Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zbudować kamper xxxl powyżej 3,5 tony
Autor Wiadomość
blajsero 
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Kwi 2021
Skąd: UĆ
Wysłany: 2021-04-20, 19:59   

ZbigStan napisał/a:
LukF napisał/a:
Yamah,
Ładnie to wyjaśniłeś. Zgadzam się w pełni. :bigok

Ps. A autora wątku brak :roll:


To dobrze, że się wszyscy zgadzamy. A autor wątku, po tylu światłych wskazówkach, głęboko przemyśliwuje.
Pozdrawiam.

Jak najbardziej dalej jeste, czytam, analizuje, "stwierdzenie będziesz miał dużo problemów odpuść" do mnie absolutnie nie trafia, dlatego założyłem ten wątek, aby te problemy dokładnie zmaterializować, żeby nie zrobić tak jak ten człowiek od wspomnianego amerykańskiego kampera. Sam pomysł chodzi już za mną od dawien dawna, tylko jak zobaczyłem kiedyś cenę nowego takiego busa 1 mln euro to poszedłem dalej.

Ograniczenia pól namiotowych i kempingów mnie nie interesują, bo według mnie te są nie opłacalne, już lepiej sobie wynajmować mieszkanie w danej lokacji. A fura musi być duża żeby zmieścić chociażby zapas wody na conajmniej 2 miesiące i solary do pełnej niezależności.

Natomiast, dziękuje wszystkim za konkretne informacje zwłaszcza od faktycznych użytkowników kamper autobusów. :pad:
W wolnych chwilach będę się starał rozwijać pierwsze posty z wątku tak aby zgromadzić jak najwięcej wiedzy w jednym miejscu, wyeliminować mity i zostawić fakty.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2021-04-21, 06:44   

blajsero napisał/a:
zapas wody na conajmniej 2 miesiące

To brzmi bardzo ciekawie, jak myślisz jaki zbiornik zaspokoi takie potrzeby?
My (4osoby) potrzebujemy ok 120litrów na +/-3 dni, dwa miesiące to +/-2500litrów
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-04-21, 06:48   

Co do wody, jeżeli wyjeżdżam z synem nam zbiornik (100l) wystarcza na weekend, z żoną tylko na dzień, więc jeżeli chcesz kampera, który miałby zbiornik mieszczacy zapas wody na 2 miesiące, to gdzieś między 3, a 6 tysięcy litrów, czyli w grę wchodzi tylko ciągnik siodłowy z dużą kabiną z naczepą cysterną.
Przypominam, że chodzi tu o przebywanie poza kempingami, więc bez korzystania z sanitariatów.

Z grzeczności nie pytam o zbiornik szarej wody.

Jak jeszcze ma być kaseta na 2 miesiące, to już odjazd.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-04-21, 17:12   

blajsero napisał/a:
zapas wody na conajmniej 2 miesiące

[/quote]

2,5 tony wody czystej plus 2,5 tony szarej z kotem... To może warto zmienić temat na " Jak przerobić cysternę na kampera?" :haha:

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-04-21, 17:45   

Istvan napisał/a:
Witam
Sprawdź czy powyżej 11 ton dmc nie trzeba jeździć wg tacho.


specjalnym kamper nie
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maverick_Norwegia 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: STAR 266 czyli "Mamut"
Nazwa załogi: "Maverick-owie"
Dołączył: 26 Gru 2022
Piwa: 3/10
Skąd: Oslo / Koszalin
Wysłany: 2022-12-26, 01:17   

Kurcze :-/ Zakrzyczeliście człowieka i jak widać przestał kontynuować założony temat a chętnie bym skorzystał z tych informacji do których dążył.
Też jestem na etapie realizacji podobnego "projektu" czyli kampera na bazie autobusu.
Dla tych którzy zechcą zaraz zakrzyczeć i mnie to proszę o powstrzymanie się od tego ;)
Od kilku lat podróżuję swoim kamperem po Polsce a jest nim STAR 266 8-) Tak, więc proszę bez komentarzy w stylu: "Człowieku ile to będzie palić" lub "ile to będzie problemów z takim autem" ;)
Wiem doskonale ile pali taki samochód - mój obecny pali 35L na 100km a waży 12 ton, i wiem jakie to wielkie problemy z nim są - ja nie mam żadnych jeśli chodzi o kamperowanie i kempingi a już tym bardziej aby gdziekolwiek mnie nie wpuszczono czy też abym miał problem z wjazdem na nie 8-)

