Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kampingi na Istrii
Autor Wiadomość
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-05-30, 21:17   

Chętnie sam bym się zdegradował, jeśli skutkiem powrotu do statusu początkującego, byłby również powrót do tamtych lat.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-05-30, 21:24   

zbyszekwoj napisał/a:


Jutro wyjeżdżam na Istrię, Sławciu kiedy dołączasz?

Zbysiu raczej pod koniec sierpnia jak morska woda będzie cieplejsza :surf:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-31, 09:58   

joko napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
No i przegonil początkujący kombatantów. :haha:



A Kombatant to wyżej jak Weteran ? ...... i od czego to zależy, od peselu , wielkości browaru pod avatarem, czy od czego ?
Dla mnie Kombatant to były Weteran , który z racji wieku już nie może ...... być weteranem kolejnych działań :szeroki_usmiech :kwiatki:


Już prawie kombatantem jesteś, dzięki tematowi szczepień przekroczyleś 2000 postów. Przy ok.2200 zauwazy Cię Tadeusz i bedziesz miał dośmiertny awans. :chacha2 :dziadek:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-05-31, 12:05   

To z urzędu awansuje :-P
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mariuszwas 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Maj 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: toruń
Wysłany: 2021-05-31, 20:33   

Dzień Dobry! Za kilka dni jadę z synem do Chorwacji. Camping Vestar: Czy w tym miejscu i jemu podobnych jest stały dostęp do basenów? Czy to jest dodatkowo płatne... i generalnie ile to kosztuje, taka doba kamperem? Jadę pierwszy raz stąd pytanie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-05-31, 20:44   

Na kempingu Veštar byłem we wrześniu 2020r. Baseny są dostępne bez ograniczeń i bez dopłaty dla mieszkańców kempingu. Ceny kempingu znajdziesz na stronie internetowej :
https://www.maistracampin...vinj/sub/cennik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
mariuszwas 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Maj 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: toruń
Wysłany: 2021-05-31, 20:50   

Dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stef 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper Hymer BR 598
Dołączył: 25 Lis 2012
Piwa: 45/18
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-08-03, 11:58   

Dołączę do tematu swoje 3 grosze - może komuś się jeszcze przyda.

My dotrawiamy na Istrię w tym roku pod koniec czerwca. Kempingi wybieraliśmy pod kątem naszej rodziny - tzn 8 i 12 lat - czyli dzieciaczki - tu patrzyliśmy na baseny oraz pod swoim czyli - zwiedzanie.
Pierwszy był Polari - okolice Rovinj (4,5 km przez las). Baseny, piękne widoki, plaża od kamieni po głazy - duży kemping ale bardzo zadbany, cisza w nocy była idealna i dużo parceli w cieniu, koncerty. Jak dla nas super ! - cena za dobę dla 4 osób (3 dorosłych i 1 dziecko) na parceli standard z kartę CCI - około 280 zł.

Drugi to Arena Stoja koło Puli. Piękne widoki z kempingu. Świetne miejsce do nurkowania. Dużo miejsc w cieniu ale też dużo miejsc odsłoniętych z pięknym widokiem. Wybrany z powodu bliskości Puli. Pod samym kempingiem jest przystanek autobusu miejskiego którym docieramy do samego centrum. Cena około 240 zł za dobę.

Trzeci to Aminess Sirena koło Novigradu. Świetna plaża dla dzieciaków i do nurkowania. Piękny kemping z palmami. Obok resortowe piękne baseny, z restauracja i koncertami i 10 minut do Novigradu. Tu cena to 300zł za dobę i nie honorowano nam już karty CCI (wysoki sezon) - ale warto.

Fotki i opis pod linkiem:
https://sway.office.com/k6JzCBjYsGcaUl06?ref=Link&loc=play
Jeśli chce Wam się poczytać to zapraszam. Relacja pisana z reguły na bieżąco podczas wyjazdu.

Nas Istria zaskoczyła i bardzo się spodobała. Niestety nie mieliśmy już jak zwiedzać centralnej Istrii ale... może za rok będzie łatwiej podróżować.
_________________
Załoga: Agnieszka, Stefan oraz Piotuś i Gabrysia.
Sprzęt: było: Xsara picasso 1.8 LPG + KIP 42TTZ; i cudowny T4 EuroSky 550
Jest Hymer BR 544
Zdjęcia z wypraw i nie tylko: http://mojuaz.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lunarii 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Maj 2023
Skąd: Centrum
Wysłany: 2023-05-19, 08:24   

Wybieramy się na Istrię, gdzie planujemy być od 08.06 do 22.06. Jedziemy z dwoma maluchami (6 i 4 lata). Może ktoś wybiera się w tym terminie?

Myślałem, żeby tym razem wybrać północną część chorwackiej części półwyspu, a południe (od Rovinji w dół) zostawić na inny wypad.

Z tego względu mocno biorę pod uwagę okolice Umag, Novigrad itp.

Zrobiłem research co do kempingów (chciałbym wybrać taki na kartę ACSI) i jest tego trochę. Pytanie czy da się tam wbić bez rezerwacji, czy lepiej jednak próbować zarezerwować - co jednak ma pewne minusy - jak myślicie?

