Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trapy off
Autor Wiadomość
Andrzej_Gdynia 
zaawansowany


Twój sprzęt: citroen pilote
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Cze 2016
Piwa: 15/9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2021-05-06, 12:45   Trapy off

W piękny weekend majowy wyjechaliśmy gdzieś nad jezioro. Stanęliśmy na polu namiotowym. Potem przyszedł deszcz... i padał 2 dni bez praktycznie przerwy... Kiedy chiałem się ewakuować okazało sie że sprzęt zakopał się po osie - i tu pytanie do Was. Czy wozicie ze sobą jakieś trapy? drabinki? Jesli tak - jakie?
_________________
Andrzej_Gdynia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-06, 13:17   Re: Trapy off

Andrzej_Gdynia napisał/a:
W piękny weekend majowy wyjechaliśmy gdzieś nad jezioro. Stanęliśmy na polu namiotowym. Potem przyszedł deszcz... i padał 2 dni bez praktycznie przerwy... Kiedy chiałem się ewakuować okazało sie że sprzęt zakopał się po osie - i tu pytanie do Was. Czy wozicie ze sobą jakieś trapy? drabinki? Jesli tak - jakie?


jak chcesz powtarzać przygodę to kup sobie
a - małą zakładana na hak wyciągarkę 12 V waży niewiele, linkę na niezbyt długą ale kampera ugrzęźniętego wywlecze. Coś takiego. W Niemczech tańsze sporo> https://www.wyciagarki24....ASABEgIo4PD_BwE

lub

b - poduszkę powietrzna pompowana spalinami

https://allegro.pl/oferta/podnosnik-pneumatyczny-air-jack-3t-wyciagarka-9797991671?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_&ev_adgr=Wyposa%C5%BCenie+i+akcesoria+samochodowe+-+Off-road&gclid=EAIaIQobChMIo7aE5fa08AIVRaOyCh2WiQeMEAQYASABEgKTi_D_BwE

nic Ci z samych trapów jak auta nie masz na nich jak postawić

a jeśli waga Ci nie przeszkadza to jedyny sensowny trap to cos takiego
https://allegro.pl/oferta/pomosty-trapy-kewlarowe-2-tony-off-road-100x28x4-8077993717?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_&ev_adgr=Wyposa%C5%BCenie+i+akcesoria+samochodowe+-+Off-road&gclid=EAIaIQobChMIg5zujfe08AIVS9iyCh0tDQXfEAQYBiABEgJ-WPD_BwE
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-05-06, 14:32   

Ta wciągarka to się na nic nie nada :) kilkukrotnie za słaba.....
Możesz się uzbroić po zęby. Wydasz kupę kasy, stracisz miejsce i ładowność a i tak przyjdzie "ten jeden raz", że nie wyjedziesz.
Po prostu trzeba myśleć bardziej zapobiegawczo i unikać takich miejsc.
A jak już się to wyjątkowo zdarzy to taniej i prościej jest poprosić jakiegoś pobliskiego rolnika o wyciągnięcie :)
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-06, 18:06   

marek230482 napisał/a:
Ta wciągarka to się na nic nie nada :) kilkukrotnie za słaba.....
Możesz się uzbroić po zęby. Wydasz kupę kasy, stracisz miejsce i ładowność a i tak przyjdzie "ten jeden raz", że nie wyjedziesz.
Po prostu trzeba myśleć bardziej zapobiegawczo i unikać takich miejsc.
A jak już się to wyjątkowo zdarzy to taniej i prościej jest poprosić jakiegoś pobliskiego rolnika o wyciągnięcie :)


nie chce mi się dyskutować, ale też tak kiedyś twierdziłem (odnośnie tej windeczki), pokazano mi, że potrafi.
Oczywiście to służy do pomocy w przejeździe a nie wygrzebywania kampera wbetonowanego po ramę.
Zatem zamiast kręcić do zakopania jak się ślizga i nie idzie, to zadziałać wówczas, a nie piłować do jądra ziemi.

