Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rosja ogólnie - wydzielone
Autor Wiadomość
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-12-01, 12:08   

Walory przyrodnicze Rosji powodują, że będzie to co raz bardziej atrakcyjny kraj dla podróży, oby tylko poprawiły się lokalne drogi. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2020-12-01, 13:35   

Albo trzeba zacząć campery 4x4 kupować
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2020-12-01, 14:13   

ZbigStan napisał/a:
Walory przyrodnicze Rosji powodują, że będzie to co raz bardziej atrakcyjny kraj dla podróży


Szczerze? Podróżowanie po Rosji w większości jest zwyczajnie nudne. Jest wiele pięknych miejsc tylko podróż do nich to wielodniowa mordęga na kiepskich drogach z których widać jedynie krzaczory i Barszcz Sosnowskiego. Do tego dochodzi wszechobecne dziadostwo przeplatane nowobogactwem. Z bezpieczeństwem też różnie. Nie liczyłbym więc na masową turystykę kamperową w tamtym kierunku. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wake 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Morelo Palace Liner
Dołączył: 25 Lut 2014
Skąd: podlasie
Wysłany: 2020-12-20, 17:28   

gryz3k napisał/a:
ZbigStan napisał/a:
Walory przyrodnicze Rosji powodują, że będzie to co raz bardziej atrakcyjny kraj dla podróży


Szczerze? Podróżowanie po Rosji w większości jest zwyczajnie nudne. Jest wiele pięknych miejsc tylko podróż do nich to wielodniowa mordęga na kiepskich drogach z których widać jedynie krzaczory i Barszcz Sosnowskiego


Dużo jest racji w tym co piszesz.
W Rosji jest sporo fajnych miejscówek, jednak aby do nich dotrzeć trzeba przejechać niekiedy tysiące kilometrów wśród "krzaczorów i Barszczu Sosnowskiego" :(
Poza tym, kwestia infrastruktury. Jechaliśmy z Moskwy do Woroneża i po drodze był problem z nabraniem wody. Na stacjach nie było jak i gdzie podłączyć węża aby jej nabrać. Koniec końców wlewałem wodę (super jakości) ze studni przy pomocy ręcznej pompy w jednej ze wsi. Ludzie są bardzo przyjaźni i niesamowicie gościnni, jednak w związku z nagminnym spożywaniem dużych ilości mocnego alkoholu przez tubylców, często natrafia się na bardzo natrętne, napite towarzystwo i wtedy robi się naprawdę niebezpiecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tata 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Renault Traffic
Dołączył: 26 Mar 2011
Piwa: 27/10
Skąd: Konin
Wysłany: 2020-12-20, 23:44   

:-/
Nie wiem dlaczego tak oczerniacie tę Rosję. W 2019 roku przejechaliśmy kamperem pół Rosji, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan i znowu Kazachstan i nie było takich problemów jak piszecie. Wodę można nabrać w każdej lepszej stacji CPN, myjni samochodowej, hostelu, hotelu lub w domu prywatnym na wsi. Drogi całkiem przyzwoite a autostrada Petersburg - Moskwa to pierwsza klasa. Jedynie odcinek Bejneu (Kazachstan) -- Nukus (Uzbekistan) był fatalny.
Trasa to; Konin - Wilno -Petersburg - Moskwa - Kazań - Samara - Uralsk - Atyrau - Chiwa - Samarkanda - Taszkient - Kokand - Osz - Dzalalabad - Ala Bell - Biszkek - Bałykczy -
Ak Terek - Przewalsk - Kegen - Shelek - Ałmaty. :spoko
Zjeżdżaliśmy także z drogi głównej na głęboką prowincje gdzie żaden turysta przed nami nie był.
I nie widziałem "wszechobecnego dziadostwa", bezpieczniej jak we Włoszech lub Hiszpanii.
W wielu miejscach a zwłaszcza na prowincji w Uzbekistanie i Kirgistanie czuliśmy się egzotycznie bo miejscowi ludzie pierwszy raz widzieli na oczy Europejczyka i rozmawiali z nim. Dzieci, młodzież, starsi, nawet policjanci lub żołnierze robili z nami zdjęcia. Czasami nie wiedzieli gdzie jest Polska ale gdzie Europa już tak. Ludzie bardzo mili, serdeczni i życzliwi.
Raz tylko pijani policjanci wygonili nas z jakiegoś miasteczka bo zebrał się tłum ludzi aby zobaczyć się a nami i obejrzeć kampera a nie chcieliśmy dać im łapówki. Było tylko pytanie co dla mnie masz i odpowiedz nic więc - wynocha .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2020-12-21, 10:38   

