Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjazne i nie przyjazne kraje dla kamperów
Autor Wiadomość
InstaVanLife 
początkujący forumowicz


Dołączył: 09 Kwi 2021
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-04-16, 08:31   Przyjazne i nie przyjazne kraje dla kamperów

Czytając i oglądając róże relacje kamperowiczów zauważyłem że najbardziej przyjaznym krajem/regionem dla kamperów jest Skandynawia lub Islandia a najgorsza jest Francja i Chorwacja

A jak WY uważacie jakie są wasze własne odczucia, jakiego kraju nie polecacie a w jakim wręcz można zostać na dłużej ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 332/141
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-04-16, 09:09   

InstaVanLife napisał/a:
najgorsza jest Francja

Bo gazują kamperowiczów?
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2021-04-16, 09:45   

andrzej627 napisał/a:

Bo gazują kamperowiczów?

🤔🤣👍
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-04-16, 09:50   

Nie gazują, ale infrastruktura kamperowa jest totalnie zdewastowana, a na autostradach napadają cudzoziemców chamskie i agresywne hordy celników.
_________________
Hakuna matata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
InstaVanLife 
początkujący forumowicz


Dołączył: 09 Kwi 2021
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-04-16, 10:22   

MER-lin napisał/a:
Nie gazują, ale infrastruktura kamperowa jest totalnie zdewastowana, a na autostradach napadają cudzoziemców chamskie i agresywne hordy celników.


Dokładnie o takich opiniach słyszałem choć nie znaczy ze nie ma tam też fajnych miejsc, ale jeżeli mamy czuwać zamiast wypoczywać to Ja wole odpuścić sobie - bo w koncu ma byc przyjemnie a nie stresująco


.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-04-16, 10:38   

InstaVanLife napisał/a:
a najgorsza jest Francja i Chorwacja

ale dlaczego CRO ?
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-04-16, 12:31   

SlawekEwa napisał/a:
InstaVanLife napisał/a:
a najgorsza jest Francja i Chorwacja

ale dlaczego CRO ?

Ja mam bardzo nieprzyjemne doświadczenia z pobytu w Chorwacji paręnaście lat temu i więcej się tam nie pokazałem. Przy dojeździe późnym wieczorem do Dubrownika dopadła nas straszliwa burza z wichurą - istny potop. Schroniliśmy się na dużym parkingu parę kilometrów od centrum - gdzie już stało kilkadziesiąt kamperów które tak jak my stanęły gdziekolwiek byleby przeczekać ten kataklizm. Była już noc i nie było sensu błąkać się w poszukiwaniu kampingu. Jak tylko ustała burza na ten plac zjechało chyba z 10 radiowozów i urządzili akcję, której nie powstydziłoby się SS w okupowanej Warszawie. Na moich oczach wywalili drzwi do holenderskiego kampera, którego nikt nie otwierał. Jakieś chamskie i prymitywne typy w cywilu wrzeszczały na nad jak na przestępców. Istny horror! - W środku nocy wyjechaliśmy do Czarnogóry, żeby nie mieć więcej do czynienie z tym krajem. To nie była moja pierwsza nieprzyjemna sytuacja w CRO - ale tu już miarka się przebrała.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-04-16, 12:34   

InstaVanLife napisał/a:
na autostradach napadają cudzoziemców chamskie i agresywne hordy celnikó

Ale dokładnie to o co chodzi tym celnikom?
Dziwne, bo jakoś od znajomych słyszałem pozytywne opinie o Francji jako kraju przyjaznym kamperowcom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2021-04-16, 13:17   

SlawekEwa napisał/a:
InstaVanLife napisał/a:
a najgorsza jest Francja i Chorwacja

ale dlaczego CRO ?


Sławek bo to taki naród ta cała jugolandia .Mieszkam obok nich już trochę lat i to najgorsza nacja. I tak myśli większość mieszkająca obok nich i pracująca z nimi .Może kiedyś przy piwku podyskutujemy na temat jugolandi .
Kazik ma racje :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbychu 
weteran

Twój sprzęt: Arca M699GLT Fiat
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Piwa: 19/8
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-04-16, 14:13   

andi at masz rację , jestem tego samego zdania o CRO :pifko
_________________
ZBYSZEK I STASIA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/104
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2021-04-16, 14:13   

andi at napisał/a:
I tak myśli większość mieszkająca obok nich i pracująca z nimi . jugolandi .

