Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuchenka indukcyjna
Autor Wiadomość
Kamperfan 
stary wyga


Twój sprzęt: PILOTE /Ford Transit
Nazwa załogi: Kamperfani (Kamperfanka i Kamperfan)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Piwa: 8/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-12, 21:27   Kuchenka indukcyjna

Przymierzam się do zakupu kuchenki indukcyjnej z płytą grzewczą ceramiczną, np. coś takiego: http://www.allegro.pl/ite...c_eki_3092.html . Może ktoś używa taki przyrząd w karawaningu i mógłby coś polecić - na Allegro jest bardzo dużo ofert i trudno wybrać :shock: .
_________________
Prawa autorskie zastrzeżone zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. z późn. zm.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2009-01-12, 21:31   

Słyszałem że do takiej kuchenki są całkiem inne naczynia do gotowanie ,ile w tym prawdy nie wiem.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamperfan 
stary wyga


Twój sprzęt: PILOTE /Ford Transit
Nazwa załogi: Kamperfani (Kamperfanka i Kamperfan)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Piwa: 8/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-12, 21:34   

Tak, naczynia muszą być "magnetyczne" - są nawet oferty kuchenki wraz z odpowiednim garnkiem :ok .
_________________
Prawa autorskie zastrzeżone zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. z późn. zm.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2009-01-13, 00:00   

Nie próbowaliśmy jeszcze kuchenki w kampiórku, ale używamy w domku płyty indukcyjnej. Jako że w czasie remontu kuchni indukcja była (szczególnie dla nas) absolutnym novum, najpierw kupiliśmy kuchenkę "próbną" bardzo podobną do tej z allegro - jakiś FB Specjal - inaczej typowy noname. Działa bez zarzutu, a nawet jest lepiej oprogramowana od docelowej firmowej AEG.
Nie do końca zrozumiałem pytanie: czy chodzi Ci o indukcję w kamperze, czy masz wątpliwości co do indukcji w ogóle?

Pozdrawiam :smokedevil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2009-01-13, 00:29   

Witek używam w camperze takiej kuchenki kupiłem ją Selgrosie za około 150 zł. Elku chwali i gotuje kaszki na campingu na zewnątrz campera. Największą zaletą jest regulowana moc grzewcza. Dzięki tej właściwości gotowaliśmy we Włoszech na campingu pod Rzymem , a tam zabezpieczenie 4 A. Oczywiście garnki specjalne , ale zwykły emaliowany z Olkusza też działa. Polecam jako sprzęt uzupełniający.
Marek
_________________
"Róbmy swoje"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamperfan 
stary wyga


Twój sprzęt: PILOTE /Ford Transit
Nazwa załogi: Kamperfani (Kamperfanka i Kamperfan)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Piwa: 8/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-13, 16:13   

Dzięki za odpowiedzi :spoko . Właśnie chodziło mi o opinie dot. przydatności dodatkowej kuchenki i celowości jej zakupu na wyposażenie kampera. Niewątpliwą zaletą, na co zwraca uwagę Marek - jest szeroki zakres regulacji mocy pozwalający na wyeliminowanie przyrządu ograniczającego pobór prądu na kempingach: http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=1362.
Tak jak wyżej napisałem, przy nadmiarze ofert wybór jest trudny: droższa markowa (niemiecka) czy prawie dwukrotnie tańsza "podróbka"? Wprawdzie jest to niewielki wydatek, ale po co kupować nowy bubel. Pomijając cenę, prawdopodobnie w jakości i efekcie działania "prawie" nie ma różnicy - bo większość oferowanych produktów pochodzi z Chin czy innej Korei... Chyba, że w kuchenkach indukcyjnych "prawie" czyni różnicę i można wskazać wyróżniającego się producenta :?: :ok
_________________
Prawa autorskie zastrzeżone zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. z późn. zm.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
antwad 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Advantage T5801
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Piwa: 17/63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-13, 21:15   

Kamperfan napisał/a:
Chyba, że w kuchenkach indukcyjnych "prawie" czyni różnicę i można wskazać wyróżniającego się producenta

