Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kradzież kampera - Świeradów Zdrój
Autor Wiadomość
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2024-01-01, 17:41   Kradzież kampera - Świeradów Zdrój

Takie miłe niby miasteczko, a kradzieży - być może na zlecenie - uniknąć się nie udało...
Może ktoś wie/ma jakieś informacje?
Policją pod numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio z poszkodowanymi tel.: +49 176 97050558.
https://lwowecki.info/przyjechali-na-sylwestra-ukradziono-im-campera/?fbclid=IwAR3FC16yAmuBfDS_6RaSXeiLCxzO9PI_-q4B1_rhssn5GN6woIqDHycodgw
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-01-01, 21:45   

Wstrząsające !!!
Każdy z naszego grona umie wyobrazić sobie jak oni się teraz czują.
I właśnie uświadomiłem sobie, że nie mam w telefonie zdjęć gotowych dl Policji ...tfuu, odpukać.
Może się odnajdzie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oli
zaawansowany

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Piwa: 24/1
Wysłany: 2024-01-02, 22:23   

Dzis wracalismy z Ustronia Morskiego i tez mielismy kontrole .jak sie okazało skradziono kampera białego tyle Policja wiedziała poczatkowe numery SB i miał sie poruszac tak jak my S5 .Wg mnie to kradną chyba na przerzut lub pod zamowienie Na częsci to chyba bez sensu bo silnik zawieszenie przód tak ale reszta to raczej problem sprzedać no bo tylko pasuje do odp zabudowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2024-01-03, 09:54   

No, robi się coraz ciekawiej. W Sylwestra w Oravicy na Słowacji na kampie okradziono 8 (osiem) kamperów. Nie znam detali bo info z drugiej ręki, ale fakt jest faktem.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2024-01-03, 10:19   

Może to nie pora na wymądrzanie się, ale czyż nie warto mieć kilka prostych a skutecznych (no chyba, że wciągną na lawetę albo schowają w "tirze") nietypowych zabezpieczeń?
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kris44 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Półintegra Sunlight T65
Dołączył: 27 Paź 2016
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Bochnia
Wysłany: 2024-01-03, 17:11   

Na kempingu Oravicy okradziono w niedzielę ok.czwartej rano 6 kamperów ,pod karczmą na dziko również. Policja zrobiła protokół i po sprawie.Ciekawostka taka że wszystkie okradzione pojazdy były na czeskich blachah.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alinixhi 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Lip 2017
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: częstochowa
  Wysłany: 2024-01-03, 19:53   

[grubo.... na raz 6 kamperów czy 8 ...o ile to prawda to pierdo..le nie jade na słowacje...tam od cholery cyganów i innego dziadostwa....trzeba będzie założyć tajny przycisk odcięcia zapłonu......nie elektroniczny tylko ala kontakt.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2024-01-03, 20:26   

alinixhi napisał/a:
.tam od cholery cyganów i innego dziadostwa....trzeba będzie założyć tajny przycisk odcięcia zapłonu......nie elektroniczny tylko ala kontakt.....

Załóż, załóż będzie potrzebny. :diabelski_usmiech
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-01-03, 21:56   

alinixhi - wybacz ale nie są fajne takie uogólnienia. Nie chciałbym ich bronić dyskredytując ich możliwości ale obrobić osiem aut i nie dać się złapać a w dodatku może jeszcze ukraść jedno po naszej stronie przekracza chyba możliwości tej grupy etnicznej.
Oni stosują prostsze metody i przecież nie wszyscy.
Więcej wiary w ludzi :-P
Dyskutowaliśmy już o zabezpieczeniach. Niekończący się i wykańczający psychicznie temat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drwoy 
zaawansowany
Woytek

Twój sprzęt: Hymer T 572c
Nazwa załogi: Kamperik
Dołączył: 15 Gru 2015
Piwa: 6/40
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2024-01-03, 22:17   

rakro1 napisał/a:
alinixhi - wybacz ale nie są fajne takie uogólnienia. Nie chciałbym ich bronić dyskredytując ich możliwości ale obrobić osiem aut i nie dać się złapać a w dodatku może jeszcze ukraść jedno po naszej stronie przekracza chyba możliwości tej grupy etnicznej.
Oni stosują prostsze metody i przecież nie wszyscy.
Więcej wiary w ludzi :-P
Dyskutowaliśmy już o zabezpieczeniach. Niekończący się i wykańczający psychicznie temat.
W Punkt!
_________________
Pozdrawiam Woytek


------------------------------------------------
Wyższe wykształcenie może mieć każdy, podstawowe niekoniecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-01-04, 13:15   

alinixhi napisał/a:
tam od cholery cyganów i innego dziadostwa..

