Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kampingi na Istrii
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-05-29, 09:59   

Dobrze, że powstał ten temat. Bo dzięki niemu podjęliśmy decyzję, że jedziemy znów do CRO zamiast do Grecji. A Istria jest blisko i fajnie. I jest sens zabierać rowery.
Plan jest taki: Rovinj któryś kemping na tydzień, potem kilka dni kemping Opatija polecamy w tym wątku i na koniec wyspa Cres- Losinj z kempingiem Cikat znów na tydzień.

Sprawdziłem za ile pieniądzów płynie prom na Cres z Brestovej? 290 Kn ( do 7m i 3 osoby), czas 20min.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-29, 12:23   

SlawekEwa napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
Ten kemping przed laguną nieczynny. Na Sławkowym jeszcze nie byłem.

Toż beret by tam szybciej doleciał :haha:


No, byłem, panienka zyczy sobie 20 ojro za karawan i 2 nieboszczyków, na acsi toże samo.Stoja 3 kampery. U nas doliczą jeszcze za powietrze covidowe..

I juz piwo z Ciebie leci. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daro35 
weteran

Twój sprzęt: Przyczepa Hobby de lux 560
Nazwa załogi: Deszczyki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2017
Piwa: 76/249
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2021-05-29, 14:29   

Ja ze 3 lata temu byłem na kampie koło miejscowości Faziana, do miasteczka z 5km chodziliśmy po takiej jakby ścieżce dla rowerów,kłopot w tym że nie mogę go odnaleźć i jego nazwy,ścieżka ta w jedną jak i w drugą stronę przebiegała przy wybrzeżu dosyć daleko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-05-29, 16:49   

daro35 napisał/a:
Ja ze 3 lata temu byłem na kampie koło miejscowości Faziana, do miasteczka z 5km chodziliśmy po takiej jakby ścieżce dla rowerów,kłopot w tym że nie mogę go odnaleźć i jego nazwy,ścieżka ta w jedną jak i w drugą stronę przebiegała przy wybrzeżu dosyć daleko.


A nie był to kemping Fažana Bi Vilage który opisywał dwie strony do tyłu Joko? Przy morzu, dość wysoki standard?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-05-29, 19:35   

zbyszekwoj napisał/a:
I juz piwo z Ciebie leci.

Zbysiu coś ściemniasz :diabelski_usmiech
Chciałem wieści u żródła, bo w tym roku " Ninska Laguna" nie figuruje w katalogu ACSI / w tamtym była i cena 14 euro w pakiecie ACSI/ Taka cena to w Zatonie na Camping Park Resort tam gdzie jesteście.
Czy czasem urlopowo nie zatrudniłeś się w TVP info? :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-05-30, 00:19   

LukF napisał/a:
daro35 napisał/a:
Ja ze 3 lata temu byłem na kampie koło miejscowości Faziana, do miasteczka z 5km chodziliśmy po takiej jakby ścieżce dla rowerów,kłopot w tym że nie mogę go odnaleźć i jego nazwy,ścieżka ta w jedną jak i w drugą stronę przebiegała przy wybrzeżu dosyć daleko.


A nie był to kemping Fažana Bi Vilage który opisywał dwie strony do tyłu Joko? Przy morzu, dość wysoki standard?


Bi Village jest max. 1km od centrum Fazany , więc dużo bliżej niż pisze Daro.
Może chodzi o Brioni , który znajduje się przy Forcie Punta Christo , lub o Camp Pineta i Adriatic, które są na północ od Fazany?
Z Camp Pineta do Fazany jest mniej więcej tyle co z Bi Village tylko z drugiej strony.
Najdalej jest Brioni , lecz też nie ma 5km, ale rozumiem, że Daro podał tę odległość szacunkowo .

Ścieżka wzdłuż brzegu jest od Punta Christo (Camp Brioni) , aż do zatoczki Portić , w sumie jakieś 6-7km.

Na Camp Brioni byłem rowerkiem podobnie jak na Pineta . Brioni jest taki sobie, z tego co pamiętam mocno zadrzewiony , generalnie typowy chorwacki kemping średniej klasy. Pineta i Adriatic to podobny średni standard, ale lokalizacja i brak parceli na sporym obszarze może być ciekawą alternatywą dla chcących na kempingu mieć namiastkę stania na dziko .
Dla mnie bez sensu, bo jak chcę stać na dziko to jadę do Albanii albo Grecji , a jak stoję na kempingu w Chorwacji (bo inaczej tam trudno) to chcę mieć odpowiednią infrastrukturę .
Bi Village spełnia moje oczekiwania i w tamtym rejonie uważam że jest najlepszy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-30, 09:35   

SlawekEwa napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
I juz piwo z Ciebie leci.

Zbysiu coś ściemniasz :diabelski_usmiech
Chciałem wieści u żródła, bo w tym roku " Ninska Laguna" nie figuruje w katalogu ACSI / w tamtym była i cena 14 euro w pakiecie ACSI/ Taka cena to w Zatonie na Camping Park Resort tam gdzie jesteście.
Czy czasem urlopowo nie zatrudniłeś się w TVP info? :haha:


Byłem w recepcji, czytam wywieszkę z cenami. Za kampera 13 eu, osoba... Panienka podchodzi i mówi: karawan, 2 osoby 20 eu. Ale ja mam ACSI , ona ze taka sama cena. Zauważ ze jest inna sytuacja. We Frankestajner na ACSI 20 EU , ale do zapłaty 23 .Pytam czy to dodatek kowidowy? A ona ,ze doliczaja za obsługę recepcyjną. Takie czasy panie. Moze tez wygladalismy bogato ,bo podjechalismy elektrykami. To prywatny kemping ,zawsze mozna negocjować. U nas opłata 20 Eu , a ile zapłacilem powiem w poniedziałek. :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-05-30, 09:54   

zbyszekwoj napisał/a:
Byłem w recepcji, czytam wywieszkę z cenami.

