Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nocowanie w (pod) Barceloną
Autor Wiadomość
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-10-21, 22:15   Nocowanie w (pod) Barceloną

cześć

Ponieważ czekam na zamówionego kampervana, a jednocześnie dostałem kontrakt w Hiszpanii, chciałbym spróbować wykorzystać fakt posiadania kampera i zrobić taki przeplatany vanlife - trochę w kamperze, czasem airbnb, czasem na dziko, czasem kemping, czasem zdalnie w promieniu kilkudziesięciu km.

Planuję zakupić sobie rower elektryczny (bo po samej Barcelonie, a biuro mamy w centrum, nie ma co marzyć nawet o jeżdzeniu normalnym autem, a co dopiero vanem).

Problemy, na które natrafiam są takie:
- wokół Barcelony nie ma kempingów w sensownej odległości
- w samej Barcelonie ciężko gdzieś zaparkować vanem (nie musi być przy biurze, ale w ogóle na terenie miasta)
- nocleg na dziko - nie mogę znaleźć
- nie ma zbyt wielu dzielnic z domkami (albo nie wiem gdzie są), żeby dogadać się z kimś co do ogródka

Jestem dość mobilny, sporo mogę pracować zdalnie, kupię ten rower, auto to krótki kampervan (voyager xs Globe) - nie będzie rzucać się w oczy, a już szczególnie w dobie pandemii nie będzie robił tłoku ;) ) poddajcie proszę jakieś pomysły na noclegi, najlepiej takie, kgdzie nie trzeba codziennie przestawiać auta i jest gdzie chociaż zalać wodę albo podłączyć wtyczkę.

Dzięki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-10-21, 23:36   

makaronek napisał/a:
biuro mamy w centrum

Konkretnie gdzie?
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-10-21, 23:43   

makaronek napisał/a:
wokół Barcelony nie ma kempingów w sensownej odległości

A ten?
Camping 3 Estrellas Barcelona
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-10-21, 23:46   

makaronek napisał/a:
nocleg na dziko - nie mogę znaleźć

Patrzyłeś tu? https://park4night.com/
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-10-22, 00:06   

andrzej627 napisał/a:
makaronek napisał/a:
nocleg na dziko - nie mogę znaleźć

Patrzyłeś tu? https://park4night.com/


tak tak, patrzyłem - są same parkingi, zwykle podziemne (nie wchodzą w rachubę) - wszędzie oceny po 2-3 gwiazdki max (pewnie gonią) i gdzieś przy ulicy (spanie tak dłużej niż jedną noc ciężko). Nic w promieniu 20 km z kawałkiem wody, prądu czy trawy

z tego kempingu 3est mam do pracy jakieś 24 km - w ostateczności pewnie dam radę na elektrycznym rowerze, ale liczyłem na coś bliżej :) poza tym ten kemping tani nie jest (jak mam za to dziadostwo placic po 30EUR to wole cos wynająć w centrum ;) Chciałbym się zmieścić w jakiś 500EUR miesięcznie

a biuro jest na Gran Via de les Corts Catalanes - w dzielnicy Eixample, pełnej kamienic i ciasnej zabudowy ;) ) Optymalnie byłoby wcelować w radius ok 12 km.

Chyba, że tym rowerkiem dojadę gdzieś na lotnisko i tam wsiądę w Renfę pod samo biuro

chyba znalazlem jednak na p4n cos fajnego
link

15EUR, wiec moze przy dluzszym pobycie szczególnie w tych czasach udałoby się dogadać, a trasa malownicza - rowerem i kolejką tyle samo czasu, zalezy czy deszcz pada czy nie ;)

dzięki Andrzej za pomoc, i że nie pogniewałeś się, że nie wezmę jednak VW :) )
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-10-22, 08:35   

A ja myślę nad takim https://www.poznaniak.pl/...chs-301a-167214

Elektryka mam z 5 lat ale koła 20 i składak .Daje rade i 2 godz jeżdżenia na pełnym aku .Dziś są już lepsze .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-10-22, 14:29   

makaronek napisał/a:
ten kemping tani nie jest

Z kartą ACSI cena poza sezonem to 18€
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-10-22, 18:42   

makaronek, nie patrz na odległości tylko na czas, w jakim dojedziesz bez roweru transportem publicznym do biura z miejsca postojowego. Nie licz na kilometry, licz na minuty. Jaka jest najbliższa stacja metra koło biura? Dokąd prowadzi ta linia? Znajdź takie miejsce postojowe, abyś mógł dojechać metrem do biura z minimalną ilością przesiadek. Plan metra masz tutaj.

Życzę powodzenia.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2020-10-22, 19:09   

41.425505, 2.207181 w samym miescie, zamkniety strzeżony parking dla ciężarówek i kamperów, jak ja byłem to stało z 30 kamperów.
Betonowy plac, ochrona, budynek socjalny, czysta kuchnia, łazienki, sala taka ogólna. Calkiem blisko do metra. Nie jest to kemping bardziej stell platz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-10-23, 20:36   

Flag napisał/a:
41.425505, 2.207181 w samym miescie, zamkniety strzeżony parking dla ciężarówek i kamperów, jak ja byłem to stało z 30 kamperów.
Betonowy plac, ochrona, budynek socjalny, czysta kuchnia, łazienki, sala taka ogólna. Calkiem blisko do metra. Nie jest to kemping bardziej stell platz.


dzięki! :) super miejscówka z tego co mówisz, może się nawet w weekend przejdę na dłuższy spacer obczaić

andrzej627 napisał/a:
makaronek, nie patrz na odległości tylko na czas, w jakim dojedziesz bez roweru transportem publicznym do biura z miejsca postojowego. Nie licz na kilometry, licz na minuty. Jaka jest najbliższa stacja metra koło biura? Dokąd prowadzi ta linia? Znajdź takie miejsce postojowe, abyś mógł dojechać metrem do biura z minimalną ilością przesiadek. Plan metra masz tutaj.

