Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam mini kempingów w Chorwacji.
Autor Wiadomość
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
  Wysłany: 2021-06-08, 13:21   Szukam mini kempingów w Chorwacji.

Szukam mini kempingów w Chorwacji.

Najlepiej małych, rodzinnych o pojemności max 200 osób. Dobrze by było, aby były one w cenie do 20-25 E za 2 osoby/dzień. :szeroki_usmiech
Rezerwacyjne strony internetowe Chorwacji przejrzałem. Takich kempingów jest jak na lekarstwo. Cen w br. poszły mocno w górę. Po porównaniu z Grecją tu w Chorwacji ceny za kempingi są ok. 30-40 % wyższe. Tak mi się wydaje.
Trochę szkoda, że Peloponez jest aż tak daleko?
Nie szukam luksusów. Interesuje mnie podstawowe wyposażenie kempingowe. Ewentualnie jeden basen pływacki możne być. :lol:
Szukam kempingów położonych wzdłuż linii morza, tak na południe max do wyspy Hvar. Jeżeli odległość do morza wyniesie nawet 1-1,5 km to nic się nie stanie. Przecież nie muszę dwoma kolami stać w morzu. :szeroki_usmiech

Z pewnością nie szukam ogromnych camping resortów, które mogą pomieścić nawet kilka tysięcy osób (np. Polari - 6000 os., Park Umag - > 8000 os., Laterna Premium Camping Resort - > 8700 os. itp.). Takie giganty z dziesiątkami basenów, zjeżdżalni, z parkami rozrywki nie są dla mnie. Nawet na siłę nikt tam mnie nie zagoni. :-P

Może ktoś z Was był na takim mini kempingu i może go polecić? Z tego co przejrzałem to wiele małych kempingów nie ma swoich cenników, ani własnej strony internetowej.

Wstępną robotę już zrobiłem:
- kolorem granatowym oznaczyłem kempingi na których kiedyś już byłem. Są ok i być może ponownie je odwiedzę? To: Opatija, Camp Porat i Camping Nin,
- kolorem czerwonym oznaczyłem kempingi, które mogą spełniać moje oczekiwania. Ale jest to tylko internetowy ogląd,
- kolorem zielonym oznaczyłem kempingi z grupy "rezerwa", gdyby ww. kolory zawiodły,
- ten 1 oznaczony kolorem żółtym to odwód strategiczny, bo położony jest na wyspie. Raczej do niego nie dotrę, ale nich mu będzie. :aniolek

Zatem, może Ktoś, coś?
Ale, tylko obiekty, na których już byliście i z czystym sumieniem możecie je polecić.

Przełączam się w stan oczekiwania, ale nadal szukam. :bigok

Plan na Chorwację 2021 r..JPG
Plik ściągnięto 78 raz(y) 115,93 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2021-06-08, 14:13   

Jakbyś zrobił tak by się mapa otwierała bezpośrednio w aktywnym Google Maps to byłbym zobowiązany. Tak jak jest - to tylko można bardzo przybliżony namiar na kemping wziąć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-06-08, 18:51   

Przed chwilą ktoś popełnił wpis sugerujący kempingi przy linii morza w m. Biograd na Moru. Po chwili wpis zniknął. Nawet nie zdążyłem zapisać nicka. Ale miejscowość, chyba zapamiętałem - Radzymin. :szeroki_usmiech Z sugerowanych kempingów w tej lokalizacji naniosłem na swoja mapę niewielki, rodzinny kemping o nazwie Kamp Bakija. Cenę mają dobrą - 210 Kn=126 zł/2 os/noc. Na swojej str internetowej podają adres e-mailowy. Będę wcześniej rezerwował, o ile będzie mi po drodze.
Dzięki "nieznajomy", ale pomocny człeku z Radzymina. :spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2021-06-08, 18:58   

Co prawda nie pomogę za bardzo, ale słyszałem już kilka razy o czymś w rodzaju mikro kempingów w Chorwacji, tzn. miejsca koło domu na kilka kamperów. Mogą to być 2, a może to być i 5 kamperów. Podobno mają na ogrodzeniu napisane, że "autokemp" ale tego raczej nie da się rezerwować. Tylko z marszu. Może na cro.pl znajdziesz jakieś info.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-06-08, 18:58   

Samotniku, od Zadaru w dół te na których byłem:
1. Punta: https://www.google.pl/map...m/data=!3m1!1e3 zacieniony, troszkę ciasny dla 7,5m kampera, blisko wody. W okolicy sporo innych podobnych kempingów. Do dużego marketu Spar około 2km.

