Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie OC kampera w 2021r - gdzie najtaniej
Autor Wiadomość
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-04-17, 15:46   

DI STEFANO napisał/a:
Na siłę o podstępem nie namawiam do ubezpieczania się w UNIQA

Sprawdzę na początku maja- jak mi wyliczą 570-PLN to zostaję :lol:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mario2 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Włóczykij Ducato L4H2
Nazwa załogi: Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików
Dołączył: 25 Lis 2019
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-04-21, 09:02   Aktualizacja danych OC

Cześć, nie będę zakładał nowego tematu. Może będziecie w stanie podpowiedzieć.
OC na Ducato, jeszcze wtedy ciężarowe kupowałem w styczniu 2021 stawka 1300zł. Zakończyłem budowę i zgłosiłem do TU, które mam w hestii, że dokonana została zmiana przeznaczenia na specjalny kempingowy oraz ilość miejsc. Przesłali mi informację że z tego tytułu podnoszą mi składkę na 3380zł. Gały mi wypadły. Mam oferty z innych TU na duuużo niższą kwotę i napisałem takie uzasadnienie i że chcę rozwiązać umowę za porozumieniem jeśli tak stawiają sprawę. Odpisali, że zmiana jest zasadna i wal się.
Może mogłem tego nie zgłaszać ale przy dzwonie mogli by szukać dziury w całym i ja bym pokrywał szkody.
Spotkał się ktoś z Was może z takim przypadkiem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-04-21, 14:07   Re: Aktualizacja danych OC

Mario2 napisał/a:
Cześć, nie będę zakładał nowego tematu. Może będziecie w stanie podpowiedzieć.
OC na Ducato, jeszcze wtedy ciężarowe kupowałem w styczniu 2021 stawka 1300zł. Zakończyłem budowę i zgłosiłem do TU, które mam w hestii, że dokonana została zmiana przeznaczenia na specjalny kempingowy oraz ilość miejsc. Przesłali mi informację że z tego tytułu podnoszą mi składkę na 3380zł. Gały mi wypadły. Mam oferty z innych TU na duuużo niższą kwotę i napisałem takie uzasadnienie i że chcę rozwiązać umowę za porozumieniem jeśli tak stawiają sprawę. Odpisali, że zmiana jest zasadna i wal się.
Może mogłem tego nie zgłaszać ale przy dzwonie mogli by szukać dziury w całym i ja bym pokrywał szkody.
Spotkał się ktoś z Was może z takim przypadkiem?


Rekalkulacja składki przy zmianach jest możliwa. Dlaczego potraktowali Ciebie tak bogato - nie wiem. Może to wynikać z Twojego wieku bezszkodowego, lub szkodowego przebiegu ubezpieczenia. Napisz więcej to podpowiem.
Tak czy inaczej rekalkulacja może dotyczyć tylko okresu od zgłoszenia do końca trwania polisy (procentowo czas-składka). Na jeden dzień przed końcem ubezpieczenia możesz wypowiedzieć umowę i zawrzeć w TU, które potraktuje Twojego kampera i Ciebie bardziej przyjaźnie. Nie masz obowiązku kontynuowania ubezpieczenia u nich. Nawet jeśli przegapisz termin (jeden dzień przed końcem) to możesz kupić w innym TU a z tego zrezygnować i wypowiedzieć w trybie 28a. To zapis z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.
Będziesz chciał więcej - pisz. Pomogę

pozdrawiam
Robert
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mario2 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Włóczykij Ducato L4H2
Nazwa załogi: Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików
Dołączył: 25 Lis 2019
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-04-21, 14:17   Re: Aktualizacja danych OC