W zamierzchłych czasach pracowałem z nimi dużo i długo ,uważam że ludzie nie odbiegający znacząco od innych nacji,to samo Rosjanie,Rumuni itd.itp. a w Pradze spotkaliśmy Włocha na kempingu totalnego chama :chytry więc..odbiega od stereotypu ? :bigok
Punkt widzenia zależy od...punktu siedzenia :bajer
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/247
Skąd: Opole
Wysłany: 2021-04-16, 14:41   

InstaVanLife, nie jedź do Francji bedzie luźniej. ;)

Francja należy do moich ulubionych krajów. Pod względem infrastruktury dla kamperów to czołówka europejska. Kraj, który można zwiedzać bez końca. Każda Prowincja jest inna, krajobrazowo, historycznie i z uwagi na zabytki.
Najlepiej nie słuchać innych opinii i samemu się przekonać.
Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-04-16, 15:06   

To co napisałem o Francji wynika wyłącznie z moich doświadczeń i obserwacji wynikających z wielokrotnych pobytów w tym kraju. Zapewniam, że jeżeli w Polsce celnik, policjant, czy ktokolwiek inny ze służb mundurowych zachowywał by się w ten sposób w trakcie wykonywanie swoich służbowych obowiązków na drugi dzień miałby już postawione zarzuty prokuratorskie. Kiedyś bardzo lubiłem ten kraj, ale po ostatnich przygodach dwa lata temu powiedziałem, że moja noga nigdy tam już nie stanie. Wolę nie myśleć, jak obecnie, po tłumieniu protestów związanych z ograniczeniami covidowymi, bezkarne i bezwzględne są francuskie służby.
_________________
Hakuna matata
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-16, 15:24   

Ja do Francji nic nie mam. Może dlatego, że nie byłem tam kamperem, a dawno, dawno temu samochodem z namiotem. :lol: W starych czasach nawet nie wiedziałem, że można kimać "na dziko". Zatem, gościłem na ichnich campingach. Wszystko było ok. :bigok
Acha, nikt mnie nie gazował. To raczej ja od czasu do czasu "gazowałem", ale sam siebie. :haha:
Z Chorwacją u mnie jest znacznie gorzej. Kilka lat temu wracałem z wypoczynku w Czarnogórze - już do Polski. Na noc zatrzymaliśmy się na ogromnym parkingu z restauracją, tak na wysokości Zadaru. Specjalnie wybrałem "widne" miejsce, pod latarnią. Niestety, nic to nie pomogło. W nocy, chyba nas uśpiono i prawie doszczętnie okradziono. :shock: Wracałem goły, ale wesoły. :haha:
Już nie obieram tego kierunku na letnie wyjazdy. Wysokie chorwackie ceny też nie zachęcają. Jest tyle ciekawszych i bezpieczniejszych kierunków.

Ale, teraz dla mnie najgorszym krajem (pod względem bezpieczeństwa) jest Rumunia. Tak, ta rzekomo max bezpieczna Rumunia. Ta sama. :wyszczerzony:
Wcześniej byłem tam kilka razy i wszystko było ok.

Wtedy już znakomicie wiedziałem co to spanie "na dziko". Po pokonaniu Transfogarskiej zrobiłem se biwak nad rzeczką, tak ok. 600-700 m. od zamku Palownika. W nocy obudzono mnie i doszło do okrutnej jatki (napadu). Ja byłem sam, a ich 5. Wielkich szans sobie nie dawałem. Jakieś 60-70 m. ode mnie spali Polacy w 2 namiotach. Tylko nie pytajcie mnie, czy mi pomogli? Wiadomo? :chytry Po dojechaniu do głównego celu wyjazdu Grecji, przez prawie 2 tygodnie przechodziłem rekonwalescencję. :-/
Teraz, już po latach, jak sobie o tym wspomnę, to przechodzą mi ciarki po plecach. Ale, co tam. Najważniejsze, że żyję. A to, że dość często muszę rehabilitować swój kręgosłup to mały pikuś.
Od kilku dobrych lat moim ulubionym kierunkiem jest Portugalia i Grecja. Nigdy, nic złego tam właśnie, mnie nie spotkało. :bigok
Podobną, b.pozytywną opinię mam na temat bezpieczeństwa w Łotwie i Estonii. Te 2 kraje odwiedziłem w ub.r. Było super. Gorąco polecam. :spoko
_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2021-04-16, 15:30, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2021-04-16, 15:25   

InstaVanLife napisał/a:
najgorsza jest Francja


Nie licząc transitu byłem miesiąc we Francji. Zaliczyłem Bretanie, wschdnia i południowa część Francji. Bardzo miłe wspomnienia, tylko 2 czy 3 płatne noclegi, reszta na darmowych placach
Jak zdrówko pozwoli, napewno wrócę zaliczyć wschodnią część
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***