2. Cvita: https://www.google.pl/map...m/data=!3m1!1e3 Wspaniały kemping na 10-12 kamperów, zacieniony starymi drzewami oliwkowymi, wyjazd z podwórka prosto do wody. Właścicielka Mara kocha Polaków, 20m obok podobny o nazwie Bośana, skromniejszy ale i tańszy. Do marketu Konzum jakieś 700m.

3. Kilka kempingów w Drage: https://www.google.pl/map...m/data=!3m1!1e3 po sąsiedzku, trochę mało cienia, ale ponoć już mają tam elektryczność. Gdy my tam byliśmy, nie było ani prądu ani marketu. Każdy z nich niewielki, ale w gromadzie sąsiedzkiej kilkaset kamperów by wlazło.

4. Kamp Delfin i sąsiednie: https://www.google.pl/map...m/data=!3m1!1e3
Drugi link: https://www.google.pl/map...!7i13312!8i6656
Delfin w 2/3 bardzo mocno zacieniony wysokimi liściastymi. Około 20 kamperów. Z widokiem na wyspę Brać. Sympatyczny, ale trzeba ustawiać się jak najbliżej wody=jak najdalej od drogi bo dociera hałas. Rowerem do Omiś i dobrodziejstw 5 minut.
Na stałym lądzie rzadko są kempingi oddalone od wody bo zaraz za plecami są góry.

5. Jeszcze Istria wschodnia, Mościenicka Draga, autokamp Draga: https://www.google.pl/map...m/data=!3m1!1e3 Bardzo sympatyczny kemping, sporo cienia, dyskrecja, trudno określić ile kamperów by wlazło. Do ciasnej plaży około 500m. Tuż przed plażą Konzum.
Drugi link na sąsiedni prywatny kemping po drugiej stronie tej samej ulicy: https://www.google.pl/map...!7i13312!8i6656 jest taki jakby go nie było, totalny brak zgiełku, położony nieco bliżej fantastycznie krystalicznej wody. Jak pisałem troszkę ciasna plaża, ale ta woda warta była wówczas wskoczenia do niej.

Mam jeszcze sporą ofertę wyspiarską, ale tych raczej unikasz.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-06-08, 20:01   

Socale, Dzięki za namiary. Coś tam se wybrałem. Ale, jest ich sporo i będę jeszcze precyzyjnie szukał we wskazanych przez Ciebie rejonach. :)

Z namiarami do niektórych jest raczej krucho np. do Cvita poza adresem nie ma nic. Wjazd "na pewniaka", bez wcześniejszej rezerwacji do takiego kampu może być rozczarowujący. Nie chcę być mocno zdziwiony i odbić się od furtki. :shock: Tym razem sam nie jadę, to już nie poszaleję. I dodatkowo, prawdopodobnie będzie to w najwyższym sezonie - w sierpniu. Wiem, to nie jest dobry miesiąc na gorącą Chorwację. Ale, jaki ja mam wybór? Córka rządzi. :mrgreen:
Do Camp "Punta" i Camping Delfin mamy oprócz adresu nr telefonu. To już coś. Opinie w Google Maps w zasadzie są pozytywne. Trzeba brać.
Trochę szkoda, że te miejsca nie mają swoich stron www z cennikami?

A z wysp zaznaczyłem 2 lokalizacje na Pagu, w których już byłem przed laty. Wtedy to był b.dobry wybór. Wystarczy.

Twoje lokalizacje oznaczyłem kolorem brązowym. :mrgreen:
Jeszcze raz dzięki za sugestie. :spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-06-08, 20:25   

rjas napisał/a:
Co prawda nie pomogę za bardzo, ale słyszałem już kilka razy o czymś w rodzaju mikro kempingów w Chorwacji, tzn. miejsca koło domu na kilka kamperów. Mogą to być 2, a może to być i 5 kamperów. Podobno mają na ogrodzeniu napisane, że "autokemp" ale tego raczej nie da się rezerwować. Tylko z marszu.


