Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuchenka indukcyjna
Autor Wiadomość
Kamperfan 
stary wyga


Twój sprzęt: PILOTE /Ford Transit
Nazwa załogi: Kamperfani (Kamperfanka i Kamperfan)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Piwa: 8/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-14, 21:24   

baja02 napisał/a:
Od 2 lat używam kuchenki indukcyjnej "Alaska" i jestem z niej bardzo zadowolona...

Prawdę mówiąc, liczyłem na więcej wypowiedzi Pań - ale chyba na kempingach to przeważnie Chłopy stoją przy kuchni :shock: :roll: .
_________________
Prawa autorskie zastrzeżone zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. z późn. zm.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-01-14, 21:48   

Witku.
Poruszyłeś całkiem ważną sprawę, choć w pierwszej chwili sprawa może wydawać się banalna. Bo niby co to za problem? Jakiś taki dodatkowy rupieć w kamperze.

Otóż nie!

Ci spośród nas, którzy wiele lat spędzili w przyczepach ( bo przecież w kamperach raczej od niedawna ) wiedzą, że naszym domkom na kółkach bardzo nie służy gotowanie, smażenie i wszelkie parowanie.
Jeśli trzeba to trzeba, ale jeśli można wynieść się na zewnątrz to tylko lepiej. Zresztą spróbujcie gotować w kamperze latem na Peloponezie!!!

Taka kuchenka to skarb, oczywiście tam, gdzie mamy dostęp do 230 V, albo jeśli mamy własne żródło.
Ustawiamy w cieniu i gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością, a kamperek nam się za to odwdzięczy. Biedaczek dłużej pożyje. I reumatyzm go nie połamie. :)
Są oczywiście i gazowe kuchenki przenośne, ale dobrze mieć wybór.
Ja bardzo lubię mieć wybór. :haha:
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
StasioiJola 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Bürstner
Nazwa załogi: StasioiJola
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Lip 2008
Piwa: 81/283
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2009-01-14, 22:16   

Tadziu, Ty już bardzo dobrze wybrałeś dawno, dawno temu!!!!!!!!!!! :haha:

PS Ucałuj od nas Halszkę. :bukiet: Jola i Stasio.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-01-15, 09:41   

Tadeusz napisał/a:
Ja bardzo lubię mieć wybór. :haha:

Tadeuszu a czy osobiście kiedyś coś ugotowałeś? :haha:
Czy ten wybór polega na tym, że wybierasz miejsce gdzie Halszka będzie gotować? :haha:
Pozdrawiam serdecznie Halszkę :bigok
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-01-15, 11:30   

No i masz babo placek. Miała być pogawędka o zaletach i wadach kuchenki indukcyjnej, a okazało się, że czeka mnie spowiedź publiczna. Cóż, nie mam wyjścia. Podejmę rękawicę.

janusz napisał/a:
Tadeuszu a czy osobiście kiedyś coś ugotowałeś?


TAK. Dawniej czyniłem to nawet często, a smażenie ryb to była moja specjalność. Teraz tego prawie nie robię. Ale to przez Halszkę, bo odsuwa mnie od kuchni. Podobno z troski o nasze zdrowie. :bajer
Ale ja myję naczynia! :ok

janusz napisał/a:
Czy ten wybór polega na tym, że wybierasz miejsce gdzie Halszka będzie gotować?


Ten wybór dotyczy typu kuchenki. :roll: To pytanie uważam za tendencyjne i zrewanżuję się w przyszłości równie kłopotliwym i tendencyjnym pytaniem. Z nawiązką. :diabelski_usmiech

janusz napisał/a:
Pozdrawiam serdecznie Halszkę


W tej sprawie nie będę się wypowiadał. Zwykłe serdeczne pozdrowienie może jednak, w odpowiednim kontekście, nabrać wymowy dwuznacznej. Proszę we własnym sumieniu rozstrzygnąć, jak jest w tym przypadku. :bajer

