Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydzielone z zagranicy w czasie pandemii
Autor Wiadomość
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2021-05-02, 07:03   

Prawda Was wyzwoli Smoku Wawelski

Dawno temu w latach trzydziestych tamtego wieku, w państwie kurdupla z wąsikiem palono książki taki papierowy internet. Dziś w państwie kurdupla bez wąsiki usuwa się posty.
Czego nie rozumiecie

pozdrowienia dla Smoka Wawelskiego.png
Plik ściągnięto 3 raz(y) 147,95 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2021-05-03, 12:35   

Głos w dyskusji
Wojciech Cejrowski bardzo mocno skrytykował wprowadzenie tzw."paszportów szczepionkowych".Według niego to pomysł faszystowski.

Niedawno Parlament Europejski poparł wprowadzenie tzw."paszportów szczepionkowych"czyli certyfikatów potwierdzających dwukrotne szczepienie przeciwko koronawirusowi oraz danych: czy jesteśmy ozdrowieńcem czy mieliśmy negatywny wynik na Covid. Jak donoszą media rząd polski poparł ten pomysł. Budzi on jednak spore wątpliwości wśród społeczeństwa polskiego i opinii publicznej. Według tych głosów wprowadzenie "paszportów szczepionkowych" to pomysł faszystowski. Oto co napisał na ten temat Wojciech Cejrowski: "„Przepustka do podróży…Pan Premier Morawiecki zgadza się na roszczenia kanclerza IV Rzeczy (Rzeszy – red.) (niejaka A.Merkel) i w związku z tym UE wprowadzi paszporty szczepionkowe. A dla niezaszczepionych będzie co? Opaska z jakimś odpowiednikiem gwiazdy Dawida?WSZYSCY WON”.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2021-05-03, 14:01   

Głos Cejrowskiego to głos w dyskusji o sensie tych paszportów.
Nieraz ma wrażenie że Andrzej traktuje na tu na forum jak idiotów.
Czy my nie potrafimy załatwić zaświadczenia i jak ono wygląda
Czy nie potrafimy zaplanować podróży
Epatuje tym procesem jak nahajem.
Kogo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/247
Skąd: Opole
Wysłany: 2021-05-03, 15:03   

4x4camper napisał/a:
Głos Cejrowskiego to głos w dyskusji o sensie tych paszportów.
Nieraz ma wrażenie że Andrzej traktuje na tu na forum jak idiotów.
Czy my nie potrafimy załatwić zaświadczenia i jak ono wygląda
Czy nie potrafimy zaplanować podróży
Epatuje tym procesem jak nahajem.
Kogo

Andrzej wielu osobom pomógł i chętnie to robi. Z jego tras można korzystać, a można nie korzystać. Bądź tolerancyjny. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2021-05-03, 15:44   

4x4 Semper
Najpierw przeczytaj na jakiej zasadzie mają kraje wpuszczać turystów do siebie,a później wydzieraj się na innych o ile będziesz miał racje
Przez pewien czas byś spokój na CT nie było ublizania,znowu się znalazł krzykacz.nie chce tu przemierzać sie ,każdy może wypowiadać swoje zdanie ale bez ublizania,myślę, że jesteś taki typowy pisior,wszyscy źli,tylko 4x4 jest wszechwiedzacy,możesz odpisywać albo nie,ja mam twoje uwagi.daleko
Gdzies
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2021-05-03, 16:24   

Ja korzystam z Informacji MSZ

A
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
O ministerstwie
Co robimy
Aktualności
Załatw sprawę
Kontakt
Zmień językPL
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Co robimy
Informacje dla podróżujących
Albania
Powrót
Albania
Bezpieczeństwo
Światowa Organizacja Zdrowia uznała epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za pandemię.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Zachęcamy do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Rekomendujemy także obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne.

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Zachęcamy do śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Obecnie Albania nie wymaga szczególnego zezwolenia na wjazd i pobyt, nie ma obowiązkowej kwarantanny, nie trzeba także przedstawiać przy wjeździe negatywnego wyniku testu na COVID-19. Wznowiono międzynarodowy ruch lotniczy.

Jeśli jesteś w Albanii i masz objawy infekcji należy skontaktować się z epidemiologiem ratunkowym pod dedykowanym numerem: 127 (telefon dyżurny obsługiwany jest w językach: angielskim, włoskim oraz albańskim).

