Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie apki polecacie?
Autor Wiadomość
Wanderer 
początkujący forumowicz

Dołączył: 29 Sie 2017
Postawił 8 piw(a)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-07-06, 11:07   

Woj-tek napisał/a:

Bo kilka razy się wracałem 2,1 wysokość mnie złapała. ;)


Oj tam, trzeba się tylko dobrze rozpędzić :szeroki_usmiech

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2021-07-06, 16:48   

MaxL napisał/a:
Zainstalowałem OsmAnd - trasę ok 2tys km liczy kilka minut :shock: ......

Wejdź na stronę BRouter, wybierz profil samochód i sprawdź czy odpowiada ci ten silnik liczenia tras.
Jeśli tak, to zainstaluj go i w OsMand ustaw jako "kalkulator".
Wynik będzie w kilka sekund.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-07-06, 18:56   

Wanderer napisał/a:
mapy można ściągnąć i używać off line.

Wiem, że jest teoretycznie taka funkcja w Google Maps. Jadę np. do Grecji i chciałbym mieć wszystkie potrzebne mapy offline. Dałoby radę to zrobić?
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maxiek 
trochę już popisał

Twój sprzęt: CI Kyros
Nazwa załogi: Kmf_travel
Dołączył: 18 Paź 2014
Piwa: 2/5
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2021-07-06, 23:14   

Otwierasz GoogleMaps, klikasz na swój profil (swoje logo), rozwija Ci się menu.
Wchodzisz w mapy offline, klikasz wybierz własna mapę i zaznaczasz obszar jaki Cię interesuje, potem pobierz i się ściagają. Możesz pobrać wiele różnych obszarów/map, pamiętaj ze one maja swoją „żywotność” żeby nie zapychać pamięci w telefonie (nie pamietam jak długo ale min 1 mies, ale możesz je sobie odświeżyć później i „żywotność” przedłużysz o kolejny okres)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maxiek 
trochę już popisał

Twój sprzęt: CI Kyros
Nazwa załogi: Kmf_travel
Dołączył: 18 Paź 2014
Piwa: 2/5
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2021-07-06, 23:20   

Jakbyś jeszcze miał ochotę to zastępczo korzystamy z aplikacji Mapy.cz. Tam pobierasz sobie całe kraje (lub regiony) fajna nawigacja/mapa, wiele tras rowerowych i pieszych oznaczonych
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-07-07, 08:09   

maxiek napisał/a:
Możesz pobrać wiele różnych obszarów/map

Widzę, jak to można robić. Szkoda, że nie można pobierać całymi krajami, tylko prostokątami. Im większy obszar, tym prostokąt jest mniejszy. :(
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-07-07, 13:07   

każda nawigacja jak się wkurzy to puści cię w maliny. :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-07-07, 16:59   

maxiek napisał/a:
Otwierasz GoogleMaps, klikasz na swój profil (swoje logo), rozwija Ci się menu.
Spróbuj zrobić to co pisze Andrzej - przestaniesz lubić Google.
Owszem Góogle vs inna - tu aby porównywać musimy zejść do wspólnego mianownika i możliwości i ceny - darowanemu koniowi nie należy za mocno w zęby zaglądać.
Kolejna sprawa - wszystkie nawigacje online ja np. wrzucam w kosz - uwarunkowanie jest proste od lat włóczę sie po zadupiach gdzie nie zawsze mam internet.
Zbyszek też ma rację - każda wprowadzi w maliny, zwłaszcza ta niekonfigurowalna a taką jest Google i zdarza się jej to coraz częściej - i tez nie ma co narzekać Google to właściwie navi dla osobówek poruszających się w rejonach z internetem nie posiadająca jakichkolwiek możliwości konfiguracji i ustawienia preferencji.
Przy sensownych nawigacjach które niestety kosztują ale za to posiadających możliwość konfiguracji wprowadzenie w maliny bywa zwykle powodowane niewłaściwym skonfigurowaniem - a cóż na to człowiek przecież ma łeb żeby bezkrytycznie nie wierzył nawigacjom :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-07-07, 19:41   

smok_wawelski napisał/a:
Spróbuj zrobić to co pisze Andrzej - przestaniesz lubić Google

Ciekaw jestem, czy ktoś to rzeczywiście robi, czy tylko zna teoretycznie.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-07-07, 21:19   

Andrzej robiłem offline z googla jak jechałem gdzieś w zadupia.
Obszary małe, zamęczyć się idzie, rzuciłem równie szybko jak sie do tego wziąłem
Nieźle radze sobie z rożnymi navi ale Google offline to totalna porażka, zaplanowanie trasy i punkty pośrednie koszmar. Ta navi owszem jest darmowa to plus, ma też zaletę częstej aktualizacji ale po prostu nie jest do tego jest do online z A do B i tyle.
Ale nie ma navi idealnych. Wiem też że jakość i funkcjonalność musi kosztować ale nie zawsze idzie to w parze :)
Weźmy np. taki Garmin - hmmm.... kiedyś już chyba pisaliśmy ja Garminiarz jestem jeszcze z czasów symbiana :) ale Garmin oprócz zalet ma wady - jest po prostu drogi, teraz troche już ratuje sprawę maps life time ale kiedyś ceny aktualizacji map były koszmarne.
AutoMapa jakoś przeszła obok mnie do TomToma zraziłem się w jego początkach ale też trzeba powiedzieć że dzisiejszy TomTom to już navi zupełnie innej klasy niż dawno temu
Mój typ na dzisiaj hmmmm.. moze kiedyś wrócę do Garmina z którego byłem do czasu wprowadzenie BaseCampa bardzo zadowolony , pewnie spróbuje też jak czas pozwoli mariażu OSM które naprawdę są niezłe z Androidem OSMand ale mój typ na dziś taki gotowiec od ręki to chyba jest to IGo i to nawet nie ten mutant IGo camper - bo to przecież jest tak naprawdę zwykły IGo Truck na którym jeżdżę tylko z dogranymi paroma POI pod karawaning :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maxiek 
trochę już popisał

