Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mały autobus (Iveco Wing, Mercedes 814) a hak holowniczy
Autor Wiadomość
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2021-08-13, 15:18   Mały autobus (Iveco Wing, Mercedes 814) a hak holowniczy

Cześć!
Chodzi mi po głowie budowa większego kampera, ale ... muszę miec hak do ciągnięcia przyczepki. Orientujecie się czy do małych autobusów typu Iveco Wing / Iveco Indycar / Mercedes 814 można bez problemu założyć hak?
Radek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Matheus 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Renault Carrier
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Sty 2013
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2021-08-15, 16:03   

i tak i nie. zależy od zabudowy. W niektórych masz bez problemu hak a niektóre nie mają wogóle możliwości montażu ze względu na zabudowę.
_________________

Renault Carrier - autobus kamper

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2021-08-16, 15:54   

Tego to ja sié domyślam ;) Dlatego pytam o konkretne modele - najmocniej mi po głowie chodzi to Iveco Wing.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
hubertg 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Autostar Aryal
Dołączył: 05 Maj 2019
Piwa: 6/2
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2021-08-17, 09:18   

Raczej musisz rozpatrywać konkretne egzemplarze, nie modele. Też szukam bazy, najlepiej na Vario i raczej z furgonu ciężarowego, nie z autobusu. Chyba że uda mi się znaleźć jakąś wersję specjalną, osobowa ze służb typu wojsko, policja itp. Haka nie planuję, ale platformę na motocykl.

Jest mnóstwo wersji tych autobusów, produkowanych przez wiele zakładów. Często nadwozie jest wydłużane i na końcu jest bagażnik pod ostatnim rzędem foteli. W tych przypadkach może być problem z hakiem. Podłoga nadwozia jest nisko i nie ma już miejsca, do tego daleko do ramy.
Autobusy też często mają dość nisko opuszczone bagażniki między osiami, miały przecież jeździć tylko po asfalcie. Mały prześwit i może być problem nawet z wyjechaniem z bocznej drogi lub parkingu. Kamper raczej "kempingowy", na dziko już trudniej.

Poniżej link do ogłoszenia, Iveco z hakiem i do tego drzwi trochę z tyłu, jest prawy fotel. W Mercedesach, najczęściej wejście dla pasażerów jest na wysokości fotela kierowcy, w miejscu drugiego fotela jest wejście dla pasażerów.
https://www.otomoto.pl/of...g-ID6DYiFd.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***