Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydzielone z wypadku kampera pod Studziankami
Autor Wiadomość
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-11, 17:25   

yamah napisał/a:
...
- zgadza się.. rower jak i kamper...

- z którego nie wystrzeliłem.. bo to nie 400kM...


- no rower to nie kamper, a kamper to nie rower, szczególnie jak jesteśmy wyprzedzani, bo wsiadając na rower powinniśmy wiedzieć jakie mamy obowiązki gdy jesteśmy wyprzedzani, a PoRD mówi:
"Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo w celu ułatwienia wyprzedzania."

teraz do kolegi z Wielunia: nie usprawiedliwiam innych, ale jak chcemy od nich wymagać poszanowania prawa, sami musimy się do niego stosować, więc czy podczas tego wyprzedzania:
1. śledziłeś sytuację za sobą?
2. czy zjechałeś aby ułatwić wyprzedzanie?

- zauważyłem, że nie tylko nie masz 400KM, ale chyba hamulców też, bo na ograniczeniu do 50km/h albo nie zauważyłeś znaku, albo hamulce Cię zawiodły i jechałeś 64km/h.

cudze błędy łatwo zauważyć, swoich jakoś nie dostrzegamy.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wieluniak_1 
zaawansowany

Twój sprzęt: Eura Mobil integra 726
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Piwa: 15/12
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-03-11, 18:15   

Cyryl napisał/a:
yamah napisał/a:
...
- zgadza się.. rower jak i kamper...

- z którego nie wystrzeliłem.. bo to nie 400kM...


- no rower to nie kamper, a kamper to nie rower, szczególnie jak jesteśmy wyprzedzani, bo wsiadając na rower powinniśmy wiedzieć jakie mamy obowiązki gdy jesteśmy wyprzedzani, a PoRD mówi:
"Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo w celu ułatwienia wyprzedzania."

teraz do kolegi z Wielunia: nie usprawiedliwiam innych, ale jak chcemy od nich wymagać poszanowania prawa, sami musimy się do niego stosować, więc czy podczas tego wyprzedzania:
1. śledziłeś sytuację za sobą?
2. czy zjechałeś aby ułatwić wyprzedzanie?

- zauważyłem, że nie tylko nie masz 400KM, ale chyba hamulców też, bo na ograniczeniu do 50km/h albo nie zauważyłeś znaku, albo hamulce Cię zawiodły i jechałeś 64km/h.

cudze błędy łatwo zauważyć, swoich jakoś nie dostrzegamy.



Cyryl pomyliłeś mnie z kolegą Yamah...

ja właśnie jak ty cały czas tłumaczę, że trzeba ułatwić wyprzedzenie i obserwować drogę.


co do manewru ze mną w roli rowerzysty i ciężarówki mnie wyprzedzającej ...to tak jechałem prawą stroną , mniej niż 50 cm od krawężnika (byłem kolarzem wyczynowym i znam się na tym, tysiące kilometrów rowerem rocznie przebywam). Właśnie dzięki ciągłemu obserwowaniu drogi i zachowań kierowców tamta ciężarówka mnie "nie sprzątnęła". Dodatkowo jak pisałem manewr był bezsensowny bo obaj dojeżdżaliśmy do świateł gdzie było dla nas światło czerwone - ponadto kierowca ciężarówki musiał przekroczyć podwójną ciągłą w tym manewrze.
A zepchnął mnie na krawężnik naczepą czyli popularnie mówiąc przyciął bo inaczej wjechałby na skrzyżowanie na czerwonym. Ewidentny błąd kierowcy ciężarówki.


Na koniec żartobliwie dodam, że zdarza mi się rowerem jechać szybciej niż 50 czy 60 kmh...ale 400 km nie mam jak słusznie zauważyłeś :-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-03-11, 19:04   

Wieluniak_1 napisał/a:
..ale 400 km nie mam jak słusznie zauważyłeś :-)


400 kilometrów to prędzej czy później mieć będziesz :-P
Braknie Ci co najwyżej mocy 400KM :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-03-11, 19:54   

Cyryl napisał/a:
2. czy zjechałeś aby ułatwić wyprzedzanie?

- zauważyłem, że nie tylko nie masz 400KM, ale chyba hamulców też, bo na ograniczeniu do 50km/h albo nie zauważyłeś znaku, albo hamulce Cię zawiodły i jechałeś 64km/h.

cudze błędy łatwo zauważyć, swoich jakoś nie dostrzegamy.

