Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hiszpania - grudzień 2020
Autor Wiadomość
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2020-12-18, 12:37   

Wake napisał/a:
andrzej627 napisał/a:
Wake napisał/a:
u Spaetzle Fritz'a, stoi tam zaparkowanych ponad 20 kamperów

Mam nadzieję, że nie zabraknie golonki, jak rok temu. :lol:


Właśnie przyszło potwierdzenie, że "Spaetzle Fritz" w Sant Rafael del Riu nadal będzie otwarty codziennie w godz. 14:00 - 22:00.
https://www.spaetzlefritz...xZ3VqOSs-jMTTvs


Nabrałem apetytu. :mrgreen:

Czy to naprawdę fajne miejsce? Warto nadrobić drogi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arnold1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.3
Dołączył: 14 Sty 2018
Piwa: 18/26
Skąd: Polska/Europa
Wysłany: 2020-12-18, 15:08   

andrzej627 napisał/a:
Ja rozumiem, że do 22 grudnia można się swobodnie poruszać po Hiszpanii. Tego dnia będę już w Andaluzji i mam zamiar zostać tam dłużej. Od 23 grudnia do 6 stycznia podróże między regionami są dozwolone tylko do rodziny.

O ograniczeniach w podróżowaniu jest sąsiedni wątek. Tu piszmy o planach wyjazdowych. :spoko


No to się zmieniło - od 21.12 do 15.1 wstępnie całkowity LOCKDOWN na Costa Blanca. Moga się przemieszczać tylko lokalsi, zamieszkali na danym terenie.

https://www.costanachrich...YCX_IOt6oOFUAOs

Maszynowe tłumaczenie googla (części):

Aktualizacja, 18 grudnia: W związku z rosnącą liczbą koron, rząd Walencji ponownie zaostrzył pierwotnie planowane przepisy dotyczące Świąt Bożego Narodzenia. Jak zapowiedział premier Ximo Puig, na wybrzeżu Costa Blanca i pozostałej części regionu Walencji obowiązują następujące ograniczenia:

Blokada w regionie Walencji będzie obowiązywać do 15 stycznia. Oprócz istniejących wyjątków uzasadniających wejście, w okresie świątecznym nie będzie dodatkowego luzowania. Z innego hiszpańskiego regionu możesz wjechać do Walencji tylko na Boże Narodzenie, jeśli możesz udowodnić swoje miejsce zamieszkania. Wizyty rodzinne nie są, jak pierwotnie zamierzano, wyjątkiem umożliwiającym wjazd.
Godzina policyjna jest zawsze przesunięta o jedną godzinę do przodu, obowiązuje do 15 stycznia każdego wieczoru od 23:00. Tylko w noce z 24 na 25 grudnia oraz od 31 grudnia do 1 stycznia jest opóźniony o godzinę, więc obowiązuje od północy - zamiast pierwotnie planowanego od 1.30.
Maksymalnie sześć osób z dwóch różnych gospodarstw domowych może również spotykać się w Boże Narodzenie. Pierwotnie mówiono o dziesięciu osobach.
Wymienione zaostrzone zasady koronowania obowiązują na wybrzeżu Costa Blanca i w całym regionie Walencji od następnego poniedziałku, 21 grudnia do co najmniej 15 stycznia.


Ja włączam plan B - Turcja
_________________
Pozdrowienia
Arnold
-------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2020-12-18, 16:59   

Arnold1 napisał/a:
Ja włączam plan B - Turcja


Pisaliśmy chyba na messengerze. Ja o Turcji myślałem dawno tylko mam kilka wątpliwości co do przejazdu przez kilka krajó. Ktoś pisał, żę było ok ale to zmienia się jak w kalejdoskopie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arnold1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.3
Dołączył: 14 Sty 2018
Piwa: 18/26
Skąd: Polska/Europa
Wysłany: 2020-12-18, 17:30   

gryz3k napisał/a:
Arnold1 napisał/a:
Ja włączam plan B - Turcja


Pisaliśmy chyba na messengerze. Ja o Turcji myślałem dawno tylko mam kilka wątpliwości co do przejazdu przez kilka krajó. Ktoś pisał, żę było ok ale to zmienia się jak w kalejdoskopie...


