Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kampingi na Istrii
Autor Wiadomość
Blues mobil 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: PEPPEREK
Dołączył: 12 Sty 2013
Skąd: Józefów
Wysłany: 2021-05-23, 22:46   Kampingi na Istrii

Cześć
Pod koniec czerwca wybieram się na Istriię. Jakie kampingi polecacie?
W poprzednim roku byliśmy pod Rovinj w Amari. Było OK, ale drogi prom do miasta, ok 30zlxos, autobusu nie było, a na piechotę trochę daleko. Na terenie sklep i obok fajna konoba.
Dalmacji mamy dość, czas na Istriię.
Z góry dzięki za info. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/326
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-05-23, 23:00   

Pytasz o Istrię ale jest Tobie obojętne jaka część, jakie miasto? A ma być coś ciekawego czy tylko kemping? Pytam żeby doprecyzować Twoje oczekiwania. Co do Rovinja i kempingu Amarin to rower jest potrzebny bo to najlepszy transport. Z drugiej strony miasta byłem na kempingu Vestar. Standard wyższy niż na Amarinie. Lecz do centrum dalej i gorszy dojazd. Przy centrum miasta jest Porton Biondi. Standard niższy lecz po sezonie 800m od centrum rekompensuje wszystko.

Inne miasta: bardzo dobrze wspominam Novigrad. Maleńkie klimatyczne miasteczko i jest gdzie pojeździć na rowerze. Byłem tam na kempingu Sirena. Fajny 3 gwiazdkowy.
Koło Porecia byłem na dwóch lub trzech kempingach lecz nic szczególnego mnie w tam nie zachwyciło.

Dla mnie na Istrii numerem jeden jest Rovinj i zawsze będę tam wracał :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-05-23, 23:16   Re: Kampingi na Istrii

Blues mobil napisał/a:
...
Dalmacji mamy dość, czas na Istriię.
...

A Dalmackie wyspy zwiedziłeś czy tylko stałolądowe wybrzeże? One jest wręcz upierdliwe od wiatrów, zgiełku i hałasu. Wyspy to raj spokoju który no jednak sporo kosztuje.
Istria ok, byłem znam. sprawdź sobie.
Vrsar - Orsera
Moscenicka Draga - kamp Draga i w pobliżu podwórkowe małe kempingi prywatne bardzo klimatyczne. Woda kryształowa. Tam chętnie bym jeszcze pojechał bo czuję niedosyt ale na razie wyspy Dalmackie wygrywają.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Blues mobil 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: PEPPEREK
Dołączył: 12 Sty 2013
Skąd: Józefów
Wysłany: 2021-05-24, 23:27   

Cześć
Do Lukf. Co do rowerów, już jestem mądrzejszy. Właśnie myślałem o Novigradzie. Unikamy tłumów, ale ciekawie miasteczka to i owszem, no i kuchnię smaczną.
Socale, sama racja, wyspy cudo, na lądzie dzikie tłumy mnie odstraszają. Przez tą padakę żona chce trochę bliżej. Poza tym jak odkryliśmy, na Istrze jest smaczniej.
Dzięki za odzew. Za tydzień Bogacz. No i d :spoko o milego spotkania. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/326
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-05-25, 09:06   

Wojtek,
Dalmackie wyspy mnie nie przekonują. Może dlatego, że mocno uzależnia się od promu? Tam gdzie most jest OK. Dla mnie oczywiście.

Natomiast Istria jest obecnie dla mnie nr1 w CRO. Blisko i ciekawie. Ładniejsze plaże niż na południu. I z rowerem wszędzie da radę pojeździć bo jednak bardziej płasko niż w Dalmacji. Mam wrażenie, że Istria jest w PL niedoceniania. Dla mnie dobrze :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janb 
trochę już popisał

Dołączył: 19 Sty 2021
Piwa: 1/6
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2021-05-25, 09:28   

Jak Istria to kemping Lanterna. Dużo fajnych zatoczek na samym kempingu, każdy znajdzie miejsce dla siebie. Dużo drzew. Kilka basenów na samym kempingu. Dużo atrakcji dla dzieci. 2 lata temu większa parcela (nawet na 2 kampery) była po 20 euro za dobę, teraz nie wiem. Parcele na skarpie przy zatoce mniejsze i pewnie droższe. Ładne nowe sanitariaty. Szybki dojazd z PL. Byłem tam 4 x bo najbliżej z Polski na chorwackie plaże i pogodę. 8-)
Minusem to odległość od Poreć (jak ktoś lubi po miasteczku się poszwędać) - ok 10-12 km no i w sezonie sporo ludzi, ale cemping jest dość duży i jakość tego tak nie widać, bo każdy gdzieś tam w swoją dziurkę się chowa :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-05-25, 10:30   

Park Umag - to wręcz mini miasteczko - kemping 144ha - raj dla dzieci a i dorośli znajdą coś dla siebie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-05-25, 10:43   

Na Istrii kempingi bardziej przypominają te z rejonu Wenecji , są lepiej wyposażone niż w pozostałej części CRO.
Ale jak to z reguły bywa prawdziwy kraj poznaję się w głębi regionu. Istria na pewno jest bardziej komercyjna.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-05-25, 11:30   

Blues mobil, kiedyś przed laty byłem na campingu Opatija w miejscowości Ičići. To było jeszcze w czasach auto + cepka. :-P
Camping wówczas może nie grzeszył "niemieckim" porządkiem, ale za to:
- nie było wyznaczonych parceli, gdzie stoisz 20 cm od sąsiada. Miejsce każdy wybierał sobie sam. To spory plus,
- teren campingu był b.rozległy, niejako tarasowy i schodzący w dół w kierunku morza. Z wyborem miejsca nie było żadnego problema,
- wszędzie blisko:
a) do morza,
b) do Mariny Opatija,
c) do plaży,
d) do rest i barów itd.,
e) do sklepu.
Wzdłuż morza prowadziła wspaniała ścieżka/alejka spacerowa. Można nią kilometrami maszerować przy samym morzu i maszerować, i maszerować i tak bez końca. :lol:
Cena za pobyt wówczas były dość przyjazne.
Raczej dobrze wspominam to miejsce. Jak jest tam teraz nie mam pojęcia.