Tu nie chodzi o niechęć tylko podałem dlaczego Rosja nie będzie w przewidywalnym czasie oblegana przez kampery. Nie zniechęcam nikogo do jechania ale obawiam się, że większości turystów kamperowych nie będzie odpowiadało przemierzanie dziesiątek tysięcy km żeby zobaczyć jakieś ciekawe miejsce. Mentalność ludzi wschodu też nie wszystkim odpowiada. To tak jak z Gruzją. Niektórych fascynują długie toasty a dla mnie to zwyczajne smętne picie taniego bimbru czy wina od rana do wieczora. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-12-21, 11:01   

Wszystko zalezy od punktu widzenia.Ludzie zachwyceni są Syberią. Mój ojciec spędził tam3 lata i nie bardzo mu sie podobało. :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-12-21, 11:19   

Ach ta przeszłość... Ale jednak trzeba patrzeć, że żyjemy tu i dziś, i jak pojawią się kolejne zakazy i przeganianie oraz słone mandaty na zachodzie to jeszcze przyjdzie ten wschód bardziej polubić ;)
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2020-12-21, 11:58   

zbyszekwoj napisał/a:
Wszystko zalezy od punktu widzenia.Ludzie zachwyceni są Syberią. Mój ojciec spędził tam3 lata i nie bardzo mu sie podobało. :diabelski_usmiech


no masa ludzi siedziała w obozach koncentracyjnych w Niemczech czy też tych ulokowanych na terenie Polski. Czy to oznacza, że nic zachwycającego w Niemczech czy Polsce nie da się znaleźć?
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2020-12-21, 12:08   

gryz3k napisał/a:
Tu nie chodzi o niechęć tylko podałem dlaczego Rosja nie będzie w przewidywalnym czasie oblegana przez kampery. Nie zniechęcam nikogo do jechania ale obawiam się, że większości turystów kamperowych nie będzie odpowiadało przemierzanie dziesiątek tysięcy km żeby zobaczyć jakieś ciekawe miejsce. Mentalność ludzi wschodu też nie wszystkim odpowiada. To tak jak z Gruzją. Niektórych fascynują długie toasty a dla mnie to zwyczajne smętne picie taniego bimbru czy wina od rana do wieczora. :spoko


Jeśli przyjąć, że większość to ten odłam karawaningu który preferuje tłoczne kempingi pełne ciasno ustawionych aut, tłumy ludzi, gwaru, "szyb niebieskich od telewizorów" i "uwielbienia dla zapachu grilla o poranku", tudzież preferują "stacjonarne podróżowanie" ;) to owszem masz rację. Oni nie mają czego szukać w szerokopojętej "Rosji".

Takie jak tamtejsze przestrzenie pozbawione "takiej" infrastruktury i "takiego" odpoczynku faktycznie nie czekają tam na sympatyków tej (powyższej) formy.