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sam musiałem udzielić odpowiedzi na ten zaczepny post, bo Halszka po jego przeczytaniu dostała czkawki ze śmiechu i nie była w stanie pisać.
Ja teraz siedzę i zachodzę w głowę: CO JĄ TAK ROZŚMIESZYŁO ??? :gwm

A wracając do kuchenki - ten temat już mnie nie interesuje! :diabelski_usmiech :haha:


PS: A gdyby ktoś jeszcze chciał podyskutować na ten temat i gdyby przypadkiem był w pobliżu to zapraszam na kawkę. :szeroki_usmiech
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekM 
weteran
Piękny inaczej


Twój sprzęt: Bürstner Quadro IT674G
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2007
Piwa: 17/9
Skąd: Stettin
Wysłany: 2009-01-15, 12:08   

Po raz pierwszy będę nieskromny. Też jestem podobno świetnym kucharzem. A że nie ma takiego na świecie, co umiałby to zjeść, to już inna sprawa.
_________________
Mirek ze Szczecina
I znowu jeden post więcej
Nie kłóć się z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
www.shippol.pl www.uszczelki-cnc.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-01-15, 12:26   

MirekM napisał/a:
Po raz pierwszy będę nieskromny. Też jestem podobno świetnym kucharzem.


Mirek! Przestań! Bo mam zajadę i nie mogę się śmiać. :haha:
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacekiagatka 
weteran


Twój sprzęt: HYMER 2.8 jtd
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Piwa: 9/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-15, 13:49   

Tadeusz napisał/a:
nie mogę się śmiać.


Mirek! moje żebra też proszą. :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
radek_z_południ 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Już prawie mamy koncepcję jaki mam mieć :)
Dołączył: 02 Sie 2009
Piwa: 1/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-08-05, 00:49   

Kuchenki indukcyjne poza wyżej wymienionymi zaletami mają /chyba wszystkie/ bardzo przydatną funkcję a mianowicie precyzyjne ustawianie czasu gotowania. Nie trzeba sobie głowy zawracać pilnowaniem np. jaj :) U nas /niestety w domu a nie w kamprze/ kuchenka pracuje w połączeniu z szybkowarem i takie rozwiązanie polecam. Gotuje się dwa do trzech razy szybciej a więc i taniej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2023-10-06, 23:11   

Co na chwilę obecną byście polecili? Jest b. duży wybór, ale jak poczyta się opinie, to zazwyczaj na dwoje babka wróżyła. Zależy mi na w miarę precyzyjnym ustawianiu mocy.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-10-07, 23:11   

Ja mam dwupalnikową płytę od Candy zamontowaną w miejsce wywalonej kuchenki gazowej . Płyta jest w wersji turystycznej (z własną obudową , nie do zabudowy) więc w razie potrzeby mogę ją wyciągnąć i podłączyć na zewnątrz kampera, ale ani w zeszłym sezonie kiedy ją zamontowałem ani w tym jej jeszcze w ten sposób nie użyłem bo nie było potrzeby.
Regulacja mocy 10-cio stopniowa , plus timer dla każdego palnika .
Do gotowania w kamperze bardziej sprawdza nam się jednak Thermomix bo poza tym, że samo gotowanie jest mniej absorbujące i szybsze , to zużywa nieporównywalnie mniej energii.
Podczas postoju na kempingu z dostępem do 230V nie ma to może większego znaczenia, ale stojąc na dziko w jakiejś głuszy czasami ma.
Stojąc na kempingu raczej korzysta się z restauracji , a potrzeba gotowania jest większa właśnie przy postojach z dala od infrastruktury i słupka :spoko
Z płyty korzystamy w sumie tylko jak trzeba coś na patelence podsmażyć czy jakąś jajecznicę ukręcić , ale to zazwyczaj trwa max.kilka minut, a dłuższe gotowanie w Thermomix'ie jest szybsze i mniej drenujące baterię .
Kilka razy zdarzyło się nam nawet coś przyrządzić podczas jazdy . Na jednym MOP'ie się stawiało , żeby sobie pyrkało w drodze ...... a na drugim się już jadło :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Aditankista 
doświadczony pisarz

