Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogadajmy o Adrii
Autor Wiadomość
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-03-07, 13:59   Pogadajmy o Adrii

Vitaycie.
Zauważyłem obecność kolejnej Adrii na forum i pomyślałem sobie by otworzyć temat dla użytkowników tej popularnej marki, cechy modeli, spostrzeżenia, naprawy, modyfikacje, opinie...
Temat zapewne będzie się wlókł jak krew z nosa bo jest nas tu kilku, ale jesteśmy :bigok

.
O swoim egzemplarzu pisałem tu sporo i obecnie nic nowego do napisania nie mam, powtórzę się odkopując czeluści forum i zacznę chociaż od prezentacji.
Adria Matrix 670SL 2019r, trafiłem egzemplarz świetnie wyposażony lecz chciałbym poznać inne istniejące opcje u Kolegów.
Auto:
-Pakiet chrom i skóra
-LED dzienne i obrysowe przód i tył
-Alufelgi 16"
-160KM z 2.0l silnika
-Hamulec górski - to chyba w standardzie ale o tym nie wiedziałem.
-Pneumatyka na tylnej osi :gwm
Buda:
-Klima na dachu
-Bagażnik na rowery
-Podwójny czujnik gazów
-Markiza
-Elektrogrzana podłoga
-Moskitiera
-Solar 130W
-140Ah akumulator na pokładzie
-Opuszczane elektrycznie łóżko
W DR Pojazd Specjalny - Kempingowy. Wpisana marka Adria.
.
Pierwsze co zrobiłem to dodatkowa podłoga w garażu oraz wykładzina na podłogę kładziona 2 dni przed pierwszym wyjazdem i tu pierwszy zonk.
Przy wejściu po prawej stronie jest wysuwana szufladka na stopy do jazdy tyłem, wykładzina mi ją skutecznie zablokowała i tak do dziś.

IMG_3321.JPG
Plik ściągnięto 8 raz(y) 172,55 KB

podłoga.jpeg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 383,36 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/104
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2021-03-07, 16:45   Re: Pogadajmy o Adrii

Socale napisał/a:
2019r, trafiłem egzemplarz świetnie wyposażony lecz chciałbym poznać inne istniejące opcje u Kolegów.

No i teraz wzbudziłeś zazdrość u kolegów :chytry :szeroki_usmiech i żaden się nie odezwie :bigok ..a na poważnie ..znajomi z Łodzi ( zaliczyliśmy razem kilka wyjazdów) mają chyba identyczny (też 2019r) :bajer trochę narzeka na słabą moc silnika,małą przestrzeń no i wagę :( ..zrobił też dodatkowy blacik przy kuchni w miejscu zagłówków siedzeń (taki wyjmowany) nawet fajnie to wygląda i praktyczne..mam chyba gdzieś nawet zdjęcie ale bądź mądry i znajdź..laptop,srajfon,aparat :gwm

DSC_6400-crop.JPG
Plik ściągnięto 7 raz(y) 1,55 MB

_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-03-07, 17:02   

Wojtek,
Jak wiesz mój brat (który nie jest na forum) ma identyczną Adrię jak Twoja i też zrobił sporo modyfikacji. Zdjęcia niektórych zamieściłem w Twoim poprzednim temacie na ten temat :bigok

Ps. Poduszek z tyłu nie ma :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-03-07, 19:50   Re: Pogadajmy o Adrii

yamah napisał/a:
...
mają chyba identyczny (też 2019r) :bajer trochę narzeka na słabą moc silnika
...

Też narzekałem, do pierwszej wymiany oleju w ASO Citroen, na moje życzenie przy 10tys km a nie jak zalecano 30tys km :chory
Przy tym "nowe" mapy gratis a ściślej, wyłączono tryb docierania silnika i uwolniono moc docelową.
Tego w oczy nie powiedzą bo wiadomo jak jest, ale dało się zauważyć też spadek zużycia paliwa.
.
Jeśli chodzi o budę, to też wywaliłem zagłówki i wstawiłem tam dodatkową powierzchnię na różne potrzeby.
Qrde, chciałbym tu umieszczać milion fotek ale tej akurat nie mam :-/
.
LukF, troszkę pozazdrościłem ci tematu "Jak zmieniłem Malibu na Malibu..." bo wszystko tam kręci się wokół Twojej marki, tylko że Carthago jest chyba więcej to i ruch w temacie, ale nas jest już kilku (trzech) i tak powolutku będziemy się wymieniać wiedzą :idea
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pumar 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria 670 SL
Dołączył: 24 Lis 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rumia
Wysłany: 2021-03-07, 20:05   

