Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dystans pod odbojem mostu
Autor Wiadomość
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2021-01-13, 03:23   

marek230482 napisał/a:
W sensie poduszki? Czyli Ty uważasz z kolei, że nie ma sensu bawić się z resorami tylko od razu miechy?


Fajnie wymienić resory na nowe i do tego amorki + poduchy i po sprawie .Widocznie nie stać cię na taki zabieg to sprzedaj kamperka i kup za te pieniądze resory +amortyzatory + poduchy .

Marzenia fajna rzecz ale jak MNIE nie stać na coś to szybko zapominam o tym :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Powsinoga 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Lis 2018
Skąd: Chechło
Wysłany: 2021-01-13, 03:32   

Tylko i wylacznie regeneracja resorow, nowe wszystkie tuleje, nowe amortyzatory i to JEDYNA sluszna droga rozwiazania problemu. Mysle ze na cala naprawe braknie te 1500,- ale tak to juz jest ze starymi samochodami ze trzeba naprawiac i lepiej wczesniej uswiadomic o tym malzonke ;) ) . Juz poprzedni wlasciciel po taniosci "naprawil" zuzyte resory wiec zrob to raz porzadnie i zapomnij o temacie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-01-13, 09:15   

andi at napisał/a:
Widocznie nie stać cię na taki zabieg to sprzedaj kamperka i kup za te pieniądze resory +amortyzatory + poduchy .

Zawsze mnie bawią tacy cwaniacy zaglądający w czyjś portfel :szeroki_usmiech lepiej niż Kaszpirowski. Przeczyta taki kilka postów i już wie na co mnie stać a na co nie :diabelski_usmiech
andi at napisał/a:
Marzenia fajna rzecz ale jak MNIE nie stać na coś to szybko zapominam o tym

To współczuję. Ja nigdy nie zrezygnowałem i jak do tej pory wszystkie marzenia realizuję.

Odnośnie mojego zawieszenia to na pewno to zrobię bo twarda tylna oś nie wpływa pozytywnie ani na komfort ani na stan techniczny konstrukcji. Nie teraz ale do wiosny to ogarnę. Dziękuję pomocnym w temacie, również tym co pomogli mi na PW bo najwidoczniej nie chcieli się tu spierać z niektórymi malkontentami i cwaniakami. Mam pewną wiedzę, muszę jeszcze podzwonić i poszukać realnych kosztów oraz miejsca wykonania.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawel-m 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: laika ecovip
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2008
Piwa: 5/1
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2021-01-13, 16:00   

Marek masz fajny samochód,zrób te resory naprawde dobrze ci radzimy albo poszukaj w necie ,gdzieś podzwoń do firm które zajmują sie transitami może gdzieś znajdziesz nowe jest dużo firm które tylko zajmują sie resorami i złożą ci nowe na twoje zamówienie , wydaj te troche kasy i zapomnisz o problemie, ja naprzykład mam starą toyote 4x4 i w zeszłym roku zakupiłem nowe resory w australii i wydałem wcałe nie mało ale warto a jak nie znajdziesz nowych to zadzwoń do firmy regenerującej resory, powiedz co boli twojego transita i też ci pomogą
_________________
pawel
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2021-01-13, 17:18   

pawel-m napisał/a:
Marek masz fajny samochód,zrób te resory naprawde dobrze ci radzimy albo poszukaj w necie ,gdzieś podzwoń do firm które zajmują sie transitami może gdzieś znajdziesz nowe jest dużo firm które tylko zajmują sie resorami i złożą ci nowe na twoje zamówienie , wydaj te troche kasy i zapomnisz o problemie, ja naprzykład mam starą toyote 4x4 i w zeszłym roku zakupiłem nowe resory w australii i wydałem wcałe nie mało ale warto a jak nie znajdziesz nowych to zadzwoń do firmy regenerującej resory, powiedz co boli twojego transita i też ci pomogą


I o to chodzi .Wymieniam na nowe takie jakie mają być .Ty pojedziesz bezpiecznie i inni też :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-01-13, 19:02   

To przecież napisałem, że się tym zajmę :) a tu już się zaglądanie w portfel zaczęło :szeroki_usmiech
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-01-13, 19:26   

marek230482 napisał/a:

...
Poduszek pneumatycznych na razie nie kupię - poza zasięgiem finansowym. Nie wiem co mam teraz zrobić. Skręcić jak było?
...

