Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyposażnie kampera
Autor Wiadomość
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2021-02-28, 20:07   

MILUŚ napisał/a:
A powiedz ....jak tym wlewasz wodę do wlewu wody z boku kampera ?
W moim byłym trzeba było otworzyć drzwi pasażera i szeroki wlew znajdował się przy siedzeniu. Wiaderkiem bez problemu :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2021-02-28, 20:21   

Nie zrobię fotki bo kampera mam w garażu i ściana jest od strony klapy ze sprzętem wodnym :-).

Kupiłem biały lejek plastikowy cos jak do paliwa ale tworzywo bardziej przyjazne ... do tego dosztukowałem kawałek rurki chyba od kładzenia kabli. Dzięki temu nie wypada.

Z lejkiem dawno kombinowałem bo jak pisałem wcześniej powietrze wywala wodę jak za szybko leje. Konewką też był taki cyrk nawet ja miała przedłużoną szyjkę kawałkiem węża...
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-02-28, 20:33   

EwaMarek napisał/a:


Z lejkiem dawno kombinowałem bo jak pisałem wcześniej powietrze wywala wodę jak za szybko leje. Konewką też był taki cyrk nawet ja miała przedłużoną szyjkę kawałkiem węża...

No właśnie - ja z tym powietrzem przy nalewaniu wiecznie miałem problem - niby tam powinien być jakiś system odpowietrzani, ale to w ogóle nie działa. Trzeba będzie coś samemu wykombinować, zwłaszcza że przy nalewaniu wody tam gdzie nie bardzo nas chcą trzeba się czasem uwijać szybko - a tu leje się po ścianie i nogach :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2021-02-28, 20:50   

Normalnie zbiornik powinien mieć odpowietrzenie. Ja mam teraz ze zbiornika poprowadzony wężyk do korka - bez sensu bo tam mały otworek jest i powietrze za mało wylatuje podczas tankowania wody. W poprzednim kamperze miałem trochę grubszy wężyk. Był wyprowadzony od góry zbiornika przez podłogę na zewnątrz. Lepiej to się sprawdzało...

Głównie jest to wina odsunięcia wlewu od zbiornika i położenie węża dolotowego trochę poziomo. Woda gdy jest szybko nalewana zajmuje całą gardziel wlewu i powietrze nie ma jak się wydostać.

Na ostatnie wypady na dziko zabieram bańki 2x20 litrów od przyczepy kempingowej. Mają dużą gardziel. Jak już wyleje z niej do zbiornika to potem szybko donosząc wiadrami wleje sobie do bańki a potem na spokojnie do kampera:-)

https://sklep.kampi.pl/pl/p/Pojemnik-kanister-19L-na-wode-z-nakretka-280x170x475/5594

są też 30 L
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-02-28, 21:17   Re: Wyposażnie kampera

Kazik II napisał/a:
...
A z wężem - rozwijaj, podłączaj, pilnuj aby nie przelać. Potem trzeba wylać wodę z węża - co przy np. 15 metrach kupa czasu i zachodu.

Dlatego do uzupełniania wody najlepszy jest ten wąż prostatowy. Sam się rozciąga, sam się rozplątuje, sam się ściąga i w zasadzie nie ma upierdliwości jego użytkowania. Mój był z droższej półki, służy już 3 sezon, właściwie już 4 się zaczął, nadal sprawny ale ja nigdy nie zakręcam wody na jego wylocie :bigok
Tankuję tam gdzie się da zatankować, czyli wszędzie i nie trzeba się z tym ukrywać, nie bardzo rozumiem Wasze "podchody" o wodę. Jest dostępna niemal wszędzie nieodpłatnie. Fakt, że przelewanie i marnowanie w większych ilościach mija się z ideą jej darmowego udostępniania, lecz nasze grono zapewne dalekie jest od marnowania wody.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-02-28, 22:53   

Czyli konewka rzecz obowiązkowa , w takim razie od jutra zaczynam poszukiwania odpowiedniej :mrgreen:
Chyba ze wiadra takie jak EwaMarek pokazał i lejek odpowiedni :)
_________________
Pozdr. Marcin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-01, 06:33   

konewka jest prostsza, łatwiejsza w użyciu, tania i lekka.

ale przychylę się tu do zdania kolegi, od jakiegoś czasu używam w awaryjnych sytuacjach wody z marketów - niby mineralnej.
kosztuje to 1,7zł za 5l i bańka jest bardzo poręczna, jedyny minus mało trwały uchwyt.

zamiast wozić zapasową wodę w kanistrach, mam kilka takich baniek w garażu.
i konewki używam coraz mniej.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2021-03-01, 08:18   Re: Wyposażnie kampera

SOCALE Jest dostępna niemal wszędzie nieodpłatnie.

Nie zgodzę się z tym. Masz dostęp do łazienki czy wc na stacjach czy innych miejscach ale nie zawsze właściciele obiektu przychylnie patrzą na to że im wodę zabierasz. Nawet specjalnie nie ma kranów zewnętrznych czy wewnątrz łazienek. Jest tylko umywalka.