Dla tych co lubią się powłóczyć, spać gdzie bądź, poobcować sobie z naturą jest to miejsce fajne.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2020-12-21, 12:54   

bert napisał/a:
gryz3k napisał/a:
Tu nie chodzi o niechęć tylko podałem dlaczego Rosja nie będzie w przewidywalnym czasie oblegana przez kampery. Nie zniechęcam nikogo do jechania ale obawiam się, że większości turystów kamperowych nie będzie odpowiadało przemierzanie dziesiątek tysięcy km żeby zobaczyć jakieś ciekawe miejsce. Mentalność ludzi wschodu też nie wszystkim odpowiada. To tak jak z Gruzją. Niektórych fascynują długie toasty a dla mnie to zwyczajne smętne picie taniego bimbru czy wina od rana do wieczora. :spoko


Jeśli przyjąć, że większość to ten odłam karawaningu który preferuje tłoczne kempingi pełne ciasno ustawionych aut, tłumy ludzi, gwaru, "szyb niebieskich od telewizorów" i "uwielbienia dla zapachu grilla o poranku", tudzież preferują "stacjonarne podróżowanie" ;) to owszem masz rację. Oni nie mają czego szukać w szerokopojętej "Rosji".

Takie jak tamtejsze przestrzenie pozbawione "takiej" infrastruktury i "takiego" odpoczynku faktycznie nie czekają tam na sympatyków tej (powyższej) formy.






Dla tych co lubią się powłóczyć, spać gdzie bądź, poobcować sobie z naturą jest to miejsce fajne.


Dla wielu osób barierą jest czas czytaj odległości. Przeciętny Francuz do tejże Syberii ma ok 15000 km. Dla większości osób jest to nie do zrealizowania. Ja osobiście byłem i w Rosji i Ukrainie, i Białorusi, i Gruzji. Na podstawie moich doświadczeń nie są to miejsca "dla każdego".
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mireks5013 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Adria 600 stp family
Dołączył: 14 Wrz 2017
Piwa: 5/1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-12-21, 20:32   

Zanim kupiłem kampera, Europę zjeździłem motorem wzdłuż i w poprzek. Takim też pojazdem pojechałem nad Bajkał od strony trudno dostępnej czyli północnej. Nowoczesnych stacji z dostępem wody z roku na rok więcej, drogi główne coraz lepsze,chociaż zdarzają się odcinki tragiczne, ludzie przyjaźni (milicja nie). Chciałbym pojechać po raz drugi ale już kamperem. Niestety trudno jest dostać wizę na okres dłuższy niż 30 dni. Jeżeli ktoś wybiera się w tamtym kierunku to chętnie pojadę , a jak ma "chody" w załatwieniu wizy na dłuższy czas to była by to bajka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2020-12-21, 21:50   

mireks5013 napisał/a:
Zanim kupiłem kampera, Europę zjeździłem motorem wzdłuż i w poprzek. Takim też pojazdem pojechałem nad Bajkał od strony trudno dostępnej czyli północnej. Nowoczesnych stacji z dostępem wody z roku na rok więcej, drogi główne coraz lepsze,chociaż zdarzają się odcinki tragiczne, ludzie przyjaźni (milicja nie). Chciałbym pojechać po raz drugi ale już kamperem. Niestety trudno jest dostać wizę na okres dłuższy niż 30 dni. Jeżeli ktoś wybiera się w tamtym kierunku to chętnie pojadę , a jak ma "chody" w załatwieniu wizy na dłuższy czas to była by to bajka.


1 - Agencja WARMOS z Wa-wy załatwia 3 miesięczne

2 - Ostatnio zmieniło się też z tranzytowymi. Są łatwo dostępne.

3 - taki newsik: https://www.fly4free.pl/r...y-kraj-od-2021/
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Oldzbig 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Grand California 4motion 680
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2020
Piwa: 20/6
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2020-12-22, 09:25   

