Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup kampera dylematy
Autor Wiadomość
Michał WILA 
początkujący forumowicz

Dołączył: 10 Sie 2022
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-10, 11:41   Zakup kampera dylematy

Dzień dobry,

na wstępie chciałbym zaznaczyć, że mój post ma na celu na razie tylko zasięgnięcie opinii od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.
Moje dotychczasowe doświadczenie z karawaningiem to 10 letnia jazda z przyczepą kempingową głownie na wyjazdy stacjonarne - Włochy, Austria i Chorwacja. Czas leci, dzieciaki rosną, baseny i place zabaw stają się nudne, więc nieuchronnie nadszedł czas na poważne przemyślenie tematu zakupu kampera (prawdopodobnie nowy w leasingu lub lekko używany).
Stosując się do dobrych rad wyczytanych w sieci w pierwszej kolejności wypożyczyłem kampera, żeby wogóle zobaczyć z czym to się je :)
Pojechałem do Włoch Benimarem Tessoro 463 z całkiem przyjemnym układem dwóch osobnych łóżek z tyłu i łóżkiem opuszczanym w przedniej części kampera. O ile do układ tego samochodu uważam za genialny, prowadzenie i pracę automatycznej skrzyni też, tak już wykonanie jest moim zdaniem dramatyczne. Na dobrej i równej nawierzchni asfaltowej samochód zachowywał się jeszcze jako tako, natomiast na gorszych drogach trzeszczał, skrzypiał i wydawał odgłosy jakby zaraz miał się rozlecieć :shock: (samochód nowy z przebiegiem 1200 km). Jakość wykonania mebli zostawia wiele do życzenia ale dla przykładu tak prozaiczna sprawa jak drabinka do opuszczanego łóżka, która porobiła wgnioty w podłodze (za co polecieli mi z kaucji) to już totalny dramat.
Moje pytanie jest takie: czy wszystkie samochody do 3,5 tony są tak dramatycznie wykonane czy tylko Benimar ma takie problemy z jakością? Na targach karawaningowych człowiek, który sprzedawał bodajże Pilote powiedział mi żebym dał sobie spokój z tematem do 3,5 tony. "Zrób pan prawko C i weź Pan kampera bez stresu o załadunek i z dużo lepszym wykonaniem"
Jakie są wasze opinie w tym temacie?
Bardzo dziękuję za uwagę i nie wściekajcie się na "świeżaka" :wyszczerzony:

pozdrawiam
Michał
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-08-10, 12:15   

Witaj. :spoko
Kamper to nie czołg jest delikatny i trzeba się z tym liczyć. Lepsze zabudowy są droższe. Do wypożyczalni biorą budżetowe marki.
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2022-08-11, 10:10   

Michał WILA napisał/a:
Moje pytanie jest takie: czy wszystkie samochody do 3,5 tony są tak dramatycznie wykonane czy tylko Benimar ma takie problemy z jakością?

Niestety, za każdym rokiem jakość wykonania jest coraz gorsza, bez względu na markę i tonaż.
Byłem na targach w Nadarzynie i Poznaniu i jedyną marką do której nie było się czego przyczepić był... Morelo :-P

W październiku jadę na targi do Poznania sprawdzić, czy coś się zmieniło :diabelski_usmiech
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-08-11, 13:10   

Michał WILA,
Właściciele przyczep zawsze są zaskoczeni kamperem....


Jeździłeś do ten pory z ogonem znaczy przyczepą. Czy siedziałeś kiedyś w niej jadąc 100km/h ? Czy wiesz jakie dźwięki wydawało wnętrze przyczepy? Nie, bo nigdy tego nie sprawdzałeś. A przecież meble, szafki, stół, łóżka, garnki, lodówka i tysiąc innych rzeczy po rozpędzeniu do pierwszej prędkości kosmicznej żyje i wydaje dźwięki. Nawet w Carthago tak jest. I teraz jesteś zaskoczony :shock:
Inną sprawą jest to, że w tanich autach może to być na jeszcze większą skalę. Nie da się by było jak w aucie osobowym. Bo w osobówce nie ma zamontowanego tego co w aucie mieszkalnym.
Koniec tematu :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Matheus 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Renault Carrier
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Sty 2013
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2022-08-11, 13:29   

LukF napisał/a:
A przecież meble, szafki, stół, łóżka, garnki, lodówka i tysiąc innych rzeczy po rozpędzeniu do pierwszej prędkości kosmicznej żyje i wydaje dźwięki.

zawsze mnie zastanawiało to skrzypienie szafek i mebli. Faktycznie w fabrycznych kamperach tak jest? Odrazu mówię, że moja samoróbka jest mocno przewymiarowana i u mnie nigdy nic nie skrzypiało.
_________________

Renault Carrier - autobus kamper

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2022-08-11, 15:03   

Twoja samoróbka jest zapewne ma ramie w przeciwieństwie do większości kamperów i być może dzięki temu nic nie skrzypi🤔
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-08-11, 16:57   

ZEUS napisał/a:
Twoja samoróbka jest zapewne ma ramie w przeciwieństwie do większości kamperów i być może dzięki temu nic nie skrzypi🤔


A który kamper jest bez ramy... :shock:

Nie chodziło mi o nieznośną kakofonię dźwiękową. Ale wnętrze wydaje delikatne odgłosy. Natomiast jadąc po kocich łbach jest to uciążliwe. Oczywiście wiele starszych kamperowców tego nie doświadcza, uszy się zużyły :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2022-08-11, 17:25   

