Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio + kamera do nowego Ducato kampera alkova
Autor Wiadomość
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-01-27, 17:17   

To jest chyba najlepszy wybór obecnie z chińczyków. W dodatku ta marka nie jest taka całkiem no name. To liczący się na wschodzie producent. Można nawet w necie wyczytać pochlebne opinie. Nawet na forum audio znalazłem kilka postów o tej marce. Fajnie będzie jak to przetestujesz (zwłaszcza na jakiś lepszych głośnikach). Kuszące są też wyjścia toslink/coaxial. To zawsze jest furtka w kierunku profesjonalnego audio.
Ramkę myślę, że możesz sam dopasować. Nie mam takiego modelu i mogę się mylić ale chyba takiej potrzebujesz:
https://allegro.pl/oferta/ramka-radiowa-2din-fiat-ducato-peugeot-boxer-2011-9236790903?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MzE1M2I5NTYtNmZkOS00NzQxLWJmNWQtNjdiNWUzMjAzNTFkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=7e6392eb-78a0-4351-8099-447ac19b31c0

Są jak pisałem jeszcze dedykowane do ducato:
https://pl.aliexpress.com/item/32870100306.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.46ed48b5jVPAQF&algo_pvid=d3d1bab2-3721-44cb-91df-c1d67305de35&algo_expid=d3d1bab2-3721-44cb-91df-c1d67305de35-7&btsid=2100bb4916117637992978002eb8e7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Co prawda nie ma tak bogatych wyjść, nie pisze nic o DSP i producent na pewno dużo gorszy ale procesor i ram też całkiem niezły.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janb 
trochę już popisał

Dołączył: 19 Sty 2021
Piwa: 1/6
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2021-01-27, 21:36   

Nie wiem czy dobrze się doczytałem, bo to jest chiński tłumaczony na polski :lol: , ale to radio z ALLiexpress nie ma możliwości podłączenia pod kamerę cofania?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janb 
trochę już popisał

Dołączył: 19 Sty 2021
Piwa: 1/6
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2021-01-27, 21:39   

A nie sorry jest VIDEO IN



A ile montaż takiego radia z kamerą cofania kosztuje jeśli komuś się nie chce bawić w kostki?
Ostatnio zmieniony przez janb 2021-01-27, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-01-27, 21:40   

Ten joing? On nie ma wyjść video (np na dodatkowe monitory). A wejście obrazu ma (zdjęcie z opisem wyjść na tylnej ścianie).
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
deptus 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street, Chausson S514
Dołączył: 18 Lis 2020
Piwa: 3/2
Skąd: Lębork
Wysłany: 2021-01-28, 09:08   

MaxL napisał/a:
Ja finalnie kupiłem to:
https://pl.aliexpress.com/item/32894397927.html?
W tym tygodniu się zakłada to zdam relacje - z parametrów i opinii wygląda OK dostawa z PL w 3 dni kosztował 990 zeta co wydaje się ok z racji parametrów ( 4G 64G DSP-AV-CP)


Ciekawa opcja (widzę, że została już tylko wysyłka z Chin) daj znać po podłączaniu, jak wrażenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MaxL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido 983F
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Gru 2020
Piwa: 9/59
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-01-28, 09:11   

Może jeszcze w tym tygodniu sie uda - zdam relację
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-01-28, 19:09   

Ja mam dedykowane do ducato. Musialem dokupic cala ta duza ramke bo mam rocznik 2006, a to mialem przystosowane do nowych. Kamery nie montowalrm bo mam lustetko junsuna z gsm, ale doloze ta kamere, bo ta z junsuna nie pojaxuje mi zderzaka.
Czy z radia jestem zadowolony...
+ jest przystodowane do ducato i wyglada dobrze
+ ma pokretla I nie musze odrywac wzroku od drogi ze by wlaczyc wylaczyc podglosnic wyciszyc - to byl dla mnie glowny argument - w alfie 156 moglem klima, temperatura i nawiewem sterowac bez patrzenia - w 159 te pi...e guziki doprowadzaja mnie do szalu.
+ ma dsp
+ gra lepiej niz fabryka ale musze wyciagnac gwizdki ze slupkow i zamontowac srednio wysokotonowe w rogu pod szyba.

- jest wolne - mam px5 ale px6 jest tylko troszke szybsze, to sie moze wydawac blachostka ale naprawde czasem wkur.ia
- ekran ma chyba 7 cali i niby rozdzielczosc 1024x600 ale spotify sie tam ledwie mieści. Zmniejszylem juz "rozdzielczośc ekranu" ale dupy nie urywa.
- ekran jest zaglebiony tak bardzo ze nie widze ikonek wskazania/ograniczenia predkosci w here maps, ogolnie 1 cm lewej krawedzi ekranu.

Z perspektywy czasu mysle ze lepsze bylo by takiego typu https://a.aliexpress.com/_mNC4xDP o ile znazloby sie z pokretlem. A pewnie tak. Mozna odchylic w swoja strone, ma wiekszy ekran to sa uniwersalne radia i latwiej znalezc px6 (ostatnio kupowalem do 159 i NIE MA px6 dedykowanego... same starocie)

Ogolnie najlepiej wsadzic tablet nexusa z modyfikacjami. Ale to rzezbienie w g.