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych karawaningiem :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2022-12-26, 12:18   

nie będę zakrzykiwał, niemniej zwrócę Ci uwagę na różnicę między terenową ciężarówką a jakimkolwiek autobusem. Taka mianowicie (no może poza starymi mocno konstrukcjami typu ogórek czy autosan by określić czasokres inzynieryjny;) ), że autobus nie znosi pod kołami wszystkiego co jest nieutwardzone. Mokra łąka, piasek (że o błocie nie będę ględził) to absolutny koniec jazdy.

Autobus wymaga i miejsca (dużo) i podłoża (twardego).
Zniknie Ci możliwość dojeżdżania gdzie chcesz i stawania gdzie Ci się podoba.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-12-26, 13:00   

bert napisał/a:

Autobus wymaga i miejsca (dużo) i podłoża (twardego).
Zniknie Ci możliwość dojeżdżania gdzie chcesz i stawania gdzie Ci się podoba.


Amen

Nikt tu nikogo nie zakrzykiwał, tylko podawał sensowne argumenty na wątpliwy sens takiego rozwiązania.
Autor wątku widać przemyślał i zrozumiał :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-12-26, 13:47   

joko napisał/a:
bert napisał/a:

Autobus wymaga i miejsca (dużo) i podłoża (twardego).
Zniknie Ci możliwość dojeżdżania gdzie chcesz i stawania gdzie Ci się podoba.


Amen

Nikt tu nikogo nie zakrzykiwał, tylko podawał sensowne argumenty na wątpliwy sens takiego rozwiązania.
Autor wątku widać przemyślał i zrozumiał :spoko


Autor wątku w innym wątku preferuje dzicz a kemping omija szerokim łukiem.
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-12-26, 14:00   

Komplecik napisał/a:
joko napisał/a:
bert napisał/a:

Autobus wymaga i miejsca (dużo) i podłoża (twardego).
Zniknie Ci możliwość dojeżdżania gdzie chcesz i stawania gdzie Ci się podoba.


Amen

Nikt tu nikogo nie zakrzykiwał, tylko podawał sensowne argumenty na wątpliwy sens takiego rozwiązania.
Autor wątku widać przemyślał i zrozumiał :spoko


Autor wątku w innym wątku preferuje dzicz a kemping omija szerokim łukiem.


Autobusem ? :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-12-26, 14:03   

joko napisał/a:
Komplecik napisał/a:
joko napisał/a:
bert napisał/a:

Autobus wymaga i miejsca (dużo) i podłoża (twardego).
Zniknie Ci możliwość dojeżdżania gdzie chcesz i stawania gdzie Ci się podoba.


Amen

Nikt tu nikogo nie zakrzykiwał, tylko podawał sensowne argumenty na wątpliwy sens takiego rozwiązania.
Autor wątku widać przemyślał i zrozumiał :spoko


Autor wątku w innym wątku preferuje dzicz a kemping omija szerokim łukiem.


Autobusem ? :szeroki_usmiech

Jeździ Sarem 266
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maverick_Norwegia 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: STAR 266 czyli "Mamut"
Nazwa załogi: "Maverick-owie"
Dołączył: 26 Gru 2022
Piwa: 3/10
Skąd: Oslo / Koszalin
Wysłany: 2022-12-27, 00:21   

Komplecik napisał/a:
joko napisał/a:
bert napisał/a:

Autobus wymaga i miejsca (dużo) i podłoża (twardego).
Zniknie Ci możliwość dojeżdżania gdzie chcesz i stawania gdzie Ci się podoba.


Amen

Nikt tu nikogo nie zakrzykiwał, tylko podawał sensowne argumenty na wątpliwy sens takiego rozwiązania.
Autor wątku widać przemyślał i zrozumiał :spoko


Autor wątku w innym wątku preferuje dzicz a kemping omija szerokim łukiem.

