Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CODE ERROR - Radio oryginalne Fiat
Autor Wiadomość
matgor23 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sty 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-01-06, 20:43   CODE ERROR - Radio oryginalne Fiat

Cześć, kupiłem niedawno Fiata Ducato z 2014 roku (z nowymi światłami już), poprzedni właściciel dokupił do niego radio, którego nie było wraz z nim, wcześniej podobno było radio tzw. "pojedyncze" z półką nad nim. Teraz jest model Fiat 250 FL VP2.

Niestety wyświetla się błąd "Code Error". Trochę czytałem na forum co zrobić, ale nie wiem do końca czy dobrze myślę, pierwsze co zrobić to do wtyczki OBD próbować podciągnąć przewody do wtyczki radia? A i 1 oraz B i 9? W jaki sposób dobrać się do złącza OBD, aby dorobić tam dodatkowe kable?

Chyba, że źle myślę i zaczynać od czegoś innego?

IMG_20210106_185036.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 1,89 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2021-01-06, 20:47   

Również cześć
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
matgor23 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sty 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-01-06, 20:55   

tutaj jeszcze parę zdjęć




Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-01-06, 21:15   

W radyjku masz 2 piny obsługujące CAN, są to pin nr 2 i 12 (masz na naklejce na radiu)
Musisz dolutować do nich przewód 2 żyłowy np głośnikowy i doprowadzić aż do gniazda OBD.
Wymontuj gniazdo OBD i zerknij czy z tyłu wygląda identycznie jak na foto, mój kamper był właśnie z 2014r
W tym gnieździe najpierw na próbę wpinasz się w piny nr 1 i 9 lub odwrotnie 9 i 1 (nic się nie stanie) przy prawidłowym wpięciu do tych pinów radio powinno zawołać kod i to oznacza że już się wzajemnie widzą z kompem auta.
Kod wpisujesz tylko raz by się obydwa urządzenia zapoznały wzajemnie na wieki wieków.
Jak radio się odezwie, doprowadzone kabelki połącz profesjonalnie i się ciesz.

obd.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 44,8 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matgor23 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sty 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-01-06, 21:32   

Socale napisał/a:
W radyjku masz 2 piny obsługujące CAN, są to pin nr 2 i 12 (masz na naklejce na radiu)
Musisz dolutować do nich przewód 2 żyłowy np głośnikowy i doprowadzić aż do gniazda OBD.
Wymontuj gniazdo OBD i zerknij czy z tyłu wygląda identycznie jak na foto, mój kamper był właśnie z 2014r
W tym gnieździe najpierw na próbę wpinasz się w piny nr 1 i 9 lub odwrotnie 9 i 1 (nic się nie stanie) przy prawidłowym wpięciu do tych pinów radio powinno zawołać kod i to oznacza że już się wzajemnie widzą z kompem auta.
Kod wpisujesz tylko raz by się obydwa urządzenia zapoznały wzajemnie na wieki wieków.
Jak radio się odezwie, doprowadzone kabelki połącz profesjonalnie i się ciesz.


A jak to gniazdo wymontować? Próbowałem ale nie chce nic wyłamać.

Co do wlutowania kabelków do radia, miałeś na myśli do wtyczki z radia?

Kod można zdobyć zdalnie czasami prawda? Bo nie posiadam. Jesteś w stanie powiedzieć czy do mojego radia też?

Jeszcze jedno pytanie, nie wiesz dlaczego radio nie odpala się po przekręceniu kluczyka oraz nie wyłącza po wyciągnięciu? Trzeba je uruchamiać i wyłączać ręcznie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-01-06, 21:47   

matgor23 napisał/a:


A jak to gniazdo wymontować? Próbowałem ale nie chce nic wyłamać.

Co do wlutowania kabelków do radia, miałeś na myśli do wtyczki z radia?

Kod można zdobyć zdalnie czasami prawda? Bo nie posiadam. Jesteś w stanie powiedzieć czy do mojego radia też?

Jeszcze jedno pytanie, nie wiesz dlaczego radio nie odpala się po przekręceniu kluczyka oraz nie wyłącza po wyciągnięciu? Trzeba je uruchamiać i wyłączać ręcznie

Nie pamiętam jak, ale pamiętam że łatwo, bodaj z jednej strony jest zatrzask.
Wlutowanie dokładnie pisząc, to do wystających pinów nr 2 i 12 w gnieździe w radiu.
Tak, ja kod zdobyłem zdalnie na zasadzie zaufania w ciemno z prośbą o uiszczenie zapłaty jeśli radio zadziała. Zadziałało więc... grosza nie żal było. Do Twojego radia zapewne też, zasady w roczniku są identyczne.
Najważniejsze żeby radio po prawidłowym podłączeniu nie zgłaszało Error Code, tylko żeby prosiło o Enter Code , to już pół sukcesu :bigok
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matgor23 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sty 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-01-06, 21:53   

Socale napisał/a:
matgor23 napisał/a:


A jak to gniazdo wymontować? Próbowałem ale nie chce nic wyłamać.

Co do wlutowania kabelków do radia, miałeś na myśli do wtyczki z radia?

Kod można zdobyć zdalnie czasami prawda? Bo nie posiadam. Jesteś w stanie powiedzieć czy do mojego radia też?