A w ogole to dojrzalem do tego ze jak jade w trase to podlaczam przez mirrora moj telefon i mam wszystko szybkie.
Widzialem rozwiązania na ali gdzie radyjko 1 din mialo miejsce na telefon i to jest bardzo uniwersalne rozwiazanie. Ale puki co slabe funkcjonalnie.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-01-28, 20:52   

Alfista widzę :) ja też :)
W 159 radio i audio seryjne jest całkiem przyzwoite. Nie narzekałem. I jakiego masz tam chińczyka? Jak z jakością dźwięku? Niskie i wysokie tony nie są "zgniecione"?
Możesz podlinkować? Tym dedykowanym też bo ciekawi mnie jakie to ma bebechy.
Rozumiem, że w ducato masz głośniki masz jakieś lepsze niż seria?
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-01-29, 16:01   

nie, mam jescze fabryczne glosniki, ale jakis 1.5 roku temu cos kombiwalem i przez dwa tygodnie jezdzilem po miescie bez osłon slupkow A, a głośniczki walały sie po desce i zauważyłem ze duuuzo lepiej graja, stad mój pomysł na wyciągnięcie ich bardziej na zewnatrz i zamiana na moze 10cm srednio-wysoko tonowe.
Ostatno zamontowalem jako drugi system audio Creative t3000 ktore kupilem w 1999 :D i tez gorzej graja po zabudowaniu, choc ogolnie jako postojowe - miodzio.

W alfie mam takie
a w Ducato takie

w ducato mam problem z podświetleniem które przygasa po włączeniu świateł mijania wiec musze założyć DRL - juz kombinuje z oczkami w oprawce z drukarki 3d

w alfie tez nie jestem do końca zadowolony, ale to temat na inny watek (na alfaholicach może ;) ale gra ładnie, nic nie przytłumione.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2021-02-19, 09:20   Kamera i mirror link ale nie "wszystko mający Chińczyk

Naszła mnie taka myśl i ciekaw jestem czy rynek ma na nią odpowiedź? Chciałbym kupić ekran/monitor (jak zwał tak zwał) który byłby podłączony do kamery cofania (z tym oczywiście żaden problem) ale jego drugą funkcją byłoby pokazywanie ekranu telefonu czyli to by trzeba nazwać chyba Mirror Link ew. Android Auto?
Radio samochodowe by sobie grało i nie miało miliona innych funkcji a na tym dodatkowym ekranie miałbym podczas cofania kamerę a podczas jazdy Yanosika czy Google Maps z telefonu. Takie rozwiązanie by mi się podobało. Są takie monitory?
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-02-19, 10:09   

Podpinam się pod te zagadnienie :ok
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-02-19, 10:56   

Tu nie chodzi o monitor bo każdy wyświetli co tylko chcesz. Problem jest z przesłaniem obrazu na niego z telefonu. Czyli wszystko zależy od tego jaki masz telefon. Są takie, które po kablu podają obraz więc nie będzie problemu.
Rozwiązaniem też może być podanie obrazu przez przystawkę BT. Takie używane w domach. Np chromecast (lub jego odpowiedniki).
Jeżeli kupisz monitor hdmi to chromecast bezpośrednio wyświetli obraz z telefonu. Jeżeli nie masz monitora z hdmi to szukasz takiego konwertera co z hdmi przekonwertuje do chinch lub innego jakie ma monitor.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2021-02-19, 14:22   Re: Kamera i mirror link ale nie "wszystko mający Chiń

Bajaga napisał/a:
Naszła mnie taka myśl i ciekaw jestem czy rynek ma na nią odpowiedź? Chciałbym kupić ekran/monitor (jak zwał tak zwał) który byłby podłączony do kamery cofania (z tym oczywiście żaden problem) ale jego drugą funkcją byłoby pokazywanie ekranu telefonu czyli to by trzeba nazwać chyba Mirror Link ew. Android Auto?
Radio samochodowe by sobie grało i nie miało miliona innych funkcji a na tym dodatkowym ekranie miałbym podczas cofania kamerę a podczas jazdy Yanosika czy Google Maps z telefonu. Takie rozwiązanie by mi się podobało. Są takie monitory?


Miałem podobny dylemat :bigok a zrobiłem to tak : :ok
tablet 8,5 czy 9 cali (nie pamiętam) zamontowany w panelu na magnesy,karta SIM z internetem,kamery zakupione takie :
https://allegro.pl/oferta/kamera-samochodowa-4k-fhd-gps-rejestrator-ultrahd-9958127628
tu : https://smartcams.pl/
dodatkowo mam podgląd z kamer kiedy jestem poza kamperem. Tablet (także jako ruter) po Bluetoosie daje mi muzę w głośniku-tubie przenośnym (jakiś wypasiony samograj) :-P z tyłu kampera np. za siedzeniami i uniknąłem w ten sposób problemu wyboru głośników w drzwiach (jakie bym nie wybrał to i tak byłoby źle z dźwiękiem) :chytry
I jest Pan zadowolony :szeroki_usmiech
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2021-02-19, 15:18   

marek230482 napisał/a:
Czyli wszystko zależy od tego jaki masz telefon. Są takie, które po kablu podają obraz więc nie będzie problemu.

Telefon można kupić tylko co on ma mieć by "podawał obraz po kablu"...?
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-02-19, 16:45   

To jak masz kupować telefon to myślę, że lepiej dokupić takiego chromecasta i wysyłać na niego obraz z czegokolwiek co ma BT.
A co w ogóle masz z tej układanki? Bo jak nie masz nic i nawet telefonu to jest duże pole do popisu :)
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***