Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio + kamera do nowego Ducato kampera alkova
Autor Wiadomość
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-08-06, 21:52   

To że takie stacje multimedialne mają słabsze wzmacniacze antenowe to bardzo możliwe. Albo jak wspomniałem trafiłeś feler. U Chińczyków to się zdarza :) Ale tekst z radiem za 3tys to przegięcie. Po prostu zamiast gadźeciarskiego radia z chin trzeba by było kupić np poczciwego pioneera lub inne markowe radio. Nawet z niskiej półki.
Akurat w radiu za 3000zł radio jest i tak najmniej istotnym elementem i nie liczyłbym na to że będzie odbierać lepiej niż podstawowy pioneer za 300zł.
Na szczęście problem z zasięgiem właśnie łatwo rozwiązać lepszą anteną lub wzmacniaczem. Gorzej jak takie radio ma słaby przetwornik i np daje kiepski dźwięk. Ale w kamperze tym bym się nie przejmował. O ile taki problem w ogóle istnieje bo teraz te chińczyki za ponad 1000zł potrafią grać na prawdę dobrze. Nie tak jak te za 200zł
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-06, 22:00   

gra ładnie, dźwięk itp. ale tuner słaby.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-08-07, 14:44   

Cyryl napisał/a:
gra ładnie, dźwięk itp. ale tuner słaby.


Mam tak samo. Stacja 2 Din Pionner. Stacje radiowe słabo utrzymuje podczas jazdy. Mam na myśli normalne ogólnopolskie RMF i ZET. Antena na dachu a stacje radiowe dużo gorzej podczas jazdy niż w poprzednim kamperze w którym było oryginalne radio z Ducato. Sporo szumów.

Podpowiedzcie proszę jaki ma być włączony klawisz na tunerze radiowym by jadąc autem automatycznie raz nastawiona stacja np. RMF w całym kraju była odbierana. Bo muszę po kilkuset kilometrach ręcznie szukać nowego zakresu :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pieredyszka 
stary wyga

Dołączył: 03 Lip 2021
Piwa: 67/54
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-08-07, 15:48   

RDS. AF

https://www.fakt.pl/pieni...podstaw/b6zv4ph
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2021-08-07, 16:33   

wg mnie lepszym, czytelniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie monitora we wstecznym lusterku lub jego okolicy bo nie ma refleksów. Oświetlona słońcem deska i ekran monitora w radiu jest mocno nieczytelny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-08-07, 19:52   

Pieredyszka napisał/a:
RDS. AF

https://www.fakt.pl/pieni...podstaw/b6zv4ph


Pięknie dziękuję. Stawiam :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-09-04, 22:42   

Myślę nad zakupem jakiegos radyjka 2din do Sprintera. Android tak, ale nawigacja mi niepotrzebna. Dobrze, jakby mógł zagadać z obecna kamerą cofania.
Poradzcie, na jaki parametr zwracać uwagę, żeby radio nie gubiło zasięgu? Żeby skanowało w poszukiwaniu stacji? Mam w priusie jakieś najtańsze g.wno zainstalowane przez importera, ale na tym radia sie nie posłucha. Nie jest w stanie znaleźc stacji, gubi co chwilę. Chciałbym tego uniknąć.
Obecnie w Sprinterze mam Pioneera 1din i działa bardzo dobrze. Ktoś zmienił fabrycznego Blaupunkta zmieniając też głośniki na Pioneera. Głośniki bym zostawił, ale radio zmienił.
Doradzcie coś :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-09-04, 23:16   

Masz wymagania "trunodefiniowalne" :D ja przerobiłem dużo chińskich radyjek i żadne nie miało problemów z radiem (choć fakt nie słucham non stop radia). A tu się okazuje że ktoś problemy miał. Z kolei niedawno kupiłem swojej mamie nowego porządnego pioneera 1din i radia na wsi nie odbiera (pomimo że stare radio w kuchni nie ma tego problemu)....... tak więc ten teges....
Moim zdaniem najlepiej w Twoim przypadku znaleźć lokalny sklep i podłączyć na próbę. Albo lokalne ogłoszenia od prywatnych sprzedawców gdzie sprawdzisz przed kupnem.
Możesz też kupić przez neta i jak się nie spodoba to oddać.
Na pewno te najtańsze nie powalą jakością dźwięku. Choć to też kwestia co kto oczekuje. Do puszczania disco polo i muzyki poważnej każde się sprawdzi.
Ja obecnie zamówiłem od chińczyków coś "średniego". Zobaczymy czy bliżej takiej stacji do najtańszych czy do tych premium.