Moja Adria to Matrix Axess 670 SL z gwarancją citroena rozszerzoną do 5 lub 7 lat(pamięć zawodzi muszę sprawdzić) , produkcja 2019 także zimowa wersja z podgrzewana podłogą, Truma combi 6 inet , wyposażenie poza klimatyzacja dachową (świadomy wybór ..) prawie tożsame co kolega Socale....,4,5 m markiza z podświetleniem ledowym, 2 czujniki trigaz, Truma control duo, drugi aku mieszkalny takze mam 2x105Ah i dołożyłem ładowarkę aby odciążyć energoblok przy podłączeniu do słupka , butle 2xdomlight propan z echoczujnikami poziomu gazu truma, pneumatyka tył, solar 130A, do garażu dorzuciłem fundament-kołyskę do mocowania skutera, wyjście zewnętrzne pod prysznic -gaz-230v12vantena, dołożyłem 12 v nad głową kierowcy , po lewej przy wejściu w czarnych okienkach dodatkowe USB i nad wejściem w okienku również, przetwornica 4000W, mikrofala nad lodówką, .... jakieś uchwyty wieszaczki itp.....dużo tego a ciągle jeszcze w planach troszkę zostało.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-03-07, 20:29   

Wojtek,
Nawet nie przypuszczałem, że mogę Cię zainspirować. Dziękuję, miło mi. :hello

Panowie, zdjęcia zmian i modyfikacji bardzo by ożywiły temat :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pumar 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria 670 SL
Dołączył: 24 Lis 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rumia
Wysłany: 2021-03-07, 20:46   Re: Pogadajmy o Adrii

Socale napisał/a:
yamah napisał/a:
...
mają chyba identyczny (też 2019r) :bajer trochę narzeka na słabą moc silnika
...

Też narzekałem, do pierwszej wymiany oleju w ASO Citroen, na moje życzenie przy 10tys km a nie jak :idea


Ja wymieniałem olej jak tylko Adria zaktualizowała do Citroena gwarancję ok. 3500km, i przedłużyłem gwarancję.... Co do mocy nie narzekam 160KM to nie tak mało.......
Co do serwisu Adri to tylko Elcamp.....
Zauważone problemy :
1. złączki instalacji wodnej
2. Pompka wody głośna praca- jak sprawdziłem to poluzowane śruby mocowania napędu i sam poprawiłem...
3. Lampki Led obrysowe żywotność b.słaba
4. Wymiana płytki trumy combi6 - po 16 miesiącach wyskakiwał błąd 631 kilkakrotnie - po wymianie jest juz ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-03-07, 20:51   

Porobię i zamieszczę. Temat nie zginie.
.
Qrde szkoda mi zniknięcia z rynku dilera w Szczecinie, nikt nie wie dlaczego się zwinął :-/
.

pumar napisał/a:

...
dołożyłem 12 v nad głową kierowcy , po lewej przy wejściu w czarnych okienkach dodatkowe USB
...
:bigok
Ha ! A ja oświetlenie z ambientem tam wstawiłem oraz kontroler temperatury w zamrażalniku

IMG_3319.JPG
Plik ściągnięto 7 raz(y) 198,26 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarodoman 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria Matrix Axess 670 SC
Dołączył: 31 Sty 2021
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-03-07, 22:42   