Twój sprzęt: CI Kyros
Nazwa załogi: Kmf_travel
Dołączył: 18 Paź 2014
Piwa: 2/5
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2021-07-07, 22:06   

Cytat:
Spróbuj zrobić to co pisze Andrzej - przestaniesz lubić Google.
Cytat:

Kurczę może zmęczony już dziś jestem, ale proszę prościej, bo nie ogarniam. Co masz na myśli
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maxiek 
trochę już popisał

Twój sprzęt: CI Kyros
Nazwa załogi: Kmf_travel
Dołączył: 18 Paź 2014
Piwa: 2/5
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2021-07-07, 22:10   

Cytat:
Obszary małe, zamęczyć się idzie, rzuciłem równie szybko jak sie do tego wziąłem

Słuchajcie, nie wiem czy próbowaliście, ale obszary się rozszerzają, można rozciągnąć je szerzej, używałem Google Maps offline, i powiem szczerze ze do danych map przyczepić się nie bardzo jest o co. Algorytm wyznaczania trasy to temat na zupełnie oddzielna rozmowę (nieraz zamiast kampera wolałbym terenówkę ;) )

Pisałem jeszcze o mapy.cz - zerknijcie, naprawdę fajna mapa, warta zapoznania.

4C843804-479F-43C6-B3C0-A2A9FBF5CBA6.png
Tutaj taki przykład po maksymalnym rozciągnięciu
Plik ściągnięto 8 raz(y) 1,54 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-07-07, 22:45   

andrzej627 napisał/a:
Wiem, że jest teoretycznie taka funkcja w Google Maps. Jadę np. do Grecji i chciałbym mieć wszystkie potrzebne mapy offline. Dałoby radę to zrobić?
O to mi chodziło - to nietrudno ogarnąć
maxiek napisał/a:
Słuchajcie, nie wiem czy próbowaliście, ale obszary się rozszerzają, można rozciągnąć je szerzej,

OK ja tego nie neguję ale się pytam na ile się rozszerzają ? Naprawdę wiesz o czym piszesz ? Jak widać na Twoim screenie ledwie Małopolskę i kawałek Ślaska załapałeś.
Ile tego musisz przewahlować żeby zrobić to co Andrzej pisze ?
Owszem powiększają się ale np. Polskę to trzeba na kilka obszarów wgrywać. A ja np jadę na Bałkańskie zadupia to ile muszę wgrać bo tam netu nie będę miał ?

Mapy.cz też znam - ładne bo kolorowe :haha: tu jest dużo lepiej niż na Google lepiej bo o ile dobrze pamiętam offline jest pobierania krajami i jest nie najgorszy planner z punktami pośrednimi oraz możliwość zapamiętania i organizacji tras oraz włąsnych POI - jeśli porównujemy w kategorii darmowe - mapy.cz leja Google na łeb na szyję i w sumie sie nie dziwię to OSM a nie pozory darmochy a jednak komercha Googla służąca głownie temu żebyś zobaczył miejsca które są promowane z następną podpucha nobilitacji jako lokalny przewodnik jak opiszesz miejsca :)

Screenshot_20210707-221937-1.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 151,1 KB

_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-07-29, 21:05   

Odkurzę temat bo nie znalazłem opinii na temat aplikacji o nazwie RoadLords.

Kolorystyka świetna, obsługa bardzo intuicyjna, opcje społecznościowe (można zgłaszać wydarzenia na drodze, ale też jest ciekawa rzecz w postaci pytania o zgodę na bycie widocznym dla innych - gdy się zgodzimy inni widzą nas a my ich, w każdego kieerowcę w pobliżu można kliknąć i nawiązać kontakt pisząc wiadomość). No i najważniejsze - profile gdzie już od startu można ustawić jakim autem jedziemy (można dodać więcej niż jedno), czyli wysokość, długość, szerokość a nawet z jaką prędkością się poruszamy. Można pobrać mapy danego kraju i jechać offline. Podstawowe rzeczy są free, odblokowanie wszystkich opcji wymaga rejestracji. Appka przydziela punkty za pokonane trasy i inne rzeczy (aktywność). W ustawieniach tras osobno są też drogi nieutwardzone i strefy płatnego wjazdu. Szukajka ma gotowe przyciski szukania w okolicy parkingów, stacji paliw, sklepów, restauracji, itp i co ciekawe pojawienie się tych punktów na mapie nie zamula jej. Punkty pośrednie można dodawać już po wybraniu trasy.
Można nawet dodawać własne punkty na mapie! Dla kamperowców byłby to wypas.
Ale...
Wszystko to ładne i piękne jest, ale czy ma ktoś doświadczenie czy ta nawigacja dobrze prowadzi, czy tylko ładnie wygląda?
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-07-30, 00:23   

Monter napisał/a:
czy ta nawigacja dobrze prowadzi, czy tylko ładnie wygląda?

Tu nic o kamperach nie piszą: RoadLords - Darmowa Nawigacja GPS Dla Ciężarówek.

Cytat:
DARMOWA NAWIGACJA GPS ZAPROJEKTOWANA SPECJALNIE DLA CIĘŻARÓWEK, samochodów dostawczych oraz autobusów:
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***