Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jerzy
2009-01-18, 11:52
Mercedes sprinter jako camper
Autor Wiadomość
Lorry
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Sty 2009
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2009-01-04, 10:45   Mercedes sprinter jako camper

Witam wszystkich .Jestem kompletnie zielony w temacie.Z samochodami typu camper nie maiłem wiele do czynienia.Zawsze się nimi fascynowałem jednak z racji że nie maiłem pieniędzy na taki samochód i z tego ze myślałem że na to trzeba specjalne prawo jazdy nie interesowałem się kupnem.Do tego lata kiedy to znajomy sprowadził sobie 23 letnie ducato typu camper oglądnąłem nawet chciałem kupić ale jak dla mnie było za stare.Ponieważ troszkę o motoryzacji wiem ( syn mechanika) to wybrałem sobie jako bazę albo VW LT albo Mercedesa Sprintera. O obydwa samochody bardzo ciężko ze wskazaniem na to pierwsze dlatego proszę Was o opinie czy nadają się one pod bazę.Fiat jak dla mnie odpada bo nie lubię tej marki i zbyt dużo najeździłem się ducatem w pracy.Teraz kwestia nowe czy używka ?? Trochę boje się używek bo powiem szczerze że jeśli umiem ocenić stan postawy samochodu ( mechanika) to ciężko z ocenieniem u mnie stanu naczepy ( czy jak to się tam nazywa).Poza tym też jest troszkę taki uraz że nie jest to zwykły samochód a samochód -dom.Krótko mówiąc proszę o pomoc w wyborze naczepy i czy marki te nadają się pod bazę campera. najlepiej podania linka do firmy , która robi campery na bazie Mercedesa lub w ostateczności VW.Na koniec podaje linka do strony gdzie wybrałem ( znalazłem ) jednego rodzynka , który mi się podobał:
http://wadowscycampery.gratka.pl/ogl/20.html
niżej zamieszczę jednego którego znalazłem przed chwilą a następny to pokazowy LT ( o takiego lub większego mi chodzi)
http://www.otomoto.pl/ind...show&id=T790470
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C7302491
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZetKa 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Hymer Camp Starline 640
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Wrz 2008
Piwa: 1/3
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-01-04, 11:52   

Na bazie MB Sprinter budowała/buduje swe kampery Hymer, na przykład jego seria Starline lub Hymermobil klasy S http://www.campery.pl/hymer/sklasse_dane.php

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2009-01-04, 11:55   

Jeśli naprawdę myslisz o zakupie kampera , to zabrałeś się do tematu od tyłu. Poczytaj forum, wpadnij na zlot, pooglądaj różne kampery, porozmawiaj z użytkownikami. Będziesz wtedy wiedział jaką chcesz zabudowę, co jest ważne przy zakupie - czy ta gwiazda na masce czy może coś innego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
DARO 
zaawansowany


Twój sprzęt: Elnagh,
Nazwa załogi: Daro
Dołączył: 02 Maj 2007
Piwa: 1/2
Skąd: SBL / PL
Wysłany: 2009-01-04, 12:55   

Kaimar , masz w 100% rację ... :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2009-01-04, 13:32   

kaimar napisał/a:
gwiazda na masce

a jak bez takiej gwiazdy sie pokazac na miescie? :haha: :haha: :haha:
_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bonusik 
weteran


Twój sprzęt: Hobby 600...w marzeniach..:))
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Piwa: 10/15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-04, 15:31   Gwiazda na masce

Gdy kupiliśmy "Franka" to miał gwiazdę na atrapie.... :-/
Nie wiem czy poprzedni właściciel chciał się dowartościować ale mnie to jakoś nie pasowało.
Mesio-Fiat :?: :gwm :gwm
Nie chciałem robić obciachu i czym prędzej zdjąłem... :oops:
Merc to Merc...I niech tylko Merc wozi gwiazdę ma masce... :ok

Zdjęcie013.JPG
Plik ściągnięto 514 raz(y) 77,8 KB

_________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lorry
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Sty 2009
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2009-01-04, 16:04   