Trochę się wtrącę - ale uwagi kolegi w stronę jamaha co najmniej nietrafione. Jeżeli tam było 50/h a kamper jechał 67 to tym bardziej ciężarówka nie powinna brać się za wyprzedzanie. Poza tym zauważyłem, że jamah został wręcz zepchnięty z jezdni na miękke pobocze. W ogóle uważam, że wyprzedzanie tirami na takich wąskich drogach to powinna być ostateczność kiedy ktoś się naprawdę wlecze. A takie popisy to bezmyślne kozactwo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-03-11, 20:03   

Kazik II napisał/a:

Trochę się wtrącę - ale uwagi kolegi w stronę jamaha co najmniej nietrafione. Jeżeli tam było 50/h a kamper jechał 67 to tym bardziej ciężarówka nie powinna brać się za wyprzedzanie. Poza tym zauważyłem, że jamah został wręcz zepchnięty z jezdni na miękke pobocze. W ogóle uważam, że wyprzedzanie tirami na takich wąskich drogach to powinna być ostateczność kiedy ktoś się naprawdę wlecze. A takie popisy to bezmyślne kozactwo.


A M E N :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/104
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2021-03-11, 20:58   

LukF napisał/a:


A M E N :bukiet:

Dokładnie.. :rip :drive:
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-03-11, 21:31   

Łomot i to taki z szybkiej i twardej prawniczej ręki, ani nie Yamah, ani nie kierowca dużej wanny, tylko projektant parametrów tej drogi krajowej oznaczonej czerwoną tabliczką E15f oznacza ze będą tu jeździły duże pojazdy.
Droga nowa lub po remoncie tego nie wiem, ale jest do współczesnego ruchu kołowego o takim dopuszczalnym tonażu po prostu za wąska i to tu widzę zarodek niebezpieczeństwa jakie się na tej "drodze" generują i na wielu innych podobnych w kraju.
Wymijać się, czy wyprzedzać, trzeba to robić bezpiecznie a nie stawiać jeża na głowie i podnosić adrenalinę gdy koła dopuszczonych do ruchu na tej drodze pojazdów toczą się po jej krawędziach. Jeśli manewr ma wywoływać takie doznania, to nikt myśląc o budowie tej drogi nie myślał o zapewnieniu na niej bezpieczeństwa. Wszystko na styk bo zapewne normy z czasów królującego 126p. Za to ten łomot powinien być, ale nadal jak widać jest bezkarność, nietykalność a przede wszystkim brak konsekwencji, o czymkolwiek by nie pomyśleć.
Skutki tylko mamy, przyczyn nigdy nie ma.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-03-11, 23:02   

Socale - łomot to zarówno dla budowniczych drogi jak i kierowcy ciężarówki - bo ten na stan drogi wpływu nie ma - ale na swój styl jazdy tak.
Tak dla przypomnienia
Zgodnie z art. 24 ust. 1 Ustawy prawo drogowe przy wykonywaniu manewru wyprzedzania kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu......
Szczególna ostrożność
Przy wykonywaniu manewru uczestnik ruchu jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu.
Na filmie co prawda nie widać, ile ten odstęp od wyprzedzanego kampera wynosił, ale sądząc po trzęsiawce na kampera zepchniętego na pobocze z pewnością nie był on bezpieczny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-12, 06:47   

Wieluniak_1 napisał/a:
...byłem kolarzem wyczynowym i znam się na tym, tysiące kilometrów rowerem rocznie przebywam...


kolarze wyczynowi to ci, którzy nie korzystają z dróg dla rowerów, przynajmniej we Wrocławiu.
a już szczególnym utrapieniem dla innych są ci od ostrego koła.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wieluniak_1 
zaawansowany

Twój sprzęt: Eura Mobil integra 726
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Piwa: 15/12
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-03-12, 08:22   

Cyryl napisał/a:
Wieluniak_1 napisał/a:
...byłem kolarzem wyczynowym i znam się na tym, tysiące kilometrów rowerem rocznie przebywam...


kolarze wyczynowi to ci, którzy nie korzystają z dróg dla rowerów, przynajmniej we Wrocławiu.
a już szczególnym utrapieniem dla innych są ci od ostrego koła.


Cyryl nie zaśmiecajmy wątku (ale mylisz kolarzy z amatorami dwóch kółek. Z tego co pamiętam to we Wrocku nie ma klubu kolarskiego)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-12, 09:28   

Nie wiem, ale Harucki były kolarz ma grupę pólamatorów, bo tam jeździ kolega i ma chyba wyczynowych, bo tam jeździ jego syn.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***