Moim zdaniem, przy tego typu produktach różnicy nie powinno być. A zwłaszcza takiej, która usprawiedliwiałaby dwukrotną różnicę w cenie.
Ta kuchenka z linku, który podałeś ma dobrą cenę.
Ja bym brał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wmich 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Knaus SUN TI
Dołączył: 06 Lut 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-01-13, 22:13   

UWAGA.
Jak ktoś ma wszczepiony rozrusznik to nie może używać kuchenki indukcyjnej! :idea:
_________________
Wojtek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DarekK 
zaawansowany


Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Piwa: 4/9
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2009-01-14, 13:00   

U mnie w samochodzie jest rozrusznik od nowości - to kuchenki używał nie będę :( .
_________________
Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rafalcho 
weteran
uzależniony od CT


Twój sprzęt: FORD TRANSIT Burstner Nexxo Family a 645
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2007
Piwa: 10/12
Skąd: Łódź / Andrespol
Wysłany: 2009-01-14, 14:58   

A mnie się wydaje, że taka kuchenka, to ... dodatkowy bagaż do zabrania w podróż.

Nie wiem jak często i dużo gotujecie, ale nam w zupełności na 4 osobową rodzinkę wystarcza 3 palnikowa kuchenka, która jest w samochodzie.


I jeszcze dodatkowy zestaw garnków do kuchenki ... to też bagaż.


Pozdarwiam

:spoko
_________________
Pozdrawiam

rafalcho

www.techrol.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Arturo 
stary wyga


Twój sprzęt: caravana ;)
Dołączył: 05 Sie 2008
Piwa: 2/1
Skąd: niedaleko W-wy
Wysłany: 2009-01-14, 15:04   

rafalcho napisał/a:
nam w zupełności na 4 osobową rodzinkę wystarcza 3 palnikowa kuchenka, która jest w samochodzie
podejrzewam, że tu chodzi o oszczędność gazu i wykorzystanie prądu, który i tak już jest opłacony
_________________
Arturo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2009-01-14, 15:12   

Gdyby chodziło o oszczędność gazu to wydatki poniesione na garnki i samą kuchenkę wystarczą na kilka lat gotownia. Myślę, że powód może być inny. Mnie także denerwuje cena prądu , a zwłaszcza na kempingach.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rafalcho 
weteran
uzależniony od CT


Twój sprzęt: FORD TRANSIT Burstner Nexxo Family a 645
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2007
Piwa: 10/12
Skąd: Łódź / Andrespol
Wysłany: 2009-01-14, 15:12   

Arturo napisał/a:
podejrzewam, że tu chodzi o oszczędność gazu i wykorzystanie prądu, który i tak już jest opłacony


Chyba że ............ to rozumiem.

:spoko
_________________
Pozdrawiam

rafalcho

www.techrol.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
baja02 
weteran
"Mała Karawana" CT-Pomorze


Twój sprzęt: Fiat Ducato LMC
Nazwa załogi: baja
Dołączył: 05 Mar 2007
Piwa: 38/4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2009-01-14, 17:23   

Od 2 lat używam kuchenki indukcyjnej "Alaska" i jestem z niej bardzo zadowolona. Co do garnków to trzeba je kupować mając magnesik i jeszcze jedno - spod garnuszka lub patelni powinien być gładki. Gotowanie jest szybsze i poza tym odbywa się na zewnątrz kamperka, a w okresie ciepłej pogody ma to znaczenia.
Z ty rozrusznikiem jest podobnie jak z kuchenkami mikrofalowymi, telefonami komórkowymi i podobnymi urządzeniami. Trzeba zachowac bezpieczną odległośc.
_________________
O wiele lepiej spotkać się na szczycie niż nad brzegiem przepaści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
fest2 
zaawansowany


Nazwa załogi: fest2
Dołączył: 11 Cze 2008
Piwa: 2/5
Skąd: Stargard
Wysłany: 2009-01-14, 18:46   

Kuchenka idukcyjna ma tą zalętę że można gotować na zewnątrz kampera co w przypadku kraj, południowych ma znaczenie i na wietrze nie gaśnie . W moim przypadku sprawdziła się w Chorwacji,naczynia można kupić w IKEI w miarę tanie i dobre - polecam :spoko
_________________
Pozdrawiam - Niech Żyje Z W I P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***