Aha, odnośnie kamery to kwestia tego jaką masz. Jakie złącze i jaki format. Jeżeli to jest klasyczna na złącze chinch to nie będzie problemu z żadnym chińczykiem.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-09-05, 00:43   

marek230482, mam proste wymagania - żeby radio dobrze działało :) A jak jeszcze zagada z kamerą, to będzie super :)

Właśnie nie chciałbym raczej najtańszego radia, żeby ustrzec się błędów z Toyoty. Radio w Priusie chyba xtron czy jakos tak. Tragedia - nie da się słuchać nawet jeżdżąc bardzo lokalnie.

marek230482 napisał/a:
Możesz też kupić przez neta i jak się nie spodoba to oddać.


To chyba będzie najlepsza opcja. Będe jedynie stratny o koszty wysyłki.

Kamera jakaś gadająca po BT. Nadajnik jest niedaleko kamery w profilu.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-09-06, 11:03   

Z radiami jest o tyle ciężko, że tak na prawdę nie wiesz co w nim siedzi. Czasami bywa tak, że wydasz 2x więcej i uzyskasz dzięki temu np więcej ramu ale radio będzie tak samo dziadowskie. To skomplikowana sprawa jak składanie komputera.
Dlatego najlepiej podłączyć i sprawdzić. Nie będzie żadnych śladów użycia jak trzymając w ręce podepniesz od tyłu kabelki i odpalisz. Odpalenie samego radia nie będzie problemem.
Skąd w ogóle będziesz zamawiał? Bo chyba nie jesteś z Polski.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-09-06, 17:28   

marek230482 napisał/a:
Skąd w ogóle będziesz zamawiał? Bo chyba nie jesteś z Polski.


Ja z Irlandii. A zamawiać jeszcze nie wiem skąd będę.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-09-06, 21:11   

Ponieważ u nas w tej kwestii nie ma problemu (zakup, zwrot). Jest mnóstwo źródeł internetowych. Nie wiem jak u Ciebie.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 31/9
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2021-10-17, 21:40   

MaxL napisał/a:
Monter napisał/a:
blue60 napisał/a:
To, że radio wyłącza się po wyjęciu kluczyka, jest bardzo łatwe do poprawienia.
Trzeba podłączyć plus (+) bezpośrednio z akumulatora.Przy takiej instalacji potrzebny będzie odpowiedni bezpiecznik zabezpieczający obwód.


Oraz dodatkowy ręczny wyłącznik lub moduł zabezpieczenia akumulatora przed rozładowaniem. Niestety sporo radyjek podłączonych bezpośrednio potrafi wydoić akumulator.


Niestety to prawda - nigdy nie podpinajcie + zamiast ACC bo radio nawet wyłączone będzie w stanie czuwania i błyskawicznie zeżre aku.
Opcja jest podanie dodatkowo + przez moduł który co godzinę trzeba potwierdzać przyciskiem bo zawsze się zapomni wyłączyć samemu


a co z podtrzymaniem pamięci, zaprogramowanych stacji ? Jeśli całkowicei będzie odcięte od zasilania to wszystko straci i za każdym razem trzeba stroić.
_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
polaris20 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer 55 było 2.5 jest 2.8 :)
Nazwa załogi: Drużyna J&J Joanna i Jacek
Dołączył: 14 Sie 2012
Piwa: 2/3
Skąd: Szczecin-Dziwnówek
Wysłany: 2021-11-03, 12:18   

Ja tez zastanawiałem się nad radiem z Androidem bo chciałem założyć kamery. Jednak ostatecznie zdecydowałem się ze dam klasyczne radio z opcja USB aux a kamery zrobię na osobnym monitorów 7cali który idealnie wpasował się w miejsce po małym schowku zaraz obok włącznika awaryjnej. Dzięki temu ze monitor obsługuje możliwość podłączenia dwóch kamer druga z nich zamontowałem przy zaworze od szarej wody. Całość załączania jest przełącznikiem 3 pozycyjnym tak żebym mógł kamery włączać kiedy chce. Całość zestawu z radiem LG kosztowała mnie poniżej 500zl
_________________
Zapraszamy do naszego skromnego Bursztyna w Międzywodziu. Tani camping 200m od morza. osrodekbursztyn.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2021-11-03, 21:08   

Panowie na razie napiszę a pochwalę się jak zamontuje. Też zastanawiałem się nad założeniem stacji multimedialnej ale czytając opinie , że radio słabo ściąga, dynamika nie jest zbyt dobra. Więc postanowiłem kupić radio od Hyundaya i 30. Firmowe, z mapami aktualizacyjnymi na 20 lat,
po drugie ma android audio, carplay , więc co więcej trzeba.
Zdjęcie poglądowe radyjka, W desce prezentuje się zacnie, ale jak je kompletnie zamintuje to się pochwalę.

radio.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 68,35 KB

_________________
Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar, datego mówi się o tym the present. – Alan Alexander Milne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***