Robert-4 napisał/a:
Mario2 napisał/a:
Cześć, nie będę zakładał nowego tematu. Może będziecie w stanie podpowiedzieć.
OC na Ducato, jeszcze wtedy ciężarowe kupowałem w styczniu 2021 stawka 1300zł. Zakończyłem budowę i zgłosiłem do TU, które mam w hestii, że dokonana została zmiana przeznaczenia na specjalny kempingowy oraz ilość miejsc. Przesłali mi informację że z tego tytułu podnoszą mi składkę na 3380zł. Gały mi wypadły. Mam oferty z innych TU na duuużo niższą kwotę i napisałem takie uzasadnienie i że chcę rozwiązać umowę za porozumieniem jeśli tak stawiają sprawę. Odpisali, że zmiana jest zasadna i wal się.
Może mogłem tego nie zgłaszać ale przy dzwonie mogli by szukać dziury w całym i ja bym pokrywał szkody.
Spotkał się ktoś z Was może z takim przypadkiem?


Rekalkulacja składki przy zmianach jest możliwa. Dlaczego potraktowali Ciebie tak bogato - nie wiem. Może to wynikać z Twojego wieku bezszkodowego, lub szkodowego przebiegu ubezpieczenia. Napisz więcej to podpowiem.
Tak czy inaczej rekalkulacja może dotyczyć tylko okresu od zgłoszenia do końca trwania polisy (procentowo czas-składka). Na jeden dzień przed końcem ubezpieczenia możesz wypowiedzieć umowę i zawrzeć w TU, które potraktuje Twojego kampera i Ciebie bardziej przyjaźnie. Nie masz obowiązku kontynuowania ubezpieczenia u nich. Nawet jeśli przegapisz termin (jeden dzień przed końcem) to możesz kupić w innym TU a z tego zrezygnować i wypowiedzieć w trybie 28a. To zapis z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.
Będziesz chciał więcej - pisz. Pomogę

pozdrawiam
Robert

Prawo jazdy mam już 15 lat auta około 13 lat. Bezszkodowa jazda od około 10 lat. Wiek 39 lat. Do tej pory miałem u nich produkty na dwa auta i dwie nieruchomości więc bardzo mnie zdziwili. Pewnie będzie to moja ostatnia przygoda w Hestii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-04-21, 19:20   Re: Aktualizacja danych OC

Mario2 napisał/a:
Prawo jazdy mam już 15 lat auta około 13 lat. Bezszkodowa jazda od około 10 lat. Wiek 39 lat. Do tej pory miałem u nich produkty na dwa auta i dwie nieruchomości więc bardzo mnie zdziwili. Pewnie będzie to moja ostatnia przygoda w Hestii.


To nie rozumiem dlaczego tak cię docenili. Takie stawki wśród specjalnych to dostają piaskarki i pługi śnieżne:)
Uciekaj od nich, a rekalkulację każ sobie przeliczyć proporcjonalnie do końca trwania polisy.

pozdrawiam
R

[ Komentarz dodany przez: Banan: 2021-04-21, 19:49 ]
poprawiłem cytat
_________________
Pozdrawiam
Robert
Ostatnio zmieniony przez Banan 2021-04-21, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rwaldi 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Reanult RAPIDO Maestro 7410R
Nazwa załogi: Strażacy
Dołączył: 24 Sty 2010
Piwa: 2/5
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2021-04-22, 11:36   

Jak czytam te posty to śmiać mi się chce jak nie którzy są przywiązani do nie których Towarzystw Ubezpieczeniowych. Te przywiazania to tak brzmią jakby nie którzy byli nie w ubezpeczalni tylko w Urzedzie Stanu Cywilnego, przecież kazdy to wie i tu nie wymyslę nic nowego, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i tak Ubezpieczalnie nawijają makaron na uszy, a prawda to dopiero okazuje się po zdarzeniu czego nikomu nie rzyczę. Ja doskonale wiem, że gdybanie to najlepsze lekarstwo na wszystkie dolegliwości,dlatego ja osobiście nie przywiązuje sie nigdy do jednego ubezpieczyciela tylko zmieniam zawsze tak gdzie korzystniej i wcale źle na tym nie wychodzę. Pozdrawiam i przepraszam tych którzy poczuli sie urażeni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2021-04-22, 12:55   

Mario2 napisał/a:
OC na Ducato, jeszcze wtedy ciężarowe kupowałem w styczniu 2021 stawka 1300zł. Zakończyłem budowę i zgłosiłem do TU, które mam w hestii, że dokonana została zmiana przeznaczenia na specjalny kempingowy oraz ilość miejsc. Przesłali mi informację że z tego tytułu podnoszą mi składkę na 3380zł. Gały mi wypadły.


