Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio + kamera do nowego Ducato kampera alkova
Autor Wiadomość
janb 
trochę już popisał

Dołączył: 19 Sty 2021
Piwa: 1/6
Skąd: kuj-pom
  Wysłany: 2021-01-25, 17:38   Radio + kamera do nowego Ducato kampera alkova

Cześć,

Jakieś fajne propozycję na radio + kamera cofania + Android Auto i Apple car play ?

Fabrycznie instalacja jest przygotowana na kamerę, radio 2 DIN.

Orginał do ducato radio z kamerą i instalacją - 2500 brutto.

Instalację spokojnie zrobię sam jeśli w dziurze będą wszystkie przewody
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-01-25, 17:54   

Najlepszym rozwiązaniem będzie dedykowane 2DIN android z ali.
Chyba że masz jakieś bardziej wymagający np pod kątem muzyki.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-01-25, 18:11   

Już kiedyś o tym pisałem. Ja wyrzuciłem oryginalne radio z Forda i wstawiłem 2 din Pionnera. To wymagało także wymiany całej plastikowej obudowy w której było oryginalne radio. Rzecz do zrobienia. 1. Panel plastikowy w którym będzie montowane. Są na Ali ja kupowałem w hadron.pl. Tam także wszystkie niezbędne przejściówki do sterowania z kierownicy, do anteny a także z instalacji dedykowanej Ford do radia docelowego Pionner. Reszta czyli głośniki nowe, oraz wygłuszenie drzwi to kolejne dodatki które wymieniałem. Pionner obsługuje kamerę, radio, telefon oraz muzę z telefonu. W zestawie jest mikrofon do zestawu głośnomówiącego. Ja mam bez nawigacji bo korzystam z innego urządzenia. Działa szybko i sprawnie. Żadnych problemów. Koszt podstawowy model 500- 700 zł . Z nawigacja ok 1000.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janb 
trochę już popisał

Dołączył: 19 Sty 2021
Piwa: 1/6
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2021-01-25, 18:33   

Wolałbym kupić coś w Polsce i żeby w miarę jako tako grało. Kamera to pewnie kolejne 600-800 zł?

a to ?

https://www.car-tronic.pl...7751-evo-p10556

?
Ostatnio zmieniony przez janb 2021-01-25, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-01-25, 18:50   

Można i tak. Zwykłe radio 2DIN + ramka. Do nowych aut na pewno nie ma z tym problemu.
"Markowe" radia mają jedną wadę - nie mają androida. A to poważna wada bo większość od radia za górę pieniędzy oczekuje czegoś więcej niż tylko połączenia z telefonem.

Odnośnie wysyłki to na ali mnóstwo dostawców ma wysyłki z Polski. Nie masz dodatkowych opłat a towar jest w ciągu kilku dni. Ale tylko dzięki chińskim radiom będziesz miał w pełni funkcjonalnego androida.

Odnośnie kamer to zależy czego oczekujesz. Mi wystarczają dwie za stówkę (cofania i na stałe jako lusterko wsteczne). Ale jak oczekujesz super optyki do obserwacji nocnej zwierzyny to faktycznie tysiak pęknie :haha:
Jest tu podobny temat gdzie była dyskusja o kamerach i opisywałem mniej więcej swoje (chyba nawet foto wrzucałem.

A odnośnie radia. Jak chcesz pogodzić chińskie radio z pełnym androidem i dźwięk na wyższym poziomie (jak np w markowych) to wystarczy wydać nieco więcej i też się da.
Np tu (to najdroższe) z wysyłką z Polski:
https://pl.aliexpress.com/item/32939752126.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5637406ds5YG6S&algo_pvid=f023237c-52f6-42e2-a2b3-639b7ff5839a&algo_expid=f023237c-52f6-42e2-a2b3-639b7ff5839a-55&btsid=0b0a182b16089278835836995e27cf&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Albo jak jesteś większy melomanem to tu z wyjściem toslink:
https://pl.aliexpress.com/item/1005001488285566.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3a0a64a5JKxiH2&algo_pvid=9a162c3b-f856-4211-8e27-d56122c7c9ff&algo_expid=9a162c3b-f856-4211-8e27-d56122c7c9ff-6&btsid=0bb0623c16070200754566374eca0d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Wysyłka z Czech równie szybka i bezpieczna.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janb 
trochę już popisał

Dołączył: 19 Sty 2021
Piwa: 1/6
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2021-01-25, 18:53   

A te sprzęty z Apple Car PLay też współpracują ?
Nie mogę się nigdzie doczytać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-01-25, 19:05   