Pewnie, najprościej zwalić winę na...Cygana. W myśl starego przysłowia. Nieładnie. Tym bardziej, że jeżeli to jest prawda, to wygląda to na robotę profesjonalnego, doskonale zorganizowanego gangu. A słowaccy Cyganie raczej mi na takich nie wyglądają - choć nie da się ukryć, że Słowacy mają z nimi problemy, bo jakoś nie za bardzo chcą się integrować z resztą społeczeństwa. W przeciwieństwie do tych w Polsce, ale to już zupełnie inny temat. Dla purystów językowych - świadomie używam słowa Cyganie, bo w moim mieście mieszka wielu przedstawicieli tej nacji (i wielu z nich to całkiem sympatyczni ludzie) i oni sami się śmieją z nazywania ich "Romami".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alinixhi 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Lip 2017
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2024-01-04, 20:36   

na tym forum ciężko napisać cokolwiek lekko kontrowersyjnego...parę lat temu wyraziłem negatywną opinie o termach węgierskich w m.BUK... jak ja śmiałem...teraz lekki skrót myślowy o kradzieży kamperów znowu nie tak.....spoko znowu robię pauzę kilkuletnią...nie komentuje... nie udzielam się.... będę miał spokój.... radze uważać na ciemne nacje...niedługo będzie ich coraz więcej......tak przynajmniej obiecał słońce Peru wraz z miłośnikiem świecy chanukowej ala prezenter z tefałenu.....pozdrawiam i miejcie baczenie na swoje kampery bo spokojnie to już było.....na koniec wszystkiego naj w nowym 2024 spokojnych wyjazdów i powrotów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2024-01-04, 23:43   

Pisałem Ci zakładaj zamki ,blokady wszystko co zabezpieczy Twojego kampera przed obcymi.
Mnie okradli we Wrbowie na Słowacji wyrywając okienko dachowe o wymiarach 30x30 cm. Stałem na parkingu pod knajpą. Setki ludzi przechodziło i nikt nić nie widział, nawet z tarasu knajpy która była 7 m obok z widokiem na kampera. Ktoś wszedł na dach wyrwał okienko i przez okienko wsadził małolata który odblokował zamki w kabinie. Ja pracowałem na Słowacji przez sześć lat i znałem te ich sposoby a mimo to mnie okradli. Byli to gówniarze bo zabrali telefony, papierosy, alkohol i karty pamięci z aparatu fotograficznego z tabletu z nawigacji reszta była schowana. Chciałem zrobić blokadę wszystkich drzwi i klap specjalne blokady by trudniej wejść do środka. Projekt ten porzuciłem bo stwierdziłem że ja ktoś chce to musi /bo się udusi/ i zrobi więcej szkód niż to co ukradnie. Więc zbudowałem sejf pod fotelem gdzie przechowuję dokumenty, pieniądze, telefony, nawigację, tablet i inne najważniejsze rzeczy. Oczywiście jego też można otworzyć ale trzeba czasu którego nie mają. Chcę założyć kamerę z czujnikiem ruchu aby po wejściu intruza zadziałały sygnały dzwiękowe i świetlne. Taki alarm być może zaintersuje postronnych. Choć wątpię. Nadchodzą trudnę czasy.
Pozdrawiam
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2024-01-05, 00:30   

WODNIK napisał/a:
Więc zbudowałem sejf pod fotelem gdzie przechowuję dokumenty, pieniądze, telefony, nawigację, tablet i inne najważniejsze rzeczy. Oczywiście jego też można otworzyć ale trzeba czasu którego nie mają.


Ja bym się nie chwalił co ; gdzie .....różni tu czytaja :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2024-01-05, 05:28   

alinixhi napisał/a:
na tym forum ciężko napisać cokolwiek lekko kontrowersyjnego...parę lat temu wyraziłem negatywną opinie o termach węgierskich w m.BUK... jak ja śmiałem...teraz lekki skrót myślowy o kradzieży kamperów znowu nie tak.....spoko znowu robię pauzę kilkuletnią...nie komentuje... nie udzielam się.... będę miał spokój.... radze uważać na ciemne nacje...niedługo będzie ich coraz więcej......tak przynajmniej obiecał słońce Peru wraz z miłośnikiem świecy chanukowej ala prezenter z tefałenu.....pozdrawiam i miejcie baczenie na swoje kampery bo spokojnie to już było.....na koniec wszystkiego naj w nowym 2024 spokojnych wyjazdów i powrotów


Kolego
czytając niektórych zastanawiam się skąd w ludziach tyle nienawiści do drugiego człowieka.....
Nie tak dawno, bo zaledwie parę dni temu wykladano na stół wigilijny dodatkowe nakrycie dla zbłąkanego nieznanego gościa.

Po co to było?
Dla tradycji?
Bo tak trzeba?
Bo proboszcz kazał?
Czy to nie jest fałsz i obłuda, przecież my też po części w przeszłości byliśmy uchodźcami, i kto wie czy w przyszłości nie będziemy prosić obcych o gościnę.



a tak ogólnie zadam pytanko, zastanawiacie się w jakich krajach najwięcej jest kradzieży?
Jak chcesz być okradziony to w Polsce jedz do ...... ludzie światli nie fanatycy wiedza gdzie najlepiej kieszenie, torebki i portfele rąbią doliniarze
Chcesz aby wyrąbali ci kampera podążaj do......tu też ludzie otwarcie myslacy wiedza aby będąc w tych krajach być czujnym.
Czy zastanawialiście się jaka tam wiara dominuje?
Wszędzie są czarne owce i owieczki, ich strzygą to i oni rąbią bliźniego swego.
Rzecz w tym aby się nie dać,

Sory. za literówkę.
Pisze z telefonu podczas długiej podróży kamperem po terenie kraju którego mieszkańcach mały naczelnik, niespelniony zbawca narodu zwykl mówić jak o pasożytach i trędowatych.
Jak na razie (oby tak dalej) nie zostaliśmy okradzeni, pobici, zabici nikt na nas nie patrzy wrogo a wręcz czujemy się tu prawie jak u siebie w kraju.
Z małą różnicą tu nie buntują jeden na drugiego, ale ten brak zawsze można uzupełnić czytając forum CT.
Z ciepłym pozdrowieniem dla przyjaciół i nie tylko. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***