Jeździ Sarem 266



Nie jestem autorem wątku to pierwsza kwestia ;)
Druga kwestia to taka, że nie mam bladego pojęcia skąd czerpiesz informacje, że preferuję "dzicz" i unikam kempingów a wręcz omijam je szerokim łukiem??? Nie sugeruj się obrazkami tylko czytaj ze zrozumieniem lub gdy nie jesteś czegoś pewny czy też nie wiesz to najpierw zapytaj ;) Bo tak wychodzi na to, że klepiesz bezmyslnie w klawiaturę i krytykujesz by krytykować tylko. W 99% zatrzymuję się tylko i wyłącznie na kempingach. Tak! Starem 266 :) A teraz aby była jasność to mam zamiar mieszkać, żyć i podróżować po świecie z całą moją familiją i nie zamierzam tego robić na "dzikusa" a zatrzymywać się na kempingach do tego przeznaczonych. Nie mam zamiaru też przy tym żyć "w ścisku" tylko naprawdę wygodnie, więc potrzebuję do tego odpowiedniej powierzchni ;) Bardzo proszę o to by nie mówić mi, że lepiej wybrać przyczepę czy też "taką czy inną" opcję bo ja wiem doskonale co robię i czego potrzebuję, a mało tego wiem lepiej od Was czego mi do tego potrzeba ;) Piszę to bez żadnej złośliwości i tylko dlatego. Tak, więc proszę sobie nie dorabiać innych "interpretacji" tego co piszę ;) Zalogowałem się tutaj tylko po to by ewentualnie skorzystać z porad ludzi, którzy przerabiali taki temat przebudowy lub też mają wiedzę na ten dokładnie temat. Ja nie przyszedłem się tutaj radzić czy też pytać czy dobrze wybrałem życie w kamperze zrobionym z autobusu. Ot, cała tajemnica mojego "bytectwa" tutaj ;)

Pozdrawiam Maverick
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-12-27, 07:13   

Maverick_Norwegia napisał/a:
Komplecik napisał/a:
joko napisał/a:
bert napisał/a:

Autobus wymaga i miejsca (dużo) i podłoża (twardego).
Zniknie Ci możliwość dojeżdżania gdzie chcesz i stawania gdzie Ci się podoba.


Amen

Nikt tu nikogo nie zakrzykiwał, tylko podawał sensowne argumenty na wątpliwy sens takiego rozwiązania.
Autor wątku widać przemyślał i zrozumiał :spoko


Autor wątku w innym wątku preferuje dzicz a kemping omija szerokim łukiem.

Jeździ Sarem 266



Nie jestem autorem wątku to pierwsza kwestia ;)
Druga kwestia to taka, że nie mam bladego pojęcia skąd czerpiesz informacje, że preferuję "dzicz" i unikam kempingów a wręcz omijam je szerokim łukiem??? Nie sugeruj się obrazkami tylko czytaj ze zrozumieniem lub gdy nie jesteś czegoś pewny czy też nie wiesz to najpierw zapytaj ;) Bo tak wychodzi na to, że klepiesz bezmyslnie w klawiaturę i krytykujesz by krytykować tylko. W 99% zatrzymuję się tylko i wyłącznie na kempingach. Tak! Starem 266 :) A teraz aby była jasność to mam zamiar mieszkać, żyć i podróżować po świecie z całą moją familiją i nie zamierzam tego robić na "dzikusa" a zatrzymywać się na kempingach do tego przeznaczonych. Nie mam zamiaru też przy tym żyć "w ścisku" tylko naprawdę wygodnie, więc potrzebuję do tego odpowiedniej powierzchni ;) Bardzo proszę o to by nie mówić mi, że lepiej wybrać przyczepę czy też "taką czy inną" opcję bo ja wiem doskonale co robię i czego potrzebuję, a mało tego wiem lepiej od Was czego mi do tego potrzeba ;) Piszę to bez żadnej złośliwości i tylko dlatego. Tak, więc proszę sobie nie dorabiać innych "interpretacji" tego co piszę ;) Zalogowałem się tutaj tylko po to by ewentualnie skorzystać z porad ludzi, którzy przerabiali taki temat przebudowy lub też mają wiedzę na ten dokładnie temat. Ja nie przyszedłem się tutaj radzić czy też pytać czy dobrze wybrałem życie w kamperze zrobionym z autobusu. Ot, cała tajemnica mojego "bytectwa" tutaj ;)