Jeszcze jedno pytanie, nie wiesz dlaczego radio nie odpala się po przekręceniu kluczyka oraz nie wyłącza po wyciągnięciu? Trzeba je uruchamiać i wyłączać ręcznie

Nie pamiętam jak, ale pamiętam że łatwo, bodaj z jednej strony jest zatrzask.
Wlutowanie dokładnie pisząc, to do wystających pinów nr 2 i 12 w gnieździe w radiu.
Tak, ja kod zdobyłem zdalnie na zasadzie zaufania w ciemno z prośbą o uiszczenie zapłaty jeśli radio zadziała. Zadziałało więc... grosza nie żal było. Do Twojego radia zapewne też, zasady w roczniku są identyczne.
Najważniejsze żeby radio po prawidłowym podłączeniu nie zgłaszało Error Code, tylko żeby prosiło o Enter Code , to już pół sukcesu :bigok


No dobra, ale widzisz na zdjęciu, że do radia wchodzi wtyczka czarna, a ja mam wlutować przewody do pinów w radiu na stałe? Wtedy nie włożę wtyczki

Pamiętasz od kogo ten kod? jakieś namiary? Wiem, że już będzie pół sukcesu jeśli pojawi się możliwość wprowadzenia kodu:) chyba że wystąpi jakiś błąd, że ktoś za dużo razy wpisał zły kod, niby komuś tu na forum też takie coś się stało, ale nie jestem pewny czy o to chodziło
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-01-06, 22:05   

Tak ta wtyczka to przejściówka z Twojego radia na ISO i choć kablowo jest tam pusto to może być ciasno, trzeba będzie delikatnie coś porzeźbić, rozwiercić analogicznie w tych pinach by się kabelki przecisnęły, byleby się dolutować do tych pinów i wyprowadzić.
Z kodem też Ci pomogę ale musze poszperać w swoich komentarzach w google i odnajdę namiary.
Ale na to przyjdzie czas, najpierw radio musi prosić o kod.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matgor23 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sty 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-01-06, 22:19   

Socale napisał/a:
Tak ta wtyczka to przejściówka z Twojego radia na ISO i choć kablowo jest tam pusto to może być ciasno, trzeba będzie delikatnie coś porzeźbić, rozwiercić analogicznie w tych pinach by się kabelki przecisnęły, byleby się dolutować do tych pinów i wyprowadzić.
Z kodem też Ci pomogę ale musze poszperać w swoich komentarzach w google i odnajdę namiary.
Ale na to przyjdzie czas, najpierw radio musi prosić o kod.


Ok jutro będę działał, a jak się wpiąć we wtyczkę OBD w te piny żeby nic nie uszkodzić? Przeciąć któryś kabel który wychodzi z danego pinu i się tam dolutować?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-01-06, 22:38   

Na próbę wciśniesz kabelki w dziurki, tylko zadbaj by miały kontakt, potem zrobisz na trwałe. Przetniesz, zlutujesz, zaizolujesz.
Wszystko będzie jaśniejsze jak będziesz przy aucie i postępował dokładnie krok po kroku.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dpong 
trochę już popisał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2019
Piwa: 1/1
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2021-01-06, 22:45   

Bez obrazy, absolutnie nie mam nic złego na myśli ale, może podjedź do specjalistów od car audio bo sądząc po Twoich pytaniach możesz sobie nabroić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matgor23 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sty 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-01-06, 22:46   

Socale napisał/a:
Na próbę wciśniesz kabelki w dziurki, tylko zadbaj by miały kontakt, potem zrobisz na trwałe. Przetniesz, zlutujesz, zaizolujesz.
Wszystko będzie jaśniejsze jak będziesz przy aucie i postępował dokładnie krok po kroku.


Ok w razie czego będę pisał o postępach, tylko zastanawia mnie czemu nie uruchamia się po kluczyku, jak myślisz po podpieciu pod Can to się zmieni?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dpong 
trochę już popisał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2019
Piwa: 1/1
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2021-01-06, 22:51   

matgor23 napisał/a:
Socale napisał/a:
Na próbę wciśniesz kabelki w dziurki, tylko zadbaj by miały kontakt, potem zrobisz na trwałe. Przetniesz, zlutujesz, zaizolujesz.
Wszystko będzie jaśniejsze jak będziesz przy aucie i postępował dokładnie krok po kroku.


Ok w razie czego będę pisał o postępach, tylko zastanawia mnie czemu nie uruchamia się po kluczyku, jak myślisz po podpieciu pod Can to się zmieni?


Podłączając radio możesz dokonać wyboru czy ma się włączać i wyłączać ze stacyjki, czy nie. Ja np mam tak podłączone, że stacyjka go nie wyłącza, a to dlatego, że używam tego radia na postoju.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-01-06, 22:51   

O auto uruchamianiu decyduje informacja po linii CAN, to nastąpi jak radio i body będą się już znały.
Radio może być wyłączone ale jak widzi sparowany telefon po BT, to połączenie przychodzące uruchamia radio bez względu na pozycję w stacyjce. To wszystko ma swoją logikę ale bardzo nieprzyjazną nam, userom tych i podobnych radyjek.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matgor23 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sty 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-01-07, 16:16   

Socale napisał/a:
O auto uruchamianiu decyduje informacja po linii CAN, to nastąpi jak radio i body będą się już znały.
Radio może być wyłączone ale jak widzi sparowany telefon po BT, to połączenie przychodzące uruchamia radio bez względu na pozycję w stacyjce. To wszystko ma swoją logikę ale bardzo nieprzyjazną nam, userom tych i podobnych radyjek.


Ja mam taką wtyczkę, niby trochę inaczej rozmieszczone kable jak u Ciebie. Zobacz

IMG_20210107_161457.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 1,65 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***