Panowie!
Bardzo dziękuję za ten temat! Faktycznie - niewiele na tym forum tematów o Adrii, a jako jej nowy prawie-posiadacz (odbiór w maju) przeczytałem wszystkie po kilka razy :wyszczerzony:
Odbiorę (mam nadzieję) wersję Matrix Axess 670 SC z silnikim 2,2 165Km. Czyli w tym mniej często spotykanym układzie z łóżkiem "królewskim" z tyłu.
Z ważniejszego doposażenia: felgi alu 16, pakiet Citroen Lux, tempomat, Truma 6E, elektryczny kawałek podłogi, izolowany i ogrzewany zbiornik szarej - reklamowane jako "wersja zimowa", markiza Thule 5200 4,5 m, kamera cofania, reduktor Duo Control, bagażnik 4 rowery, panel fotowoltaniczny 150W z regulatorem (chyba PWM, nie MPTT).
Zrezygnowałem z uchwytu na telewizor, proponowanego akumulatora zabudowy 80Ah AGM na rzecz LiFePO4 100Ah, który dokupię oddzielnie.
Na razie wezmę zwykłe proponowane radio 1 DIN, które z czasem zapewne wymienię na chińczyka z pełnym Androidem (ale nie u dealera, bo - jak twierdzą - nie montują i nie biorą odpowiedzialności za nieznanej jakości chińskie radia no-name).
Miałem też zamiar od razu dokupić przetwornicę, ale dealer nie wpina jej w instalację a jedynie wyprowadza jedno gniazdko - a to chyba tylko ułamek funkcjonalności - więc na razie odpuściłem temat kawy z ekspresu i przyzwyczajam się do myśli jej parzenia w czajniczku :(

Broni się taka konfiguracja?

Poszukuję wszelkich informacji odnośnie eksploatacji zwłaszcza tego silnika.. - czy również w nich fabryka blokuje moc na dotarciu? (jeździłem kilkoma osobowymi dieslami i to dla mnie nowość!
Półeczka w miejscu zagłówków to doskonały pomysł! Jak i podwójna podłoga w garażu! Rozumiem, że taką półeczkę trzeba sobie samemu wystrugać?:-)
A propos półeczek - to w wyższych modelach Adrii przy kuchni na ścianie montowana jest szeroka półka mieszcząca 9,5 cm ekspres do kawy.. Podobno to element, którego nie da się zamówić w rozsądnej cenie.. - może coś wiecie na ten temat?

Wybaczcie, że zarzuciłem pytaniami tak na początku swojej aktywności..
Pozdrowienia!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-03-08, 17:09   

Poogladałem sobie rózne kamperki w Hiszpanii i Maroku i musze przyznać ,ze Adria robi coraz ładniejsze kamperki. W odróznieniu od innych znanych marek które puszczaja takie gnioty ,że wstyd pokazywac. :chacha2
Ostatnia moda to płaskie czarne okna . :bajer Bardzo ładne.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2021-03-08, 17:26   

jarodoman napisał/a:
Miałem też zamiar od razu dokupić przetwornicę, ale dealer nie wpina jej w instalację a jedynie wyprowadza jedno gniazdko - a to chyba tylko ułamek funkcjonalności - więc na razie odpuściłem temat kawy z ekspresu i przyzwyczajam się do myśli jej parzenia w czajniczku :(


Wydaje mi się, że to nieco dziwne podejście Elcampu do klienta. Dealer w moim kamperze nie tylko zamontował mi przetwornicę, ale rozprowadził gniazdka gdziekolwiek chciałem i oprócz tego domontował dodatkowe gniazdka zapalniczkowe + USB. Kto jak nie oficjalny dealer/serwis ma to zrobić ? Przecież podłączenie przetwornicy to jakby nie było podłączenie do akumulatora = ingerencja w układ elektryczny zabudowy.

Jeszcze uwaga odnośnie solara - jeśli jeździsz głównie po kempingach to OK, ale jeśli na dziko to zdecydowanie za mało. Myślę, że minimum 300W jest potrzebne. Ja mam 320W i jest raczej OK, ale nie pogardziłbym gdyby było więcej.

Powodzenia
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarodoman 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria Matrix Axess 670 SC
Dołączył: 31 Sty 2021
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-03-08, 18:27   

rjas napisał/a:

Wydaje mi się, że to nieco dziwne podejście Elcampu do klienta. Dealer w moim kamperze nie tylko zamontował mi przetwornicę, ale rozprowadził gniazdka gdziekolwiek chciałem i oprócz tego domontował dodatkowe gniazdka zapalniczkowe + USB. Kto jak nie oficjalny dealer/serwis ma to zrobić ? Przecież podłączenie przetwornicy to jakby nie było podłączenie do akumulatora = ingerencja w układ elektryczny zabudowy.