Chińskie? Chińskie mają czystego andorida - to współpracuje z czym zechcesz :)
Radio do auta - temat rzeka - zależy kto czego oczekuje. Jeżeli radia 2DIN potrzebujesz tylko dla picu a tak na prawdę tylko robi za głośnomówiący i radio to nie ma znaczenia. Jeżeli jednak chcesz nawigować to już ma znaczenie, jak chcesz słuchać spotify, schoutcast`ów albo odpalić grupę biwakową to...... już markowego nie kupisz :) oczywiście car play i inne ekwiwalenty markowe są jakimś tam substytutem niezależności. Ale jak dla mnie to w dzisiejszych czasach trochę lipa.
Oczywiście zwolennicy zaraz napiszą że mogę odpalić navi (jakieś wspierane), przeglądarkę.... a nawet obraz z telefonu. Ok, mają rację. Jakoś się da. Jeżeli im to wystarczy w radiu za kilka tysięcy..... ok.
Dla mnie to by było akceptowalne w radiu za 300zł a nie prawie 10x więcej. Za sprzęt 1000-2000zł oczekuję że będzie miał w pełni funkcjonalnego androida na którym zrobię wszystko co zwykle potrzebuję z telefonu w aucie. Tylko nie muszę wysysać baterii z komórki, mieć jej komaptybilnej z radiem i użerać się ze sparowaniem albo co gorsza kablami.... Po prostu udostępniam neta i BT do rozmów a na radiu mam wszystko. Grupę biwakową, nawigację google, yanosika na radary, aktualne korki, kilka źródeł muzyki.... a jak chcę odnaleźć link do miejscówki z forum to wchodzę na forum (bo mam synchronizacje po koncie google) i odpalam linka ze stronki.
To czego Ty oczekujesz musisz zdecydować sam.
Jak działa android sprawdzisz na jakimkolwiek sprzęcie mobilnym. Radia "markowe" przetestujesz z powodzeniem w punktach car audio lub podobnych w marketach. Oceń sam co dla Ciebie jest odpowiednie a potem dotrzyj do najtańszego źródła i kup.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arturokalisz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Carthago C-line 4.9
Nazwa załogi: Kampi Team
Dołączył: 01 Sty 2015
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2021-01-25, 19:11   

Witam.

Będę miał do sprzedania nowe radio 2 Din Pioneer z mojego nowego kampera który przyjechał od dilera. Zamówiłem Pionieer-a z navigacją więc będzie na sprzedaż?

co do chińczyka miałem w poprzednim kamperze, rzeczywiście android daje dużo możliwości ale z jakości dźwięku i jakości wykonania
:spoko nie byłem zadowolony i nie było to najtańsze radio na ali tylko jedno z droższych. pozdrawiam Artur :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-01-25, 19:21   

Nie wszystko co z Chin będzie dobre :) za radio grające dobrze (nie dla melomana ale nie "grzeszące") trzeba dać przynajmniej z 7 stów (tak szacuję). Sam używam takich za kilka stówek i niestety nie gra to na poziomie pioneera. Te które podałem będą grać porównywalnie z markowym radiem. Różnice o ile w ogóle będą do wychwycenia raczej dla wyczulonego ucha z na prawdę dobrej jakości głośnikami. Jeżeli miało być to nadal za mało to śmiem twierdzić, że wypadałoby pójść już w kierunku osobnego procesora (stąd moja druga sugestia radia z toslinkiem). Ale wtedy i głośniki poniżej 2k nie mają sensu :)
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janb 
trochę już popisał

Dołączył: 19 Sty 2021
Piwa: 1/6
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2021-01-25, 20:08   

Chciałbym radio, które gra w miarę ok, nie trzeszczy i wyszukuje większość stacji, nie zawiesza się i działa płynnie i szybko, współpracuje z kamerą cofania i kablami które są fabrycznie podciągnięte pod deskę i aby po wpięciu iPhone kablem włączał się Apple Car play na którym mogę włączyć Google maps
Czy jest coś takiego?
Czy trzeba wybierać i rezygnować z jednego na korzyść drugiego? :box2 :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-01-25, 21:08   

orkaaa napisał/a:
...
wstawiłem 2 din Pionnera
...
do radia docelowego Pionner
...
Pionner obsługuje kamerę
...