Dołączył: 29 Sty 2021
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2023-10-14, 23:03   

Poroniony pomysł ! Aby to zasilić trzeba mnóstwo prundu Ale każdy ma jakieś zboczenie 1 Jeden jedzie 300km nad morze albo 3tyś do Włoch na rybkę a drugi kaszkę gotować na indukcji Smród w kamperze itd Rozumię zagrzać coś na ciepło ale obiad?Gotować?No dobra jak płyta to i pralka i suszarka expres do kawy zamrażarka na mięso odkurzqacz co by tu jeszcze ? Mikrofale o nie bo mam indukcje No ja jako mechanior weznę boszówkę wiertarkę migomat kowadło ......w razie awari si będzie albo lawete a na niej holownik zachacze w razie co bedzie czym holować
PS lubię gotować i chlebki piec muszę pomyśleć hakowiec i piekarnik jeszcze :stop: Zwariowałem sorry
_________________
Jawol
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2023-10-15, 00:34   

Aditankista napisał/a:
Zwariowałem sorry

Szacunek za odwagę w samokrytyce.
Piszesz, że trzeba dużo prądu do kuchenki indukcyjnej. Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, aby ktoś na kempingu wydzielał mi prąd, a tylko w takich sytuacjach będę korzystał z indukcji, tak jak w chwili obecnej korzystam z patelni elektrycznej(zakup to strzał w 10), szczególnie wtedy gdy wieje wiatr i trudno dopilnować płomień na gazówce zewnętrznej.
Miałem okazję poznać takich kamperowców, którzy ryby, czy też cebulę smażą wewnątrz kampera. Ich kamper, ich smród.......
Patelnia elektryczna, indukcyjna płytka będzie wykorzystywana w 99,9% na zewnątrz kampera.
Gdybym miał wystarczającą ilość prądu zgromadzoną w akumulatorach, to również bym zlikwidował płytkę gazową z kampera. Wywaliłbym źródło niezdrowych spalin.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BikerB 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: L4H2 2015
Dołączył: 02 Lip 2021
Piwa: 6/1
Skąd: UK
Wysłany: 2023-10-15, 22:03   

Aditankista napisał/a:
Poroniony pomysł ! Aby to zasilić trzeba mnóstwo prundu Ale każdy ma jakieś zboczenie 1 Jeden jedzie 300km nad morze albo 3tyś do Włoch na rybkę a drugi kaszkę gotować na indukcji Smród w kamperze itd Rozumię zagrzać coś na ciepło ale obiad?Gotować?No dobra jak płyta to i pralka i suszarka expres do kawy zamrażarka na mięso odkurzqacz co by tu jeszcze ? Mikrofale o nie bo mam indukcje No ja jako mechanior weznę boszówkę wiertarkę migomat kowadło ......w razie awari si będzie albo lawete a na niej holownik zachacze w razie co bedzie czym holować
PS lubię gotować i chlebki piec muszę pomyśleć hakowiec i piekarnik jeszcze :stop: Zwariowałem sorry

mam w kamperze
indukcje
ekspres do kawy taki bean-to-cup z mlynkiem
mikrofale
zmywarke do naczyn
bo to jest maly kamper 3.5 t i nie ma generatora to sie musze ograniczac :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Aditankista 
doświadczony pisarz

Dołączył: 29 Sty 2021
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2023-10-19, 13:04   

Stoję na placu kampingowy i widzę że większość się podłącza do sieci bo musi ja jestem niezależny nie jadę po to żeby gotować szkoda czasu a kobitka też musi odpocząć od gotowania zmywania itd Poza placem na dziko hm użyj indukcji . Nie mogę zrozumieć że fabryka sprzedaje kampera za kilka ,,baniek '' i nie może dać kilka paneli i kilka akumulatorów. Nie wspomne że montują markizy na korbę ! Trudno im dołożyć kilka stówek na silniczek! Ale za to indukcja jest ! Zamrażarka itp To tak dla przykładu
_________________
Jawol
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***