Informacje na temat aktualnego stanu, zaleceń zdrowotnych i problemów związanych z rozprzestrzenianiem się infekcji można śledzić na stronach internetowych:

Albański Instytut Zdrowia Publicznego

Ministerstwo Zdrowia Republiki Albanii

Kancelaria Premiera (informacja dostępna w j. angielskim)

Szpital zakaźny im. Matki Teresy w Tiranie (telefon: +355 4 2349233; pogotowie ratunkowe - w Tiranie: +355 4 2222235; adres: Rruga e Dibrës 372, 1000 Tirana)

Albania leży w regionie, w który trzęsienia ziemi są częste. Ostatnie silne trzęsienie ziemi w Albanii wystąpiło 26 listopada 2019 r. Siła jego wstrząsu to 6,4 w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się na wybrzeżu, 7 km na północ od portu w Durrës i blisko 30 km na zachód od Tirany. Trzęsienie ziemi wystąpiło niemal w tym samym miejscu co poprzednie – z 21 września tego samego roku.

Informacje i porady, jak zachować się w razie trzęsienia ziemi, znajdziesz na stronie. Przed wyjazdem zarejestruj się w serwisie Odyseusz‎. W razie kryzysu konsul będzie wiedział, że jesteś na obszarze zagrożonym. Upewnij się, że Twoje ubezpieczenie obejmie również skutki katastrof naturalnych. Zapisz w telefonie numery do służb ratunkowych, rodziny, ubezpieczyciela i ambasady.

Górskie tereny północnej Albanii należą do szczególnie niebezpiecznych. Nie ma tam odpowiednika polskiego GOPR-u. W razie nieszczęśliwego wypadku trudno liczyć na szybką pomoc w górach. Poruszaj się w grupach z miejscowym przewodnikiem, nie zbaczaj z wytyczonych szlaków. W górach mogą nie działać telefony komórkowe.

Gdy podróżujesz po Albanii samochodem, zachowaj szczególną ostrożność, zwłaszcza po zmroku. Zwracaj uwagę na nieoświetlonych użytkowników dróg (pieszych, motocykle, rowery) oraz nieoznakowane i nieoświetlone przeszkody na drodze (m.in. otwarte studzienki kanalizacyjne, osuwiska kamieni i inne).

Wjazd i pobyt
Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Albanii bez wizy i przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu. Potrzebujesz ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.

Możesz przedłużyć pobyt w urzędach imigracyjnych. Aby to zrobić, musisz mieć paszport. Podstawą do przedłużenia pobytu mogą być na przykład: małżeństwo z obywatelem Albanii, prowadzenie firmy lub legalne zatrudnienie.

Albania nie pobiera granicznych opłat wjazdowych od obywateli polskich. Dotyczy to również kierowców tirów i autobusów.

Albania nie wymaga od turystów posiadania biletu powrotnego ani określonej sumy pieniędzy.

Ubezpieczenie
Zalecamy ubezpieczenie, które pozwoli pokryć koszty leczenia w prywatnych klinikach oraz transportu medycznego do kraju.

Zdrowie
Polska podpisała z Albanią umowę o bezpłatnym leczeniu. Jednak publiczna służba zdrowia z powodu niedoinwestowania jest w Albanii na bardzo niskim poziomie. W Tiranie i większych miastach powstały prywatne przychodnie lekarskie o dobrym poziomie diagnostycznym. Mają możliwość hospitalizacji. Wizyta kosztuje ok. 50 EUR. Przyjeżdżający do Albanii nie muszą mieć świadectwa szczepień ochronnych.

Informacje dla kierowców
Albania uznaje polskie i międzynarodowe prawo jazdy. Kierowca musi mieć ubezpieczenie OC – tzw. zieloną kartę. Karta może być wystawiona przez polskie towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli podróżujesz autem, które należy do innej osoby lub firmy, pamiętaj o notarialnym upoważnieniu w języku angielskim od właściciela auta.

Albania modernizuje coraz więcej dróg krajowych. Niektóre główne trasy mogą być płatne.

Zachowaj ostrożność na drogach. Możesz napotkać dziury w nawierzchni, bezpańskie zwierzęta. Odradzamy poruszanie się po drogach po zmroku ze względu na nieoświetlonych użytkowników (motocykle, rowery, piesi) oraz nieoznakowane i nieoświetlone przeszkody na drodze (m.in. otwarte studzienki kanalizacyjne, osuwiska kamieni i inne).

W Albanii policja drogowa coraz częściej wymaga od kierowców ścisłego stosowania przepisów kodeksu drogowego. Policja ma życzliwy stosunek do obcokrajowców. Za wykroczenie drogowe (nawet nieznaczne) grozi jednak nie tylko grzywna, lecz także utrata prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego na pół roku. Likwidacja skutków wypadków drogowych może trwać nawet kilka miesięcy. Dlatego, gdy wybierasz firmę ubezpieczeniową w Polsce, upewnij się, czy współpracuje ona z albańskim odpowiednikiem.