Niestety jak brakuje wody i nie ma skąd pobrać to się kombinuje :evil: :bajer

MOPY na autostradach ok, czy inne miejsca gdzie pobierają TIROWCY.
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-03-01, 09:50   

Mam na myśli stacje paliwowe, na których jest kran zewnętrzny, znakiem rozpoznawczym dla mnie jest obecność ciężarówek na pauzie, to największe prawdopodobieństwo że można bez obaw uzupełnić wodę. Pracownicy stacji nie kontrolują jej poboru przez klientów.
Nigdy nie miałem z tym problemów.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2021-03-01, 10:40   

Na początku tematu było napisane 100m węża. Na lepszych kempingach kran masz co kawałek więc do planowania dłuższego pobytu w jednym miejscu wąż jest wskazany. Chociaż jak ktoś napisał wcześniej, potem trzeba wodę z węza wylewać ,zwijać a po deszczu to wszystko upaprane...
Dlatego czasami wole przejść się z wiaderkami niż się paprać :spoko

Co do przedłużaczy - poza kablami przydadzą się różne złączki , trójniki itp. Głównie to jak gniazdek zabraknie a trzeba sobie pożyczać łącze prądowe. :bigok No a po Białce Tatrzańskiej dodatkowo mam rozgałęźnik z mufy siłowej na gniazda 230v. Bo tam był słupek z kilkoma gniazdkami a siłowe były puste. Przy okazji innym udostępnię. :pifko Wszyscy łączyli się do kilku kabli - PAJĘCZYNA była !!!!
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-03-01, 11:18   

EwaMarek napisał/a:
..............

Co do przedłużaczy - poza kablami przydadzą się różne złączki , trójniki itp.


Nie zapominaj o przejściówce na podłączenie się na kampingach np.: w Chorwacji :mrgreen:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-03-01, 11:56   Re: Wyposażnie kampera

Socale napisał/a:
Kazik II napisał/a:
...
A z wężem - rozwijaj, podłączaj, pilnuj aby nie przelać. Potem trzeba wylać wodę z węża - co przy np. 15 metrach kupa czasu i zachodu.

Dlatego do uzupełniania wody najlepszy jest ten wąż prostatowy. Sam się rozciąga, sam się rozplątuje, sam się ściąga i w zasadzie nie ma upierdliwości jego użytkowania. Mój był z droższej półki, służy już 3 sezon, właściwie już 4 się zaczął, nadal sprawny ale ja nigdy nie zakręcam wody na jego wylocie :bigok
Tankuję tam gdzie się da zatankować, czyli wszędzie i nie trzeba się z tym ukrywać, nie bardzo rozumiem Wasze "podchody" o wodę. Jest dostępna niemal wszędzie nieodpłatnie. Fakt, że przelewanie i marnowanie w większych ilościach mija się z ideą jej darmowego udostępniania, lecz nasze grono zapewne dalekie jest od marnowania wody.

No to chyba miałeś zawsze dużego farta - pozazdrościć :-P
Z tym to bywa bardzo różnie - raz o źródełko łatwo a innym razem trzeba się naszukać.
A spotkałem się również na mniejszych prywatnych kempingach że właściciele żądają jakichś wygórowanych opłat za napełnienie zbiornika. Często jeżdżę sobie po Bałkanach i zdobywanie wody to cała sztuka, można powiedzieć detektywistyczno - zwiadowcza. :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-03-01, 12:10   

Lejek zawsze mozna zrobic z butelki plastikowej . Jak masz odpowiednie fi (ja nie mam) to mozna zastosować "fajkę" z rury pcv. ( widziałem u wielu kamperowców za granicą.)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2021-03-01, 13:03   

https://allegro.pl/oferta/lejek-plastikowy-skosny-cb-72143-10184682323

taki mam ale biały, musi byś skośny i w miarę sztywny żeby oprzeć o niego większą bańkę. Pasuje szczelnie więc nawet jak się zapowietrzy to pobulgocze ale nie wylatuje bokiem :-)
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maxiek 
trochę już popisał

Twój sprzęt: CI Kyros
Nazwa załogi: Kmf_travel
Dołączył: 18 Paź 2014
Piwa: 2/5
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2021-03-01, 20:16   Re: Wyposażnie kampera

EwaMarek napisał/a:
SOCALE Jest dostępna niemal wszędzie nieodpłatnie.

Nie zgodzę się z tym. Masz dostęp do łazienki czy wc na stacjach czy innych miejscach ale nie zawsze właściciele obiektu przychylnie patrzą na to że im wodę zabierasz. Nawet specjalnie nie ma kranów zewnętrznych czy wewnątrz łazienek. Jest tylko umywalka.

Niestety jak brakuje wody i nie ma skąd pobrać to się kombinuje :evil: :bajer

MOPY na autostradach ok, czy inne miejsca gdzie pobierają TIROWCY.


Z tego co mi wiadomo i również własne doświadczenia pokazują ze na każdej stacji Orlen bez problemu nakręcalem węża i tankowałem wodę do kamperka (od morza po góry). Z tego co słyszałem na każdej stacji Moya te bez problemu nabierzemy wodę. W Polsce mamy takie zagęszczenie tych stacji, ze ja nie widzę żadnego problemu z uzupełnieniem wody.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***