Fakt... wyraziłem się nieprecyzyjne😕 chodziło mi bardziej o porównanie solidnych ram jakie posiadają autobusy do delikatnych ram jakie mają kampery budowane na bazie dostawczaków🤗
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: T6
Dołączył: 29 Wrz 2011
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-08-18, 14:14   

Dołożę wrażenia z jazdy nowym Rimorem Evo 77. Jakość wykonania naprawdę przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba. Nie wyobrażam sobie tego auta za pięć, a może nawet dwa lata. Wszystko sprawia wrażenie samoróbki. Setki drobnych, ale jednak niedociągnięć. Czy wszystkie Rimory "tak mają"?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2022-08-18, 14:22   

nie jest tak źle,
mijają lata a wszystkie jeżdzą dalej
,żadne się nie rozpadło :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-08-18, 18:10   

Z dźwiękami towarzyszącymi drganiom trzeba się pogodzić. Najgłośniejsze są sztućce, a nie wyobrażam sobie używać plastikowych. Szkło też dzwoni więc wyprosiłem grzecznie z wnętrza kampera w ramach walki z nadwagą wszystkie szkła i porcelany. Zastąpiłem kryształowymi plastikami a talerze bambusowymi. Jest mniej dzwoniąco i lżej, ale nadal dźwięki trudne do zlokalizowania są w czasie jazdy obecne.
W zabudowach własnych, zapewne używa się cięższych materiałów, mniej podatnych rezonansowo, dlatego wersalka czy szafa w autobusie nie oddaje dźwięków.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2022-08-18, 18:52   

To jeszcze ja dorzucę swoje dwa słowa :)

Kampery powyżej 3.5t nie zawsze są znacząco inaczej wykonane niż te do 3.5t. My akurat jeździmy teraz LMC na Fordzie Transit, solidna rama, tył na bliźniakach - i trzeszczy tak samo jak każdy inny kamper którym jeździłem. Zabudowa i szafki trzeszczą nawet w Morello (jeździłem, niestety tylko jako pasażer) - im starszy tym bardziej :) Niemniej nasz poprzedni kamper miał dwadzieścia lat jak go sprzedawaliśmy, obecny ma czternaście i wszystko nadal się trzyma. Tu i ówdzie zrobiliśmy jakieś wzmocnienie, dokręciliśmy śrubkę i jeździmy dalej.

Co do nowych się nie wypowiadam, bo mnie nie stać :D
_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-08-18, 19:10   

Osobiście jestem uczulony na dziwne dźwięki i staram się je na bieżąco eliminować.
Żona mi mówi że przesadzam , ale nie godzę się na takie dzikie dźwięki. Ma być cicho podczas jazdy.
Nic nie pukać i stukać.
Na szkło mamy specjalne piankowe wydmuszki do których wkładamy wszystkie kubki , kieliszki i szklanki.
Sztuce przykryte pianką.
Eliminowanie obcych dźwięków to moja specjalność. Nie wyobrażam sobie aby moje meble piszczały lub trzeszczały.
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BikerB 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: L4H2 2015
Dołączył: 02 Lip 2021
Piwa: 6/1
Skąd: UK
Wysłany: 2022-08-19, 00:06   

Grzegorz74 napisał/a:
Dołożę wrażenia z jazdy nowym Rimorem Evo 77. Jakość wykonania naprawdę przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba. Nie wyobrażam sobie tego auta za pięć, a może nawet dwa lata. Wszystko sprawia wrażenie samoróbki. Setki drobnych, ale jednak niedociągnięć. Czy wszystkie Rimory "tak mają"?

normalnie ROTFL :haha:
dobra samorobka jest z reguly over-engineered wszytko jest za mocna za solidne za ciezkie i ma wytrzymac milion lat.
campery (jakiekolwiek) budowane przez duze korporacje np. Rapido sa ekologiczne (Ulegaja biodegradacji) . Jak produkujesz 500 sztuk miesiecznie (wszystkie zaklady rapido razem) i na kazdym przytniesz 100 EURO to masz to rocznie masz 600 000 euro extra . No w sumie paliwo do odrzutowca kosztuje (yes maja prywatny odrzutowiec)
wiec sie przycina na wszystkim co sie da i co sie nie da.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-08-19, 07:42   

Autor postu już chyba stracił zainteresowanie tematem...
Dodam coś od siebie. Koledzy wyżej w zasadzie w 100% wyczerpali temat bo w każdym kamperze coś hałasuje. Miałem hobby alkowa 2007 i tam było najgorzej bo alkowa, Burstner półintegra 2013, tam trochę ciszej teraz mam Benimara półintegre 2021 i też trzeszczy. TO JEST NORMALNE na dziurach i wybojach.Podczas jazdy autostradą słychać tylko szum, co też jest NORMALNE. Co do wykonania... też wyżej napisano, budżet. A jeżeli chodzi o dziury w podłodze od drabinki... czy drabinka miała plastikowe nakładki na nóżki?? Ja ważę 95 kg i miesiąc właziłem na opuszczane łóżko i śladów na podłodze nie mam. Benimar może budżetowy ale jakość wykonania i rodzaj materiałów uważam za dobry i jestem z zakupu b zadowolony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***