W Albanii jest niewiele autoryzowanych serwisów samochodowych – nawet najbardziej popularnych marek. Stacje obsługi mają minimalną liczbę części zamiennych i z reguły zamawiają je dopiero po zgłoszeniu naprawy. W związku z tym, naprawa może potrwać nawet kilka tygodni.

Cło
Nie ma specjalnych uregulowań dotyczących wwozu pieniędzy i materiałów. Przepisy nie precyzują ilości, mówią o bliżej nieokreślonej ilości do użytku własnego.

Z Albanii możesz wywieźć maksymalnie 10.000 EUR (kwota na jedną osobę).

Nie ma restrykcji celnych odbiegających od powszechnie przyjętych standardów.

Obyczaje
W Albanii obowiązują normy obyczajowe podobne do norm przyjętych w innych krajach bałkańskich.

W całym kraju przeważa islam. Religie chrześcijańskie są zakorzenione w części południowej (prawosławie) oraz północnej (katolicyzm).

Przydatne informacje
W Albanii jest coraz więcej bankomatów. Warto jednak korzystać z bankomatów w bankach, ponieważlbania i wszystko jasne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 332/141
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-05-03, 17:29   

4x4camper napisał/a:
Nieraz ma wrażenie że Andrzej traktuje na tu na forum jak idiotów.

To nie ja napisałem
Cytat:
Sprali Wam mózgi , wióra tylko zostały.


4x4camper napisał/a:
Czy my nie potrafimy załatwić zaświadczenia i jak ono wygląda

Mam bezpośredni kontakt z niektórymi forumowiczami i wiem, że nie wszyscy są biegli w tych QR kodach. Jeśli mogę podsunąć komuś informację na ten temat, to chyba nie jest w tym nic złego.

4x4camper napisał/a:
Czy nie potrafimy zaplanować podróży
Epatuje tym procesem jak nahajem.

Fajnie to sformułowałeś, że ja epatuję swoimi planami jak nahajem. Moje plany jednak chyba nikogo nie bolą. Poza tym sam chętnie bym dowiedział się też, jak inni planują swoje podróże.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2021-05-03, 17:40   

Andrzej
W dobrym smaku jest nie narzucać się innym.
Uszanuj wrażliwość innych i w sposób podprogowy nie forsuj szczepienia.
Bo to jest manipulacja
poz
tolo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-05-03, 19:03   

4x4camper napisał/a:
Czy nie potrafimy zaplanować podróży


Tak na 200% nie potrafisz zaplanować podróży tak jak rzeczony Andrzej 627. Możesz o tym tylko pomarzyć. :chytry
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2021-05-03, 19:15   

Trochę sami robimy sobie kuku
Jeżeli jakiś kraj robi trudności dla turystów to ja go po prostu olewam.
Nie chcą kasy to nie. Ja nie muszę jestem wolnym człowiekiem
Myślę jak po tym sezonie wpływy z turystyki spadną o 20% to się zastanowią
Wybory są we wszystkich krajach, spokojnie zajoba do końca roku nie będzie.
Najnowsze wiadomości są takie że firmy nie są w stanie zrobić jednakowej jakości (składu) tzw szczepionki
To znaczy że aktualnie prowadzone badania kliniczne są do dupy, a dopuszczenie na stosowania jest do grudnia Jestem wolnym człowiekiem i to ja decyduje o sobie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-05-03, 19:24   

4x4camper napisał/a:
...to ja go po prostu olewam.
Nie chcą kasy to nie. Ja nie muszę jestem wolnym człowiekiem...


jeżeli w zasięgu Twojego kampera jest powiedzmy 20 krajów, a połowa z nich wprowadzi wjazd na podstawie paszportów COVID-owych, to będziesz mógł pojechać tylko do 10 krajów.

czym więc będzie się różnić Twoja wolność z możliwością wyjazdu do 10 krajów od wolności niewolnego (w Twoim pojęciu) mogącego wyjechać do 20 krajów?
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2021-05-03, 19:30   

Wiesz Kolego jest jeszcze co takiego jak godność Człowieka Jestem z tego rocznika co wie co to znaczy
Nie wiem czy to zrozumiesz ,ale to twój problem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-05-03, 19:41   

nie wiem co ma wspólnego godność ze szczepieniem i posiadaniem paszportu?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2021-05-03, 19:43   

Nie zrozumiałeś

przykro mi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-05-03, 19:52   

Cyryl napisał/a:
............

czym więc będzie się różnić Twoja wolność z możliwością wyjazdu do 10 krajów od wolności niewolnego (w Twoim pojęciu) mogącego wyjechać do 20 krajów?


jego wolność zapewni ,że nie pojedzie tam gdzie my . A to chyba dobra wiadomość :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***