Póki co nic się jeszcze nie zmieniło. Trasa planowana przez Serbię.
Messenger - pisaliśmy chyba pod innymi id? :)
_________________
Pozdrowienia
Arnold
-------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-12-19, 09:20   

Cytat:
Warto nadrobić drogi?

To tylko kilka km od zjazdu z autostrady AP-7. :spoko

Okazuje się, że golonka jest tylko na Święta albo trzeba zamówić 2-3 dni przed przyjazdem. :lol:

Zdjęcia zrobione wczoraj wieczorem.
https://www.park4night.com/lieu/19958/

IMG_20201218_210109_resize_53.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 946,3 KB

IMG_20201218_210134_resize_92.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 776,33 KB

_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
less11 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Mobilvetta KEA i67
Dołączył: 24 Sie 2016
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2020-12-21, 00:27   

Ponieważ też rozważam Andaluzję w okresie świąteczno-noworocznym mam pytanie o koniecznosć przedstawienai testów przy wjeździe do Hiszpanii. Na stronie polskiego MSZ jest napisane że testy trzeba mieć, przy czym nie jest dla mnie do końca jasne czy dotyczy pasażerów samolotów czy wszystkich wjeżdżających. Ktoś może wie jak jest naprawdę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arnold1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.3
Dołączył: 14 Sty 2018
Piwa: 18/26
Skąd: Polska/Europa
Wysłany: 2020-12-21, 01:07   

less11 napisał/a:
Ponieważ też rozważam Andaluzję w okresie świąteczno-noworocznym mam pytanie o koniecznosć przedstawienai testów przy wjeździe do Hiszpanii. Na stronie polskiego MSZ jest napisane że testy trzeba mieć, przy czym nie jest dla mnie do końca jasne czy dotyczy pasażerów samolotów czy wszystkich wjeżdżających. Ktoś może wie jak jest naprawdę


tylko przy podróżach samolotem.
Wpadnij pod link https://www.facebook.com/groups/5621149541235869
Tam staramy się zebrać wszystkie dostępne informacje o podróżach camperem podczas covida.
_________________
Pozdrowienia
Arnold
-------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
less11 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Mobilvetta KEA i67
Dołączył: 24 Sie 2016
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2020-12-21, 17:01   

Arnold1 napisał/a:
Wpadnij pod link https://www.facebook.com/groups/5621149541235869
Tam staramy się zebrać wszystkie dostępne informacje o podróżach camperem podczas covida.


Nie jestem na FB :wyszczerzony: ale thx podeślę żonie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2021-01-22, 12:25   

andrzej627 napisał/a:


Drugi nocleg (20 grudnia, 450 km dalej) na parkingu restauracji Spaetzle Fritz. Jest to miejsce, w którym lubią zatrzymywać się Niemcy w drodze na południe Hiszpanii, polecone przez Izolę. Na kolację chciałbym zjeść golonkę ze szpeclami. :lol:


Obrazek


Zaintrygowany relacją Andrzeja zajechałem tam. Nie była to pora noclegu a obiadu. Nie skorzystałem niestety z restauracji bo odstraszyły mnie ceny. Najtańsze danie to 11 euro. Przeciętnie 16-19 euro. Ok zupa tańsza. Mając wcześniejsze doświadczenia z cenami w Hiszpanii uznałem tamtejsze za zbyt wysokie. Zjedliśmy w pobliskim miasteczku w lokalnej restauracji. Za 12,50 dostałem pierożki w sosie serowym, całego kalmara z pieczonym karczochem, frytkami i sosem, piwo i deser /tiramisu/.

Wiem, że gentelmeni nie rozmawiają o takich rzeczach ale wrzucam dla tych, którzy tak jak ja nie uważają za stosowne płacić niemieckich cen w Hiszpanii.
Wiem, wiem jestem dziad, nie stać mnie itp. To tylko taka informacja dla przejeżdżających, którzy będąc pierwszy raz w Hiszpanii mogą się zniechęcić do cen w restauracji. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2021-01-22, 13:50   

gryz3k, wybrane przez Ciebie danie bardziej by mi smakowało niż golonka, a zapłaciłeś mniej, więc korzyść podwójna. Ci co lubią golonkę mogą myśleć inaczej. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2021-01-22, 13:57   

ZbigStan napisał/a:
Ci co lubią golonkę mogą myśleć inaczej. Pozdrawiam.