Kempingi, które wydają mi się ok (dużo atrakcji dla maluchów) to np. Camping Park Umag - czy znacie ten camping - czy warto?

Ewentualnie jaki inny camping (karta ACSI) jest wart uwagi w tej części Istrii. Widziałem kilka fajnych np. Polidor, ale odrzuciłem gdyż był to dość mały kemping, raczej byśmy chcieli na pierwszy raz (to nasz pierwszy zagraniczny wyjazd karawaningowy, wcześniej jeździliśmy pod namiot) coś większego, żeby dzieciaki się nie nudziły:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-05-19, 08:37   

Lunarii,
Umag wielki moloch, paskudne miejsce dla mnie, uciekam z takich miejsc. Nie musisz rezerwować w tym terminie bo zapewne miejsce znajdziesz. Novigrad jest dużo ładniejszy (małe sympatyczne miasteczko) i kempingi bardziej kameralne. Jednak najładniejszy jest Rovinj i ma sporo, także dużych, kempingów. I ten kierunek na pierwszy raz polecam szczególnie. Zresztą od Umag do Rovinj to tylko godzinka spokojnej jazdy lub pół godziny autostradą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-05-19, 08:56   

Moje mało pochlebne zdanie o Umag'u masz jedną stronę wcześniej.
Czy coś się zmieniło od tamtego wpisu sprzed 2 lat ? ........ tak, obecnie moje zdanie na temat tego kołchozu jest jeszcze gorsze :spoko

Jak na pierwszy raz możesz spróbować ..... będziesz przynajmniej na przyszłość wiedział czego unikać .

W połowie Istrii w Funtanie masz Istra Premium Camping Resort i ten mogę polecić z czystym sumieniem. Półwysep jest tak mały i dobrze skomunikowany , że to gdzie finalnie wylądujesz nie zmienia wiele ani w czasie dojazdu, ani przejechanych kilometrach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2023-05-19, 09:17   

Lunarii napisał/a:
Kempingi, które wydają mi się ok (dużo atrakcji dla maluchów) to np. Camping Park Umag - czy znacie ten camping - czy warto?

Fajny kemping pod dzieci. Byliśmy tam w 2012 roku.
Jest to duży kemping , ale czysty i zadbany. Minus brak typowej plaży , no chyba że coś zrobili.
W czerwcu parceli jest dużo wolnych , więc nie powinno być problemów z miejscem.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lunarii 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Maj 2023
Skąd: Centrum
Wysłany: 2023-05-19, 09:23   

Powiem Wam, że sam dla siebie to bym wybrał kemping zalesiony, naturalistyczny, z ładną plażą o łagodnym zejściu do morza. Czysto i spokojnie.

Natomiat jadę z 6 i 4 latkiem. Chciałbym aby mieli fajne wakacje i jestem w stanie się poświęcić, a wydaje mi się że taki duży "moloch" ma większą szansę w czerwcu na:

- animacje
- fajne baseny
- dobre place zabaw
- znalezienie kogoś do towarzystwa

Być może się mylę. Kiedyś ktoś powiedział, żeby zwiedzanie Chorwacji zacząć od północy, a najpiękniejsze południe zostawić na deser, bo zwiedzanie w odwrotnej kolejności może przynieść zawód, a tak stopniujemy doznania.

Podobną zasadę chciałbym przyjąć przy Istrii, wiem że Rovinji jest niesamowite i zamierzam je odwiedzić, tylko może jeszcze nie tym razem, a następnym.

Każdy ma swoje preferencje, ja osobiście też wolę naturalistyczne kempingi i jestem przekonany, że Park Umag taki nie jest - najgorsza jest tam chyba plaża(?), ale łudzę się, że wybierając taki moloch będę miał te wypisane powyżej atuty. A może się mylę?

Nieco mniejsze na kartę są jeszcze Aminess Sirena, Aminess Maravea, Boutique Santa Marina, Valkanella i Porto Sole. Może ktoś ma zdanie na temat tychże kempingów - czy byłyby lepsze niż Park Umag?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2023-05-19, 10:33   

Lunarii napisał/a:
- animacje
- fajne baseny
- dobre place zabaw
- znalezienie kogoś do towarzystwa

Wszystko na Umagu znajdziesz. Sklep też mają aby zasilić się w napitki , kiedy braknie podczas spotkania z nowymi znajomymi.
Może to przypadek , ale tam poznaliśmy bardzo miłych ludzi z Iławy oraz Niemca który tak bardzo się zasiedział u nas pod markizą , że omyłkowo zabrał kluczyki do naszego kampera.
Nic dziwnego postawił osiem butelek piwa. :haha:
Polecam Park Umag :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lunarii 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Maj 2023
Skąd: Centrum
Wysłany: 2023-05-19, 10:57   

Dzięki za opinie. Mimo wszystko od 2012 mogło się tam pozmieniać. Na plus podobno nowy Aquapark. Proszę o kolejne opinie?

Aminess Sirena, Aminess Maravea, Boutique Santa Marina, Valkanella i Porto Sole. Może ktoś ma zdanie na temat tychże kempingów - czy byłyby lepsze niż Park Umag?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***