Nowy kran to jakieś ca 60 zeta. Wymień kran. To banalnie prosta czynność. Nb warto kran zapasowy wozić w bagazniku, waży tyle co nic, a albo mikrozłącznik zdechnie albo uszczelka a w drodze to problem.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-08-24, 12:00   Re: Bateria kran 12V nie działa?

BlakeAntonio napisał/a:
...
prawidłowo podłączona do zasilania 12V bateria zlewozmywakowa nie działa mimo, że próbowałem to na dwóch bateriach, w tym jednej nowej, nieużywanej.
...

Nie jest prawidłowo, bowiem baterii nie podłącza się pod 12V :idea
+12V leci sobie najpierw do pompki, z pompki wychodzi i rozchodzi się w stronę wszystkich baterii i jest to już minus czyli prąd "zużyty" który wraca już do masy, tylko po drodze spotyka otwarty mikrowyłącznik więc pompa stoi tak długo aż styki zostaną zwarte w chwili puszczania wody.
W łazience działa?
Zresztą, piszesz żeś z USA, diabli wiedzą co Jankesi wymyślili.
Nieco niżej masz identyczny tytuł i rozwiązany problem i nie parę lat temu lecz w maju tego roku:
https://www.camperteam.pl...p=822465#822465
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rowaw 
trochę już popisał

Dołączył: 24 Lis 2019
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2020-09-08, 09:07   

Wchodzę do dyskusji, bo ja jestem autorem tego postu z maja. Mimo pomocy i czytelnego schematu nie udało mi się podłączyć baterii tak, by po otwarciu włącznika baterii system zadziałał. Zrobiłem obejście - włączam wodę włącznikiem zewnętrznym, a bateria jest po prostu wylewką. Plus jest taki, że bateria nigdy się nie zepsuje (nie jest już urządzeniem elektrycznym). Włącznik zewnętrzny nie jest dla mnie problemem, jest (będzie) tuż przy baterii. Rozwiązanie trochę amatorskie ale działa bez zarzutu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***