Nie napisałem, że to Elkamp.. Ale nie o to chodzi który serwis. Wyobrażałem sobie tą operację jako wpięcie przetwornicy do całości instalacji z ewentualnym pominięciem obwodu lodówki, która może być na gaz i aby nadmiernie nie obciążać aku.. Czy tak się nie da faktycznie np z uwagi na ewentualne błędy wynikające z niedoskonałości napięcia odczytywane przez Trumę?

rjas napisał/a:

Jeszcze uwaga odnośnie solara - jeśli jeździsz głównie po kempingach to OK, ale jeśli na dziko to zdecydowanie za mało. Myślę, że minimum 300W jest potrzebne. Ja mam 320W i jest raczej OK, ale nie pogardziłbym gdyby było więcej.


Na razie jeździłem 10 lat z przyczepą i z tej racji raczej stacjonarnie i raczej po kempingach. Jak będzie kamperem - zobaczymy - najwyżej dołożę co najmniej drugie tyle, jak się nam dzikowanie spodoba ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-03-08, 20:16   

jarodoman napisał/a:
...
Wyobrażałem sobie tą operację jako wpięcie przetwornicy do całości instalacji z ewentualnym pominięciem obwodu lodówki, która może być na gaz i aby nadmiernie nie obciążać aku.. Czy tak się nie da faktycznie np z uwagi na ewentualne błędy wynikające z niedoskonałości napięcia odczytywane przez Trumę?
...

Przetwornica jest urządzeniem szczególnej troski w sensie zapewnienia jej odpowiedniego "paliwa" by mogła działać poprawnie. Nigdzie się jej w kable nie wpina, tylko i wyłącznie do klem akumulatora + zabezpieczenia, odłącznik 200A itp.
Szkoda by spłonęła Adria za cenę sięgającą kosmosu :idea
.
.
.
jarodoman napisał/a:
...
Matrix Axess 670 SC
...
Zrezygnowałem z uchwytu na telewizor, proponowanego akumulatora zabudowy 80Ah AGM na rzecz LiFePO4 100Ah
...

Poszukuję wszelkich informacji odnośnie eksploatacji zwłaszcza tego silnika.. - czy również w nich fabryka blokuje moc na dotarciu?
...
Półeczka w miejscu zagłówków to doskonały pomysł! Jak i podwójna podłoga w garażu! Rozumiem, że taką półeczkę trzeba sobie samemu wystrugać?:-)
A propos półeczek - to w wyższych modelach Adrii przy kuchni na ścianie montowana jest szeroka półka mieszcząca 9,5 cm... może coś wiecie na ten temat?
...

Gratulacje wyboru. Kłopotliwe dla mnie byłoby przeciskanie się do szaf z boku łóżka, ale z założenia przed zakupowego priorytetem były łóżka po bokach z możliwością połączenia.
.
Słusznie, jeśli mowa o uchwycie wyjeżdzającym z szafki nad lodówką, to jest on przesadnie masywny i ciężki, wywaliłem go z kampera. Jak mój aku zabudowy umrze to również zaopatrzę się w lżejszy.
.
Oficjalnie nic się o sterowaniu parametrami silnika nie mówi. Marketing wszystkich producentów wrzeszczy że "naszych" silników się nie dociera, tylko na wszelki wypadek jak ktoś ma ciężką bezlitosną nogę, to nieoficjalnie oprogramowanie pilnuje by za wiele od tego silnika nie wymagać i zmienia się je podczas pierwszego planowanego przeglądu gwarancyjnego w ASO. Ja robiłem pierwszą zmianę oleju przy 10tys km ale robiłem do tego 2 podejścia, za pierwszym razem zdecydowanie zalecili JEŹDZIĆ nie marudzić, zapraszamy przy 30tys. Nie dawało mi to spokoju.
Za drugim razem mówili mi to samo, ale jak powiedziałem że to nie jest bus kuriera lecz kamper delikatnie traktowany to jakoś dali się uprosić i olej wymienili a przy tej okazji gratis soft który był przewidziany dopiero przy 30tys.
Pojeździsz, potwierdzisz.
Moje wrażenia opisałem tutaj: https://www.camperteam.pl...ic.php?p=778307
(patrz daty)
Dziś to już zupełnie inaczej jeździ i zdecydowanie mniej pali. Twój będzie jeździł ciut lepiej z racji 2,2l ale to nadal ta sama konstrukcja, z akcyzą to już cena robi wrażenie.
.
Półeczki dodatkowe trzeba samemu. Półeczkę tą aluminiową na lewej ścianie kuchni musiałem sam sobie poszerzyć aż do ramy okna, właśnie po to by wlazł mi tam malutki expresik na kapsułki, taki jak na foto.