Na wschodzie w podróżach spędziłem ponad rok. Głównie samochodem ale był teź samolot pociag, autobus. Chętnie tam wracam bo żona lubi jeździć a dla mnie droga jest celem dlatego nawet duże odległości nie są problemem. Dwa razy nas okradli, milicja i policja zatrzymywała nas wiele razy, czasami mieli powód ale nigdy nie płaciłem mandatu. Pomaga trochę wiek, znajomość rosyjskiego, poczucie humoru i naklejka press na samochodzie. Najdłużej siedziałem w Tien szanie na nartach i na zlocie w Odessie gdzie traciłem czas na namawianie kolegów aby pojechać na Krym a była to ostatnia szansa przed aneksją. Normalnie dwa dni w jednym miejscu to max a na trasach do Mogolii czy nad Bajkał to codziennie zmiana miejsca. Unikamy miejsc zniszczonych a szukamy nie popsutych przez człowieka. Unikamy pijackich obozowisk i znajdujemy także abstynentów. Ludzie, przyroda i zabytki ciagle nas zachwycają. Gdyby nie granica i procedury wizowe to byłby to najlepszy kraj do podróżowania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2020-12-22, 10:06   

1999 w cztery wiekowe Land Rover'y SII i SIII ruszamy na podbój Północnej Syberii.
4 Polaków, 2 Duńczyków i 1 Niemiec. Totalny brak map, przerażone głosy współziomków: zamordują was a jak nie zamordują to zamkną albo co najmniej okradną.
Opuszczę długie opisy, by skupić się na sensie tego co chcę powiedzieć. Po wielu perypetiach przebijamy się przez Północny Ural z Europy do Azji. Docieramy do Pripolarnego, miasteczka zamkniętego.Tu dostajemy 4 godzinny "areszt" domowy. Czekamy aż przyleci z Tiumenia (oddalonej o 700 km stolicy) szef milicji obłasti.
Spotkanie i pytanie skąd/po co/ i jak?
Gdy już ustalamy, że nie "grynpis", że nie handlarze, że turyści, że do Ob-u chcemy dotrzeć robi się więcej niż miło.
Znów ucieknę od długich opisów, dalej w skrócie było tak:
Wówczas w 99 była po azjatyckiej stronie Uralu wielka powódź. Ob był rozlany na wiele kilometrów od normalnego biegu. Dolinki pełne głębokich tymczasowych jezior, zimniki porozmarzane i błotniste na kilka metrów w głąb. Słowem jechać dalej nie było sensu.
Dali nam hale w której zostawiliśmy samochody.
Ściągnęli z regularnej trasy dla nas rejsowy śmigłowiec który nadłożył 200 km lotu by nas zabrać z Pripolarnego do Priobia gdzie po nocy pełnej gościnności lokalnej polecieliśmy wodolotem na wielogodzinny rejs po Obie. Dalej pociągiem kilkaset km by dotrzeć do miejscowości skąd miał nas zabrać śmigłowiec Gazpromu (3 godzinny lot) z powrotem do Pripolarnego gdzie zostały auta i skąd musieliśmy przebić się ponownie przez Ural.

Za cokolwiek i gdziekolwiek chcieliśmy płacić to patrzono na nas jak na rarogów (oprócz pociągu i jednego hotelu gdzie udało nam się zachować pewna anonimowość no i oczywiście sklepów spożywczych gdzie anonimowość była prawie skuteczna).
A wszystko to tylko dlatego, że (podobno) byliśmy pierwszymi obcokrajowcami (tak twierdził szef milicji obłasti tiumeńskiej) którzy przejechali przez północny Ural. Tylko dlatego byliśmy GOŚĆMI przez duże G.

To tylko tam jest możliwe.

Skłamał bym gdybym napisał, że cała podróż to pasmo sukcesów i spokoju, trafił się jeden upierdliwy milicjant (ale też nie ukrywam, że daliśmy ciała i nie zgłosiliśmy pobytu w Rep Komi w właściwym dla przepisów 7 dniowy okresie). Na szczęście gościa spacyfikowali jego przełożeni, ale to już inna historia.

Dodam, że nie jedyny to mój wyjazd w tamte strony i mam nadzieję na kolejne jak się kovidzisko oswoi.
Nigdzie (no może poza "wysoką" Rumunią) nie doświadczyłem tyle ludzkiej bezinteresownej życzliwości co tam.

Dla kogoś kto szuka przygody, widoków, przestrzeni, dzikiej przyrody, wolności to na prawdę dobre miejsca.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***