Link do lokalizacji campingu: https://tiny.pl/rzx6j

Link do campingu: http://rivijera-opatija.hr/
:spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dianix
początkujący forumowicz

Dołączył: 18 Sie 2014
Wysłany: 2021-05-25, 12:15   

My właśnie zarezerwowaliśmy laterne 26.06 do 10.07 przez vacansolei cena za parcele 2 os dorosłe i 2 dzieci 5 i 6 lat wyszło 3815zl, tanio nie jest ale podobno raj dla dzieciaków i tym się zasugerowalismy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 450/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-05-26, 23:36   

Na Istrii faktycznie kempingi w lepszym standardzie jak niżej .

Z tych co mogę polecić to :

1. BiVillage w Fazanie (3km powyżej Puli) - sam kemping bardzo w porządku , dwa baseny, dwie restauracje, super sanitariaty (i dużo na całym terenie), na terenie sklep spożywczy i kilka z akcesoriami turystycznymi i pamiątkami (w tym jeden z wyposażeniem kempingowym, całkiem przyzwoicie wyposażony), stanowisko serwisowe z myjnią , parcele w większości zacienione (dużo wysokich drzew) , na parcelach prąd, woda i kanalizacja. Teren ogrodzony i oświetlony. Wyjście na promenadę i plażę przez furtki z kontrolą dostępu (dostaje się opaskę z kluczem zbliżeniowym).
Super plaża z białego żwirku, z leżakami i parasolami .
Największym atutem tego miejsca jest lokalizacja i otoczenie. Promenada ciągnie się kilometrami , zarówno w jednym jak i drugim kierunku. Nadaje się zarówno do spacerów jak i jazdy rowerem.
Niecały kilometr od kempingu znajduje się urokliwe portowe miasteczko Fazana z mnóstwem knajpek , restauracji i lodziarni. Z portu można udać się stateczkiem na pobliskie wysepki (rezerwat Brijuni), albo na obserwację delfinów (faktycznie są i to w sporej ilości ).
Jest to ulubiony kemping mojej żony. Byliśmy na nim już 5 razy i pewnie przy następnej wizycie na Istrii też go nie ominiemy.

2. Biela Uvala i Zielona Laguna poniżej Porec - duże kempingi z pełną infrastrukturą i podobnie jak na BiVillage fajne otoczenie z możliwością długich spacerów pieszych lub rowerowych.

3. Istra Camping Premium Resort w Funtanie - kemping nowoczesny z bardzo fajnym aquaparkiem . Ma starszą i mniej atrakcyjną część po stronie mariny i nowszą o wiele lepszą po przeciwnej stronie . Camp spory ,ale bardzo fajny, dobrze skomunikowany . Jedyna wada to duża różnica wysokości , przez co do sklepu, aquaparku , recepcji czy restauracji jest przeważnie pod górkę i to sporą. Rowerek elektryczny załatwia sprawę :spoko

Na Istrii jest sporo ciekawych kempingów . Byłem na wielu z nich ale te trzy jakoś szczególnie przypadły nam do gustu więc je polecam.

Tam wcześniej chyba Wojtek Socale polecał wyspy i miał w tym sporo racji. Jakbyście po zwiedzeniu Istrii mieli ochotę i czas , to polecam przejechać na wschodnią stronę półwyspu do Zagorje i stamtąd promem na wyspę Cres. Przejechać cały Cres (super widokowa droga grzbietem wyspy) aż na wyspę Losinj (przejazd mostem nie promem) do miejscowości Mali Losinj, na kemping Cikat.
Sam kemping fajny, na kepmingu super aquapark , najładniejsze parcele w zatoczce . Tutaj również duże możliwości spacerowo - rowerowe .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-27, 08:48   

joko napisał/a:
1. BiVillage w Fazanie (3km powyżej Puli) - s


My kolejny raz na Zatonie bo inni tez tu siedzą. Nie mozemy się zdecydowac czy kierunek Istria(ostatnio 40 lat temu) czy Szibenik z Solarisem. Mamy jeszcze 3 tygodnie wolnego. Na dziś zapowiadaja przyjazd dwie kolejne zalogi z CT. :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-05-27, 09:28   

LukF napisał/a:
Wojtek,
Dalmackie wyspy mnie nie przekonują. Może dlatego, że mocno uzależnia się od promu?
...

Prom choć bywa znacząco kosztowny, to przenosi nas na wyspę w świat ciszy i spokoju z dala od stało lądowego zgiełku. Stamtąd opływanie sąsiednich wysp swoim wodolotem i wiszenie w hamakach. To jest to co lubimy a każdy lubi to co lubi :roza:
Pierwszy raz w Cro, byłem na Istrii więc fascynacja była obowiązkowa :mrgreen:
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-05-27, 10:08   

zbyszekwoj napisał/a:
Nie mozemy się zdecydowac czy kierunek Istria(

Na istrii polecam ten kemping

_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 450/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-05-27, 13:18   

To jak polecasz Sławku Camp Valalta to ja do kompletu polecę mieszczący się nieopodal Swingers Club Anaconda :szeroki_usmiech
Jedyna niewygoda jest taka , że niestety ale w drodze z campu do klubu i z powrotem trzeba ubrać majtki na :dupa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***