Co do unikania, owszem można tylko na utwardzonym ale jakież to... nudne :mrgreen:

Co do traktora i rolnika, oby bez kawałka ramy :mrgreen:
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2021-05-06, 22:52   

Nie trzeba zaraz na utwardzonym. Ale trzeba się rozglądać i zastanowić zanim się stanie. Jaka jest ziemia (czarna, czy piaszczysta, czysta czy mieszana z kamieniem/gruzem), jak wysoko (czy dookoła jest wyżej, czy niżej), jaki jest spad, uwzględnić dojazd, jak ma się obawy to zwijać się jak tylko zacznie padać itd....
Ja wiem, że to nie wszystko i nie daje to 100% pewności ale żaden sprzęt nie da 100% pewności a przynajmniej nie trzeba go kupować i wozić :D
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-07, 00:39   

marek230482 napisał/a:
Nie trzeba zaraz na utwardzonym. Ale trzeba się rozglądać i zastanowić zanim się stanie. Jaka jest ziemia (czarna, czy piaszczysta, czysta czy mieszana z kamieniem/gruzem), jak wysoko (czy dookoła jest wyżej, czy niżej), jaki jest spad, uwzględnić dojazd, jak ma się obawy to zwijać się jak tylko zacznie padać itd....
Ja wiem, że to nie wszystko i nie daje to 100% pewności ale żaden sprzęt nie da 100% pewności a przynajmniej nie trzeba go kupować i wozić :D


taaa...
namiot.
Namiot będzie lepszy.
wówczas nie trzeba kupować kampera i nim powozić ;)
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2021-05-07, 07:58   

Zobacz od 5 minuty
Zapisać się na kursa do Maciusia :haha:

https://www.youtube.com/watch?v=oEx0pHeJ62A

:bukiet:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej_Gdynia 
zaawansowany


Twój sprzęt: citroen pilote
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Cze 2016
Piwa: 15/9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2021-05-07, 22:09   

Jestem fanem Maciusia i obejrzałem wszystko co zamieścili :)
Wracając do sedna tematu - moje pytanie traktowałem powaznie, nie mówcie mi żeby rozglądać się, uważać i takie tam. Pytałem o to co wozicie - i chyba jak widzę nic... Ja zastanawiałem się nad ławą kominiarską - można za 60 zł mieć trap 1mb... oczywiście słabe to, ale może wystarczyć na raz... ten jeden raz kiedy potrzeba... Ta wyciągareczka - fajna, ale wszędzie piszą że to jednak słabe - dobre na osobówkę... Czy macie coś sprawdzonego? Bo ten worek na spaliny - jakoś nie wierzę żeby mógł podnieść kampera...
_________________
Andrzej_Gdynia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-05-07, 22:54   

Andrzej_Gdynia napisał/a:
Jestem fanem Maciusia i obejrzałem wszystko co zamieścili :)
Wracając do sedna tematu - moje pytanie traktowałem powaznie, nie mówcie mi żeby rozglądać się, uważać i takie tam. Pytałem o to co wozicie - i chyba jak widzę nic... Ja zastanawiałem się nad ławą kominiarską - można za 60 zł mieć trap 1mb... oczywiście słabe to, ale może wystarczyć na raz... ten jeden raz kiedy potrzeba... Ta wyciągareczka - fajna, ale wszędzie piszą że to jednak słabe - dobre na osobówkę... Czy macie coś sprawdzonego? Bo ten worek na spaliny - jakoś nie wierzę żeby mógł podnieść kampera...



1 - Ta windka jest po to, że jak się ślizgasz i nie możesz ruszyć to się nią "podpierasz" od razu a nie jak jesteś zakopany i wisisz na osiach, bo spróbuję jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz ;) . Wówczas faktycznie musiałbyś mieć przynajmniej 4 tonową. Trzeba po prostu przyjąć zasadę, że lepiej 15 minut pracy na wsparcie ruszenia niż traktor.
2 - Poduszka unosi spokojnie, nie wiem ile Twój wazy, moja mniejsza chałupa na kołach gdy zapakowana na wyjazd to ca 4 tony. Wielokroć z poduszki korzystałem z różnych przyczyn i powodów, a gro moich podróży to jazdy w terenie, zatem nie przypadkowy zjazd na mokrą łąkę czy nocny deszcz.

Ale oczywiście możesz kombinować z "kominiarzem" podobno przynosi szczęście ;)
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2021-05-07, 22:59   

Jak masz koła 15 to masz dość miejsca i mocujesz na koło gałąź i wychodzisz :spoko

Ja worze łańcuchy zimowe cały rok
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-09, 21:33   

Podobno gumowe wycieraczki są dobre.O takie.
https://allegro.pl/oferta/wycieraczka-mata-wejsciowa-alfa-100x50-cm-azurowa-9343459465
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***