Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Transit 2020 - montaż poduszek (umiejscownienie panela i kom
Autor Wiadomość
Sosijk 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Benimar Tessero 463NK
Dołączył: 14 Paź 2020
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Głogów
Wysłany: 2021-04-06, 09:51   Transit 2020 - montaż poduszek (umiejscownienie panela i kom

Uszanowanie,

zabieram się za montaż poduszek (https://rolgum.com/poduszki-pneumatyczne-do-zawieszenia-forda-transita-zestaw-wzmacniajacy-ft-2-krd-2/) do Benimara 463 na podwoziu Forda, model 2020.

Podpowiedzcie koledzy, gdzie montowaliście panel sterujący w szoferce a gdzie kompresor? Chciałbym uniknąć zbyt wielkich demontażów pulpitu itp

z góry dziękuję !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-04-06, 18:50   

U mnie montowali w serwisie Chaussona w Pszczynie. Dedykowane do Forda. Nie wiem czym to się różni na zawieszeniu od Fiata może inne profile. Natomiast kompresor i sterowanie jest przymocowane do tych blach przy fotelu kierowcy od strony drzwi. Zasilanie z akumulatora pojazdu. Być może w nowych Fordach / moj 2018/ jest miejsce gdzieś obok kierownicy aby to zawiesić. Lokalizacja przy fotelu ma plusy i minusy. Plus to łatwy montaż. Przewody ciśnieniowe wyprowadzane spod fotela od razu pod podwozie. Nie trzeba tego jakoś maskować, bo nic nie widać. Na zewnątrz jest tylko sterownik. Aby sprawdzić ciśnienie trzeba otworzyć drzwi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-04-06, 18:54   

Tak to wygląda

D45FDCBF-9582-46EC-909E-3375211EE326.jpeg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 753,77 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-04-06, 21:19   

orkaaa, jaki masz zakres podnoszenia auta.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-04-07, 19:16   

Hm centymetrem nie mierzyłem ale tak na oko przy 3 atmosferach tył podnosi się z 5 cm.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
less11 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Mobilvetta KEA i67
Dołączył: 24 Sie 2016
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2021-04-08, 13:05   

Miałeś poduszki montowane przed odbiorem kampera czy później, bo jeśli później to mógłbyś opisać różnice w zachowaniu auta. Ja się tak zastanawiam czy warto bo u mnie auto nie "siedzi", nie dobija i raczej nie buja. Nie wiem co miałbym zyskać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-04-08, 15:19   

less11 napisał/a:
Nie wiem co miałbym zyskać

Nic
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-04-08, 15:30   

darek 61 napisał/a:
less11 napisał/a:
Nie wiem co miałbym zyskać

Nic


Nic. W nowym aucie nic. W starym wszystko. Było już o tym :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
less11 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Mobilvetta KEA i67
Dołączył: 24 Sie 2016
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2021-04-08, 21:06   

LukF napisał/a:
darek 61 napisał/a:
less11 napisał/a:
Nie wiem co miałbym zyskać

Nic


Nic. W nowym aucie nic. W starym wszystko. Było już o tym :bukiet:


Tylko czy mój kamper z 2016 roku i przebiegu 45 kkm jest nowy czy stary :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
007jędruś 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato campervan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2018
Piwa: 8/19
Skąd: BIA
Wysłany: 2021-04-08, 21:24   

less11 napisał/a:


Tylko czy mój kamper z 2016 roku i przebiegu 45 kkm jest nowy czy stary :wyszczerzony:


Od 4-5 lat około 3t naciska na resory w twoim kamperku , poduszki nie zaszkodzą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-04-08, 21:36   

Jeździłem kilka lat transitem z rocznika 2007 bez poduszek, gdzie tylna oś była tej samej szerokości co przednia (czyli mniej niż obecne) - nie widziałem potrzeby montowania poduszek, a była to alkowa. Sprzedałem tego kampera jak miał 13 lat - zawieszenie pracowało bez zarzutu. W nowszych tym bardziej nie ma sensu montować - ja w moim mam (Transit 2019), ale tylko dlatego, że poduszki były już zamontowane jak go odbierałem. Moim zdaniem szkoda kasy i dodatkowej wagi.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-04-08, 22:23   

Jak zużyją się opony,wymieniamy je na nowe.Jak zużyją się hamulce robimy dokładnie to samo.Jeszcze trochę wody z pewnością upłynie zanim zaczniemy wymieniać zużyte zawieszenie na nowe.
Nie rozumiem dlaczego w nowym aucie mamy stosować poduszki ,bo buja na boki.Producent powinien wyprodukować auto bezpieczne które nie buja.Jak zaczyna bujać to należy co nieco wymienić,a nie stabilizować poduszkami.Inną sprawą jest to, że do bujania zapewne można się przyzwyczaić i nie zwracamy na to uwagi.Bardziej oceni to ktoś kto wsiada po raz pierwszy do nieznanego auta.
Też mam poduszki po poprzedniku i doszedłem do wniosku że jeżeli nie bardzo czuje różnice w jeździe z ciśnieniem lub bez to moje zawieszenie jeszcze zużyte nie jest.Choć i tak przymierzam się do zregenerowania przodu.Dwie stówki i ze cztery godziny pracy to chyba warto.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2021-04-08, 22:51   

W poprzednim kamperze Ducato, alkowa z 2010 roku miałem poduszki zamontowane i była duża różnica w jeździe z poduszkami i bez. W aktualnym Transicie absolutnie nie widzę takiej potrzeby, więc ich nie mam. Auto jest na tyle stabilne, że wg mnie montaż poduszek mija się za celem. pieniądze można wydać na jakiś lepszy cel.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-04-10, 07:47   

Jak czytam Kolegów co piszą , że poduszki nic nie dają w prowadzeniu pojazdu , to nasuwa mi się taka myśl , że chyba do tej pory jeździli tylko taczką (bez urazy :kwiatki: ) , ale nie rozumiem jak można nie dostrzec różnic pomiędzy jazdą z usztywnionym zawieszeniem , a miękkim.
Ja poduchy założyłem po trzech latach użytkowania kampera i stwierdzam , że o równo trzy lata wstecz trzeba było je założyć. Podsumowując uważam , że producenci kamperów zawieszenie pneumatyczne powinni oferować w standardzie. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2021-04-10, 10:36   

Pisałem już w innym wątku na forum. Poduchy znacznie pomagają podczas podmuchów wiatru. Jeździłem rok bez poduszek. Jeżeli się jedzie 50 km nie ma znaczenia ale jak na autostradzie 120 to każdy wyprzedzany tir to uderzenie powietrza. Poduszki znacznie poprawiły komfort jazdy. Dalej się czuje podmuchy ale znacznie zredukowane i w związku z tym mniej pracy kierownicą i bezpieczniejsza jazda. Tyle i aż tyle dają poduchy. Nie powodują natomiast co może się komuś wydawać że będzie miękko i zero wstrząsów. Dalej jest to tylko dostawczak i takie ma zawieszenie jak w dostawczaku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***