Życzę powodzenia.


dzięki za dobry tip - postaram się faktycznie popatrzeć bardziej pod tym kątem, chociaż chciałbym spróbować też z tym rowerem, wtedy raczej bezwzględna odległość nabiera znaczenia (bo samo miasto jest w całym zakresie "rowerowe")

andi at napisał/a:
A ja myślę nad takim https://www.poznaniak.pl/...chs-301a-167214

Elektryka mam z 5 lat ale koła 20 i składak .Daje rade i 2 godz jeżdżenia na pełnym aku .Dziś są już lepsze .


o kurcze jaki dziwoląg ten rower :) ))) ciekawe jak to jest jak się nim poruszasz, czy np nie kopci komuś za Tobą :) ja ogólnie nigdy zbyt ekologiczny nie byłem, ale ostatnio jakoś zaczyna do mnie przemawiać, że trzeba zacząć dbać o planetę - odkąd w tamtym roku zobaczyłem w lutym nieośnieżoną Szwajcarię :) więc jakoś z czystego ugaszenia wyrzutów sumienia może spróbuję elektryka - dokładnie takiego jak masz, czyli składaka na 20'kach. Druga sprawa ze Globe spokojnie takiego składaka połknie bez bagażnika, a to jest dość istotne żeby nie spać z 5-10tys zł za samochodem na jakimś dzikim parkingu. Myślę nad czymś pokroju Ecobike Tourism.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-10-23, 22:07   

makaronek napisał/a:
może się nawet w weekend przejdę na dłuższy spacer obczaić

Jesteś już w Barcelonie?
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-10-24, 13:35   

andrzej627 napisał/a:
makaronek napisał/a:
może się nawet w weekend przejdę na dłuższy spacer obczaić

Jesteś już w Barcelonie?


tak tak, jeszcze do końca przyszłego tygodnia a później tydzień w PL i znowu wyjazd ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-10-24, 20:36   

Flag napisał/a:
41.425505, 2.207181 w samym miescie, zamkniety strzeżony parking dla ciężarówek i kamperów, jak ja byłem to stało z 30 kamperów.
Betonowy plac, ochrona, budynek socjalny, czysta kuchnia, łazienki, sala taka ogólna. Calkiem blisko do metra. Nie jest to kemping bardziej stell platz.


panie kochany bylem tam dzisiaj na spacerze - mimo lazenia wkolko (ogromny plac) i też nawigowania co do milisekundy geograficznej po Twoich koordynatach, chyba niestety z tego stellplatz został tylko Der Konstrkzionische Platz :) próbowałem pozaglądać w jakieś zakamarki, ale tam jest wielka dziura w ziemi i chyba po tej miejscówce niestety ani śladu :(

Pano
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-10-25, 17:59   

byłem dzisiaj też pociągiem na wycieczce w miejscówce z park4night - ogólnie mogę chyba polecić - fajne parcelki (choć piach może trochę się nieść), wyposażone, jest salka z telewizorem i snackami, czyste łazienki, wszystko co potrzeba (ciepła kąpiel kosztuje dodatkowo ;) )

wokół ciche spokojne miasteczko, ok 12-15 minut spacerem na plażę

Plaża przyzwoita, choć oddzielona pociągiem i autostradą robi się taka trochę jak dla mnie zbyt otoczona betonem

tuż obok kempingu jest wielkie gospodarstwo z przeróżnymi warzywami - więc możliwe, że da się ogarnąć jakieś zdrowe jedzenie. Na niezdrowie jest dość duży Lidl

Właścicieli nie zastałem żeby dogadać się na pobyt w marcu.

Poniżej kilka fotek
fotki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2020-10-26, 20:59   

makaronek napisał/a:
Flag napisał/a:
41.425505, 2.207181 w samym miescie, zamkniety strzeżony parking dla ciężarówek i kamperów, jak ja byłem to stało z 30 kamperów.
Betonowy plac, ochrona, budynek socjalny, czysta kuchnia, łazienki, sala taka ogólna. Calkiem blisko do metra. Nie jest to kemping bardziej stell platz.


panie kochany bylem tam dzisiaj na spacerze - mimo lazenia wkolko (ogromny plac) i też nawigowania co do milisekundy geograficznej po Twoich koordynatach, chyba niestety z tego stellplatz został tylko Der Konstrkzionische Platz :) próbowałem pozaglądać w jakieś zakamarki, ale tam jest wielka dziura w ziemi i chyba po tej miejscówce niestety ani śladu :(

Pano


masz racje, wypadła tez z park4night

tak było :

bar1.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 882,06 KB

bar2.JPG
Plik ściągnięto 1 raz(y) 1,09 MB

bar3.JPG
Plik ściągnięto 5 raz(y) 1,15 MB

bar4.JPG
Plik ściągnięto 9 raz(y) 423,66 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***