Nawet się nie zastanawiaj tylko wypowiedz umowę, po zmianie warunków przez ubezpieczalnie masz czas na rozwiązanie umowy.
Ja na ducato 2007, spec kemp z 5osobami płace 500pln/rok w AXA, okolice warszawy. Zniżki 60%.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-04-22, 15:05   

reaven22 napisał/a:
Nawet się nie zastanawiaj tylko wypowiedz umowę, po zmianie warunków przez ubezpieczalnie masz czas na rozwiązanie umowy.
Ja na ducato 2007, spec kemp z 5osobami płace 500pln/rok w AXA, okolice warszawy. Zniżki 60%.


Niestety kolego nie masz racji. Nie można wypowiedzieć trwającej umowy ubezpieczenia obowiązkowego tylko dlatego, że dokonana została rekalkulacja. Do wypowiedzenia potrzebne są inne przesłanki (sprzedaż, wyrejestrowania...) Naszemu koledze pozostało dotrwać do końca umowy i wtedy pożegnać ubezpieczyciela, wypowiadając nie później niż jeden dzień przed końcem

pozdrawiam
R

[ Komentarz dodany przez: Banan: 2021-04-22, 16:22 ]
Poprawiłem cytat
_________________
Pozdrawiam
Robert
Ostatnio zmieniony przez Banan 2021-04-22, 16:21, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-04-22, 18:45   

Niektóre firmy znane są z takich bandyckich numerów. Dlatego jeśli kupujemy np. auto z OC z takiej firmy to uciekajmy jak najdalej. Oni mają taki system, że z informacją o rekalkulacji czekają prawie do samego końca "odziedziczonej" polisy - i robią taką rekalkulację że w pięty idzie. Taki mają "sposób" na dodatkowe zarobki na klientach, których mają za frajerów. Oczywiście po tym każdy od nich ucieka - ale co zarobią, to mają. Taki mamy dziś kapitalizm - dla niektórych wszystkie metody dozwolone.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mario2 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Włóczykij Ducato L4H2
Nazwa załogi: Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików
Dołączył: 25 Lis 2019
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-04-28, 12:13   

No niestety nie ma możliwości wypowiedzenia umowy OC w trakcie jej trwania nawet jak przekalkulowali stawkę, można ja wypowiedzieć tylko w trzech przypadkach:
1. likwidacja auta
2. automatyczne przedłużenie po zakończeniu rocznej polisy
3. zbycie auta.

Ja wybrałem ścieżkę nr 3.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-01, 10:55   

Ja z czystym sumieniem mogę polecić forumowego kolegę maarec, który szuka najlepszej oferty bazując na tym czego oczekujemy, jakie pakiety dodatkowe nas interesują, jaki wiek auta, jaka historia szkód ubezpieczającego, a na deser daje zdaje się jeszcze swój rabat. To co szukałem sam wcześniej wychodziło zawsze drożej.

Jako ciekawostkę i w sumie przypomnienie dopowiem, że gdy mamy więcej niż jedno auto to warto przemyśleć ofertę PZM Assistance, bo ono działa na daną osobę a nie na auto. Czyli jak masz kampera i osobówkę ten sam pakiet dotyczy obu (no chyba, ze strzelisz sobie sam w kolano i przypiszesz polisę do auta podając nr rejestracyjny).