Pozdrawiam Maverick


Aaaa to sorki biję się w piersi, musiałem nie opacznie zrozumieć, faktycznie jeśli będziesz jeździł na kempingi i jest to na długi okres, duży kamper będzie dobrym rozwiązaniem, :oops: :spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-12-27, 10:46   

Maverick_Norwegia napisał/a:
Bardzo proszę o to by nie mówić mi, że lepiej wybrać przyczepę czy też "taką czy inną" opcję bo ja wiem doskonale co robię i czego potrzebuję, a mało tego wiem lepiej od Was czego mi do tego potrzeba................. Zalogowałem się tutaj tylko po to by ewentualnie skorzystać z porad ludzi, którzy przerabiali taki temat przebudowy lub też mają wiedzę na ten dokładnie temat. Ja nie przyszedłem się tutaj radzić czy też pytać czy dobrze wybrałem życie w kamperze zrobionym z autobusu. Ot, cała tajemnica mojego "bytectwa" tutaj ;)



Jak umieszczasz wpis na forum publicznym ,w dziale otwartym i dodatkowo w nie własnym wątku to musisz być przygotowany i otwarty na wpisy innych.
Uwierz, że mało kogo tu obchodzi czy wiesz co ci potrzeba i po co przyszedłeś. Post Bert'a , a już na pewno mój nie odnosił się do Ciebie i Twoich potrzeb , tylko do samego pomysłu kampera na autobusie (a ten Twój nie jest , tylko autora wątku).
Jeśli masz inne zdanie w temacie to go broń (za pomocą sensownych argumentów) , a jak masz na to wywalone , bo wiesz lepiej czego potrzebujesz , to nie zabieraj głosu tylko czekaj grzecznie aż napisze ktoś coś co będzie odpowiedzią na Twoje oczekiwania.
Wątek czyta wiele ludzi o różnych poglądach i różnych potrzebach i każdy ma prawo wyrazić tu swoją opinię.
Komplecik pomylił Cię z autorem i grzecznie przeprosił ...... teraz piłeczka po Twojej stronie .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-12-27, 11:58   

joko napisał/a:

Wątek czyta wiele ludzi o różnych poglądach i różnych potrzebach i każdy ma prawo wyrazić tu swoją opinię.
Komplecik pomylił Cię z autorem i grzecznie przeprosił ...... teraz piłeczka po Twojej stronie .


Zrobiło się zamieszanie kolega Maverick pisał w 2 wątkach swoim i tym tu w swoim wątku opisał co chce, kamperowanie jak i budowa kampera ma być po taniości, tak ja to zrozumiałem i kilku kolegów w tym Ty joko , doradzamy bo mniej więcej wiemy czym to pachnie, podróże autobusem do najtańszych nie należą, autobus ma pewne trudność w poruszaniu się w lekkim terenie , teren ogranicza możliwości autobusu a to znacznie podnosi eksploatacyjne/bytowanie, najlepiej w miejscach temu przeznaczonych lub podobnych.

Kolega Świstak wymienił autobus na bardziej kompatybilny pojazd dający więcej możliwość wjechania w trudniejszy teren, sam się teraz zastanawiam czy następną nie będzie półintegra 4x4 bo tradycyjnymi kamperkami zawsze zastanawiamy się nad byle łączką
Tylko tyle i aż tyle podpowiadamy z naszych doświadczeń

joko ;) kolega ma też swój wątek ja po kurtce złapałem obydwa robiąc zamieszanie,
Ciekawi mnie czy Maverick w ogóle wie czego chce i ma ochotę posłuchać karawaningowcow
Maverick słusznie należą się Tobie przeprosiny, nie mniej słuchaj doświadczonych by uniknąć zbędnych wydatków o których piszesz.
:spoko
_________________
komplet
Ostatnio zmieniony przez Komplecik 2022-12-27, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***