No zacząłem czytać niektóre wątki ale nie wiem od których zacząć tak jak mówię nie znam się na tym.? Widzę że większość camperów tutaj jest po ostrych przeróbkach a ja mam dwie lewe ręce a z tego co wiem to naprawy nadbudówki camperów sa bardzo kosztowne. I dlatego kazano mi zrezygnować z uszkodzonych camperów w których uszkodzona była nadbudówka bo w większości przypadków podobno naprawa przewyższała koszt samochodu i tak nie będzie tak jak kiedyś. Campera chciałbym kupić przed wakacjami , więc i jest troche czasu i go nie ma. Jedno mogę powiedzieć cena nowego samochodu w tym linku zwaliła mnie z nóg!!! Przecież to jest ok. 430 tys.!!!Myślałem że nówka będzie mnie kosztować 200-240 tys.!! Mam jedno jeszcze pytanie i nie wiem jak je zadać czy do Was nie przyczepia się policja a w szczególności straż graniczna kiedy jedziecie np. 20-kilku letnim camperem w trasę np. po Europie ??Bo wiem że jak kolega przywoził tego Dukacza to celnik powiedział mu że jeśli wiedzie do Polski nim to już najprawdopodobniej nikt z powrotem go nie wpuści.Pisze to dlatego że ma go do sprzedania i sie nad nim zastanawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/479
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2009-01-04, 16:41   

Lorry napisał/a:
!Myślałem że nówka będzie mnie kosztować 200-240 tys.!!
Lorry napisał/a:
Bo wiem że jak kolega przywoził tego Dukacza to celnik powiedział mu że jeśli wiedzie do Polski nim to już najprawdopodobniej nikt z powrotem go nie wpuści.Pisze to dlatego że ma go do sprzedania i sie nad nim zastanawiam.

Coś szybko schodzisz z ceny :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2009-01-04, 16:52   

Slawek Dehler napisał/a:
Pisze to dlatego że ma go do sprzedania i sie nad nim zastanawiam

i tyle?
Lorry napisał/a:
ok. 430 tys

a nie wyda wiecej ? :hihi: :hihi: :hihi:
_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lorry
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Sty 2009
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2009-01-04, 17:06   

Nie wiem z czego się panowie śmiejecie bo natrafiłem tutaj na tym forum opinie że starsze samochody wyremontowane są dużo lepsze niż nowsze a zostanie mi sporo kasy a samochodem tym będę jeździł dość rzadko więc się zastanawiam.Poza tym dowiedziałem się zę starsze campery są o wiele rzadziej kradzione niż te nowe to również przekonywuje mnie do tego starszego ale przekonany nie jestem. Tamten mia wiele rzeczy do zrobienia , kilka zostało już zrobionych ale tylko te mnie kosztowne. Ja nie znam się an camperach więc można mnie bardzo łatwo naciąć. Tak jak już pisałem myślałem że te 240 tys. to max za campera a tutaj przeżyłem niemiły szok. Aha jeszcze jedno pytanko te samochody , które mi tutaj wysłaliście to samochody zabudowane całkowicie a ja chciałem tylko częściowo nie produkują już takich? Chce nim się przejechać w wakacje do Francji możliwe że ruszę w stronę Hiszpanii ale raczej nie.Ale i tka będzie to sporej wielkości trasa.Po tem że około 2 miesiące będzie on stał na działce jako mieszkanie dla mnie .Boje się troszkę żeby te starsze nie przeciekały dlatego myślę nad nowszym,.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2009-01-04, 17:22   

cos ja nie kumaty- chcesz kupic za 240000 zetow kampera i potem masz innego ,ktorego juz troszke zrobiles ,pominales to co drogie do zrobienia tylko dlatego ze ma stac na dzialce :( to moze kup domek kampingowy i wynajmij kampera jak pojedziesz gdzies - super interes i bez klopotu
_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/479
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2009-01-04, 17:35   

medard cytuj uważniej :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lorry
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Sty 2009
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2009-01-04, 17:35   

Nie do końca opisze to jeszcze raz .Kolega kupił ponad rok temu campera w Luksemburgu przywiózł go i miał go mieć na stałe , zrobił w nim rzeczy najbardziej potrzebne ( pierdołki) ponieważ w te wakacje był nim nad morzem , ale załatwił sobie lepszego i teraz chce go sprzedać .Ponieważ zawsze chciałem kupić sobie campera i dopiero teraz uzbierałem odpowiednią kwotę to zacząłem szukać, tego campera oglądałem kiedyś i nie wyglądał najlepiej w jednym miejscu przegnita podłoga ( dziura po bucie na obcasach) . Nad przyczepą też się zastanawiałem z racji tego że nawet nowa jest duzo tańsza od campera tylko jest troszkę nieporęczna na takich wyjazdach jak Francja , w camperze bez wysiadania mogę przejść od miejsca kierowcy do toalety lub kuchni lub sypialni.Pisze tutaj żeby mi ktoś doradził wierze w wasze doświadczenie i pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2009-01-04, 19:06   

