Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Anty caravaning
Autor Wiadomość
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2021-05-03, 22:58   

ZbigStan napisał/a:
Moją potrzebę wolności, przy jednoczesnym wystarczającym poziiomie komfortu wypełnia tylko kamper. Ta wolność powoduje też, że niechętnie zatrzymuję się na kempingach, regulaminy, gęsto jak na osiedlu i zachowania na które nie mam wpływu.
Popieram w całości . Ale ja jestem wieśniak z zadupia i cenię spokój .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mireks5013 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Adria 600 stp family
Dołączył: 14 Wrz 2017
Piwa: 5/1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-03, 23:11   

Autor "Anty caravanigu" swoim artykułem, jak myślę, chciał zobaczyć ilu dzbanów zareaguje na wymyśloną naprędce krytykę caravaningu. Podejrzewam, że autor jest zagorzałym zwolennikiem kamperowania . Gratuluję mu udanego żartu a oburzonym współczuję braku poczucia humoru.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-05-03, 23:13   

mireks5013 napisał/a:
Autor "Anty caravanigu" swoim artykułem, jak myślę, chciał zobaczyć ilu dzbanów zareaguje na wymyśloną naprędce krytykę caravaningu. Podejrzewam, że autor jest zagorzałym zwolennikiem kamperowania . Gratuluję mu udanego żartu a oburzonym współczuję braku poczucia humoru.


Witamy nowego dzbana.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-05-03, 23:16   

Uderz w stół............. :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-05-03, 23:30   

SlawekEwa napisał/a:
Uderz w stół............. :haha:


A Ty do mnie?
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-04, 08:06   

mireks5013 napisał/a:
Autor "Anty caravanigu" swoim artykułem, jak myślę, chciał zobaczyć ilu dzbanów zareaguje na wymyśloną naprędce krytykę caravaningu. Podejrzewam, że autor jest zagorzałym zwolennikiem kamperowania . Gratuluję mu udanego żartu a oburzonym współczuję braku poczucia humoru.

Zaraz,zaraz,nie wszystkim karawaning musi się podobać i dobrze że tak jest.Jak ktoś lubi hotele to kamper ma dużo ograniczeń.Po za tym wykorzystany raz w roku jest ekonomicznie pozbawiony sensu.Nie jeden rzucił się na kupno bo w dzisiejszych czasach nie do końca działamy rozsądnie.Podobnie jest z tymi co rzucili się na działkę,z myślą taką że będą mieli gdzie odpoczywać.A tu cały czas robota i wyczekiwanie na efekty.Za rok ,może dwa zaczną się wyprzedaże,a sprzedający wzbogaceni o kolejne życiowe doświadczenie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-05-04, 09:52   

mamy wolność słowa i każdy może się wypowiadać jak chce pod warunkiem nie obrażania innych.
co więcej to co jest pisane jest bardzo subiektywne, nie musi być prawdą obiektywną.

jednak człowiek jest istotą społeczną i jak coś mu nie odpowiada, aby przekonać się do swojej normalności, chce aby inni (najlepiej wszyscy) podzielali jego poglądy.

i tu mamy coś takiego: dla mnie karawaning jest do d..py, więc muszę innych przekonać do tego.
na przykład taką publikacją.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-05-04, 10:34   

Cyryl napisał/a:

gdy kupiłem pierwszego kampera, w rozmowie telefonicznej moja żona opowiadała teściowej:
- wiesz Krzysiek kupił kampera.
- a co to takiego?
długi ...

na tym obecnie można by skończyć opowiastkę :wyszczerzony:
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2021-05-04, 11:37   

Dopiero teraz przeczytałem... "Artykuł" zabawnie prowokacyjny, i - moim zdaniem - potrzebny! ;)
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2021-05-04, 12:18   

Jak ktoś woli z jednego betonowego pomieszczenia (domu) przenieść się do innego betonowego pomieszczenia (hotelu) to jego wybór i ja mu go nie zazdroszczę. Przyrodę widzi tylko z zamkniętego okna (klimatyzacja) samochodu, którą pozostawiono na poboczu autostrady. Tylko dlaczego czepia się tych, co wolą caravaning ???
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-04, 12:42   

wbobowski napisał/a:
Jak ktoś woli z jednego betonowego pomieszczenia (domu) przenieść się do innego betonowego pomieszczenia (hotelu) to jego wybór i ja mu go nie zazdroszczę. Przyrodę widzi tylko z zamkniętego okna (klimatyzacja) samochodu, którą pozostawiono na poboczu autostrady. Tylko dlaczego czepia się tych, co wolą caravaning ???