Przemyciłeś chochlikowe błędy :mrgreen:
Zresztą niedługo będzie to Onkyo, Pioneer został sprzedany.

pioneer.png
Plik ściągnięto 9835 raz(y) 2,47 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-01-25, 21:27   

Nie mam iphona i nie doradzę. Nie używam car play to nie doradzę :)
ale jak będziesz miał androida to będziesz miał wszystko nawet gdy do dzwonienia będziesz używał nokii 3310 :haha:
Odnośnie dźwięku to takie rzeczy o których piszesz nie zdarzają się nawet w chińskich radiach za 250zł :mrgreen: kiepski dźwięk w tych radiach to jest na zasadzie obcięcia pewnych tonów, brak equalizera albo pewnych zniekształceń dźwiękowych. Mi osobiście w kamperze to nie przeszkadza bo nie używam go do głośnego słuchania muzyki ani delektowania się symfoniami. Raczej słucham radyjka czy muzyki w tle i przede wszystkim używam do nawigowania, wyszukiwania miejscówek.
Jednak mając takie tanie radio w aucie z lepszym nagłośnieniem (w sensie dobrej marki zestaw odseparowany i woofery) to brakuje ustawień audio, bas był kiepski a soprany jakieś takie zbyt gwiżdżące. Właśnie chcę w aucie osobowym to zmienić :)
W kamperze na komplecie papierzaków to jest niezauważalne - gra perfekt :D mowa tu o radiu za te 250zł.....
Takie za 2x tyle jest już na jakimś lepszym TDA, ma equalizer i pewnie nie ma takich zniekształceń, ale jednak nie ma co porównywać do pioneera. Te które podlinkowałem to posiadają bebechy porównywalne z markowymi radiami. Zapewne są ludzie co mają takie ucho i taki sprzęt w kamperze, że wychwycą zniekształcenie na 60Hz...... :szeroki_usmiech ale pamiętajmy że to sprzęt z pełnym androidem za 1000zł a nie pionek potrafiący co najwyżej skopiować ekran ze smartfona (i to jeszcze kompatybilnego) za cenę 2...3000zł. Wystarczy poczytać opinie w necie. Na forum audio oczywiście każdy napisze, że chińskie radio gra kiepsko ale..... to forum audio, to inny level wymagań. To tak jakbyś właścicielowi kampera zaproponował .... namiot? :) albo zgniłą angielkę :lol:
Na forach użytkowników zwykłych aut ludzie bardzo chwalą dedykowane radia i piszą, że grają nie gorzej albo nawet lepiej niż ich dotychczasowe fabryczne. Często ta podmianka jest w zestawach audio wyższych niż podstawowe.

Krótko mówiąc. Jak oczekujesz dźwięku z najwyższej półki i zadowolisz się ograniczoną funkcjonalnością to idziesz w markowy sprzęt, bezsprzecznie. Tylko przed zakupem sprawdź kompatybilność z iphonem bo to różnie niestety bywa.
Jeżeli nie jesteś melomanem, i nie masz w autach (a tym bardziej w kamperze) audio wyższych lotów a przy tym sobie cenisz wszechstronność i intuicyjność androida to rozsądny jest drogi chińczyk z androidem.

Kamera zagada z każdym radiem 2DIN.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-01-25, 21:33   

Ależ oko 😊 Socale gratulacje. A co do radia. Mnie Pioneer wystarcza. Tak jak pisałem najwyższy model ma jeszcze nawigację. Są też inne firmy. Wpisz ranking radia 2din może będą komentarze użytkowników. I czy rzeczywiście zależy Ci na jakości dźwięku, bo jak tak to musisz drzwi wytłumić bo inaczej efektu nie będzie. Nawet radio za 3 tys bez zrobienia drzwi i lepszych głośników nie zagra. Ja najpierw radio wymieniłem i .... bez szału. Dopiero jak zrobiłem drzwi to nawet fabryczne głośniki dały całkowicie inny dźwięk .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-01-25, 21:37   

orkaaa napisał/a:
...
bez zrobienia drzwi i lepszych głośników nie zagra. Ja najpierw radio wymieniłem i .... bez szału. Dopiero jak zrobiłem drzwi to nawet fabryczne głośniki dały całkowicie inny dźwięk .

Potwierdzam 12 letnim doświadczeniem w branży Car Audio.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-01-25, 21:43   

To jak już tak idziemy to nic Wam nie da wygłuszenie jak będą kiepskie głośniki :diabelski_usmiech
no właśnie, kwestia wymagań.
Jeżeli autor tematu zawsze i we wszystkich autach miał serię. I to nie zawsze najwyższych lotów. To nie doceni walorów radia za kilka tysięcy. Czy będzie miał canve czy alpine to nie zauważy różnicy. A jak fabryczne set up`y mu nie wystarczały, czuł potrzebę i efekt zmiany głośników lub wygłuszania drzwi to jest gotów poświęcić kilka tysięcy na radio bez androida :szeroki_usmiech
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***