Ależ masz rację. W cenie tych 12,5 euro był wybór różnych dań. Nie dyskutuję o gustach. Dla mnie robi jednak różnicę czy za 12,5 dostanę pełen obiad z deserem i piciem czy za 11 euro najtańsze danie a za chleb 2 euro gdzie w innych knajpach płaciłem 0,6 euro. Ja akurat jestem z tych co raczej żywią się w restauracjach i barach na wyjazdach więc mniej więcej wiem o czym mówię. Nie oceniam gustów, wyborów. Traktuję mój post ściśle informacyjnie. :spoko

Dla mnie dużym i miłym zaskoczeniem były ceny w Hiszpanii. W supermarkecie trochę drożej niż w Polsce ale znacznie taniej niż we Francji, Niemczech czy Włoszech. W barach i małych knajpkach czy barach tapas za 20-30 euro dwie osoby najedzą się i napiją . :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-01-22, 16:35   

gryz3k napisał/a:
ZbigStan napisał/a:
Ci co lubią golonkę mogą myśleć inaczej. Pozdrawiam.


Ależ masz rację. W cenie tych 12,5 euro był wybór różnych dań. Nie dyskutuję o gustach. Dla mnie robi jednak różnicę czy za 12,5 dostanę pełen obiad z deserem i piciem czy za 11 euro najtańsze danie a za chleb 2 euro gdzie w innych knajpach płaciłem 0,6 euro. Ja akurat jestem z tych co raczej żywią się w restauracjach i barach na wyjazdach więc mniej więcej wiem o czym mówię. Nie oceniam gustów, wyborów. Traktuję mój post ściśle informacyjnie. :spoko

Dla mnie dużym i miłym zaskoczeniem były ceny w Hiszpanii. W supermarkecie trochę drożej niż w Polsce ale znacznie taniej niż we Francji, Niemczech czy Włoszech. W barach i małych knajpkach czy barach tapas za 20-30 euro dwie osoby najedzą się i napiją . :spoko


Fajnie, że o tym piszesz bo ja też lubię informacje praktyczne . :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2021-01-22, 17:30   

Z informacji praktycznych. W odległości 40 km od Granady znajduje się bardzo fajny ośrodek narciarski Sierra Nevada. Warunki Alpejskie. Wysoko, urozmaicone trasy i sporo ich. Trzy gondoli, krzesełka i orczyki. Sporo kamperów stoi za free lub za 5 euro na parkingu. Opłaca się wydać te 5 euro bo darmowy parking jest dalej i trzeba dojechać skibusem. Od mojej 3 osobowej rodziny też 5 euro.
Karnet dzienny od dorosłego 53 euro. Przy dłuższych pobytach spore zniżki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-01-22, 17:50   

gryz3k napisał/a:
Z informacji praktycznych. W odległości 40 km od Granady znajduje się bardzo fajny ośrodek narciarski Sierra Nevada. Warunki Alpejskie. Wysoko, urozmaicone trasy i sporo ich. Trzy gondoli, krzesełka i orczyki. Sporo kamperów stoi za free lub za 5 euro na parkingu. Opłaca się wydać te 5 euro bo darmowy parking jest dalej i trzeba dojechać skibusem. Od mojej 3 osobowej rodziny też 5 euro.
Karnet dzienny od dorosłego 53 euro. Przy dłuższych pobytach spore zniżki.


Byłem kamperem w styczniu 2020r. Wszystko opisałem w swojej relacji z Hiszpanii 2019/2020 :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-01-22, 18:26   

gryz3k napisał/a:
Najtańsze danie to 11 euro. Przeciętnie 16-19 euro.


Z Andrzejem 627 podrożowałem ponad miesiąc i tzreba wziąć poprawke ,ze on jest Francuzem i dla niego takie ceny to normalka. Tak jak kupienie zresztą busika za cenę wypasionego kampera.
Nie rozumiałem tez moich sąsiadów Francuzów na kempingu w Maroku ,którzy posiadali kampery za 100 tys Eu , a nie wracali ze mną promem ,bo twierdzili ,ze na dodatkową oplatę ich nie stać.Inna mentalność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***