Dzięki narazie masz wirtualne :pifko w realu "Zielone Biłgorajskie" i wszystko jasne w tym roku nie ma go na ACSI.
W Zatonie zapłacisz po 22 za dobę ,bo dojdzie " borawista" za każdy dzień pobytu.
Odwołuję tego współpracownika tv :hide:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daro35 
weteran

Twój sprzęt: Przyczepa Hobby de lux 560
Nazwa załogi: Deszczyki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2017
Piwa: 76/249
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2021-05-30, 10:02   

joko piszę:

ale rozumiem, że Daro podał tę odległość szacunkowo .


Dokładnie bo nie pamiętam,ale prawdą jest tp,że nie był to luksus,stałem daleko wśród drzew,mi to nie przeszkadzało,ale samo miasteczko piękne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-30, 12:46   

SlawekEwa napisał/a:
za każdy dzień pobytu.


Jest opcja tańsza na parkingu po drugiej stronie zatoki w Ninie przy samej plazy.Stoi 6 kamperów blaszaków za friko. Tak samo przy tej lagunie stoi kamper z Niemiec wypasiona integra od paru dni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Blues mobil 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: PEPPEREK
Dołączył: 12 Sty 2013
Skąd: Józefów
Wysłany: 2021-05-30, 13:46   

Sz. Sławku i Zbyszku.
Już wcześniej Samotny Wilk potwierdzil, że Zakon i Nin to jednak nie Istria, wiec przestańcie upierdliwie zajmować miejsce na tym temacie. Załóżcie nowy, chetnie powspominam, choć na Pagu było ciekawiej.
A wino to nie Istria, tylko Istra.
Autor tematu.
Może coś więcej o Umagu się dowiemy. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-05-30, 17:31   

Blues mobil napisał/a:
Autor tematu.

Szanowny autorze tematu :bajer przepraszamy za zaśmiecanie Twojego autorskiego projektu :pad
a Zaton to nie Zakon :-P
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-05-30, 20:21   

Blues mobil napisał/a:

Może coś więcej o Umagu się dowiemy. :spoko


Ja o Umag'u mogę trochę napisać , ale generalnie same złe rzeczy. Pewnie nie będę do końca obiektywny w swojej ocenie , ponieważ mój pobyt na tym campie trwał niecałe dwie doby i był pasmem nieszczęść . Dojechaliśmy tam po meczącej podróży w ciągłym i intensywnym deszczu , który złapał nas już w Bratysławie. Na wjazd czekaliśmy chyba z 8 godzin , ze względu komplet turystów i czekającą już przed nami kolejkę chętnych. Jedyne co wtedy było na plus to możliwość podłączenia do mediów na parkingu dla oczekujących przed recepcją.
Deszcz przestał padać 2h przed wjazdem na kemping i był to już późny wieczór . Ustawiłem się trochę na czuja na czymś co miało być trawnikiem (w strefie nie parcelowanej) , a co rano okazało się paskudnym klepiskiem , a właściwie błotniskiem , dodatkowo czerwonego koloru , bo taka tam jest ziemia. Nie rozłożyłem tam nawet stołków i stolika, nie mówiąc o markizie . Wszystko co wyciągnąłem z kampera było zaraz uwalone tym paskudnym czerwonym błotem.
Sam kemping to w mojej ocenie wielki , mało ciekawy kołchoz . Dzień naszego tam pobytu był pochmurny , a krajobraz po sporym deszczu dodatkowo potęgował wrażenie brzydoty.
Z tego co pamiętam plaża i teren przy brzegu bardziej kojarzyły mi się z jeziorem niż morzem
Generalnie byłem, widziałem ....... i już tam potem nie wróciłem i pewnie już nigdy nie wrócę , bo za dużo jest innych ciekawszych miejsc .

Moje wrażenia i ocena Umag'u jest dobrym przykładem tego o czy kiedy rozmawialiśmy tu na forum w innym wątku, że ocena danego kempingu czy miejscówki jest sprawą bardzo subiektywną i mocno zależną, od wielu innych czynników niż samo miejsce .
Ja mam tak (i pewnie większość z Was ma podobnie) , że dane miejsce pamiętam i oceniam gównie po tym co mnie tam spotkało i jak się tam czułem. Jak jest pogoda, dobre samopoczucie, brak problemów, fajni ludzie i miłe wspomnienia, to nawet jak miejsce jest przeciętne to w pamięci pozostaje jako super.
W Chorwacji mam dwa takie miejsca , jest nim wspomniany BiVillage na Istrii i Solaris koło Szybenika . Oba odwiedzałem po kilka razy , zawsze kiedy były na moim szlaku podróży

Nie wiem pewnie Umag miał pecha :spoko
Ostatnio zmieniony przez joko 2021-05-30, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-30, 20:26   

No i przegonil początkujący kombatantów. :haha:

Jutro wyjeżdżam na Istrię, Sławciu kiedy dołączasz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-05-30, 20:54   

zbyszekwoj napisał/a:
No i przegonil początkujący kombatantów. :haha:



A Kombatant to wyżej jak Weteran ? ...... i od czego to zależy, od peselu , wielkości browaru pod avatarem, czy od czego ?
Dla mnie Kombatant to były Weteran , który z racji wieku już nie może ...... być weteranem kolejnych działań :szeroki_usmiech :kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***