by zaistnieć bodaj przez chwilę?
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-05-04, 17:22   

mireks5013 napisał/a:
Autor "Anty caravanigu" swoim artykułem, jak myślę, chciał zobaczyć ilu dzbanów zareaguje na wymyśloną naprędce krytykę caravaningu. Podejrzewam, że autor jest zagorzałym zwolennikiem kamperowania . Gratuluję mu udanego żartu a oburzonym współczuję braku poczucia humoru.


Również uważam, że artykuł jest z jajem i nie ma nic wspólnego z krytykowaniem kamperowania. Dobrze się bawiłem czytając o naszych codziennych "problemach" w kamperowaniu. :) Po prostu lubię takie teksty na luzie. :bigok
Obecnie na Forum przewodzą w takim stylu pisania Kazik II oraz Piasek 1. Dzięki Panowie i piszcie dalej :bukiet: :brawo:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-05-04, 18:58   

Ponieważ niektórzy z Szanownych Prelegentów zabierających głos w tej dyskusji zasiali we mnie wątpliwości co do udziału w tym prowokacyjnym przedsięwzięciu spisku tajnych służb a sugerując raczej prowokację zwykłą, domorosłą - postanowiłem wczytać się w tekst raz jeszcze. Szukałem śladów przewrotnej ironii, udawanego sarkazmu czy czegoś w rodzaju krytyki a rebours. Mimo wielu starań jakoś jednak nie znalazłem, tekst wygląda mi na szczery do bólu.
A więc jednak prowakacyjnie zapytam kolegę Mireks ileś tam: Kto tu jest dzbanem?
Bo autor tekstu najwyraźniej jednak nie rozumiejąc ludzi o odmiennych upodobaniach zamiast to uszanować po prostu - przypisuje miłośnikom kamperowania intencje raczej wieśniackie, czyli patrzcie sąsiedzi: wy nie macie a ja mam. Pomijając już fakt, że większość z nas nie dysponuje sprzętem za 400 tysiaków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-05-04, 21:39   

Kazik II napisał/a:
...przypisuje miłośnikom kamperowania intencje raczej wieśniackie...


a jakie to ma znaczenie?

ja nie jeżdżę kamperem, aby być właściwie postrzegany, ale żeby sprawić frajdę sobie i nikomu więcej (oprócz rodziny).
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2021-05-17, 20:48   

Prowokacja ,czy nie prowokacja - to malo wazne , ale napewno sytuacja, ktora stworzyla pandemia ma bardzo duzy wplyw na reakcje ludzi jesli chodizi o np. spedzanie wolnego czasu (miedzy innymi).To co sie dzialo w Skandynawi rok temu ,gdy sie okazalo ze wyjazdy zagranice sa nieaktualne bylo naprawde "dramatyczne".Juz na poczatku czerwca bylo juz niemozliwoscia wypozyczenie, ale i kupno kampera (ew. przyczepy byly na sprzedaz), jachty motorowe tez wykupione, ceny domow letnich tzw. stug podskoczyly o 20-30%. Na rezultaty nie trzeba bylo dlugo czekac.Sluzba ratownicza na morzu i na jeziorach miala pelne rece roboty z niedoswiedczonymi "zeglarzami", ktorzy wjezdzali w pomosty lub inne lodzie,nie potrafili uruchomic motorow(szczegolnie gdy zabraklo paliwa) itp.,itd. Nie lepiej szlo nowym kamperowcom - uszkodzenia przy parkowaniu, paliwo w zamiast wody lub odwrotnie, kilku ugrzezlo pod mostami, poodrywane lusterka i tym podobne (lacznie z parkowaniem tam gdzie nie wolno co nastawilo wielu mieszkancow wrogo do kamperowcow) Wakacje spedzane w stylu al in clusive i w kamperze (jachcie itp) roznia sie naprawde ogromnie ,ze dla wielu moze to byc szokiem.Zobaczymy co bedzie w tym roku, ale mam nadzieje ze sie to troche wyluzuje bo czartery na Poludnie ruszyly.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***