Marek, jeśli Twoje resory nie są odgięte w przeciwną stronę i jak już poukładasz myśli, zerknij jeszcze raz w tego posta, tam jest link do moich zmagań lecz odwrotnych.
https://www.camperteam.pl...p=845695#845695
Z moich sposobów na obniżenie auta skorzystaj odwrotnie. Jak cybanty mają zapas gwintu, podłóż podkładki takie jak ja wywaliłem. Jak za mało, to wydłuż to co ja u siebie skróciłem. Zacznij od połowy 7 strony (patrz na daty) i przynajmniej rozważ ten wariant.
Jeśli nie jeździsz na granicy możliwości tego auta to nie stwarza zagrożenia.
Jak wstawisz poduchy i będziesz chciał dźwignąć auto kilka cm w górę to będziesz musiał mocno pompować a wówczas utwardzisz zawieszenie i będziesz czuł każdy metr asfaltu na plecach.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-01-13, 19:59   

Socale napisał/a:
Jak wstawisz poduchy i będziesz chciał dźwignąć auto kilka cm w górę to będziesz musiał mocno pompować a wówczas utwardzisz zawieszenie i będziesz czuł każdy metr asfaltu na plecach.

Teraz właśnie czuję każdą poprzeczną nierówność. Nic dziwnego jak na postoju już buda leży na odboju i tylko on amortyzuje. Ale masz rację. Poduszki wcale komfortu mogą nie dodać jak będzie trzeba je mocno nabić. A mają u mnie co dźwigać.
Socale napisał/a:
Marek, jeśli Twoje resory nie są odgięte w przeciwną stronę i jak już poukładasz myśli, zerknij jeszcze raz w tego posta, tam jest link do moich zmagań lecz odwrotnych.

Dzięki, w zasadzie to też jest dobry pomysł na podniesienie zawieszenia czyli przy obciążeniu żeby nie siadało od razu na odbojach.
Niestety ja zawsze jeżdżę załadowany w okolice max DMC - 3500kg. Mam trzy pióra i na cybantach brak zapasu. Na wieszaku też nic nie ugram bo u Ciebie to one są delikatniusie. Mogłeś zrobić z blachy. U mnie to chyba częściowy odlew kawał jebutnego staliwa :) ale jakby się rozejrzeć za dłuższymi cybantami..... hmmm to też jest jakiś pomysł. Resory przegięte nie są. Nawet nie są płaskie ale musiały siąść skoro odbój siada za nisko.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Horte 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ford Nobel Art
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2017
Piwa: 13/8
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2021-01-14, 05:56   

Jak podjedziesz do firmy zajmującej się regeneracja resorów, to ocenią stan tych co masz i jak zajdzie potrzeba dołożą lub zmniejszą/zwiększa np. trzecie pióro. Dopasują do realnej/aktualnej masy auta.
Po regeneracji jaką u siebie wykonałem wiem, że komfort jazdy się poprawił i jedynie opcja poziomowania (po demontażu poduszek) znikła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-01-14, 08:32   

Przespałem się z tematem i te dystanse odpadają. Po pierwsze nie bardzo chcę kombinować ze zmianą cybantów bo to jednak jest newralgiczny punkt i rzeźby nie chcę. Po drugie mnie zapewne nie urządza 10-15mm tylko kilka centymetrów (wnioskuję tak z obecnych dystansów do odboju).
Trzeba się zająć resorami i już.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Matheus 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Renault Carrier
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Sty 2013
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2021-01-14, 09:07   

Tu masz namiary na firmę z Bielska-Białej co regeneruje resory kompleksowo https://resory.4improve.pl/
_________________

Renault Carrier - autobus kamper

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***