Odnośnie stawek ogólnie to w automatycznych pisemkach ze wznowieniem dostajemy zawsze coś z kosmosu, bez żadnych spec zniżek. Mój przykład: PZU na osobowe, w pisemku 860 zł, ociągam się z decyzją do ostatniej chwili, międzyczasie telefon czy będę kontynuował. Pomijając już, że nie wyrażałem zgody na żadne telefony do mnie z ofertą, pytam jaka będzie stawka - Pani myśli, kombinuje, w końcu pada stwierdzenie, że z moją historią to będzie po rabacie 733 zł. Wow, no to super, przestaję szukać alternatywy. Następnego dnia jadę do punktu obok mnie z którego dzwoniono - siadam przy "okienku" bez ścian i prywatności, podaję papiery, Pani drukuje i chce ode mnie... 860. Na to ja że dzwoniono do mnie i podano tyle i tyle - Pani poszła do koleżanki skonsultować, wraca i już mam 733 do zapłaty. Oni chyba te stawki biorą z mnożnika aktualny wiatr razy ilość opadów na metr kwadratowy :haha: A już na pewno nie dają sami z siebie rabatów i zniżek, które dać mogą.
Reasumując, trzeba zawsze cisnąć o rabaty i przypominać swoją bezszkodowość oraz staż w danym TU. I całkiem możliwe, że różne punty tego samego TU w tym samym dniu podadzą nam inną stawkę :ok
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-01, 21:15   

Uniqua 532zl :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-05-04, 10:47   

Monter napisał/a:
Ja z czystym sumieniem mogę polecić forumowego kolegę maarec,

Potwierdzam :mrgreen: Właśnie mi wyczarował polisę za dobre pieniądzory :-P

Monter napisał/a:
Jako ciekawostkę i w sumie przypomnienie dopowiem, że gdy mamy więcej niż jedno auto to warto przemyśleć ofertę PZM Assistance, bo ono działa na daną osobę a nie na auto.

Tak mam właśnie zrobione w pakiecie VIP - tylko jedno ale: holowanie raz w roku do domu dotyczy obszaru RP i konkretnego zgłoszonego pojazdu. :evil:
Można sobie jeszcze dokupić holowanie 1000km w granicach UE, przy wyjazdach zagranicznych chyba warto dopłacić 215 PLNów... :roll:
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
infogrupa
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: RIMOR SKY 200
Dołączył: 17 Cze 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2021-06-13, 12:17   

Ja od 6 lat OC mam z Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych za 563,00 (mam 0 szkodowości)
Ford 2,2 TDCI 2008r.
Kiedyś poszedłem na pocztę, pani mi wyliczyła , teraz tylko przez telefon.

Assistance mam w ADAC na osobę, wystarczy, że siedzę w samochodzie i jest on objęty na całą Europę i duże pojazdy w tym kampery. Z Assistance trzeba uważać bo są ograniczenia co do długości, wysokości i masy pojazdu. Co roku płacę poniżej 100E. Sprawdziło się rewelacyjnie, pomogli mi np. na autostradzie , wystarczyło tylko telefon i podanie numeru ubezpieczenia.

AC nie wykupuje bo są chore stawki, w Polsce nikt nie traktuje nas poważnie, taniej można ubezpieczyć
doctawczy czy autobus który jeździ 12 godzin na dobę niż kampera który jeździ 2 miesiące w roku a i wtedy głównie stoi na postojach.

Pewnym rozwiązaniem dla ubezpieczających AC są zmienione przepisy które pozwalają wyrejestrować czasowo auto, wtedy ubezpieczyciel musi oddać proporcjonalnie za okres.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
radzik 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria Adriatik 670sk
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2012
Piwa: 7/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-20, 23:38   

Właśnie opłaciłem w uniqa oc + nnw - 531zł, przy czym samo OC to 432zł. O dziwo w kalkulatorze on line jest możliwość wybrania pojazdu kempingowego i jest tam nawet konkretny model mojej pełnoletniej Adrii :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***