Masz zbyt dużo wątpliwości, a podajesz niezwykle mało konkretów. Trudno radzić Ci cokolwiek w takiej sytuacji.
1. Musisz się zdecydować, jak często chcesz z niego korzystać,
2. Jakie pieniądze masz do wydania na kampiórka,
3. Dla ilu osób ma być przystosowany,
4. Jakie są Twoje wymagania dot. planu przestrzennego (jedni preferują obszerną kuchnię, inni możliwość przyjęcia "na wódeczkę" 10 osób i wygodnego ich usadzenia)
5. Preferencje podróżne - wybór pomiędzy dużym wygodnym pojazdem, a możliwością wjechania w każdą dziurę bez względu na drogę,
i wiele, wiele innych dylematów, których nikt za Ciebie nie rozwiąże.
My przed zakupem wypożyczyliśmy kamperka na dwutygodniowy urlop w Danii (chłodne rejony), co miało znaczenie, ponieważ inaczej odczuwasz potrzeby mieszkalne, kiedy cały dzień możesz spędzić poza pojazdem, a inaczej, gdy trzeba spędzić w aucie kilka godzin, a nawet w razie niepogody - niemal cały dzień.
Taki sposób odpowie Ci na podstawowe pytanie - jakiego kampera potrzebujesz.
Potem już z górki.
Mamy tu ludzi z dużym doświadczeniem i chętnie dzielących się nim, ale jak napisałem na początku - dużo problemów, mało danych. Łatwiej odpowiada się na konkretne pytania, niż rozwiązuje problemy egzystencjonalne.
A co do techniczno-remontowej strony, skoro się na tym nie znasz, jeśli już będziesz zdecydowany na zakup z remontem, jest na forum niezwykle sympatyczny facet o nicku Arcadarca, który zajmuje się tym zawodowo, na pewno będziesz mógł liczyć na jego pomoc w ocenie opłacalności i sensu odbudowy (tak myślę).

Pozdrawiam :smokedevil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lorry
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Sty 2009
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2009-01-04, 19:26   

1. W zimie na pewno nie będę korzystał , powiedzmy 1-2 razy w roku każdy wyjazd 2-3 tygodnie.Będą to wyjazdy na pewno dalekie poza Polskę ( Austria, Chorwacja , Francja itp.)
2. Wiadomo że jak najmniej ale bez przesady.20-180 tys. używka jeśli będzie , jeśli nówka 200-240 tys.
3.No i tu jest problem i to spory w większości camperów widzę przystosowanie na 4 osoby ale wiem że są na 6.Ale powiedzmy sobie tka dziewczyny nie mam ani dzieci na razie , w takim razie chyba starczy 4.Wystarczy,żeby w ostateczności zabrać np. rodziców gdyby chcieli .Np. do Francji jadę chyba z jednym kolegą więc nie potrzeba zbyt wielu spań.
4. No to tutaj tak , nie jestem człowiekiem zbyt gościnnym i nie mam zbyt wielu znajomych więc chyba nie potrzeba mi zbyt wielu miejsc do siedzenia ( wydaje mi się że nie będzie w nim więcej niż 6 osób nigdy).Ale jest jedno ale jestem dość potężnym facetem więc miejsca żeby usiąść tez musi być.Dobrze żeby było trochę miejsca na bagaże. Ogromna kuchnia tez nie jest mi chyba potrzebna bo chyba zbyt wiele nie będę gotował.
5.I to jest najtrudniejsze pytanie z tych wszystkich ale postaram się jak najpełniej na nie odpowiedzieć no wiec tak jeśli kupie campera to następne wakacje będzie mi służył jako dom przez ok. 2-3 miesiące na działce ponieważ dom będzie w remoncie .Ale dojazd jest tam okropnym czasem dość wąski ( ale zmieścić się powinien) i wystają czasem kamienie i za niski nie może być. Z drugiej jednak strony będzie to najprawdopodobniej wyjątek,że pojadę nim tam i możliwe że przywiozę sobie drugi samochód żeby tego już nie ruszać. Jestem jednak zapalonym wędkarzem i możliwe że będę go kiedyś chciał użyć jako miejsca w którym może będzie możliwe przespanie się moje lub ojca podczas gdy pojedziemy ,, na noc" na ryby.Nie wszędzie jest w Polsce asfalt nad rzeką więc też kolejne wyzwanie dla campera ale tutaj tez nie będę tego robił za często a jakby miał nówkę to na pewno tego nie zrobię bo mi będzie szkoda gdzieś się nim pchać. Zresztą nie wiem ile będzie takich wypadów na ryby w roku i czy nie lepiej mieć campera takiego na dalekie wojaże po Europie, które powtórzę jeszcze raz będę odbywał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***