półka.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 197,73 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarodoman 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria Matrix Axess 670 SC
Dołączył: 31 Sty 2021
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-03-08, 21:29   

Dzięki Socale!
Dokładnie o tą półeczkę i podobny ekspresik mi chodzi.. Jak już to będę miał w ręku to pokombinuję jak ją poszerzyć:)
Dealer pytany o czas przeglądów też wspomniał, że co 15 tys, a nie jak fabryka pozwala - co 30.. Teraz wiem po co! Czy kolejne wymiany oleju też robisz częściej niż to zalecają?

U mnie układ SL odpadł z kilu powodów: (1) brak w miarę normalnej szafy na sukienkę żony (na każdy wyjazd przynajmniej jedną zabiera), mamy taką w aktualnej przyczepie i zdaje egzamin. Szafy pod łóżkiem (jak sam pisałeś) to pomyłka, podobnie jak drążek w prysznicu, który wszak chcemy używać; (2) krótsze łóżko po prawej stronie przy jednoczesnym "nie w pełni" wysuwanej dostawce środkowej - mam prawie 2m wzrostu i śpię po prawej stronie, więc jak się przymierzyłem to nogi wisiałyby w tej przerwie w łóżku :lol: a spanie w poprzek znamy z przyczepy i nie jest to optimum.. (3) wygodne w SC półki na książki tuż przy łóżku, (4) nieco większa (przynajmniej optycznie) kabina prysznicowa, (5) pełne drzwi do sypialni i podnoszone łóżko zarówno w pionie jak i przesuwane wzdłuż..
Ale - jak wiadomo każdy ma swoje preferencje i ważne aby je sobie uświadomić .. najlepiej przed zakupem :wyszczerzony:

Co do przetwornicy - może coś źle zrozumiałem, ale tu na forum czytałem, że można ją wpiąć do całej instalacji kampera, aby w każdym gniazdku było 230V, a nie jedynie w tych specjalnie z niej wyprowadzonych.. I doszedłem do wniosku, że skoro dealer mówi inaczej to pewnie nie wie, a ja poczekam i poszukam innego fachowca w tych sprawach. Sam się takich poprawek nie podejmę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2021-03-08, 21:48   

Socale napisał/a:
Półeczki dodatkowe trzeba samemu. Półeczkę tą aluminiową na lewej ścianie kuchni musiałem sam sobie poszerzyć aż do ramy okna, właśnie po to by wlazł mi tam malutki expresik na kapsułki, taki jak na foto.


No to widzę Wojtku drogi, że możemy sobie rączki podać. Też używamy tego ekspresiku, ale u nas stoi we wnęce/półce nad drzwiami wejściowymi. Na szczęście szerokość była idealna pod ten ekspresik.

Jarodoman - faktycznie z tym Elcampem wyskoczyłem jak Filip z konopii :) co nie zmienia faktu, że powinni podłączyć przetwornicę tak jak Ty chcesz. Jeśli nie to znaczy, że nie wiedzą jak, albo jest inny powód o którym powinieneś zostać poinformowany. W końcu zostawiasz u nich kupę kasy i coś w zamian powinieneś wymagać. Ja np. serwisując albo zgłaszając jakikolwiek problem u dealera gdzie kupiłem swojego jeszcze nigdy nie spotkałem się z odpowiedzią - "nie da się". Zawsze problem został rozwiązany właściwie lub "coś" zostało zamontowane tak jak chciałem lub z wyjaśnieniem, że tak jest lepiej, bo...
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***