To prawda. Wiem o tym, bo już przed laty byłem w Chorwacji. Teraz chcę jechać "na pewniaka", a nie kluczyć od domu do domu w poszukiwaniu noclegu. Nie jadę sam. Zatem, szukam miejsc z namiarami do nich: strona www, czy adres e-mailowy, czy telefon. Sama lokalizacja to za mało. Niestety, ale w internecie jest sporo takich miejsc, ale bez danych kontaktowych. Z takich miejsc ja rezygnuję. Co by mi córka wtedy powiedziała? Pewnie od takiego kluczenia dostałbym ksywkę klucznik z Chorwacji. Po co mi to? :haha:

Plan na Chorwację 2021.2.JPG
Dołożyłem sugerowane mca przez Socale (na brązowo) i nieznajomego z Radzymina
Plik ściągnięto 47 raz(y) 98,55 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-06-08, 20:40   

samotny wilk napisał/a:

...
do Cvita poza adresem nie ma nic. Wjazd "na pewniaka", bez wcześniejszej rezerwacji do takiego kampu może być rozczarowujący.
...

Mam do dziś w swoich kontaktach. Cvita, pani Mara +385 98 489 615 lub odbierze jej mąż.
Istotnie warto zadzwonić i zapytać o dostępność, my 2 razy wjechaliśmy do niej w ciemno.
Za pierwszym razem na 2 tygodnie, lecz międzyczasie na prośbę Mary była jedna zmiana parceli na naszą korzyść, to w wyniku rezerwacji. W zamian, na odjezdne Ewa otrzymała dużą (1,5l) karafkę ich własnej oliwy :bigok
Drugim razem dojechałem pod bramę i znając ich zasady rezerwowania wszedłem na kemping i wjechałem na miejsce gdzie nie było tabliczki z imieniem i datą przybycia, to było w drodze powrotnej i tylko na 3 dni.
Znajdziesz ich na FB i jakieś zdjęcia w necie też.
Dzięki za piwko.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-06-08, 20:47   

Socale napisał/a:
Mam do dziś w swoich kontaktach. Cvita, pani Mara +385 98 489 615
Znowu pomogłeś. Duży rośnij. :spoko
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-06-08, 21:23   

Cała przyjemność po mojej stronie :bukiet:
Pytaj jakby co.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mwilcz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 298 TL
Dołączył: 27 Gru 2012
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Iława
Wysłany: 2021-06-15, 12:41   

Cytat:
SAMOTNY WILK
samotny wilk-u, szukam podobnie jak TY, wyjeżdżam 9 lipca, tylko do Istrii, Wielka prośba , jakbyś miał i byś chciał :roll: to podeślij namiary na fajne miejsca.
Ja szukam i jak znajdę to się odwdzięczę PZDR
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 11/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2021-06-15, 23:16   camping Chorwacja

Widzę że jednak wyspy bierzesz pod uwagę, w takim razie jest nowy bodajże od 3 lat camp UGLIAN na wyspie i tak się nazywa. Ma stronę internetową. Byłem w lipcu poprzedniego roku i mogę polecić. Z ciekawostek w cenie dostaliśmy rowery do dyspozycji a ceny były w tym budżecie który określiłeś (od 20 do 35 euro). Można też coś wynegocjować. Jest basen. Natomiast ciekawostka kolejna taka że jest spory ogródek warzywny z którego można nieodpłatnie korzystać. Trochę zjeździłem wyspę i byłem na paru małych kampingach i ceny były w granicach 18-25 euro. Wszystkich nazw nie pamiętam ale jak będziesz zainteresowany wyspą to Ci poszukam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2021-06-16, 00:08   

Samotny Wilku
Jeden z tańszych w okresie letnim to
http://www.autokamp-maslina.com/
16 euro + podatek 2 euro jak z rachunkiem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
salek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Globe Traveller Voyager X
Nazwa załogi: Salki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Cze 2013
Piwa: 20/22
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2021-06-16, 08:17   

Ja jeszcze dorzucę Kamp Čiste - u Mladena.
https://goo.gl/maps/Vctv3kWmXTEAU4M29

Są tam 3 kempingi tuż obok siebie, ale najmniejszy i wg nas najlepszy jest ten od Mladena. Ostatni po prawej jadąc w kierunku Drvenika. Mladen mówi dobrze po polsku - tel. +385981978945. Żona Mladena bardzo dobrze gotuje ;)
My startujemy 2.07 i w przeciągu 2 tygodni najprawdopodobniej wstąpimy na 2-3 noce na Kamp Ciste.
_________________
https://www.camperteam.pl...p=778461#778461 - Nasz Globe Traveller Voyager X
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Ducaciak 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato 2.3 2010
Dołączył: 21 Lut 2011
Piwa: 10/1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-06-16, 20:12   

My startujemy 25 i jedziemy właśnie do Mladena mam nadzieję że Corona go oszczędziła.
_________________
Ducaciak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***